Dier vermist of gevonden? Tafelronde geeft je eerste speelgoed een tweede kans Genea logische inloopmiddag Mantelzorg café Kerstworkshop Vrouwen-Bijbelkring Vrije avond bij de Schuilplaats Belastingtarieven 2003 van Schieland vastgesteld Voor uw veiligheid én die van anderen Goudse kinderen zingen tijdens kerstconcert de Koornmolen I Kijk op: www.koornmolen.nl GLOBAL Oliebollen op kerstmarkt Benthuizen 140,- €89,- €69,- REGIO Hart van Holland 4 december 2002 recreatiepark FABRIKANT VAN BEDDEN 8! MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 375,- 375,- BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur in de week var» 25 november tot 2 december werden de volgende vermiste/gevonden huisdieren geregistreerd: VERMIST: - Zwarte oudere hond met grijzige snoet, iijkt herdershond, reu, gecastreerd, van Hasseltweg, 'Moerkapelle. GEVONDEN: - Kater met een witte borst, voet jes en staartpunt, Oogstpad, Moerkapelle. Iedereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedl Hulppost 3B- Hoek/Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. Benthuizen - In het Molenhuis wordt zaterdag 7 december een genealogi sche inloopmiddag gehouden. Ook is de tentoonstelling "Speelgoed uit de oude doos" te bezichtigen. Het Molenhuis is geopend: iedere zater dagmiddag van 13.300 tot 17.00 uur. De Winkel van Sinkel is ok op woens dagmiddag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Gouda - In verband met de kerstda gen houdt het Steunpunt Mantelzorg deze maand het mantelzorgcafé niet op de derde vrijdag van de maand, maar op vrijdag 13 december. Tus sen 10.00 en 12.00 hebben mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap de mogelijkheid elkaar te ontmoeten in café Résistan- ce, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omge ving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan mantelzor gers waar zij elkaar ondersteuning kunnen bieden, waarbij lotgenoten- ervaringen en informatie uitge wisseld kunnen worden, onder bege leiding van een deskundige. Men hoeft zich voor deze bijeen komst niet aan te melden. Waddinxveen - De serviceclub Tafel ronde zamelt op de zaterdagen 14 december n 11 januari tussen 10.00 en 16.00 uur op het parkeerterrein bij de Rabobank aan de Kerkweg Oost goed, maar afgedaan speel goed in. Eventueel wordt op afspraak (Remko Overdam: r.over- dam@worldmail.nl of 06 50 22 32 10) het speelgoed tijdens die twee dagen thuis in Waddinxveen of Bos koop opgehaald. De opbrengst schenkt de serviceclub aan kinde ren die het in Waddinxveen en daar buiten met veel minder of zelfs met helemaal niets moeten stellen. Speelgoed in de opruiming Voor velen betekent Sinterklaas en Kerst veel gezelligheid in huis. Com pleet met surprises in de zak en/of met pakjes onder de kerstboom. De nieuwe speeltjes vervangen dan meestal het oude, maar vaak nog zeer bruikbare speelgoed. Afge dankt verhuist het naar bijvoor beeld zolder of berging waarna er niet meer naar wordt omgekeken. Aanbieding: speelgoed z.g.a.n. Tafelronde Waddinxveen geeft 'twee de keus' speelgoed graag een twee de kans en gunt het aan kinderen die niets voor het uitkiezen hebben. Want naar mooi, goed en compleet speelgoed waar het ene kind op uit gekeken is, ziet een ander kind reik halzend uit. Simpelweg omdat Sin terklaas toch stilletjes aan hen voor bij gaat. Of de Kerstman niets te brengen heeft. Speelgoed: alles mag weg! Papa's en mama's, opa's en oma's, ooms en tantes; iedereen wordt opgeroepen om op 14 december of op 11 januari het speelgoed te bren gen of, als het echt niet anders kan, op te laten halen. Met uitzondering van oorlogsspeelgoed zijn in princi pe alle speeltjes (groot of klein) dat heel, compleet en dus opnieuw te gebruiken is, welkom. De leden van de Tafelronde zorgen er in samen werking met diverse instanties voor dat het een goede bestemming binnen Waddinxveen en daarbuiten krijgt. Tafelronde 143 Waddinxveen Tafelronde 143 Waddinxveen is een actieve serviceclub met op dit moment 13 ondernemende leden in de leeftijd van 25 tot en met 40. Eer der dit jaar was de club mede ver antwoordelijk voor de organisatie van het succesvolle Wadd' lekkeR!. Kort geleden is Tafelronde 143 gestart met de voorbereidingen voor het vervolg op dit gastronomi sche evenement in 2003. Meer informatie over de speelgoed inzamelingsactie: www.waddinx- veen.net. Ook -mailen is mogelijk: speelgoedactie@waddinxveen.net. Benthuizen - In Benthuizen wordt donderdag 19 december een Kerstworkshop gehouden. De deel nemers krijgen uitleg en assistentie bij het zelf maken van een exclusief Bergschenhoek - In de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 wordt dinsdag 10 december een kof fieochtend gehouden. Bertie Richardson spreekt over het thema Benthuizen - Bij koffiebar de Schuil plaats wordt zaterdag 7 december een vrije avond gehouden. Steeds meer bezoekers weten de weg naar de Bron aan de Dorpsstraat 42 te vinden. De avond is bedoeld voor jongeren vanaf 14 jaar. Zaterdag gaat de deur om 20.00 uur open. De verenigde vergadering van het hoogheemraadschap van Schieland heeft in haar vergadering van 27 november de belastingtarieven voor het jaar 2003 vastgesteld. Met name de tarieven voor de waterbe heersing stijgen sterker dan de inflatie. Deze stijging was vorig jaar al aangekondigd en wordt ver oorzaakt door de investerin gen in extra bergings- en bemalings capaciteit ter voorkoming van wateroverlast. Ook de komende jaren verwacht Schieland door deze investeringen een grotere stijging van de tarieven voor de waterbe heersing dan in de afgelopen jaren gebruikelijk was. De opbrengsten van de belastingen worden besteed aan de zorg voor de waterkeringen, de waterkwantiteit en de waterkwaliteit. De kosten die Het overkomt ons allemaal wel eens. U koopt een product en twij felt aan de veiligheid ervan. Of: u sehaft iets aan en ondervindt aan [jen lijve dat het alles behalve vei lig is. Wat doet u vervolgens? Al» u zeker wilt weten dat de vei ligheid van het product dat u gekocht heeft onderzocht wordt en er alles aan wordt gedaan om ■He veiligheid te verbeteren, dan «unt u de Waren klachtenlijn bel len. De Warenklachtenlijn van de Keuringsdienst van Waren Voedsel en Waren Autoriteit is een gratis telefoonnummer, waar u 'erecht kunt met klachten of twijfels over levensmiddelen, hygiëne of de betrouwbaarheid van gebruiksarti kelen. Denkt u daarbij niet alleen aan glassplinters in pindakaas of Rechte hygiëne in restaurants. U kunt de Warenklachtenlijn ook bel- len met klachten of twijfels over de heiligheid van (elektrisch) huishou- delijke apparatuur, speelgoed, ker misattracties, cosmetica en meer. Met uw hulp kunnen controleurs van de Keuringsdienst van Waren Jog beter en gerichter te werk gaan. tn dat komt de veiligheid van u én die van anderen ten goede. Met ware klachten moet u nooit wachten! Daarom kan de Warenklachtenlijn 24 uur per dag en 7 dagen per week gra tis gebeld worden op telefoonnum mer 0800 0488. Tevens kunnen klachten gemeld worden door het invullen van het klachtenformulier op www.keuringsdienstvanwaren.nl. Daar vindt u bovendien meer infor matie over het hoe en waarom van de Warenklachtenlijn. Elke 'ware' klacht die u telefonisch of via internet meldt, wordt onder zocht en u wordt altijd schriftelijk over de resultaten geïnformeerd. De Warenklachtenlijn is er: als u klachten, twijfels of vragen heeft over de veiligheid van levens middelen of over de hygiëne in bij voorbeeld een restaurant of super markt; als u klachten, twijfels of vragen heeft over de veiligheid van gebruiksartikelen als textiel, gereed schappen, kinderartikelen, attractie toestellen, elektrische producten, etc.; als u iets signaleert dat de voed selveiligheid in gevaar kan brengen; kerststuk. Voor inlichtingen en aanmeldingen: 079-3422569 of 06-28394833 (maan dag - vrijdag van 09.00 tot 21.00 en zaterdag van 12.00 tot 16.00). "Koningin, waar ben je?". Vanaf 9.00 uur is er koffie. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 010-5214626. hiermee zijn gemoeid worden door het waterschap omgeslagen over de verschillende groepen belastingbe talers, zoals de inwoners van Schie land, eigenaren van woningen en gebouwen, eigenaren van glastuin bouwbedrijven, eigenaren van onbe bouwde grond (agrariërs) en bedrij- De tarieven zijn gebaseerd op de begroting voor 2003. Deze begroting is vastgesteld aan de hand van de kosten voor de taken die Schieland moet uitvoeren en de plannen en investeringen die daarmee samen hangen. Een aantal van die plannen voor 2003 zijn: creëren van extra bergings- en bemalingscapaciteit, activiteiten in het kader van stede lijke waterplannen, kadeophoog- werkzaamheden en de verdere ont wikkeling van natuurvriendelijke Gouda - De leslocatie Gouda van de Zangschool Zuid-Holland geeft op donderdag 12 december een kerst concert in de Turfmarktkerk aan de Turfmarkt. Aan dit concert wordt door alle Goudse leerlingen meegewerkt. De kinderen en jeugdigen, in de leeftijd van 4 tot 21 jaar, zingen in verschil lende opleidingsklassen en -koren van de zangschool. Daarnaast wordt er gezongen door het Gouds Kinder koor en het Gouds Jeugdkoor. Deze bekende koren treden regelmatig voor het voetlicht op diverse con certpodia. Het belooft een afwisse lend concert te worden met een gevarieerd repertoire van Neder landse kerstliederen en Engelse Carols, afgewisseld met nieuwe moderne composities. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten a 5,- (volwassenen) en 2,- (kinderen tot en met 12 jaar) kunnen worden gere serveerd bij de Zangschool Zuid- Holland. Op de zaterdagen 14 en 21 december zijn het Gouds Kinder- en Jeugdkoor nog te beluisteren tijdens twee concerten van de gezamelijke concertkoren van de Zangschool Zuid-Holland, in Scheveningen en Moordrecht. Tijdens deze concerten staat onder andere het bekende "Hallelujah" uit "The Messiah" van G.F. Handel op het programma. Al met al een aantal leuke kansen om eens muzikaal kennis te laten maken met de Zangschool Zuid-Holland en het Gouds Kinder- en Jeugdkoor! Voor informatie en/of het reserveren van toegangsbewijzen kan men con tact opnemen met de administratie van de Zangschool Zuid-Holland, telefoon 070-3249778 (dinsdag-, woensda- en donderdagmiddag), of het secretariaat 070-3694268. Benthuizen - Bij de kraam op de kerstmarkt rondom molen de Haas worden vrijdag 13 en zaterdag 14 december oliebollen gebakken. Voor informatie en bestellingen kan men bellen: 079 3415699 of 079 3410249. De opbrengst is dit keer voor een GZB project in Kirgizië, onder ande re voor gezondheidsvoorlichting. als u constateert of vermoedt dat het rookverbod in openbare ruimtes geschonden wordt of wanneer de Tabakswet anderszins overtreden wordt; als u ziet of vermoedt dat de Drank- en Horecawet overtreden wordt. Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) De Warenklachtenlijn behoort tot één van de activiteiten van de Keu ringsdienst van Waren. De Keurings dienst van Waren houdt toezicht op de veiligheid van voedingswaren en gebruiksartikelen in de gehele pro ductieketen. Sinds juni 2002 verricht de Keuringsdienst van Waren deze taak als werkmaatschappij van de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA). De VWA is de nieuwe onafhankelijke overheidsorganisatie waarin de publieke keurings- en controle instellingen op het gebied van voe dingswaren en gebruiksartikelen zijn samengebracht. Meer weten? Wilt u meer weten over de Waren klachtenlijn? Kijk dan op www.keu- ringsdienstvanwaren.nl of www. vwa.nl of lees de folder die u via deze sites kunt aanvragen. NASA MATRAS VOORMENSEN MET GEWRfCHTSKEACH I EN BOXSPRING OP WIELEN MATRASSEN VANAF POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT BEDBODEMS VANAF

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9