K NIEUWS Steeds meer signalen op groen Rabobank blijft aanwezig in Moerkapelle Robeco YoungDynamic: BHS Igggp Hl De bank waar je lid van wordt Geen aankoopkosten en gratis fiashsticker! Opnieuw vals biljet van 50,- aangetroffen Uit succesvolle internet-enquête blijkt Nederland vertrouwt op werkgever als het gaat om pensioen Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 4 december 2002 J^v°or u, van en door uw bank Bezoekadressen: AGENDA Dorpsstraat 190,2761 Ai Zevenhulzen sstraat 12,2751AZ Moerkapelle Openingstijden: m donderdag 09.00-17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Rabofoon: Rabo ordertiin: Service centrum verzekeringen: l|lj||fc*re- PP Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: mRabobank n- ff_ Het zal u niet zijn ontgaan dat de grote banken in Nederland steeds meer kantoren sluiten. Deels uit vei ligheidsoverweging maar vaak ook uit het oogpunt van kostenbespa ringen. Ook de Rabobank sluit op landelijk niveau steeds meer kanto ren. Maar er worden ook nieuwe kantoren geopend, vaak op locaties waar de concurrentie kantoren sluit. De Rabobank heeft veruit het dichtste kantorennet van alle ban ken in Nederland. De Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle oriënteert zich momenteel ook op haar kantorenbeleid. Naast de voorgenomen aanpassing van ons kantoor in Zevenhuizen, gaat er ook met betrekking tot ons -kantoor in Moerkapelle het een en ander veran deren in 2003. Om ons beleid hierop te bepalen, hebben wij de afgelopen maanden diverse gesprekken gevoerd met particuliere klanten, winkeliers en andere ondernemers. Op die manier is een goede indruk ontstaan van de meningen en wensen met betrekking tot onze dienstverlening in Moerka pelle. De geruchten gaan dat de Rabobank van Moerkapelle zal gaan verdwijnen. Dit is echter niet het geval. De Rabo bank blijft ook in de toekomst aanwe zig in Moerkapelle,zij het in een gewij zigde vorm. De belangrijkste besluiten die wij met betrekking tot onze aan wezigheid in Moerkapelle hebben genomen, zijn de volgende: de Rabobank behoudt ook in de toe komst een distributiepunt in Moer kapelle; zowel particuliere en zakelijke klan ten moeten hier terecht kunnen voor de meest voorkomende geld handelingen; hiertoe zullen moderne (24-uurs) voorzieningen worden aangebracht zoals opname-, en afstort-apparaten. Op deze wijze denken wij een juiste balans te vinden tussen onze maat schappelijke verantwoordelijkheid richting een brede groep klanten en een financieel verantwoord beleid. Wij vinden het belangrijk om ook uw mening te horen. Indien u met ons van gedachten wilt wisselen over onze dienstverlening in Moerkapelle, neemt u dan contact op met Jaap Breugem, telefoonnummer 0180-63 73 01 Terwijl we wat betreft bedrijfs nieuws een rustige week achter de rug hebben, werd de markt wel overspoeld met macro-economi sche cijfers, voornamelijk vanuit de Verenigde Staten. Deze lieten op een enkele uitzondering na een goede indruk achter en zorgden dan ook voor een positieve stem ming op de beurzen, zowel in Euro pa als in de VS. Het gros van de macro-economische cijfers was afkomstig van de andere kant van de oceaan. Aan de consu mentenkant liet het vertrouwen van de Amerikaanse consument in november, na de afgelopen vijf maanden te zijn gedaald, weer een aardige stijging zien. De persoonlijke bestedingen in oktober lieten een groter dan verwachte toename zien. Op jaarbasis kwam de groei van de persoonlijke bestedingen uit op 3.7%. Het persoonlijk inkomen lag iets lager dan verwacht. Aan de producentenkant lieten de orders voor duurzame goederen in oktober een stijging zien van 2.8%, tegen een daling van 4.9% in septem ber. Het cijfer was ruim boven ver wachting. De vooraanstaande inkoop- managersindex van Chicago toonde in november een groter dan ver wachte toename van 45.9 tot 54.3, wat duidt op een groeiend vertrou wen van de Amerikaanse producent. Tot slot werd de groei van het Ameri kaanse Bruto Binnenlands Product over het derde kwartaal herzien van 3.8% tot 4% op jaarbasis. Op sectoraal niveau was er goed nieuws voor aanbieders van mobiele telefonie en de makers van handsets. Uit cijfers van onderzoeksbureau Gart ner Dataquest bleek dat in het derde kwartaal van dit jaar de verkoop van mobiele telefoons met 7.8% is toege nomen tot 104,3 miljoen stuks. In het tweede kwartaal gingen er nog 98,7 miljoen mobieltjes over de toonbank. Het is voor de tweede maal in het bestaan van de mobiele telefonie dat er in een kwartaal meer dan 100 mil joen mobieltjes zijn verkocht. KPN Telecom schreef een winst van 10% bij. Nokia, wereldmarktleider in mobiele telefoons, kon 8.1% omhoog. Als jij in de maand december 2002 aandelen Robeco YoungDynamic koopt, profiteer je dubbel. Je hoeft de gehele maand december geen provisiekosten te betalen als je Robeco YoungDynamic koopt. Daar naast krijgt elke nieuwe aandeel houder een gratis fiashsticker. Dit is een sticker voor op je mobiele tele foon. Je telefoon licht op als je wordt gebeld,ook als je je beltoon hebt uit gezet. Niet alleen super leuk, maar ook hartstikke handig! Als je kiest voor Robeco YoungDyna mic, beleg je wereldwijd in kwaliteits aandelen die jou iets zeggen. Zoals Coca Cola, Nintendo, Nokia en Mc Donald's. Bovendien heb je als aandeel houder van het YoungDynamic Fund automatisch toegang tot de YoungDy namic World. Deze bestaat allereerst uit een website www.youngdyna- mic.com. Hier vind je allerlei informatie over geld verdienen en geld beheren. Ook kun je er ervaringen van anderen lezen en deelnemen aan games en prijsvragen. Daarnaast ontvang je als aandeelhouder gratis het YoungDyna mic Magazine en ben je als aandeel houder welkom op alle YD-events. Hoe koop ik aandelen YoungDynamic? Dat gaat heel eenvoudig, via een effec tenrekening bij de Rabobank. Heb je die niet, neem dan contact op met één van onze adviseurs. Ben je nog geen 18 jaar? Laat dan één van je ouders (ver zorgers) een afspraak maken met een adviseur van de Rabobank. De adviseur geeft informatie over wat beleggen inhoudt en opent een effectenreke ning voor je, waarmee je YoungDyna mic kunt kopen. Je kunt een afspraak maken door te (laten) bellen met; 0180 - 63 73 83 Voor meer informatie kun je langs gaan bij de Rabobank of kijken op www.rabobank.nl of www.youngdy- namic.com Vorige week is in Zevenhuizen opnieuw een vals biljet van 50,- aangetroffen. Twee weken eerder was ook al een ver valsing herkend. Falsificaties zijn meest al het beste te herkennen aan het holo gram en het watermerk. Deze wijken vaak af van de originelen of ontbreken in het geheel. Bovendien voelt het Zes van de tien Nederlanders ver trouwen erop dat de werkgever hun pensioen goed geregeld heeft. Deze mensen geven aan dat ze zich daar om over dat onderwerp niet druk maken. De meeste Nederlanders (61%) weten overigens niet hoeveel ze na hun pensionering maandelijks aan inkomen overhouden. Dat blijkt uit een recent gehouden pensioen-enquête van de Rabobank op de internetsite www.rabobank.nl. "We hebben voor het eerst aan onze klanten die via internet bankieren een aantal vragen gesteld om direct van hen meer te weten te komen over hun beleving van het onderwerp pensioe nen. De respons was met ruim 35.500 in een kleine week onverwacht hoog maar gaf ook aan dat veel Nederlan ders niet zozeer bij het onderwerp stil staan," aldus Jos Rovers, segmentma nager Financieel Advies bij Rabobank Nederland. Uit de enquête blijkt niet alleen dat Nederlanders voor hun pensioen vooral op hun werkgever vertrouwen. Ook zegt ruim 40% niet te weten welke gebeurtenissen van invloed kunnen zijn op de hoogte van het pensioen. Dat aantal is vol gens Rovers verontrustend hoog. "Het betekent dat we als bank nog veel kunnen betekenen voor onze klanten. Dat geldt ook voor één derde van onze klanten die aangeven te weten dat ze zaken rondom hun pensioen moeten regelen maar dat desondanks steeds uitstellen. Hoe papier van valse biljetten vaak slapper aan. Wanneer het kleurkopieën betreft valt de microtekst vaak weg. Ook kan het bij twijfel uitkomst bieden een echt biljet naast het verdachte te houden. Is er inderdaad sprake van een falsificatie, ga dan altijd naar de politie. Soms is het mogelijk de herkomst te achterhalen. eerder je tot het regelen van je pensi oen overgaat, hoe beter.' Uw Rabobank maakt Pensioen- onderwerp toegankelijk De Rabobank wil het pensioenonder- werp voor u zo toegankelijk mogelijk maken. U kunt kiezen voor een advies- gesprek met één van onze adviseurs. Deze zet met behulp van de Toekomst planner in een gesprek van 30 minuten de wensen en mogelijkheden op een rij die uw financiële toekomst veilig moe ten stellen. Met ingang van maandag 2 december kunt u ook zelf een pensi- oencheck doen op de Rabobanksite www.rabobank.nl. Als u wilt berekenen wat het inkomen wordt als u met pensi oen gaat, of eerder wilt stoppen met werken, kunt u daar de Pensioentoets doen. Aan deze pensioenmodule is een Lijfrentetoets toegevoegd. Daarmee kunt u berekenen wat uw jaarruimte is, het bedrag dat u maximaal mag aftrek ken om een aanvullend pensioen te regelen, alsmede wat uw fiscale voor deel dan precies is. Beide rekenmodules worden aangevuld met informatie over hoe het pensioen in het algemeen is opgebouwd, hoe de A.O.W. precies in elkaar zit, in welke situaties een pensi oengat dreigt en welke mogelijkheden de Rabobank heeft om zo'n pensioen gat te repareren. Heeft u nog vragen, of wilt u meer informatie over uw pensioenmogelijk heden, neemt u dan gerust contact met ons op via telefoonnummer (0180) 63 73 56. Drie nominaties voor Onderne mers Compliment 2002 De Rabobank is driemaal genomi neerd voor het OndernemersCom- pliment 2002. Zowel Rabobank Nederland, Capabel als Rabobank Haarlemmermeer maken kans op de prijs. Rabobank Nederland ver diende de nominatie omdat zij lokale banken stimuleert medewer kers actief in te zetten voor de maatschappij. Capabel dankte de nominatie aan 20 vrijwilligerspro- jecten die zij realiseerde bij diverse instellingen. Rabobank Haarlem mermeer maakt kans op het Onder- nemersCompliment 2002 voor het DNA-project (De Nieuwe Attitude). Door dit project is maatschappelijk verantwoord ondernemen veran kerd in het bankbedrijf. Het Onder- nemersCompliment is een initiatief van De Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk. Wie uiteindelijk aan de haal gaat met de prijs, wordt bepaald door bezoekers van www.nov.nl. Grondige herziening erfrecht op 1 januari Het erfrecht gaat op 1 januari drastisch veranderen. De belang rijkste wijziging is dat de wettelijke positie van de langstlevende echt genoot of de geregistreerde part ner verbetert. Als er geen testament is en de erfla ter een echtgenoot of partner en kinderen heeft, geldt voortaan de zogenaamde 'wettelijke verdeling', Een partner krijgt daardoor de hele erfenis, maar moet ook alle eventu ele schulden betalen. De kinderen hebben in dat geval een geldvorde ring op de langstlevende. Deze vor dering kunnen ze alleen opvragen bij bijvoorbeeld faillissement of overlijden van de langstlevende. Momenteel hebben kinderen recht op een deel van de goederen uit de erfenis. Betaalrekeningen en leningen komen na overlijden eerst op naam van de erven te staan. Als er vol gens de verklaring van erfrecht sprake is van een 'wettelijke verde ling', verandert die tenaamstelling vanaf 2003 in de naam van de part ner en niet in de namen van alle erf genamen. Dat is een flinke vereen voudiging, die voor een snellere afhandeling van erfenissen zorgen. Het nieuwe erfrecht is volledig van toepassing op testamenten die na 1 januari worden opgemaakt en op erfenissen zonder testament die na dit tijdstip 'openvallen'. Voor testa menten die nog onder het oude erfrecht zijn opgemaakt, geldt een overgangsregeling. 9 en 10 decemberBijeenkomst Zakendoen met Engeland t/m 31 december Inleveren munt en papiergeld Nederlandse gulden i Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2