K Ondanks verlies dames 1 de Gouwe in kampioenspoule Moeizaam behaald gelijk spel Moerkapelle Wisselend succes Rowah Groeneweg weggespeeld Ruime winst voor Zeven huizen 2 Be Fair volleybaldames bekeren verder Zeven doelpunten voor Michel Schimmel Nesselande met winst uit Assen Slechte vangst in Nicolaaswedstrijd Flyers heren 1 verliest dure punten SPORT Hart van Holland 4 december 2002 pagina 17 Waterpolo Volleybal Waddinxveen/Boskoop - Afge lopen zaterdag en zondag speelde dames 1 van Van Uden-De Gouwe, thuis. Een gehandicapt dames 1 verloor met 7-12 van PSV uit Eind hoven. Volgens verwachting ver loor heren 1 van koploper Allian ce. Dames 1 Een week geleden werd nog gedacht dat de wedstrijd van dames 1 tegen PSV nog wel eens een spannende zou kunnen zijn. Maar in een week tijd kan er veel veranderen. In de eerste plaats waren beide ploegen al zeker van deelname aan de Kampi oenspoule C en verder waren daar de blessure (gebroken vinger) van Mirjam Overdam en de wegens ziek te afwezige Natascha BaatjeDames 1 kon wel beschikken over Suzan Kay- nar en Kirsten Veldman uit dames 2. In de eerste periode wist het team er nog het beste uit te halen. Deze peri ode werd dan ook met een 3-2 voor sprong afgesloten. Karen Weerd, Petra Meerdink en Suzan Kaynar scoorden voor Van Uden-De Gouwe. In de tweede periode begon PSV al aan haar opmars. Na de 3-5 kon Karen Weerd nog eenmaal aanslui ten; 4-5. Wendy van der Neut bracht de stand halverwege op 5-7. Daarna was de race gelopen. In de derde periode scoorde Petra Meerdink nog wel 6-10, doch PSV sloot deze af met 6-11. De vierde periode ging weer enigszins gelijk op. Sandra Bercken- kamp bepaalde met een fraaie boog de eindstand op 7-12. Heren 1 De heren mochten in Zaandam aan treden tegen Alliance, de koploper in de le klasse bond. Na een 3-0 achterstand in de eerste periode was het Remko Overdam die de stand in deze periode op 3-1 bracht. De heren speelden niet slecht, maar kwamen duidelijk tekort tegen titel kandidaat Alliance. In de tweede periode bleef de achterstand gelijk. Jaco de Jong scoorde het enige doel punt voor de Gouweheren; 4-2. In de derde periode was er een kleine opleving. Mark Hensen scoorde twee fraaie goals en bracht zijn ploeg bijna weer helemaal terug in de wedstrijd. Alliance sloot deze periode af met een 6-4 voorsprong. In de laatste periode volgden de bre- Voetbal Voetbal Moerkapelle - Het standaard team van voetbalvereniging Moerkapelle mocht zich zaterdag niet ongelukkig prijzen met het punt dat aan de uit wedstrijd tegen TAW uit Ter Aar werd overgehouden. Na afloop besteedde men in de Moerkapelse gelederen echter nauwelijks aan dacht aan deze uitslag, men hield zich voornamelijk bezig met het uit vallen van Pieter Lips vlak voor rust. Deze ook dit keer weer sterk spelen de middenvelder leek zich in een duel om de bal op de een of andere wijze te verstappen, waarna hij schreeuwend van de pijn op de grond bleef liggen. Vervoer naar het ziekenhuis bleek wenselijk, later werd geconstateerd dat een aan- hechtingsspier van de heup was afgescheurd. Het herstel zal onge twijfeld lange tijd in beslag nemen. Zoals gezegd, was het voor de "Blauw-Witten" in Ter Aar een uiterst lastig duel. TAW bleek over een stugge, fysiek sterke ploeg te beschikken, die achterin nauwelijks iets weggaf en in de eerste helft steeds meer de druk op het doel van Matthew Dubbis opvoerde. Laatst genoemde liet echter zien dat hij steeds van meer waarde voor de ploeg gaat worden, met enkele knap pe reddingen werden goals voorko men. Moerkapelle werd in die eerste 45 minuten slechts één keer echt gevaarlijk, Rob van Leeuwen zag z'n strakke kopbal knap gekeerd. Ook in het begin van de tweede helft duur de het TAW-overwicht voort en ondanks dat de Moerkapelle-defen- sie onder leiding van de uiterst sterk spelende Alex Hertog er betrouw baar uitzag, kon een TAW-goal eigenlijk niet uitblijven. In de 4e minuut was een schuiver zelfs Alex Dubbis te machtig, hetgeen de 1-0 betekende. Daarna liet de thuisclub enkele kansen op 2-0 liggen, waarna het offensief wat wegebde. In de laat ste 20 minuten zette Moerkapelle eindelijk wat meer druk en creërde zich enkele kansen. Uit één daarvan kopte Rob van Leeuwen na een voor zet van links de bal diagonaal langs de keeper, waardoor de niet meer verwachte 1-1 op het scorebord stond. Kort daarna kreeg Peter Paul Breedijk nog een goede kans op 1-2, hij miste echter. Een overwinning zou van het goede ook te veel zijn geweest, bij Moerkapelle koesterde men zich dan ook aan het behaalde punt. Door deze uitslag blijft de ploeg op de 8e plaats staan. Zaterdag volgt al weer een uitwed strijd, in Woerdense Verlaat worden de returns hervat tegen Sportief, waarna op 14 december Alphia de "Wilde Veenen" bezoekt. Om met een redelijk gevoel de winterstop in te gaan, zal uit die duels beslist nog een aantal punten moeten worden behaald. Handbal Waddinxveen - Het heren-B team van handbalvereniging Rowah speelde afgelopen zaterdag tegen bet Zeeuwse Orion uit Heinkens- zand. Een zwakke broeder in de Poule zoals al snel bleek. Rowah walste over de tegenstander heen en ging de rust in met 14-4. Ook na fust was er van een echte wedstrijd geen sprake, en dat de voorsprong bij het eindsignaal niet groter was als 23-7, was te wijten aan de vele gemiste kansen van Rowah. De dames-A junioren moesten in het verre Middelburg aan tre den tegen EMM. Zonder wissel en met enkele welwillende invalsters begonnen de dames aan de wed strijd. Al snel werd duidelijk dat ook deze wedstrijd niet zou resulteren in de eerste overwinning voor de A- iunioren van Rowah dit seizoen. De Zeeuwse dames pakten met een eindstand van 12-7 de overwinning. Het jongste team van Rowah, het D2- team stond tegenover haar leeftijds genootjes van handbalvereniging DWS uit Schiedam. De Schiedamse )eugd, die op een wel zeer luidruch tige manier gecoached werd kwam P snel op een 0-1 voorsprong. De Rowah youngsters wisten deze stand lang vast te houden en de gelijkmaker hing de gehele eerste belft in de lucht. Na rust nam DWS het heft in handen en bouwde de voorsprong uit tot de uiteindelijke eindstand van 0-5. Het Dl-team speelde tegen de Hollandiaan uit Vlaardingen. Rowah liep door een paar mooie treffers snel uit naar een 4-0 voorsprong en ging de rust in met 5-2. Ook na rust kwam dit team niet meer in gevaar. Met goed samenspel en prima keeperswerk bleven beide punten in Waddinx- veen. Eindstand 8-2. Het C-team met haar nieuwe speler Rico Veen, die een prima wedstrijd speelde, moest het opnemen tegen het Rotterdamse ASC. Spelend zon der wissel ging de stand aardig gelijk op. De rust brak aan met een nipte achterstand voor Rowah, 3-4. Na rust kwam Rowah al snel op voor sprong en behield deze tot vlak voor tijd. In de laatste minuut kwam ASC toch langzij en moesten de teams de punten delen. Eindstand 6-6. Het Dames 1-team stond in Gouda tegen over het plaatselijke Vires et Celeritas. Meestal is deze derby goed voor een spannende partij. Deze zondag was echter niet de dag van Rowah. De dames uit het Wad- dinxveense kwamen al snel op achterstand en moesten dit keer met een eindstand van 18-8 het hoofd buigen voor de Goudse tegenstem der. Zevenhuizen - Groeneweg heeft in de wedstrijd tegen Swift-Boys uit Rotterdam geen enkel moment kun nen imponeren. De eerste 20 minu ten waren voor de gasten, die Groe neweg onder druk zetten. Na een half uur spelen kwam Groeneweg iets los en kon de slimme Maurice Eckhardt de stand op 0-1 zetten. Op slag van rust maakte Swift-Boys gelijk. Na de thee, onder barre weersomstandig heden, voerden de gasten de stand op naar 5-2, omdat Eckhardt nog tegen scoorde. Groeneweg speelde zijn slechtste wedstrijd van het sei zoen. Badminton Zevenhuizen - Het tweede team van badmintonvereniging Zevenhuizen, bestaande uit Ronald Luijtjes, Leen Dorrestein, Yvette Rupke en Anne- marie Rutgers, won de thuiswed strijd van afgelopen vrijdag. Alle vier de spelers wonnen hun enkel waardoor de stand meteen opliep tot 4-0. De eerste mixpartij, gespeeld door Annemarie en Ronald werd eveneens gewonnen: 11-8 en 11-5. De tweede mix, door Yvette en Leen, werd ook in twee sets gewonnen. Daarna werden zowel de heren- als de damesdubbel gewonnen, waardoor de eindstand kwam op 8.0 Het team staat door deze uitslag op de derde plaats van de ranglijst. aks aan beide zijden elkaar op. Pikant detail was alleen dat Alliance de meeste kansen verzilverde en de heren van Van Uden-De Gouwe te veel kansen misten. Alleen Remko Overdam wist tot scoren te komen en de eindstand te bepalen op 11-5. Een iets te geflatteerde uitslag, maar wel met een terechte overwinning voor de koploper. Het spel van de Waddinxveners wordt wekelijks beter, het wachten is op het moment dat dit resultaat gaat opleveren. Zaterdag 7 december spelen de bondsteams thuiswedstrijden. Heren 1 begint om 18.40 uur tegen Rapido'82 1 uit Haarlem. Om 19.40 uur speelt dames 2 tegen koploper ZPB H&L Productions 1 uit Barend- recht. Tenslotte speelt heren 2 om 20.25 uur tegen Rapido'82 3. Op zon dag 8 december volgt voor heren 1 nog een wedstrijd in het kader van de 1/8 finales om de ManMeer! Cup. In het Twentebad te Hengelo moeten zij om 19.15 aantreden tegen HZC Weusthag 1. Dames 1 speelt 11 janu ari 2003. Waddinxveen - Na een uitstekende winst in de eerste ronde tegen het derde divisie spelende Irene moest het eerste damesteam van Keuken centrum Be Fair op donderdagavond aantreden tegen eerste klasser GSC uit Leidschendam. Met een door ziekte sterk uitgedund team moest coach De Ridder creatief omgaan met zijn speelsters en dat bleek op deze avond geen enkel probleem. Speelsters Yvonne van Erk, Jolanda Claassen, Eva Tuik, Angela Hunink, Marion van Wilgen, Merel de Best en Jacqueline van den Berg hadden er zin in en speelden met plezier en enthousiasme. Ondanks de setstan den (25-19, 25-20 en 25-23) was de wedstrijdwinst geen enkel moment in gevaar en stelden de gastvrouwen hun plaats in de volgende ronde binnen het uur vast. Met de service- druk had Keukencentrum Be Fair de wedstrijd volledig in handen en pro beerde van alles uit. Alleen aan het einde van de derde set liet het team een aantal steekjes vallen en moest de wedstrijd met routineballen wor den geëindigd. In de volgende ronde moet Be Fair thuis aantreden tegen de winnaar van de wedstrijd Vrevok 3 - Vives 1 die nog gespeeld moet worden. Voetbal Waddinxveen - De onbetwiste man van de wedstrijd was W.S.E.D2-spe- ler Michel Schimmel. Hij wist maar liefst zeven maal het net van Wad dinxveen D2 te vinden. Uiteindelijk werd de wedstrijd door W.S.E. met 11-3 gewonnen. W.S.E. Cl en BI bekeren nog een ronde verder. Cl besliste de wed strijd pas in de slotminuut. Op aan geven van Henos Michael maakte Haben Yacob een einde aan de hoop van Schoonhoven Cl/. Beheerst scoorde hij de 2-3. Roger Silveira Sampalo en Hakan Develioglu speelden een zeer sterke wedstrijd. Ook BI plakt er nog een bekerronde aan vast. De ruststand was 0-0. De tweede helft maakte Dennis Krins een einde aan de illu sies van Moordrecht BI. Hij scoorde een onvervalste hattrick. De eind stand werd bepaald op 6-0. Er werd ook voor de competitie gespeeld. De meisjes junioren verlo ren met 8-0 van de meisjes van RVC'33. WSE B2 zette de punten op de i tegen Zevenhoven B2. Met 0-12 winst kwamen de spelers naar huis. D2 won met 2-4 bij Be Fair D4. Nog steeds geen winst voor E2. Er werd verloren met 2-9 van Sportlust E5. Ook E3 kwam te kort. Er werd, welis waar nipt, verloren met 5-4 van Esto. F3 speelde 3-3 tegen Groeneweg F6. De Al speelde verdienstelijk tegen Be Fair Al. Het klasseverschil was duidelijk te zien. WSE kwam op veel fronten nog te kort. Be Fair won de wedstrijd met 1-8. Stavros Martina redde de eer voor WSE. Volleybal Rotterdam - Het team van Ortec.Nesselande speelde zaterdag tegen HSR Hypotheken/Assen. Voor de Rotterdammers altijd een lastige tegenstander, maar in de huidige samenstelling was Assen geen probleem. De Nesselandese- lectie wist via de setstanden 21-25, 25-19, 23-25 en 19-25 met 3-1 te winnen en zo de volle winst mee naar huis te nemen. Door deze winst blijft Nesselande duidelijk in de race bij de top vier. Nesselande kan zich nu gaan opma ken voor de Europa Cup wedstrijden die in Tenerife worden gespeeld. Donderdag vertrekt de ploeg naar Tenerife en zal Nesselande het Euro pa Cup toernooi openen met de wedstrijd tegen het Oekrainse Law Academy Kharkov. Het toernooi wordt vervolgd om 19.00 uur met de wedstrijd van de plaatstelijke orga nisator Arona Tenerife tegen Uniqa Salzburg uit Oostenrijk. Alleen de winnaar van het toernooi plaats zich voor de 1/8 finale die in januari 2003 gespeeld wordt. Waddinxveen - De St. Nicolaaswed strijd van de Hengelsportvereniging Waddinxveen werd zaterdag gevist in de Oude Rijn bij Alphen. Dertien deelnemers vingen gezamenlijk 8 kilo vis. Trek daar de twee gevangen bonusvissen - karper van de win naar en brasem van nummer twee - vanaf, dan blijft er een uiterst mage re vangst over. De prijzen werden als volgt verdeeld: 1. Rinus Reichard 2.300 gr, 2. Henk Romeijn 1.290 gr, 3. Rob Poldervaart 1.170 gr, 4. Jan Ver hoef 800 gr. Zaterdag 7 december wordt de vijf de winterwedstrijd gevist in het Amsterdam-Rijnkanaal. Vertrek om 7.30 uur vanaf het station NS. Basketbal Waddinxveen - In de strijd om de tweede plaats verloor Flyers thuis van Dunckers uit Hilversum. Winst was er voor Jongens Kadetten. Heren 1 kende een zeer zwakke start in de belangrijke wed strijd tegen Dunckers. De win naar van deze strijd zette een grote stap naar de tweede plaats en hield ook nog uitzicht op de eerste plaats. Bij de start in de eerste periode kwam Flyers totaal niet in het spel. Binnen vijf minuten keek men tegen een 0-13 achterstand aan. Hierna kwam de strijd wat meer in even wicht, maar de periode werd afge sloten met 7-22. In de tweede perio de startten de Flyers heren beter en nu kon men spreken van gelijk waardige teams. Deze periode werd afgesloten met 17-16. De pauze had Flyers goed gedaan en men begon voortvarend aan de derde periode. Hierin zag men Flyers op zijn best en via 19-11 werd de achterstand terug gebracht tot een overbrugbaar niveau. In de vierde periode deden de Waddinxveense heren er alles aan om de strijd winnend af te slui ten, maar de inhaalrace had heel veel kracht gekost en na de achtste minuut was de kaars op en speelde Dunckers de wedstrijd op routine uit. Uitslag 55-69. Topscoorder: Al Diouf met 16 punten. Jongens Kadetten 1 had geen enkele moeite Lokomotief als tegenstander. Ging het de eerste periode nog een beetje moeizaam (13-10), daarna was er geen vuiltje meer aan de lucht. Via 29-4, 22-6 en 24-12 werd de einduitslag van 88-32 bereikt. Tops coorder: Reinier Goddijn met 18 punten. Jongens Mini's 1 bouwde in de eer ste twee periodes, via 19-18 en 18-12 een kleine voorsprong op, die jam mer genoeg in de derde periode, via 8-15, werd tenietgedaan door MSV. De vierde periode was een ware thriller. MSV nam in de zevende minuut een 59-51 voorsprong, maar Flyers gaf zich niet gewonnen en knokte terug tot uiteindelijk 63-65. Topscoorder: Remco Anker met 33! punten. Vrijdagavond 6 december in de Dui kelaar om 21.00 uur Heren 1 tegen Rowic. De laatste kans voor de Heren 1 om voor plaats twee te gaan. Om 19.00 uur Jongens Kadet ten 1 tegen Jumpers. Zaterdag 7 december om 19.00 uur Heren 2 tegen Springers.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17