Uitgever prijst informatief werk van Ihet schoolduo Sifra en Eline Tentoonstel- Dubbel cabaret in de Tunnel Koffieconcert ling Boskoop Creatief in Praathuis Kerstavond K.V.V. Mandarijnenactie Scouting Mr. van Daalgroep Woonpartners en Ons Huis worden partners Nieuwe locatie voor ijsclub Otweg? WA DP IN X V E E N BOSK n gp Hart van Ho11 and 11 decembar 2092 pagina 11 iiMlifc Dnor Frits Bromberg Waddinxveen/Boskoop - Eline Kunst (10) en Sifra de Kooter (12), respectievelijk uit Waddinveen en Boskoop, beiden leerlingen van de Bethelschool in Waddinxveen, «roep 8, hebben de eerste prijs gewonnen die uitgeverij Wolters Noordhoff in 2001 uitschreef onder het kopje: "Schrijf een ver haal voor de serie Junior Informa tief.". Sifra: "Er waren meer prijs winnaars, dat stond in een brief die we vorig jaar september al kre gen. Maar alleen onze inzending, de eerste- en dus hoofdprijs, zou ook worden uitgegeven. Vorige week was het zo ver en kregen we de eerste exemplaren toege stuurd." Het sierlijk opgemaakte werkje 'De olifant', met vrijwel 'alles over de olifant', houdt niet in, dat het tweetal onmiddellijk besloot veelbelovende schrijfsters te wor den. Ze mompelen iets over onder wijs met kinderen en verpleging, maar omdat de aarde groot is en de voortgezette opleidingen nog lang duren, laten ze hun toekomst in het e. Dat 'De olifant' de hoofdprijs verdiende is voor beiden leuk en aardig, maar ook niet meer dan een eenmalig incident. Sifra: "We wilden wel aan de wed strijd meedoen en m'n moeder kwam op het idee om de olifant als onderwerp te nemen. Verder heeft ze zich er niet mee bemoeid, geen enkele volwassene is er aan te pas gekomen, voor we ons werkstuk instuurden. Van school leenden we een dik boek over olifanten en wat ons nuttig leek, hebben we daaruit overgenomen. Meestal deed ik dat, in de meeste gevallen bij Eline thuis. gi Sifra de Kooter en Eline Kunst met hun prijswinnende Olifant in reuzenformaat. Maar echt overgeschreven hebben we het ook weer niet, ik bracht de tekst onder woorden in de taal van een leerling van groep acht. En dan schreef Eline het weer over in het net, want die is van ons tweeën de netste. Alle illustraties zijn van de uitgever." De twee meisjes tonen zich gema tigd trots op hun prestatie en laten alle lof met een glimlach over hun hoofd gaan. Sifra: "Niet alles wat we hebben opgeschreven over de olifant, is ook zo in het boekje terecht gekomen, al zullen we niet veel taalfouten heb ben gemaakt. Wat ik fout schreef, verbeterde Eline. Maar je kunt toch merken dat een beroepsschrijver zich met onze teksten heeft bezig gehouden, want hele zinnen zijn ver anderd, op de manier zoals de uitge ver het in druk wilde. Maar de inde ling, alle hoofdstukken, zijn wel van ons, zoals we ook passages van ons, in onze woorden herkennen." Boskoop - In de bibliotheek wordt zondag 15 december om 14.00 uur Be jaarlijkse tentoonstelling Bos koop Creatief geopend. Aan deze 28e editie van Boskoop Creatief doet een recordaantal van 31 Boskoopse ama teur-kunstenaars mee met bij elkaar kunstwerken. De werken zijn heel verschillend. Gebruikte technieken zjjn aquarel, olieverf, pastel, goua- ®e, gemengde technieken, penteke ningen, quilten en fotografie. "e opening wordt opgeluisterd door :en optreden van het koor 'Cantare'. Iedereen is welkom. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingstij den van de bibliotheek en duurt tot 17 januari 2003. Boskoop - Twee cabaretacts staan zaterdag 14 december op het menu in jongerencentrum de Tunnel. De bezoekers liggen waarschijnlijk dub bel om de humor van Arnoud Kalde- way en Doosjeskikker. Arnoud pre senteert zijn programma "Zo gaan die dingen", door verscheidene recensenten omschreven als: taalge voelig, zwartgallig, ziek, droog en ironisch, doch ook ontspannen, vriendelijk, verrassend en ongevaar lijk. Het duo dat schuilgaat achter de naam 'Doosjeskikker' is bijzonder zuinig met het geven van informatie omtrent hun programma, waaruit men kan afleiden dat zij hun publiek graag verrassen. Vanaf 20.00 uur kan een ieder tegen betaling van de entreeprijs van 6,50 meegenieten van twee cabaret-toppers. Vrijdag 13 december is er tienerdisco. De Tunnel is te vinden aan het rey- erskoop 4a te Boskoop, info: www.detunnel.net Boskoop - Het Linnaeus Ensemble treedt zondag 15 december op in het maandelijkse koffieconcert van het Praathuis. Caroline Tuijtel speelt fluit in het ensemble, Metske Gerl- sma hobo, Rudi van Hest klarinet en Patrick Hopper piano. De drie bla zers zullen op het concert in ver schillende combinaties met de pia nist een zeer afwisselend program- KERKDIENSTEN - 15 december Waddinxveen R.K. kerk St. Victor 9.30 uur Woord communiedienst werkgroep W&C. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Eucharistieviering pastor A. v.d. Helm. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.P. Koning. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink: 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur Avondmaal Souburgh. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 18.30 uur ds. R. de Reu ver, jeugddienst in GK. De Stek 9.30 uur ds. H. Ommering. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.J.G. Dronkert; 18.30 uur ds. R. de Reu ver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. M.E. Scheygrond-Verhulst. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur ds. Boogaard; 18.00 uur ds. Boogaard. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-Iocatie van het Groe ne Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. ma brengen. Naast een gezamenlijke optreden van het hele ensemble ondermeer in een compositie van de Fransman Darius Milhaud, wordt bij voorbeeld ook muziek gespeeld voor klarinet en piano van de Ameri kaan Leonard Bernstein, en een stuk voor hobo en piano van de Neder lander Hendrik Andriessen. Het concert begint om 11.30 uur. Boskoop - In de Rozenburcht is er maandagavond 16 december een kerstavond voor leden van de Katholieke Vrouwen Vereniging. De Gitarito's uit Lopik verzorgen deze avond die om 19.30 uur begint. Zaal open 19.15 uur. Dames kunnen zich opgeven tot 13 december bij Clazien Pouw, telefoon 217542. De kosten bedragen 5,-. <"t(linxveen/Regio - Woonpart- ters Midden-Holland uit Waddinx- en Woningstichting Ons Huis Meuwerkerk a/d IJssel willen huur- en koopwoningen rea geren in de Zuidplaspolder. De Jfee woningcorporaties hebben 11 vastgelegd in een maatschaps- "vereenkomst. \I/"oonpartners Midden-Hol- y 1land mag alleen activiteiten ondernemen binnen haar Sen werkgebied. Omdat de Zuid- I asP°'der voor een klein deel bui- J gebied ligt, te weten Nieuw- erk a/d IJssel, heeft Woonpart- rs gekozen voor Ons Huis als "lenwerkingspartner. De twee N'ngcorporaties treden als gelijke r'ners op. Dit betekent onder I( er dat zij gezamenlijk overleg met architecten, projectont- !f>m ars' aannemers, financiers, "«enten en andere overheidsin- P lnSen Daarnaast zullen de twee o-i 6?, dfi kosten én opbrengsten dat h w" over'gens niet zeggen de|. e toekomstige eigendomsver- r,i nS ,van de te bouwen woningen geüjk is. Directeur-bestuurder René Mascini van Woonpartners Midden-Holland is tevreden over de overeenkomst. „Voor ons is Ons Huis een logische samenwerkingspartner. Met elkaar kunnen we meer slagkracht ontwik kelen bij de toekomstige nieuwbouw in de Zuidplaspolder", aldus Masci ni. Ook directeur-bestuurder Hans van der Horst van Woningstichting Ons Huis is blij met de samenwerking. „Als kleinere corporatie beschikken we nauwelijks over een staf, zodat bij omvangrijke projecten vaak der den worden ingehuurd. In dit geval werken wij echter liever samen met een ons goed bekende grotere cor poratie, omdat daarmee naast de bundeling van denkkracht ook het risicodragend vermogen kan wor den vergroot. Samenwerken brengt de realisatie van onze doelen mijns inziens een stuk dichterbij." De samenwerking richt zich in eer ste instantie op de ontwikkeling en realisering van één of meer bouw plannen in de Zuidplaspolder. De partijen sluiten echter niet uit dat er ook in de toekomst samengewerkt zal worden bij andere projecten. Boskoop - De jeugdleden van scou ting Mr. Van Daalgroep hebben de traditie om ieder jaar op de tweede zaterdag in december de huizen langs te gaan en de bewoners man darijnen te koop aan te bieden. De opbrengst is bestemd om het spel van scouting óók in de toe komst voor alle kinderen aantrekke lijk te maken en te houden. Een grote groep vrijwilligers zorgt ervoor dat de kinderen een spelaanbod wordt geboden die up to date is. Hierbij tracht de scoutingleiding het spel van scouting toegankelijk te houden voor alle kinderen, ongeacht hun geloof of cultuur. Dat daarbij ook nog eens de contributie relatief laag blijft is mede te danken aan acties als deze. In een tijd dat subsidies en grote giften minder worden of zelfs wegvallen wordt het voor veel vere nigingen steeds moeilijker het hoofd boven water te houden. De Mr. Van Daalgroep is een gezonde groep die er steeds weer in slaagt haar jeugd leden een spelaanbod te bieden dat iedereen aanspreekt. De jeugdleden van de Mr. Van Daal groep komen zaterdag 14 december vanaf 9:30 langs de deuren. Boskoop - De IJsclub Otweg is bezig de mogelijkheden te onderzoeken om te komen tot de vestiging van een 400 meter ijs- annex skeeler- baan. Een van de mogelijkheden als vestigingsplaats die serieus onder zocht wordt, is het Gouwebos aan de rand van Boskoop. Er is daartoe contact gezocht met het Natuur-en recreatieschap Reeuwijkse plassen en omgeving. Deze instantie heeft beslissingsbevoegdheid over de inrichting van het gebied. Het recre atieschap heeft positief gereageerd op de plannen van de ijsclub en is bereid mee te denken met het ver der onderzoeken van de mogelijkhe den. Omdat de locatie op Waddinx- veens grondgebied ligt is er door de ijsclub ook contact gezocht met de Waddinxveense schaatstrainings groep "De Gouwestreek". Voordelen Het bestuur van de ijsclub Otweg is tot dit initiatief gekomen, omdat de eventueel nieuw aan te leggen baan vele voordelen heeft ten opzichte van de huidige landijsbaan. Omdat deze baan met minstens 20 centime ter water onder gelopen moet zijn, kan er pas geschaatst worden als ook al volop op de sloten geschaatst kan worden. De nieuwe baan krijgt een verharde onder grond, zodat met een of twee centi meter water volstaan kan worden. Vervolgens kan er dan na een flinke nachtvorst al geschaatst worden. Als de afgelopen winter ter vergelij king er bijgehaald wordt kan gezegd worden dat de baan van de ijsclub Otweg met pijn en moeite een halve dag geopend is geweest en dat de banen met verharde ondergrond 6 dagen voor schaatsplezier hebben kunnen zorgen. Omdat de ondergrond van de baan bestaat uit asfalt kan er in de zomer volop geskeelerd worden. De bedoeling is verder dat er bij de baan een aparte krabbelbaan gerea liseerd gaat worden voor de kinde ren. Daarmee wordt ook de veilig heid voor de schaatsers vergroot, omdat de kinderen niet meer over hoeven te steken om op de binnen baan te komen. Het middenterrein van de baan geeft ook nog mogelijkheden. Daarbij valt te denken aan bijvoorbeeld een hoc keyveld, een tennisbaan, basketbal veldje, volleybal etcetera.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11