Beleidsplan Waddinxveen in 'Politiek café" SANDERS LITI E Activiteiten in het verzetsmuseum tijdens de kerstvakantie Steun donateurs voor weten schappelijk Alzheimer- onderzoek HartvanHoBand ■H BERICHTEN BROUWER DE KONING deHaij vander Wen de Probleemoplossers voor het bedrijfsleven UITVAAR UTVERZ' ORGING 010 - 5216016 079 - 3426070 UITVAARTVERZORGING Hart van Holland 18 december 2002 pagina 3 lieberichten Cft TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd MET RESPECT EN IN STUL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT ||f| Uw verdriet is onze zorg E-mail:^inio@ advocatbnkantoorsandkrs.nl 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect BOEKWEITAKKER 1 - 2743 DL WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk van den Bogerd 'Ste Zorgverlening tot in hot kleinste detail 111» Jeanne Macw Marian van den Bogen! Uiti 'oartbegelnder Uitvaartverzorging van den Bogerd Hoekeindseweg 50 - 2665 K£ Blelswijk Telefoon 010 522 27 90 De Rietvoorn 23, 2661 KC Bergschenhoek Stevensstraat 68. 2841 CW Moordrecht Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Moordrecht - Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen Waddinxveen De uitzending van het RTW FM programma 'Politiek café' staat donderdag 19 december in het teken van het beleidsplan 2003-2006 van de gemeente Waddinxveen. De gemeenteraad vergadert op woens dag 18 en donderdag 19 december over dit beleidsplan. RTW FM volgt deze plannen op de voet. In de live- A D V Arbeidsrecht Huurrecht Appartementsrecht Bouwrecht Ondernemingsrecht Aansprakelijkheidsrecht Contractenrecht Familierecht Afspraak op uw kantoor- of huisadres mogelijk, ook buiten kantooruren INTERNET: WWW.ADVOCATENKANTOORSANDERS.NL de Lepelaar 4 2751 CW Moerkapelle Mob. 06 - 22 93 41 79 Emmapark 10 2593 ET Den Haag Tel. 070 - 383 14 45 Fax 070 - 383 11 91 sedert 1962 Uitvaartleidster: mevrouw B. Molenaar-Brouwer de Koning Uitvaartleider: de heer H.J. Uiterwijk Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten CodiciO^tamuna^eschikbaar van "Politiekcafé" vanuit het gemeentehuis in Waddinxveen op 19 december, zal uit de doeken worden gedaan wat de plannen inhouden en waar de raad haar prioriteiten zal leggen voor de komende jaren. "Poli tiekcafé" is deze avond te beluistern tussen 22.00 en 23.00 uur. Boskoop Aanrijding: Een 33-jarige automobi list uit Gouda werd op zondag 15 december rond 6.25 uur op de Alpenseweg plotseling geconfron teerd met een midden op de weg zwalkende 19-jarige man uit Bos koop. Achteraf bleek dat zijn gedrag alles te maken had met zijn dron kenschap. De Gouwenaar wist ondanks krachtig remmen de man niet meer te ontwijken. Bij de aanrij ding die volgde brak de Boskoper zijn been. Hij werd overgebracht naar het LUMC. Waddinxveen Straatroof: een 15-jarige jongen uit Waddinxveen is dinsdag 10 decem ber rond 20.00 uur in de Passage het slachtoffer geworden van een straat roof. Twee nog onbekende mannen belaagden het slachtoffer en door zochten zijn zakken. Vervolgens vonden zij zijn mobiele telefoon en een klein geldbedrag. De twee gin gen er vervolgens met de buit van door. De politie stelt een nader onderzoek in. Fietser breekt enkel: Een 71-jarige man uit Waddinxveen werd op dins dag 10 december rond 12.35 uur op zijn fiets op de Juliana van Stolber glaan aangereden door een 44-jarige automobiliste uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De Nieuwerkerkse sloeg met haar auto af en zag daarbij de tegemoetkomende fietser over het hoofd. De man brak een enkel. Hij is overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Brutale beroving van mobiele tele foon: Een 20-jarige jongeman uit Waddinxveen is op dinsdag 10 december rond 16.50 uur op de krui sing Juliana van Stolberglaan met de Willem de Zwijgerlaan het slachtof fer geworden van een brutale bero ving. De Waddinxvener stond in een rij auto's te wachten voor het rode verkeerslicht toen een nog onbeken de man zijn autoportier opentrok. Hij vroeg hem wat en kreeg vervol gens klappen van de onbekende. De straatrover bleek onverzettelijk. Zelfs toen de Waddinxvener met zijn auto optrok klampte de onbekende zich vast aan het portier. Midden op de kruising zag hij kans om een mobiele telefoon te pakken. Vervol gens liet hij los en liep weg. De poli tie is op zoek naar getuigen van dit voorval. Zij kunnen zich in verbin ding stellen met de politie via 0900- 8844. Signalement rover; een Noord- Afrikaans uiterlijk, ongeveer 21 jaar, 1.80 m, halflang zwart krullend haar en een dun ringbaartje wat door loopt in bakkebaarden. De verdach te droeg een blauwe spijkerbroek en een beige-witte kabel trui. Straatroof: een 22-jarige man uit Waddinxveen is woensdag 11 december rond 21.10 uur op de Dreef het slachtoffer geworden van een straatroof. De Waddinxvener fietste over het fietspad toen zijn doorgang door drie nog onbekende jongens werd versperd. De drie vroegen om geld en andere bezittin gen uit zijn zakken te halen. Om hun woorden te ondersteunen lieten zij een mes zien. Het slachtoffer gaf hen daarop zijn portemonnee en mobie le telefoon. De drie haalden onder meer het geld uit zijn portemonnee en gingen er daarna vandoor. De politie stelt een nader onderzoek in. Straatroof: Een 66-jarige vrouw uit Waddinxveen is woensdag 11 december rond 14.30 uur op de Peter Zuidlaan het slachtoffer geworden van een straatroof. Een nog onbekende jongeman op een fiets stootte de wandelende dame aan en rukte de handtas van haar schouder. De straatrover reed hier mee weg. De politie stelt een nader onderzoek in. Verkeersongeval: De politie heeft geasisteerd nadat op de Beijerinc- klaan een verkeersongeval was gebeurd. Iets voor 17:00 uur botsten donderdag 12 december twee perso nenauto's op elkaar. Een 35-jarige vrouw uit Waddinxveen is met pijn lijke nek en schouders naar het zie kenhuis overgebracht. Beide auto's reden over de Beijerincklaan in de richting van De Dreef. Toen de 37- jarige vrouw uit Waddinxveen. die de voorste auto bestuurde, vanwege het verkeer moest afremmen, botste de tweede auto achterop. De 39-jari- ge bestuurder bleef ongedeerd, maar zijn bijrijdster is met nekklach- ten voor de zekerheid naar het zie kenhuis vervoerd. Zevenhuizen Politie houdt geweldplegers aan: De politie hield zondag 15 december rond 2.35 uur in een uitgaansgelege- heid aan de Zuidplasweg twee 20- jarige jongemannen uit Capelle aan den IJssel aan. De twee werden er van verdacht in de uitgaansgelegen heid een 17-jarige jongeman uit Bergschenhoek te hebben mishan deld. Na een korte woordenwisse ling kreeg hij enkele klappen. Perso neel van de uitgaansgelegheid hield de verdachten in afwachting van de politie vast. Het slachtoffer liep een snee in een wang en een lichte ver wonding aan de neus op. De twee verdachten zijn na het verhoor en het opmaken van een proces-ver- baal weer heengezonden. Regio Werving vrijwilligers werpt vruchten af: De wervingscampagne voor vrij willigers van politie die in april dit jaar gestart is, heeft in totaal 56 nieuwe aspirant vrijwilligers opgele verd. Een groot aantal belangstellen den heeft zich na de huis-aan-huis verspreide wervingsfolders en de informatieavonden gemeld bij de politie. Na een selectieprocedure is op maandag 9 december het start schot gegeven voor deze nieuwe lichting. De kandidaten zijn verdeeld over twee klassen. Eén klas zal gaan draaien vanuit het politiebureau Waddinxveen en één klas zal draaien vanuit een school in Voorhout. De eerste drie maanden van de oplei ding zal in het teken staan van de beroepsvaardigheidstraining. In maart 2003 starten de klassen met de theorielessen. Daarna zullen de kandidaten, onder begeleiding van een coach, ervaring opdoen in de praktijk. De opleiding zal ongeveer twee jaar duren en sluit aan op het nieuwe politieonderwijs 2002. Politie Hollands Midden heeft als doelstelling om 200 collegae vrijwil ligers in het korps te hebben. Op dit moment is er een feitelijke sterkte van 115 vrijwilligers. Dit is inclusief het aantal van 23 kandidaten dat inmiddels aan het eind van hun opleiding is begonnen. Deze oplei ding wordt medio maart 2003 afge sloten. Verzet-je! Gouda - In de kerstvakantie kunnen kinderen van ongeveer 12 jaar zelf standig het Verzetsmuseum Zuid- Holland bezoeken. Zij gaan aan de slag met vragen en opdrachten over de Tweede Wereldoorlog en het ver zet. Ook ontdekken zij hun eigen mening over belangrijke hedendaag se zaken. Speciaal voor deze kinder route zijn aan de vaste expositie vijf gekleurde zuiltjes toegevoegd. Deze zuiltjes belichten de situatie van kin deren in oorlogstijd vroeger en nu en geven informatie over de Verenig de naties, mensenrechten en kinder rechten. Hebben de jeugdige deelne mers aan deze route alle vragen beantwoord, dan ligt er een verras sing voor hen klaar. Na de kerstvakantie blijft de kinder route deel uit maken van het educa tieve programma van het museum voor individuele bezoekers en voor groepsbezoeken van het basisonder wijs. "Door het oog van de naald" is de titel van een expositie die van 12 december tot en met 12 januari te zien is. Een merklap met herinnerin gen aan de Tweede Wereldoorlog is onlangs in bezit gekomen van het museum. Deze aanwinst vormde de aanleiding om een tentoonstelling te organiseren. Enkele leden van de vereniging "Merkwaardig" waren bereid verschillende merklappen voor de expositie af te staan. Zij heb ben elk op hun eigen wijze gebeurte nissen in de jaren 1940-1945 als her innering in steekjes vastgelegd. In de tijden waarin het lijkt dat van overheidswege minder financiële middelen beschikbaar komen voor wetenschappelijk onderzoek, brengt de Internationale Stichting Alzhei mer Onderzoek (1SAO) goed nieuws. Dankzij de bijdrage van zeer veel donateurs, stelt ISAO Nederlandse onderzoekers in staat om hun onder zoek te starten danwel voort te zet ten. Ook is er al gedurende vele jaren steun voor het belangrijke werk van de Nederlandse Hersen- bank. Bovendien wordt de uitwisse ling van kennis met wetenschappers uit het buitenland gestimuleerd. De Internationale Stichting Alzhei mer Onderzoek werd in 1993 opge richt als een not-for-profit organisa tie die fondsen werft om weten schappelijk onderzoek naar oorza ken en behandeling van de ziekte van Alzheimer te sponsoren. ISAO is volledig afhankelijk van particuliere giften. Vanaf de oprichting in 1993 tot en met 2002 heeft ISAO 3.169.096 toege kend aan wetenschappelijk onder zoek naar de ziekte van Alzheimer. Daarnaast publiceerde ISAO een groot aantal nuttige voorlichtings materialen. Alle publicaties zijn gra tis verkrijgbaar door te bellen met het gratis nummer 0800-0228880 of via de website, www.alzheimer.nl. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Bent huizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Ver laat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 040-2628018

Hart van Holland | 2002 | | pagina 3