S"£SS*3050 Wjj wensen u. Prettige Kerstdagen eii e?n Voorspoedig 2003 Kinderen hebben het druk. Van wie zouden ze dat nou hebben? Jeugdtheater Hofplein speelt Polletje Piekhaar Wens k&rsta Belukki 'Pittige *n G" een n,euwjaar wensen a en bezo n Qezorid kshoorn briWen §|tEtfW>*A VCv/arte\t ederee« ini 2003 Vierstroom reduceert wachtlijsten 0V IE KERSTB^ Hart van Holland 18 december 2002 '."""lecombw 6 Januari Burg. Bonr»™»" pagina 31 Van 20 december 2002 t/m 16 februari 2003 (ook in de kerstvakantie) °V4/lüi Vr/arilf,,, Sy6] BR Te' azrj AlJTrJTftn ,rofessioi betrouwbare ledereen heeft het tegenwoordig druk, druk, druk. En dan hebben we het niet alleen over volwas senen. Ook kinderen krijgen een steeds vollere agenda: sport clubs, muzieklessen, schoolto- neel, street dance, schaken, feestjes, georganiseerde uitjes, etc. De vrije tijd van kinderen wordt steeds meer gepland. Er is steeds minder ruimte voor eigen initiatieven, terwijl die juist zo belangrijk zijn voor de sociale ont wikkeling van kinderen. Hun vrije tijd is niet meer vrij. Kinderen van nu worden de 'achterbankgenera tie' genoemd. Per auto gaan ze van de ene afspraak naar de andere. Als jonge volwassenen houden ze hun agenda pn mobiele telefoon bij de hand. En rennen ze in alle haast hun kindertijd voorbij. Campagne SIRE (Stichting Ideële REclame) is een onafhankelijke stichting die onderwerpen, die voor de samenle ving belangrijk zijn, aan de orde stelt en bespreekbaar maakt. Zo ook de volle agenda's van kinderen. Een ontwikkeling-die misschien niet voor alle gezinnen geldt, maar daarom nog wel aandacht verdient. Daarom is er een niet-commerciële campagne ontwikkeld, (reclamebu reau, productiemaatschappij, geluidsstudio, lithograaf, zenders, bladen e.v.a. werken belangeloos mee) met onder andere tv-com- mercials, advertenties en radio commercials. Het thema van de campagne: "Kinderen hebben het druk. Van wie zouden ze dat nou hebben?" SIRE wil met deze cam pagne ouders niet de les lezen. Wat ze wel wil doen, is ouders bewust maken van het fenomeen. Zodat ouders bij zichzelf te rade kunnen gaan of ze onder het mom van 'alles voor de kinderen' niet te ver doorschieten in hun zorg. Daar naast wordt de ouders een spiegel voorgehouden. Door hen de wereld van hun kinderen te laten zien, die opvallend veel gelijkenissen ver toont met hun eigen wereld, wor den ze ook geconfronteerd met de drukte van hun eigen bestaan. Meer informatie Heeft u vragen over de opvoeding van kinderen, dan kunt u bellen met de Landelijke Opvoedtelefoon: □900-821 22 05 (20ct/min). De medewerkers van deze dienst zijn professionals met een pedagogi sche achtergrond. Zij bieden u informatie, een luisterend oor, praktische adviezen en tips. Ook wat betreft dit onderwerp, bijvoor beeld over de juiste balans voor kin deren tussen activiteiten en echte vrije tijd. Meer informatie over de campagne vindt u op www.sire.nl. De voorbereidingen voor de kerst voorstelling van Polletje Piekhaar door Jeugdtheater Hofplein in Rot terdam zijn in een vergevorderd stadium. Een draaiend podium, een rijdende T-Ford en vergroting van het podium maken het decor gepast spectaculair. De leerlingen van de Jeugdtheaterschool hebben voor dit Rotterdamse verhaal van Willem lependaal plat leren praten en leren tapdancen. De energie en het enthousiasme spatten van de voorstelling af, maar ook de barre ellende van het naoorlogse Rotter dam komt aan bod. Polletje Piekhaar, tien jaar na Kruimeltje Polletje en zijn vriendjes zijn arm en leven op straat. Ze proberen wat extra eten te regelen door vis te snaaien op de markt of lood van de smid. Dan wordt een van Polletjes vriendjes opgepakt... Op de Coolsingel bruist het thea terleven onder andere in het Casi no Royal waar revue en operette- gezelschappen al tappend optre den. Als Polletjes stiefmoeder ook in de gevangenis belandt, wordt het verzwegen verleden opgehaald. Polletje blijkt de bastaard zoon te zijn van advocaat Simon Stuimel, die er schuldig aan is dat zijn eigen moeder zichzelf heeft verdronken in de haven. Nu polletje dit weet, wordt het tijd om een en ander recht te zetten en zet hij samen met Lord Zeepsop een valstrik. Gespeeld, gedanst en gezongen door Joris Lutz, Don van Dijke en 90 leerlingen van Jeugdtheater- school Hofplein. Regie en script: Louis Lemaire. Choreografie: Carla van Driel, Debbie van Dishoeck, Catarina C. Furtado. Muziek: Ton Scherpenzeel. Vanaf 4 jaar. Speeldata: vanaf 20 december tot en met 16 februari 2003. Vrijdag en zaterdag om 19.00 uur, zondag om 14.00 uur. In de kerstvakantie om 14.00 en 19.00 uur. Reserve ren: 010-2435050 [dinsdag t/m zaterdag, 10.00 tot 16.00 uur). Locatie: Benthemstraat 13 te Rot terdam. Info: www.jeugdtheater- hofplein.nl. In het theater is in samenwerking met het Gemeentearchief Rotter dam een fototentoonstelling over Rotterdam in de jaren dertig en twintig van de vorige eeuw te bezichtigen. De wachtlijst van Vierstroom is nage noeg verdwenen. Vierstroom valt binnen de 'Treeknorm', vastgesteld door het ministerie van VWS, die een maximale wachttijd van zes weken vaststelt. Daarmee heeft Vierstroom een belangrijke slag gemaakt naar het spoedig behandelen van de zorg vraag. Elly de Bloois (sectormana ger Thuiszorg, Vierstroom): "Onze wachtlijst voor huishoudelijke zorg is behoorlijk aan het slinken. In veel plaatsen is deze zo goed als verdwe nen. Voor alfahulp staan per plaats gemiddeld tien cliënten op de wacht lijst. Voor verzorging en verpleging heeft Vierstroom geen wachtlijst. Vierstroom heeft diverse maatrege len genomen om dit mogelijk maken. "Er is personeel aangenomen. Inter ne processen zijn gestructureerd. Dit heeft geleid tot een efficiënt afhande len van de hulpvraag", aldus Elly de Bloois. Vierstroom blijft zich inzet ten om de wachtlijsten zo kort moge lijk te houden. Met name de aanname van personeel blijft een aandachts punt. Vandaar ook dat er op de web site van Vierstroom voortdurend vacatures te vinden zijn voor een aantrekkelijke baan in de zorg. N MOERKAPELLE Waddinxveen - "Ik ga heerlijk niks doen," antwoordt Peter (49) op de vraag wat zijn plan- nen zijn voor de kerst. Peter werkt al ruim vijf jaar bij Bloemen- en Plantencentrum Verkleij en is in deze tijd van het jaar bijna conti nue bezig met de verkoop van kerstbomen. "Het is altijd een gezellige tijd, hoor" vertelt Peter verder. "Een praatje maken met de klanten en zorgen dat ze een boom uitkiezen waar ze écht tevreden over zijn. Maar het is ook hard werken geblazen en nu met die kou is het nog zwaarder werk dan anders, 's Avonds ben je bekaf en van uitgaan komt dan niet meer zoveel. Op le kerstdag ga ik daar om alleen maar slapen, even heer lijk bijkomen. Het kerstdiner zal er dan wel bij inschieten. Iets makke lijks uit een blik of zo. Voor 2e kerstdag heb ik nog niet echt plannen, maar ik ga dan in ieder geval stappen. Lekker feesten, daar hou ik van." Omdat hij al de hele dag tussen de kerstbomen zit, neemt Peter thuis geen kerstboom. "Misschien een heel kleintje, om een beetje kerst gevoel te hebben. Kerst zegt me eigenlijk niet zoveel. Voor mij staat het symbool voor één van de druk ste tijden van het jaar. Dat komt natuurlijk door die bomen. Een echte kerstwens of kerstgedachte heb ik dan ook niet echt."

Hart van Holland | 2002 | | pagina 31