Gemeente bedankt buitendienstmedewerkers y Kerstconcert de Gouwestem in Ontmoetingskerk Sjoelen Boskoop nodigt vrijwilligers uit Plantarium 2003 spreidt vleugels uit Waddinxveense Kunst Kring bij Van Berkesteijns kaarsjesavonden iSr Concert in kerstsfeer Decoratie-avond Verkiezingsbijeen komst ChristenUnie Kerstavond Vrouwen van Nu Creatieve kerstmarkt Kerst en Symboliek-crea pagina 20 Hart van Holland 4 december 2002 WADDNXVEEN/BOSKnnr 079-5931180 Door Karin Jongkind (TekstUeeD Waddinxveen - In weer en wind zijn ze buiten bezig en bij elke calamiteit staan ze paraat: de buitendienstme dewerkers van de gemeente en de leden van de (vrijwillige) brandweer. In veel gevallen gaat het om 'routi neklussen' die zonder veel proble men afgehandeld worden, maar er zijn ook momenten, die wel heel bij zonder zijn. Dit was het geval op zondag 27 oktober. Terwijl op de radio gewaarschuwd werd voor zeer harde windstoten en de mensen het advies kregen niet naar buiten te gaan, gingen zo'n 50 buitendienstme dewerkers en brandweerlieden op pad om de wegen vrij te maken van Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia geeft woensdag 18 december een concert in kerst sfeer met medewerking van het Algemeen gemengd koor Krea Musica uit Waddinxveen en het popkoor Pokomotions uit Moord recht. De twee koren en het har monieorkest zullen tijdens deze avond een sfeervol en gevarieerd programma ten gehore brengen waarbij gezamenlijke muziekwer ken in kerstsfeer afgewisseld zul len worden door samenzang en door het ten gehore brengen van muziekwerken door het orkest of de koren alleen. Daarnaast treden vijf koperblazers op; zij zullen 'Christmas Crackers' ten gehore brengen. Het concert vindt plaats in de Ontmoetingskerk en begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,-. Toegangskaarten zijn te verkrijgen, telefonisch; 0182-616297 of aan de kerk bij aanvang van het concert omgewaaide bomen en afgeknapte takken of om inwoners met afgewaai de daken te helpen met het plaatsen van noodvoorzieningen. Daarnaast werd ook veel rondvliegend materi aal opgeruimd. Door hun tomeloze inzet op die dag zorgden ze ervoor dat er geen noemenswaardige onge lukken gebeurden in Waddinxveen. Reden voor een feestje, vond de gemeente. Wethouder Dijksterhuis en gemeentesecretaris Wijers waren daarom 27 november aanwezig in de brandweerkazerne aan de Noordka de, waar de 'reddingswerkers' feestelijk werden onthaald. Angstige momenten Vooral de familieleden van de bui tendienstmedewerkers en de brand weerlieden beleefden angstige momenten. Vanaf twaalf uur 's mid dags kwamen de eerste meldingen van ontwortelde bomen en rondvlie gende spullen binnen en het duurde tot middernacht voor de gemeente lijke medewerkers huiswaarts kon den keren. In Waddinxveen zijn 109 bomen ontworteld op die 'stormachtige' zondag. Daarnaast moesten 36 bomen alsnog worden gekapt omdat ze té ernstig bescha digd waren en hebben ruim 300 bomen nazorg nodig. In totaal heeft een vijfde deel van alle Waddinx- veense bomen - ongeveer 2000 stuks - lichte schade opgelopen. Met name de Eikenlaan, de Weidezoom, de Mozartlaan, de Bosboom Tous- saintsingel, de Winterdijk, het Be Fair terrein en de begraafplaats wer den zwaar getroffen. De gemeente lijke medewerkers zijn nog steeds bezig bomen te kappen en te snoei en of takken op te ruimen. Waddinxveen - Mannenkoor de Gou westem geeft al vele jaren op de laat ste vrijdagavond voor de kerst een kerstconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Dit jaar wordt dit traditioneel vrij toegankelijke concert gehouden op vrijdag 20 december. Er is een gevarieerd pro gramma opgesteld met prachtige kerstmuziek waaraan zal worden meegewerkt door Arjan Breukhoven aan het orgel en de vleugel en het bekende trompetduo Henk-Jan Drost en Stefan Koppelaar. Het Man- nenensemble van de Gouwestem zal eveneens een aantal malen een optreden verzorgen. Het concert in Waddinxveen begint om 20.00 uur en het programma zal worden afge wisseld door samenzang van alou de, bekende kerstliederen. De alge hele muzikale leiding is in handen van Martin Mans. Ondanks de hoge kosten die een dergelijk concert met zich mee brengt is ook dit jaar het kerstcon cert vrij toegankelijk. Aan deze entreeregeling is het mannenkoor zeer gehecht, wel wordt er een col lecte gehouden. Iedereen is van harte welkom. In de weken voor de kerst geeft het koor een vijftal kerstconcerten in de regio. Op maandagavond 9 decem ber is het eerste optreden in de Oude Hervormde kerk in Nieuwer- kerk aan de IJssel. Op zaterdag 14 december wordt meegewerkt aan een kerstzangavond in de Goudse St. Janskerk. Op maandag 16 decem ber wordt een kerstconcert ver zorgd in de Nederlands Hervormde kerk aan het Kerkplein te Moord recht, dit concert begint om 20.00 uur en is eveneens vrij toegankelijk. Op kerstavond, dinsdag 24 decem ber, geeft het mannenkoor een kerst concert in de Oude Hervormde kerk aan de Dorpsstraat te Moerkapelle. Voor meer informatie: 0182-640303. Waddinxveen - De uitslagen van de afgelopen sjoelavond: Klasse A: 1. Kuypers, Kees: 1389 punten; 2. Kers bergen, Jan: 1364 punten; 3. Geme- ren, Andre van: 1361 punten; 4. Bouwmeester, Frans: 1333 punten; 5. Slingerland, W. Jr.: 1308 punten; 6. Dros, Dick: 1304 punten; 7. Faay, Cor: 1282 punten; 8. Lutgendorf, Tine: 1246 punten. Klasse B: 1. Gils, Pascal van: 1339 punten; 2. Leeuwen, T. van: 1304 punten; 3. Sinnema, David: 1278 punten; 4. Vos, Gerard: 1261 punten; 5. Botger, Frans: 1252 punten; 6. Faas, Adrie: 1227 punten; 7. Leeu wen, Peter van: 1200 punten; 8. Kop penaal, Bas: 1167 punten. Klasse C: 1. Herk, Cor van: 1253 pun ten; 2. Endeveld, C.: 1247 punten; 3. Slingerland, C.: 1210 punten; 4. Faas, Dirk: 1173 punten; 5. Hart, Corry 't: 1172 punten; 6. Olie, Jan: 1139 pun ten; 7. Warmelink, A.: 1123 punten; 8. Supusepa, O.: 1114 punten. Klasse D: 1. Gils, Cor van: 1107 punten; 2. Kersbergen, Gert: 1092 punten; 3. Warmelink, A.L.: 1087 punten; 4. Endeveld, Ans: 1087 punten; 5. Gar- lich, J.: 1082 punten; 6. Faay, Sjaan: 1081 punten; 7. Meijer, Ronald: 1052 punten; 8. Oude, Simone den: 1045 punten; 9. Herk, Marie van: 1043 punten; 10. Botger, Peter: 1006 pun ten; 11. Meer, Paul v.d.: 1005 punten; 12. Taktor, M.C.: 1002 punten; 13. Esveldt, Dick: 988 punten; 14. Kop penaal, Gerrie: 981 punten; 15. Lagendijk, Henk: 950 punten; 16. Treffers, Corrie: 930 punten; 17. Hor- tensius, Ysbrand: 927 punten. Het gemiddelde van deze avond was 115.88; Het gemiddelde van de vere niging is 113.741; Het totaal van de vereniging is 248637.000. Boskoop - De internationale boom kwekerijvakbeurs Plantarium ver wacht van woensdag 20 tot en met zaterdag 23 augustus weer zo'n 15.000 bezoekers in Boskoop. De beursorganisatie is voornemens om op deze 21e editie meer aan dacht te besteden aan actuele vraagstukken die in de boomkwe kerijsector spelen; van kweker tot tuincentrumeigenaar. Als een van de weinige beurzen, heeft Plantarium geen winst oogmerk. De boomkwekerij vakbeurs wordt ieder jaar georgani seerd met afzetbevordering als doel. De Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij wil vanaf 2003 aan dacht gaan besteden aan randaspec- ten uit de sector. Werkgelegenheid, consumentengedrag en milieuaspec ten zijn voorbeelden. Voorwaarde is dat standhouders, maar voorname lijk ook de beursbezoekers hiermee een toegevoegde waarde ervaren voor de beurs. Naar verwachting zal het beursbestuur zich eind dit jaar uitspreken over het thema dat in 2003 aangehaald wordt. Onderscheidend Plantarium onderscheidt zich ver der van andere vakbeurzen door ieder jaar aandacht te besteden aan wisselende, speciale thema's. Jaar lijks bezoek en ook de jaarlijkse deelname door de standhouders wordt hiermee in de hand gewerkt. De cijfers van deelnemersenquête 2002 geven namelijk aan dat 85% van de standhouders met zekerheid ook in 2003 van de partij zal zijn. Van de bezoekers is 97% van oordeel' dat het beursbezoek geheel of ten dele aan het doel heeft beantwoord. Met de nieuwe insteek om een jaarlijks wisselend vraagstuk dat de gehele sector bezighoudt als thema te nemen, claimt de internationale boomkwekerijvakbeurs ieder jaar uniek te zijn. Voor nadere informa tie over deelname en bezoek: Buro Proba bv, postbus 107, 2770 AC Bos koop, Tel. 0172 235400, fax 0172 235450 of e-mail info@plantarium.nl. Boskoop - De gemeente Boskoop heeft vrijwilligers van Boskoopse instellingen en verenigingen uitgeno digd voor een informele bijeenkomst in het kader van de Vrijwilligersdag 2002. Het gemeentebestuur wil hier mee haar waardering laten blijken voor het waardevolle werk dat door de vrijwilligers wordt verricht. De bijeenkomst wordt gehouden dinsdag 10 december van 20.00 tot 21.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Wethouder de Jager houdt een korte toespraak en hij zal een aantal bijzondere vrijwilligers in het zonnetje zetten. Vrijwilligers die geen uitnodiging hebben ontvangen, zijn bij deze uitgenodigd. Waddinxveen - De leden van de Waddinxveense Kunst Kring expose ren met een vijfentwintigtal werken met diverse technieken in het restaurant en bij de binnentuin. Tij dens de kaarsjesavonden bij Van Berkesteijn van zaterdag 30 novem ber tot 8 december zijn tal van bij zondere sfeerpresentaties te bewon deren, waarbij het accent ligt op de combinatie van wonen en kerstdeco raties. Zo is er een combinatie van zilver en wit met bordeauxrode accenten. Een skihut met kerstac- cessoires uit bossen. Een plein met sfeervol goud en groene en rode accenten. Ook is er een compleet nieuw landhuis gebouwd in combi naties van rood, wit en grijs. Behalve een klein blaasensemble is er een koor in originele kostuums dat Christmas Carol-liederen ten gehore brengt. Daarnaast is er een doorlopende kof fie- en theetafel met koude en warme lekkernijen. De expositie van de Waddinxveens Kunst Kring loopt tot en met 2 janu ari 2003. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk De Zuidpias houdt dinsdag 17 december in het Zuidhonk een decoratie-avond. Op deze avond maken de deelnemers een sneeuw- bol, gestoken in een krans van ruwe takken met verlichting. Deze bol wordt opgemaakt als een wintertuin. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-633628. Waddinxveen - Dick Stellingwerf spreekt tijdens een verkiezingsbij eenkomst van de Christenunie op maandag 9 december. De heer Stellingwerf zal aan de hand van stellingen in gesprek gaan met de zaal. De avond wordt gehouden in het Trefpunt aan de Stationstraat De zaai is open vanaf 20.15 uur. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Waddinxveen - De Vrouwen van Nu vieren kerstavond op 10 december. Gastspreker is de heer H. Beenen. Hij vertelt en Iaat dia's zian over "Twintig eeuwen kerst De mystiek van het kerstgebeuren is voor kunstenaars van alle tijden een bron van inspiratie geweest Daarom neemt de heer Beenen de dames mee op een reis iangs 's werelds beroemde musea en con certzalen. Een optreden van het Vrouwen van Nu-koor, onder lei ding van mevrouw Becqué, zai daar zeker toe bijdragen. Deze kerstavond wordt gehouden in de sfeervolle Marchandzaal van Zorg centrum Souburgh. Aanvang 19 30 uur. zaai open 19.00 uur. De avond is alleen toegankelijk voor leden Boskoop - in het verenigingsge bouw van de christelijk gerefor meerde kerk aan de Nieuwstraa! wordt zaterdag 14 december een kerstmarkt gehouden, in een sfeer voile feestelijke ruimte kan mei kerst inkopen doen.Er zijn wens kaarten, kerststukjes, een keur aan kaarsen en groen om thuis nog aan de slag te gaan. De inwendige mens komt ook aan z'n trekken: er is koffie, chocolademelk en meer lekkers, wat bij de december maand hoort, verkrijgbaar ieder een is zaterdag 14 december wel kom van 9.00 tot 16.00 uur. 1* opbrengst van deze kerstmarkt komt ten goede aan het bouw fonds. Boskoop - In de Stek aan de Putte- laan 148 wordt een creaties avond gehouden, voor iedereen die een kerststukje wil maken, van uit de symboliek van materialen- Het thema van de avond is 'Ik z' een ster'. Na koffie en een kort overdenking over het thema volg informatie over symboliek. De avond wordt georganiseerd door de Hervormde £>emeenfv Boskoop, iedereen is welkom- m organisatie vraagt, in verband m materialen, een bijdrage van A- en een telefonische opgave bi) 1 ranna van Rijn (215873)

Hart van Holland | 2002 | | pagina 20