H Buurtinitiatief voor behoud schoolgebouw Kindertafeltennisfeest bij Kwiek Gewestelijk Senioren Orkest in Anne Frankcentrum Creatieve kerstmarkt Schaatsen om het kam pioenschap van Boskoop Musical in de Tunnel Nieuwe Hemel, Nieuwe Aarde Bingo voor kinderen in 'de Boog' Wandeltocht Kerstconcerten Vox Jubilans voor senioren Winst voor W.S.E. D-l pagina 28 Hart van Hoiiand 11 december 2C02 tv WA'DDfNXVE'£ïyj/Bc>sTcO?ya'^l ■~rrr-r Door Karin Heeren Waddinxveen - Een artikel over wijk- en buurtbeheer is de aanlei ding geweest en daarbij de wens om het schoolgebouw aan de Essengaarde te behouden voor de gemeenschap. Bea Prins en Sylvia Versluis maken zich hard voor de zaak en hebben tijdens de behan deling van het beleidsplan voor komend jaar hun punt onder de aandacht van de politiek in Wad dinxveen gebracht. et is de bedoeling om het pand waar tot en met vorig school jaar een locatie van de Dick Brunaschool in gevestigd was een andere bestemming te geven. Voor een deel is het pand momenteel nog in gebruik. Peuterspeelzaal Ienie- mienie, peuterspeelzaal Yasmina en de speelbieb zijn nog hier gevestigd. Bij navraag blijken er meer gegadig den te zijn die gebruik zouden willen maken van het pand, al dan niet met een vaste ruimte. Er moet in het pand ruimte komen voor buurtinitia- tieven en het moet een plek bieden aan bijvoorbeeld jongeren. Wel over zichtelijk en beheersbaar, zonder overlast voor de omwonenden. De plannen zijn nog in een pril stadi um. Belangrijk is dat het idee om het Cf Waddinxveen - In het Anne Frank centrum treedt zaterdag 14 decem ber, voor de Culturele Commissie van de Stichting Waddinxveens Wezijnwerk,het Gewestelijk Senio ren Orkest uit Vlaardingen op. Aanvang 14.00 uur. Het is de derde keer dat dit orkest in de december maand voor de senioren in Wad dinxveen optreedt. De meeste leden nemen niet meer deel aan "het arbeidspro ces. Het orkest, dat onder lei ding staat van dirigent Johan van den Berg, gepensioneerd musicus van de Marinierskapel, bestaat uit 48 enthousiaste musicerende leden, waaronder 8 dames, van 55+ en ouder. Dit orkest is voor de leden een hobby voor het leven geworden. Het orkest, dat in 1984 is opgericht, is in de verre omtrek en daarbuiten bekend. In de achterliggende jaren heeft het orkest met groot succes 220 concer ten gegeven. Het repertoire is speci fiek afgestemd op senioren en omvat van licht populair klassiek en walsen tot herkenbare tunes van radio en TV. Speciaal is voor dit optreden een middag gekozen om iedereen in de gelegenheid te stellen dit concert te kunnen bijwonen. De entree bedraagt 3,- per persoon, inclusief een kop koffie of thee. De zaal gaat open om 13.30 uur. Boskoop - In het verenigingsgebouw van de christelijk gereformeerde kerk aan de Nieuwstraat wordt zaterdag 14 december een kerstmarkt gehouden. In een sfeervolle feestelijke ruimte kan men kerstinkopen doen. Er zijn wenskaarten, kerststukjes, een keur aan kaarsen en groen om thuis nog aan de slag te gaan. De inwendige mens komt ook aan z'n trekken; er is koffie, chocolademelk en meer lek kers wat bij de decembermaand hoort, verkrijg baar. Iedereen is zaterdag 14 december welkom van 9.00 tot 16.00 uur. De opbrengst van deze kerstmarkt komt ten goede aan het bouwfonds. Waddinxveen - Bij tafeltennisvereni ging Kwiek is afgelopen zaterdag het traditionele kindertafeltennisfeest gehouden. Een tafeltennistoernooi voor basisscholieren dat, op initia tief van de NTTB (Nederlandse Tafeltennisbond) elk jaar landelijk wordt gehouden. De belangstelling in Waddinxveen was groot. Bijna honderd leerlingen van acht Wad- dinxveense basisscholen waren naar de tafeltennisaccommodatie van Kwiek aan de J.W. Frisoweg geko men. Er werd in vijf groepen gespeeld. Om negen uur gaf organi sator Jurgen Reichard (voorzitter jeugdcommissie) het startsein. Begonnen werd met de meisjes van groep 8. Het werd een geanimeerd spektakel. De toernooileiding was in handen van Leon Bouwman, Danny Vermeulen en Niels Marchant. De vele vrijwilligers die als scheidsrech ter of achter de bar assisteerden zorgden voor een goedlopende orga nisatie. Om kwart voor vijf 's mid dags werd het evenement afgeslo ten. Uitslagen: Poule A (meisjes groep 8): 1. Lisanne Heijkamp (Eben Haezerschool); 2. Dineke Buitendijk (De Leilinde- school). Poule B (jongens groep 6): 1. Johan Teeuwen (Bethelschool); 2. Matthijs Oosterom (Eben Haezer school). Poule C (meisjes groep 6/7): 1. Inge de Jong (Bethelschool); 2. Inger Molenaar (Rehobothschool). Poule D (jongens groep 7): 1. Joop van Beek (Bethelschool); 2. Marei Oliviera (Rehobothschool). Poule E (jongens groep 8): 1. Renze Roskam (Eben Haezerschool); 2. Lennart Koetsier (Rehobothschool). gebouw te behouden voor de buurt door de wijkbewoners gedragen wordt. Direct na de kerstvakantie zal dan ook een enquêteformulier ver spreid worden waarop de mening van de omwonenden wordt gevraagd. Het idee valt of staat met het draagvlak wat er is binnen de samenleving. Van daaruit wordt ver der gekeken hoe alle ideeën en initi atieven vorm gegeven kunnen wor den. De eerste berichten zijn in ieder geval niet negatief. Mogelijke gebruikers hebben enthousiast gere ageerd en ook wethouder mevrouw Gerts reageerde in eerste instantie positief. Boskoop - Na de première in Nabij te Alphen aan de Rijn voert jeugdthea tergroep Mask/Elckerlyc de musical World-dance eenmalig op in Bos koop en wel op zaterdag 14 decem ber in de Tunnel aan het Reijers- koop. World-dance is een grappige musical met zang, dans en toneel, gespeeld door kinderen van 10 tot 15 jaar. "Hellupü! Ik wil eruit!! Help me toch!!!" Professor Warbol is com pleet in paniek als ze merkt in een grote rokende pot te zitten... bij de kannibalen! Tot overmaat van ramp wakkeren ze het vuurtje onder de pot lekker aan. Als er dan ook nog een andere kannibaal met water aan komt zetten, is het duidelijk: Bolle bozen in de soep! Dat kan niet waar zijn. 1... 2... 3... wegwezen! Zo gaat de pauze in na een spannen de scène van World-dance, het avon tuurlijke en grappige verhaal over de 3 Weetjes. Eigenlijk willen ze alleen maar naar de cowboys om daar een line-dance te leren en natuurlijk het 'cowboy gevoel' te proeven. Profes sor Warbol en professor Wijdbeens maakten' daarvoor een plaats/tijd machine, maar ondanks de goede hulp van student Wickey verloopt de samenwerking niet optimaal. De 3 Weetjes belanden op de vreemdste plaatsen en in de koudste tijden. En pinken een traantje weg als Terra, een indianenmeisje haar lied zingt. Ze zien draken dansen en twee colle ga's de cha-cha-cha oefenen, maar cowboys? Zullen de 3 weetjes ze ooit nog vinden? Deze voorstelling, speciaal voor Mask geschreven door Ivette Dom- burg-Boumans is geschikt voor alle leeftijden en begint om 14.00 uur. Voor meer informatie: 0172-474221. Waddinxveen - Boskoper Jan Smit geeft zaterdag 21 december een lezing in 't Trefpunt aan de Stations straat 18. Medium Smit gaat het heb ben over de Nieuwe Hemel en de Nieuwe Aarde. Ter sprake komt ook zijn boek "De tijd dringt" dat begin 2003 uitgegeven wordt. Na de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang 19.30 uur; de entrée bedraagt 10,-. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt woensdag 18 december een kinderbingo gehouden. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. De entree is vrij. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - De hervormde gemengde zangvereniging Vox Jubilans, onder leiding van Pieter Stolk, geeft ook dit jaar een kerst concert in de Doelen in Rotterdam. Dit concert vindt traditiegetrouw plaats op Tweede Kerstdag. Behalve het 'grote Vox' werken mee het jongerenkoor Vox Jubi lans onder leiding van Marco den Toom, Kees Alers, fluit; Anja van der Maten, hobo; Anke Anderson, harp; Wim Jan van Deuveren, tenor; André van Vliet, vleugel; Jan Mulder, orgel en het Rijnmond Brass Quin tet. Dr. W. Verboom verzorgt een meditatie. Naast eenvoudige kerstliederen staat op het programma ook een aantal grotere werken, zoals 'Gloria in Excelsis' van Ch. Gounoud en het 'Hail to Thee, Thou new-born King' van J.W. Peterson. Het belooft een mooi en afwisselend programma te worden. Het concert begint om 10.30 uur. Kaarten a 11,- (inclusief programma en plaatsbe spreking) zijn te bestellen bij de kassa van de Doelen, telefoon 010- 2171717 of bij Boekhandel Burger aan de Dorpsstraat. Verder geeft Vox Jubilans dinsdag avond 24 december een kerstcon cert in de Brugkerk aan de Kerkweg- Oost. Hieraan verleent eveneens het jongerenkoor haar medewerking. Ook kan men deze avond het kinder en tienerkoor de Zangvogels, onder leiding van Martien van der Zwan beluisteren. Marco den Toom bege leidt de koren achter het orgel en de piano. Dominee A.W. van der Plas verzorgt de opening en sluiting. Het concert begint om 19.30 uur en zal uiterlijk 21.00 uur afgelopen zijn. De toegang is vrij; wel zal er een collec te worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Tenslotte geeft Vox haar medewer king aan de kerstnachtdienst in de St. Janskerk in Gouda. Deze avond begint om 22.00 uur. Voetbal IV Boskoop - Het ziet ernaar uit dat er een wat langere vorstperiode is aan gebroken en dat er wellicht op natuurijs geschaatst kan worden. Zodra de ijsvloer het toelaat zal de ijsbaan voor het publiek geopend worden. Misschien is dat donder dag, met een kleine kans op woens dagmiddag. Omdat het ijzer gesmeed moet worden als het heet is organiseert de ijsclub zaterdag 14 december het kampioenschap van Boskoop. De wedstrijden beginnen zaterdagmorgen om 9.45 uur met de leeftijdscategorie meisjes jongens 14-15, 16-17 en de senioren. Voor deze wedstrijden kan er ingeschre ven worden van 9 uur tot 9.30 uur. De wedstrijd wordt verreden over 500 meter. Tot slot wordt er nog een afvalrace voor senioren georgani seerd. 'De middag is gereserveerd voor de kinderen in de diverse leef tijdscategorieën vanaf 4 jaar. Voor deze wedstrijden kan er ingeschre ven worden van 13.00 uur tot 13.30 uur. De wedstrijden beginnen dan om 13.35 uur. Voor meer informatie: 0172218754. Waddinxveen - De afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk houdt dinsdag 17 december een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig, men kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteiten-centrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur vertrekt de groep voor een tocht van ongeveer 10 kilometer richting Boskoop. Onderweg wordt een koffiestop gehouden. Bij terugkomst in Wad dinxveen is er in gebouw Kreater nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. De kosten voor deelname bedragen 2,50, inclusief 3 kopjes koffie/thee. Voor meer informatie: 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is gepland op dinsdag 21 januari 2003. Waddinxveen - Eindelijk winst voor W.S.E. D-l. Tegenstander ESTO D-l moest buigen. Een snelle 1-0 van Magdi Elabeidi was genoeg voor de volle winst. Ook W.S.E. F-l speelde tegen ESTO (F-l). Koploper ESTO bond ook de mannen van W.S.E. aan de zegekar. Met maar liefst 0-10 wonnen zij de wedstrijd. W.S.E. F-2 ging de rust in met 0-2 tegen Bodegraven F-l. De tweede helft speelden zij echter met zoveel enthousiasme en strijdlust dat het toch nog 2-4 werd. Sarissa van Es en Redouan Bokasba scoorden. W.S.E. F-3 liet de punten bij Soccer. Boys F-8. Het werd 4-0. W.S.E. E-l ging op bezoek bij Be Fair E-2. Door een snelle openingstreffer van Samir Anakrouch geloofde W.S.E. in de overwinning. Door goed samenspel werd het eindsignaal bereikt met een 1-3 winst. Daarentegen ging W.S.E. E-2 kopje onder tegen Be Fair E-4. Vrijwel kansloos werd er met 9-2 verloren. W.S.E. E-3 deed goede zaken bij Alphense Boys E-13. De 0-3 rust stand bleef tevens de eindstand. W.S.E. D-3 gaf de 1-3 bij rust in de tweede helft bijna uit handen. Nog net konden zij één puntje vast hou den. Het werd 3-3 en Reiqui scoorde zijn eerste doelpunt, evenals Mei- vand. W.S.E. C-l had zijn dag niet. Het was het steeds net niet. Kou en pech stonden hen in de weg. Sparta t -- haalde hier voordeel uit. Het werd 3- 1. Haben Yacob stopte een straf schop. Marthyn Barentsen scoorde uit een vrije trap. W.S.E. B-l deelde de punten met BVCB B-l. Het werd 2-2. De meisjes junioren van W.S.E. pakte een 3-2 winst tegen de meisjes van Blauw Zwart.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 28