r De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Go||ecte°pbren§st Loongrenzen 2003 vastgesteld Festival of Lessons and Carols in de Sint Victorkerk Kerstkoppel- marathon in de Boog Films in Kreater Nethanja zingt in Alblasserdam O.S.S. workshop jazzdans Nesselande ondanks winst niet verder in Europa Film Schuilplaats Geef voor Diabetes Hart van Holland 11 december 2C02 pagina 25 et Roodenburg, Ewai icveiu, Jctii Vorige keer Op de klassenfoto van vorige keer zijn twee readies binnen gekomen. Hierdoor is een aantal nieuwe namen bekend geworden en is een correctie uitgevoerd. De foto van de vorige keer betrof een klassenfoto van de christelijke lagere school te Moerkapelle uit de jaren 1930/1931. Op de bovenste rij van links naar rechts: juffrouw De Graaff, meester Renger, Janna Breedijk (zittend, iets naar beneden), Theo Knop, Janus Vis, Joop Dekker, Jan van Duuren, Gerard de Jong, Piet HonU Vis, Jan Meijer en meester vd. Berg. Op de tweede rij van links naar rechts (startend naast Janna Bree dijk): Adrie Roodenburg, Marie van Wijk, Jannie Meijer, Pietje Monster, Dickie de Jong, Jennie Boevé, Pietje Breedijk, Ko Havelaar en Marie Vis. Op de derde rij van links naar rechts: Jan Dirk Monster, Stien Meij er, Leny Verbeek, Leny Knop, Aria Havelaar, Katerien Meijer, Pietje Vis, Pietje Verbeek, Jannie Boevé, Wil Hoogerdijk, Jannie Hoogerdijk, Janie Vis en juffrouw Bosscher. Op de onderste rij van links naar rechts: Gilles Hanse, Dirk Knop, Bram Vis, Adrie van Prooijen, Cees Verbeek, Han Breedijk, Piet van Prooijen, Piet Hertog, Adriaan Hoogerdijk, Teun Koolmees en Maarten Boevé. De overheid heeft de loongrens voor het ziekenfonds voor 2003 vastge steld op 31.750,- (was in 2002 30.700,-). Wie een bruto jaarinkomen heeft dat hoger is dan dat bedrag, raag niet in de wettelijke zieken fondsverzekering maar moet zich Particulier verzekeren. Dat geldt ook voor eventueel meeverzekerde part ner en kinderen. Voor 65-plussers geldt als nieuwe loongrens 20.200,- (was 19.550,-), voor zelfstandig ondernemers is de inkomensgrens 20.250,- (was 19.650,-). Jaarlijks overschrijden vele duizen den mensen de loongrens. Als het goed is, informeert de werkgever Waddinxveen - De oude Engelse kersttraditie krijgt gestalte door het jaarlijkse terugkerende "festival of hessons and Carols" door het /'"'dsch Kamerkoor. Het koor weet onder de bezielende leiding van haar vaste dirigent, Ralph van Vliet, Jaarlijks een sfeervol programma te Presenteren met kerstmuziek uit alle ujden. De basisformule gaat terug °P oude Engelse tradities in de adventtijd. Korte teksten, door "nemarie Stout, worden afge- W|sseld met passende koorzang a rt?e!!a ondersteund door orgel (Vlarijn Slappendel) en hobo (Jan nceaux/ Marianne Frank), oder het zingen van de bekende ymne "Once in royal David's city" °mt het koor met brandende kaar- en de verduisterde kerk binnen. 'ermee is de sfeer meteen gezet, r wordt ook dit jaat weer met veel ousiasme d°or de 21 koorleden gestudeerd op de nieuwe Christmas arols piet koor streeft naar hoge aliteit. De Carols vormen elk jaar eer een muzikale uitdaging. I[,ds het Goudsch Kamerkoor jaren Deze keer Van de klassenfoto van deze keer, is erg weinig bekend. Het gaat om een klas van de christelijke school uit Zevenhuizen, waarschijnlijk uit de jaren twintig van de vorige eeuw. Verder zijn van deze foto geen namen bekend. Uw hulp kunnen we dus goed gebruiken! Belt u a.u.b. als u iets van deze foto weet te vertel len. Van iedere gepubliceerde klassenfo to kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen/Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tus sen 20.00 en 22.00uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: wvdzalm@box.nl. zijn werknemers hierover. Het is echter aan de werknemer zelf om zich te laten uitschrijven bij het zie kenfonds. Doet hij dit niet of niet op tijd, dan riskeert hij een premie- naheffing. Wie zelf wil berekenen of hij de loon grens zal overschrijden, kan dit doen door het bruto jaarsalaris dat op 1 november 2002 (peildatum) werd verdiend te vergelijken met het nieuwe bedrag van de loongrens. Stijgt het inkomen boven de loon grens, dan moet een verzekerde zelf op zoek naar een particuliere verze kering. Het staat iedereen vrij om zelf een zorgverzekeraar te kiezen. Benthuizen - Koffiebar de Schuil plaats vertoont zaterdag 14 decem ber de film "Kinderen die niemand wilde". Een waar gebeurd verhaal over tie 18-jarige Tom Butterfield die knokt voor de voogdij over een aantal kleine kinderen. Deze kinde ren zijn in een zwakzinnigeninrich ting geplaatst omdat er geen pleeg ouders beschikbaar waren. Tom accepteert dit niet en vecht terug. Een boeiend verhaal over strijd en overwinning. ledereen van 14 jaar en ouder is welkom. De zaal gaat om 20.00 uur open. Koffiebar de Schuilplaats is te vinden in de Bron aan de Dorps straat 42 (achter de Nederlands Hervormde Kerk). Waddinxveen - Buurtcentrum de Boog houdt een kerstkoppelmara- thon op zaterdag 14 december. Het klaverjassen begint om 10.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Er worden 12 ronden gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt 17,50. Voor inschrijving: 06 -53763370 of 0172 - 218948 en vragen naar Rob of 06 - 13626885 (Leen). Buurtcentrum fe Boog is gevestigd aan de C.Huygenslaan 2. geleden met deze traditie in Gouda begon, is de belangstelling elk jaar weer groot, ook van buiten Gouda. Traditioneel zingt het Goudsch Kamerkoor ook in de Sint Victor kerk, en wel op zondag 22 december om 19.30 uur, ter afsluiting van de serie vespervieringen. Dit jaar is er geen deurcollecte maar, zoals al gebruikelijk bij andere uit voeringen, een vaste toegangsprijs van 5,-. Kaarten zijn vooraf verkrijg baar bij: J.M. de Groot, Junolaan 18. 0182-618569; H. Scholten, Molenring 5, 0182-630249; P. Vuijk, Kuiperhoeve 17, 0182-539007 en D. Lekx, Vondel laan 112, 0182-612556. Parochiese cretariaat, (dinsdag, woensdag, vrij dag van 09.00-12.00 uur) en op de avond zelf "bij de ingang van de Sint Victorkerk. Er zijn ook uitvoeringen in Gouda, in de Oud Katholieke Kerk aan de Hoge Gouwe 107 en wel op zaterdag 21 december om 19.30 uur en om 21.00 uur en zondag 22 december om 16.00 uur. Waddinxveen - Bij Kreater wordt vrijdag 13 december de speelfilm Billy Elliott vertoon. Aanvang 20.00 uur. Deze film gaat over een elf jaar oud jongetje dat graag balletdanser wil worden, met als achtergrond de midden 80-jaren mijnstakingen.Voor zijn familie zijn zijn ambities niet erg belangrijk, maar aangemoedigd door zijn leraar vindt Billy een manier om te ontsnappen en vervolgens te gaan dansen. Als de realiteit van de nederlaag van de staking doordringt, schaart ineens de hele gemeenschap zich achter Billy. De toegang bedraagt 5,-, pas 65+/CJP: 4,-. De zaal is open om 19.30 uur De kinderfilm Mariken wordt woens dag 18 december draait de kinder film Mariken. Deze film begint om 13.30 uur en duurt 90 minuten. Deze film gaat over een oude kluizenaar die een baby vindt, genaamd Marike. Hij neemt haar mee en voedt haar op in het Waanwoud. Marike leert alles over de mensen en de wereld uit een boek. Op een dag gaat ze naar de stad en komt ze in contact met alles waar ze over heeft gelezen. De toe gang bedraagt 2,-. Reserveringen bij Kreater, Kerkstraat 13, telefoon 0182-614422. Zevenhuizen - De in november gehouden collecte voor het Diabe tes Fonds heeft in Zevenhuizen 1353,01 opgebracht. Het Diabetes Fonds bedankt alle gevers, collec tanten en iedereen die zich heeft ingezet om de collecte te doen sla gen. Jaarlijks ontstaat diabetes bij 60.000 Nederlanders. Meer dan 800.000 Nederlanders hebben diabetes. Type 2 diabetes (ouder- domsdiabetes) komt op steeds jon gere leeftijd voor. Het is haast gewoon geworden bij mensen van 30-40 jaar. Er zijn medicijnen, maar er is 8CC.. 5-,..L—.0 J Ondanks de medicijnen kan diabetes leiden tot complicaties aan ogen, nieren, hart- en bloedvaten. Verder onderzoek moet daar verandering in brengen. Collectant gemist? Giro 5766, t.n.v. Diabetes Fonds in Amersfoort. Voor meer informatie: 033-4622055. Moerkapelle - Het Christelijk meis jeskoor 'Nethanja' is uitgenodigd om mee te werken aan een Advent- Kerstzangavond op zaterdag 14 december in de Havenkerk in Alblas serdam, samen met het christelijk jong mannenkoor 'Soli Deo Gloria' uit Urk. De koren zullen een afwisselend pro gramma ten gehore brengen en ook gezamenlijk optreden. Een belangrij ke plaats is ingeruimd voor samen zang. Een appelwoord zal worden uitgesproken door dominee M. Pronk. Er wordt een collecte gehou den ten bate van het Shaare-Zedek ziekenhuis te Jeruzalem. Aan vang: 19.30 uur. Kaarten zijn op de avond van het concert aan de kerk ver krijgbaar. Zevenhuizen - 'Gymnastiekvereni ging O.S.S. start woensdag 15 janua- ri, onder leiding van Emmie de Graaff, een workshop jazzdansen voor de groepen 3 en 4 van de basis scholen. De workshop bestaat uit 12 lessen waarin bewegen op muziek, dansen en improvisatie centraal staan. Na deze 12 lessen is er een voorstelling waarin de kinderen kunnen laten <- zien wat zij in die 12 lessen hebben geleerd. De workshop is bestemd voor jon gens en meisjes uit de groepen 3 en 4 van de basisscholen en begint op woensdagmiddag 15 januari 2003 van 13.45 tot 14.45 uur. Voor meer informatie en/of inschrij ving kan tussen 17.00 en 18.00 uur contact wórden opgenomen met Emmie de Graaff (633002) of Nicole de Wilde (634244) Volleybal Tenerife/Rotterdam - Nesselande speelde zondag 9 december de laat ste wedstrijd in het Europa Cup toernooi op Tenerife. Na een sterke 3-1 winst op de Oekrainers en de nipte 3-2 verliespartij tegen de gastheren Arona Tenerife moest gewonnen worden van de derde opponent Uniqa Salzburg met 3-0 om kans te maken op een verdere voortzetting van Europees volley bal. Maar dan moesten de Oekrai ners van Law Academy Kharkiv wel met 3-1 van Tenerife winnen. Helaas voor Ortec.Nesselande wisten de Oekrainers zelfs met 3-0 van de gastheren te winnen en kwamen zo op een beter setgemiddelde uit en plaatsten zich daarmee voor de vol gende ronde. Nesselande wist deze uitkomst al een speelde de laatste wedstrijd tegen Uniqa Salzburg om des keizers baard. De Nesselanders wisten via de setstanden 25-18, 25-23 en 25-13 met 3-0 te winnen. Trainer/coach Guillermo Boogers en zijn selectie kunnen terugkijken op een zeer geslaagd Europa Cup toer nooi, waarbij het schrijnend is dat bij twee winstpartijen en een 3-2 ver liespartij je toch niet kan plaatsen voor de volgende ronde. Ondanks een 3-1 overwinning op de via het setgemiddelde geplaatste Law Aca demy Kharkiv uit Oekraine. Het team kan zich weer helemaal richten op de vaderlandse competi tie. Beginnend met een wedstrijd in Nieuwegein tegen Florie/Vrevok op zaterdag 14 december.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 25