Beleggers met beide benen op de grond "We zien elkaar op 188" Het is tiid voor Openings- en verwerkingstijden rondom Kerst en Oud Nieuw tmsfMÊÊÊÈÊÊm Hart van Holland 18 december 2002 jaargang nummer voor Verlaging Basisrente Regelingen werknemer sparen vanaf januari gewijzigd Er zit muziek in de Rabobank AGENDA Bezoekadressen: Openingstijden: HHËhH Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Rabofoon: Raboorderliin: Service centrum verzekeringen: Helpdesk Internetbankieren: Dit wordt hopelijk een veel gehoorde uitnodiging. Mensen ontmoeten in een inspirerende sfeer waarin de zake lijkheid niet voorop staat, is het ken merk van een ontmoetingsplaats. Arend van der Knaap en Arno Lamot zochten zo'n plek als basis voor hun samenwerking. In het pand boven de geldwinkel van onze bank hebben zij dit gerealiseerd. Vandaag wordt het pand door burge meester Jan Westendorp met een feestelijk tintje geopend. Het wordt tijd dat wij als bank onze nieuwe buren eens opzoeken en vragen naar hun ideeën achter dit nieuwe initiatief. Beide heren zijn geen onbekenden in ons dorp en aan Arno Lamot, tot vier jaar terug directeur van onze bank, vra gen wij naar de achtergronden. "Nadat ik hier vertrok per 1 april 1999 ben ik voor Rabobank Nederland aan de slag gegaan in projecten rond innovatie en vernieuwing, eerst met en voor de directeuren van de lokale banken en later via een Future Center voor de gehele Rabobank Groep. Maar niet iedereen is blij met veranderen en zo gebeurde het dat ik niet de ruimte kreeg die ik zelf wilde. Ik besloot toen om voor mijzelf te beginnen en zo de vrijheid te verkrijgen. Rabobank Neder land ondersteunde mijn initiatief en zij vertrouwt erop dat ik van buitenaf meer kan bereiken dan van binnenuit.""Sinds 1 september jl. ben ik nu zelfstandig ondernemer. Toen Arend van mijn stap hoorde, vroeg hij mij mee te denken in zijn plannen rond de 'Koornmolen' (het zwembad, camping ed. red.), en mij ook meer in te gaan zetten binnen de plan nen rond de Dorpsstraatvernieuwing. Ik had daar wel oren naar, want het zijn zaken die mij zéér na aan het hart lig gen, maar hoe was dit praktisch in te passen? Belangrijk gegeven hierbij was dat wij elkaar niet opzochten vanuit overeenkomsten, maar juist vanuit de tegenstellingen. Als basis is er dan veel meer respect en kennis en dat is er niet zo maar, daar heb je ontmoetingen zon der dat daar direct iets uitkomt en sfeer voor nodig. En zo besloten wij de Dorps straat 188 te ontwikkelen. Een plek waar ieder zijn eigen kantoor heeft, maar waar we elkaar kunnen treffen in een ongedwongen sfeer. Een fantastische bijkomstigheid is dat ik zo'n omgeving binnen mijn nieuwe functie van 'Orga- nisatiecoaching' naar Rabobanken en andere bedrijven ook uitstekend kan gebruiken." Een eerste bezoek aan het pand wat bijna klaar is, toont ons een sociëteitachtige ambiance. Heerlijk bij praten in leren fauteuils of aan een stamtafel, terwijl men in de serre rustig van het zonlicht kan genieten. Het geheel inspireert tot gesprek en alles straalt rust uit. "In de huidige hectische tijden hebben mensen behoefte aan vertraging, wij noemen het brainstilling, om van daaruit de samenhang van het geheel te zien. Door de top van bedrij ven op deze wijze te faciliteren komen zij tot nieuwe strategische inzichten of lossen kleine problemen zich veel eer der op. In deze omgeving kunnen ook de ontwikkelingen rond de vernieuw ing van de Dorpsstraat uitstekend ontkiemen en verder groeien. Laat een ding echter wel duidelijk zijn, het gaat mij ten eerste om mijn eigen zaak. Als ondernemer word je geacht een toko te runnen en dat ben ik zeker van plan. Van Arend weet ik dat hij graag weer kan toor houdt in zijn geboorteplaats. Rot terdam geeft veel kansen, maar Zeven huizen blijft zijn dorp." Onze nieuwe buren hebben er geweldig veel zin in. Hun initiatief is een aanwinst voor ons dorp. Wij feliciteren ze er van harte mee en wensen hen veel succes. egg ad De afgelopen week deden de beur zen zowel in Europa als in de Vere nigde Staten een stapje terug. Het nieuws dat de markten in beweging bracht, had dan ook veelal geen positief karakter. Zo kwam bijvoor beeld in de VS een tegenvallend werkloosheidscijfer uit de bus. Een grote teleurstelling, afkomstig uit de VS, was het werkloosheidscijfer over de maand november. De werk loosheid steeg in die maand van 5.7% naar 6.0%, waar analisten op een stij ging tot 5.8% hadden gerekend. Daar naast daalde de werkgelegenheid, ter wijl juist een stijging werd verwacht. Ondër beleggers steeg de vrees dat de oplopende werkloosheid het broze consumentenvertrouwen zal aan tasten. Verder hield, zoals algemeen verwacht, de Fed de rente ongewij zigd op 1.25%. De telecomsector deed het opvallend goed. Dat kwam mede doordat France Telecom (FT) herstructureringsplannen bekend- maakte die de schulden- I last van zo'n EUR 70 mil jard moeten reduceren. FT gaat onder meer haar investerings budget verkleinen en de kosten terug brengen. Daarnaast zal het concern uiterlijk eind 2003 een claimemissie van EUR 15 miljard plaatsen. Beleggers ontvingen de plannen enthousiast en beloonden het aandeel FT met een winst van ruim 25%. Mobiele dochter Orange kon 4.7% omhoog. KPN, de laatste maanden een van de uitblin kers onder de hoofdfondsen, leverde echter 3.1% in. In Nederland was het een slechte beursweek. Defensieve fondsen zoals bierbrouwer Heineken en was- en voedingsmiddelenprodu cent Unilever wisten ternauwernood uit de rode cijfers te blijven. Dat gold niet voor maar liefst 22 van de 25 hoofdfondsen. Vooral in de technolo- giehoek vielen harde klappen. Zo ver loor chipmachinemaker ASML 10.3%, terwijl IT-dienstverlener Getronics 12.4% prijsgaf. Supermarktconcern en voedseldistributeur Ahold moest, ondanks de bekendmaking dat het een groot contract in de wacht heeft gesleept, 7.6% inleveren. Bron: IRIS Research In de decembermaand zijn wij zoveel mogelijk geopend om u van dienst te kunnen zijn. Op een aantal dagen rond om Oud Nieuw gelden aangepaste openingstijden. Vrijdag 27 december Geopend van 9.00 tot 20.00 uur! Dinsdag 31 december Geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Woensdag 1 januari Gesloten Donderdag 2 januari Geopend vanaf 10.00 uur. Op alle andere dagen zijn wij gewoon geopend! U bent van harte welkom. Om een afspraak te maken kunt u. con tact met ons opnemen via telefoon nummer 0180 - 63 73 83. Aanlevering betalingsopdrachten In verband met Kerst en Oud Nieuw dient u rekening te houden met gewij zigde aanlevertijden voor betalingsop drachten. Overschrijvingsformulieren vóór 19 december Betalingsopdrachten die vóór de kerst verwerkt moeten zijn, dient u uiterlijk donderdag 19 december aan te leve ren. Voor verwerking van betalingsop drachten die in 2002 verwerkt moeten worden, geldt de uiterste aanleverda- tum van 20 december. Telefonische overboekingen Op 31 december is de uiterlijke aanle- vertijd van telefonische overboekingen 16.30 uur. Rabo Internetbankieren, Telebankie ren en Telebankieren Extra Betaalopdrachten die op 30 december vóór 17:00 uur worden aangeboden, krijgen nog een boekdatum en rente datum in 2002. Betaalopdrachten inge leverd op 31 december vóór 17.00 uur, krijgen boekdatum 31 december en rentedatum 2 januari 2003. Deze tijdlij nen gelden ook voor periodieke en geagendeerde betaalopdrachten. Indien u incassobatches via Rabo Tele bankieren Extra inzendt en bijschrijving dit jaar nog gewenst is, dient u deze incassobatches uiterlijk op maandag 30 december vóór 12.00 uur in te zenden. Buitenlands Betalingsverkeer Ook voor het buitenlands betalingsver keer gelden rondom de feestdagen aangepaste verwerkingstijden. Op dins dag 24 december gelden voor blanco betalingen de normale verwerkingstij den. Aanvragen voor bankcheques worden tot 13.00 uur verwerkt en aan gemaakt, aanvragen na die tijd worden echter pas op vrijdag 27 december 2002 verzonden. Chequeverwerking kent normale verwerkingstijden. Op dinsdag 31 december worden blan co betalingen die vóór 15.00 uur zijn aangeleverd nog in 2002 verwerkt. Na 15.00 uur is er geen garantie dat de betalingen nog in 2002 worden uitge voerd. Aanvragen voor bankcheques worden tot 13.00 uur verwerkt en aan gemaakt. Aanvragen na die tijd worden echter pas op donderdag 2 januari 2003 verzonden. Chequeverwerking kent normale verwerkingstijden. Op 1 januari 2003 zijn ALLE bank- helpdesks gesloten Marktontwikkelingen, met name de verlaging van de refi-rente door de Europese Centrale Bank en de ver- I dere daling van de geldmarktrente, geven aanleiding tot bijstelling van j het rente-advies. Per 16 december 2002 is de Rabo bank Basisrente, die de basis vormt I voor de tarifering voor kredieten in rekening-courant en kredieten op de beleggersrekening, met 0,50 s verlaagd van 4,00 naar 3,50 Ook de tarieven voor het Standaard BedrijfsKrediet en Rabo FlexKrediet gaan met 0,50 omlaag. De Spaarloonregeling wordt per 1 januari aangepast en de Premie-: spaarregeling vervalt. De maximale j inleg bij de Spaarloonregeling voor 12003 wordt echter verlaagd van 788,- naar 613,-. De gespaarde bedragen van de inlegjaren 1998, 1 1999 en 2000 komen per 1 januari I 2003 vrij. Voor de andere inlegjaren blijven de normale regels van kracht. De Premiespaarregeling komt per 1 j (januari 2003 te vervallen. De I gespaarde bedragen (eigen inleg en premie) van de inlegjaren 1998, 1999, 2000 en 2001 ko'men per januari 2003 vrij. De bedragen van het inlegjaar 2002 komen per 1 januari 2004 vrij. De vrijstelling voor Box 3 blijft voor uitsluitend dat tegoed bestaan .tot 1 januari 2004. Verwacht wordt, dat een volgend kabinet (na de verkiezingen) zich opnieuw zal beraden over de voort- zetting na 2003 van de Spaarloon- j regeling. Tijdens de donkere december maanden zit er muziek in de Rabo-1 bank. Op maandag 23 en dinsdag j 24 december zal er 's ochtends en 's middags een pianist met piano in de bankhal in Zevenhuizen aanwe- zig zijn. U kunt bij hem verzoek nummers indienen, variërend van Mozart tot De Dijk. Op deze wijze j wordt een bezoek aan onze bank; nog meer de moeite waard. t/m 31 december Inleveren munt en papiergeld Nederlandse gulden K'I'l'fVJ

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2