nieuws f H8BHX8P y iii Let op uw brievenbus! Effecten Duisenberg doet wat hij moet doen Het is tijd voor: Koppeling kapitaalverzekering aan eigen woning kan worden hersteld Opnieuw renteverlaging Internetbankieren met Apple blijft mogelijk De bank waar je lid van wordt RABO DEAL ASSIST SPECIAAL VOOR MKB Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 11 december 2002 voor u, van en door uw bank Bezoekadressen: Openingstijden: Rabofoon: Rabobank introduceert nieuwe online treasurydienst: AGENDA Helpdesk Telebankieren: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabo orderiiin: Helpdesk Telebankieren Extra: Service centrum verzekeringen: ÊjBliLadres: Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Rabobank im BES BOUVBIC De komende maanden heeft de Rabobank een speciale hypotheekac tie. Door middel van een aparte uit nodiging in Hart van Holland worden wekelijks een aantal klanten bena derd voor een persoonlijk advies. Een hypotheek is namelijk niet iets waar u dagelijks mee bezig bent.Toch kan het geen kwaad om eens stil te staan bij uw huidige hypotheek öf om u te laten informeren over wat uw per soonlijke mogelijkheden zijn. Bij de aankoop van een huis heeft u destijds gekozen voor een hypotheek die het beste paste bij uw toenmalige situatie. Echter in de tussentijd kan er veel in uw woonwensen veranderd zijn. Misschien heeft u wel plannen om te gaan verbouwen of bent u op zoek naar een (nieuwe) woning. Bovendien is de hypotheekmarkt voortdurend in beweging. Voldoende redenen om u goed te laten adviseren op hypo- theekgebied. Als u nu naar aanleiding van deze uit nodiging bij ons langskomt, dan krijgt u, naast een goed advies, het boek "Dutch View" van Jan des Bouvrie öf het De Luxe Wonen ontwerppakket. Laat u zich dus uitgebreid informeren over uw persoonlijke mogelijkheden door de grootste hypotheekverstrek ker van Nederland. Uw investering in tijd is het meer dan waard! Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Toenemende aanwijzingen dat de 'inflatoire druk afneemt, terwijl het gevaar van een dalende economi sche groei niet is verdwenen,' brachten de Europese Centrale Bank (ECB) ertoe om de rente te ver lagen met een half procent. Eerder in diezelfde week drukten tegenvallende macrocijfers en nega tief bedrijfsnieuws het sentiment wereldwijd. Vooral in de Verenigde Staten werden de beleggers opge schrikt door diverse omzet- en winst waarschuwingen. Zo meldde enter- tainmentconcern Walt Disney dat de winst over het lopende kwartaal lager uit zal vallen dan eerder geprognoti- seerd. Mediaconcern AOL Time War ner verwacht dit jaar haar eerder afge geven prognoses te halen, al zullen de resultaten wel aan de onderkant van de verwachtingen liggen. Voor 2003 verwacht de onderneming dat de zwakke advertentiemarkt ervoor zorgt dat internetdochter AOL niet zal groeien. Ook in de technologiehoek was het onrustig. Hardwareproducent Hewlett-Packard stelde de omzetver- wachtingen voor 2003 neerwaarts bij. Daarentegen zullen de verwachte kostenbesparingen van USD 3 miljard op jaarbasis uit de integratie van Compaq al in 2003 gerealiseerd worden in plaats van 2004. Ook was er een fikse tegenvaller voor KLM. De luchtvaartmaatschappij moet Alitalia EUR 150 miljoen betalen als schade vergoeding voor de in 2000 mislukte fusie met de Italiaanse maatschappij. De claim zal leiden tot een recordver- lies voor KLM in het lopende boekjaar, eindigend op 31 maart. Het bedrag zal betaald worden uit de kaspositie. De verschillende macrocijfers die in de verslagweek werden gepresenteerd, konden het tij voor de aandelenhan del niet keren. Integendeel, zowel in de VS als in de grootste economieën van euroland werden in de loop van de week tegenvallende macrocijfers gepresenteerd. De Amerikaanse pro ducent bleek minder vertrouwen in het economische herstel in zijn land te hebben dan eerder werd verwacht, terwijl ook het lage vertrouwen van de Franse consument beleggers achterdochtig maakte. De Duitse werkloosheid steeg daarnaast sterker dan verwacht en passeerde de psychologische grens van 4 miljoen werklozen. Aan het einde van de ver slagweek bracht de ECB dan ook enige verlichting door het belangrijk ste rentetarief met 50 basispunten te verlagen tot 2.75%. Bron: IRIS Research Bij het indienen van de aangifte inkomstenbelasting 2001 heeft u mogelijk de keuze gemaakt om uw bestaande kapitaalverzekering te koppelen aan de eigen woning. Gevolg daarvan is dat de kapitaalver zekering niet belast wordt in box 3, en dat de rente die u bij uitkering ont vangt voor een groot deel is vrijge steld. Veel mensen blijken zich echter niet te hebben gerealiseerd dat deze koppeling in hun geval onvoordelig was. In de overgangsregeling bij de invoering van de nieuwe inkomstenbe lasting is namelijk een forse vrijstelling in box 3 opgenomen, die ervoor zorgt dat geen heffing optreedt. En die lopen veel mensen dus mis. Daarom heeft de staatssecretaris van Finan cien besloten dat u nog terug kunt komen op de keuze die u in uw aan gifte heeft gemaakt, zonder dat die 'ontkoppeling' negatieve consequen ties heeft. Wel moet dan uiterlijk op 31 december 2003 de polis zijn aange past en moet tevens de aangifte inkomstenbelasting 2002 zijn inge diend. Heeft u vragen hierover, neemt u dan contact op met uw Financieel Adviseur van de Rabobank: 0180- 637326. Sinds 1 december kan ook het Nederlandse midden- en kleinbedrijf gebruik maken van Rabo Deal Assist. Dit platform was al sinds het jaar 2000 toegankelijk voor grote Corpo rate klanten van de Rabobank. Via www.rabotreasuryweb.nl hebben alle ondernemers toegang tot hetTrea- suryweb van de Rabobank, waar ze direct real time koers informatie, finan cieel nieuws en productinformatie kun nen bekijken en treasuryproducten af kunnen nemen. Op basis van de real-time valuta- en rentekoersen kunnen transacties ver richt worden. De huidige marktwaarde van de transacties kan daarna dagelijks bekeken worden via een beveiligd Marktontwikkelingen hebben aan leiding gegeven tot een nieuwe ren teverlaging voor vastrentende leningen aan particulieren en bedrijven. De tarieven voor de 6 maands repete rend vaste rente en de vaste rente voor een periode van 1 jaar zijn met 0,30% verlaagd, die voor leningen met een vaste renteperiode van 2 of 3 jaar zijn met 0,20% verlaagd en die voor kan de indruk ontstaan dat Apple- gebruikers per 1 januari 2003 geen gebruik meer kunnen maken van internetbankieren. Hiervan is geen sprake. Ook na 1 januari blijft het mogelijk om met een Apple-computer te internetbankieren op www.rabo- bank.nl. Een bericht op www.rabobank.nl zorgde afgelopen week voor verwar ring. Hierin werd gemeld dat de nieu we release problemen kan opleveren voor Apple-gebruikers en dat hieraan wordt gewerkt. Tevens werd vermeld dat de ondersteuning voor Apple per 1 januari wordt opgeheven. Hiermee Ook in 2003 kunnen Apple-gebruikers internetbankieren bij de Rabobank. Bij de ontwikkeling van internetbankie ren wordt rekening gehouden met Mac OS 9 en OS X in combinatie met MS Internet Explorer 5.0. portefeuille overzicht. Hierdoor wordt u adequaat ingelicht over de ontwikke lingen in de markten en over de ont wikkelingen uw eigen transacties. MKB-ondernemers kunnen een contract voor Rabo Deal Assist afslui ten. Via een paslezer en PKI beveiliging wordt het systeem toegankelijk, waardoor kopen en verkopen van con tante vreemde valuta, derivaten zoals valuta swaps en renteproducten direct mogelijk wordt. Rabo Deal Assist is bestemd voor (middel)grote bedrijven uit de MKB- en de agrarische sector die zakendoen of belangen hebben in niet- Euro-landen Wilt u meer informatie over Rabo Deal Assist, neemt u dan con tact op met Cijnie Spekman. Telefoon nummer: 0180-63 73 76 leningen met een vaste renteperiode van 4 jaar zijn met 0,10% verlaagd. De overige leningtarieven zijn ongewij zigd gebleven. De gedaalde rente op de kapitaal markt is eveneens reden om, met ingang van 6 december 2002, de adviestarieven voor vaste termijn spaarrekeningen met looptijden van 2 en 3 jaar met 0,30% te verlagen en die voor 4 jaar en langer met 0,20%. Boogerd renner van het jaar Michael Boogerd werd vorige week uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Staatssecretaris Ross van sport overhandigde hem de bijbehoren de trofee. Ook in 1998 en 1999 droeg Boogerd deze titel. In 2000 en 2001 was de eer voor Rabo- ploeggenoot Erik Dekker. Pleidooi voor gematigde stijging loonkosten in MKB De loonkostenstijging in het industriële MKB moet onder de 2,5 blijven. Dat zeiden John van Nuenen, lid van de raad van bestuur, en Hans de Boer, voorzitter van MKB-Neder- land, vorige week op een gezamen lijke persconferentie.Tijdens de pers conferentie werd de tweede Industriemonitor voor het MKB gepresenteerd. Hierin staan de uit komsten van onderzoek naar de positie en toekomst van ongeveer 50.000 bedrijven in het industriële MKB. Eén op de zeven bedrijven denkt 2002 met rode cijfers af te slui ten. Een derde van de ondervraagde bedrijven rapporteert een lagere omzet voor 2002. De werkgelegen heid zal dit jaar met 18.500 arbeids plaatsen afnemen. Over 2003 zijn de ondernemers posi tiever, maar die verwachting wordt niet gedeeld door De Boer.'De CAO'S in Nederland zijn zo duur geworden, dat industriële productie naar andere landen verdwijnt. Als de overheid geen maatregelen neemt, staan 50.000 banen op de tocht/Vooral de kleinste bedrijven zitten in de pro blemen. Zij worden met name de dupe van load shedding, het afwen telen van risico's en kosten door onder meer de overheid. Dat is er mede de oorzaak van dat in het kleinbedrijf 8,4% van de toegevoeg de waarde wordt opgesoupeerd door administratieve lasten, tegen j 1,1% in het grootbedrijf. Vrijwilligersbeleid Rabobank Nederland in de prijzen Rabobank Nederland won afge lopen weekend de publieksprijs van het Nationaal Ondernemersj Compliment. De prijs is een initia tief van de Nederlandse Organisatie: voor Vrijwilligers (NOV) en Stichting! Samenleving en Bedrijf. Rabobank: Nederland kreeg de prijs voor haar: vrijwilligersbeleid en projecten.Opi de website van het NOV konden] bezoekers stemmen op verschillen- j de ondernemers. Rabobank Neder land kreeg uiteindelijk ruim 24%j van de stemmen. Aanstaande donderdag wordt bekend wie het Nationaal Onder nemers Compliment wint. Dezei prijs wordt door een onafhankelijke! vakjury toegekend. Tot de genomi neerden behoren Ordina/Pentasco- pe, Fortis Foundation en Rabobank Haarlemmermeer. t/m 31 december Inleveren munt en papiergeld Nederlandse gulden W]tl)B! Jl 4 j-f mik' V-a t' 'a ia

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2