Dier vermist of gevonden? &en deiMaatti aaw Marieke GLOBAL Kerstzangavond Benthuizen Oliebollen en appel flappenactie Vox Jubilans Kerstmusical 'Geen stille nacht" Kerst bij de Schuilplaats Gezellig met de hele familie Hart van Holland 18 december 2002 pagina 9 FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 375,- 375,- 89,- 69,- Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur w. 10.00 - 17.00 uur Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. In de week van 9 tot 16 december werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren gere gistreerd: VERMIST: GEVONDEN: Kat, rood gestreept, met witte bet, voor voetjes en achter sokken en een geringde staart,Langezijde, Zevenhuizen; Kater met een witte borst, voet jes en staartpunt, Oogstpad, Moerkapeile. Iedereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar. Stichting Amivedi Hulppost 3B- Hoek/Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. Benthuizen - In gebouw de Hoek steen wordt zondagmiddag 22 december, aanvang 16.00 uur, een kindermusical opgevoerd. De musi cal heet "Geen stille nacht" en is een productie van de Samen op Weg Hoeksteengemeente en het 'Katolie- ken kontakt Benthuizen'. De musical wordt gespeeld door kin deren en is bestemd voor kinderen (en hun ouders). De spelers varieren in leeftijd van 5 tot en met 12 jaar, voor het publiek is geen leeftijds grens, maar voor hele kleine kinde ren is een creche aanwezig. De toe gang is gratis en het gebouw is open voor publiek vanaf 15.45 uur. Benthuizen - Bij koffiebar de Schuil plaats wordt zaterdag 21 december kerstavond gevierd, ledereen vanaf 12 jaar is welkom. De avond begint om 20:00 uur. De Schuilplaats is te vinden in De Bron aan de Dorps straat 42 (achter de Nederlands Her vormde Kerk). Door Julia Pengirim Ze was tenger en niet groot voor haar leeftijd, de veertienja rige Marieke uit de Peperstraat. Maar de verbeten trek rond haar mond, maakte haar ouder dan ze in werkelijkheid was. Van de jachtende sneeuw trok ze zich niet aan, de dag voor Kerst, zo rond vier uur. Ze liep doelbewust naar Achter de Markt, waar de laatste kerstbomen werden verkocht. Een jongeman zette de restanten bij elkaar, Marieke keek er ver lekkerd naar. "Hoe laat stappen jullie op?" vroeg ze. "Zes uur. Waarom?" "Als jullie op die tijd een kleintje over hebben, mag ik 'm dan?" De jongen haalde z'n schouders op. "Pak die maar. Raken we aan de straatstenen niet kwijt." Marieke knikte blij. Boom is boom, dacht ze en de rest sprok kel ik ook wel bij elkaar. De ouders van het meisje hadden het niet breed en Kerstmis deden ze af met 'middeleeuws bijgeloof om de mensen geld af te zetten.' "Ben zo terug", zei Marieke. Dat de dagen rond Kerst, bijgeloof of niet, ook gezellig kon den zijn, had Marieke allang door en op school stond een reu- zenexemplaar. Ze moest en zou een boom, met of zonder kluit, klein of groot, deed er ook niet toe. En een beetje ver siering... Als je een lippenstift kon jatten, zouden wat glim mende ballen ook zo moeilijk niet zijn. En ze had een jas aan, waar veel in kon. Marieke was handig. Ze had haar overigens lege portemon- neetje in de ene hand en een mandje in de andere, toen ze een winkel binnenstapte en keurend langs de rekken kerst versieringen liep. Er waren nog veel mensen, die het laatste moment hun kerstinkopen deden en klein als ze was, viel het niemand op, dat ze haar jas vulde met goudkleurige en zilve ren ballen. En een zakje engelenhaar viel al evenmin op. Marieke wilde alles of niets, dus een piek moest de kerst boom af maken. Maar de pieken zaten in grote dozen die ze niet zo gemakkelijk in haar jas kwijt kon. Maar ook daar wist Marieke raad mee. Ze pakte een doos op, wurmde zich langs de keurende men sen tot ze vrij baan naar de kassa's had. Daar zette ze zich aan het brullen. "Mevrouw, mevrouw, u vergeet uw piek!" riep Marieke terwijl ze haar mandje op een stapeltje ande re gooide en ze zich langs de wachtende mensen wrong, op weg naar een denkbeeldige vrouw buiten, maar met de piek duidelijk in haar hand. Het plan was redelijk goed doordacht, maar Marieke wist niet, dat de bedrijfsleider haar al een poosje per monitor in de gaten had gehouden. Maar de list met de piek had hij i niet voor mogelijk gehouden - dat meiske pakken we bij de kassa wel, moet hij hebben gedacht. Te laat kwam hij zijn kantoor uit, om Marieke bij de kraag te vatten en het enige dat hem resteerde was het meisje achterna te hollen onder luid geroep "houdt de dief, het is dat meisje daar." Marieke hoorde dat ook en verdriedubbelde haar snelheid. Ze kwam bij een kruispunt en ze wist, dat ze aan de overkant veilig zou zijn. Zonder op of om te kijken stak ze over en zag niet, dat juist op dat moment een auto de hoek om kwam. Hard reed de auto niet, in de blubberige sneeuw. Maar of je met je kop tegen een muur bonkt of tegen een auto, daarin ziet een kinderhoofd geen verschil en wat de verschrikte omstanders zagen en even later de politie ook, was een lijk bleek meisje, languit in de blubber. En met een kerstboom- piek stevig geklemd in de rechterhand. Dat de jas van het meisje een ontelbaar aantal scherfjes bevatte, goud- en zil verkleurig, vrijwel verpakt in engelenhaar, ook dat bleek in het ziekenhuis, waar een lichte hersenschudding werd gecon stateerd. Pas in de middag van Eerste Kerstdag werd Marieke wakker. Ze had moeite met al dat licht om haar heen, maar het werd haar gauw duidelijk, dat ze op de bank lag van de woonka mer. Licht! Haar hoofd bonkte en wat ze van haar omgeving zag, leek in scherfjes verdeeld. Maar vreemd! Een aantal van die scherf jes bleken tezamen genomen een kerstboom te vormen, groot en glanzend badend in licht. En er waren ook hoofden en stemmen. "Marieke! Kun je me verstaan?" "Ja" knikte Marieke. "Er is hier iemand voor je. Kun je luisteren?" Opnieuw knikte Marieke, terwijl haar omgeving duidelijker werd en ze in het gezicht keek van een man, die ze niet eerder had gezien. Ze zag gelijktijdig de kerstboom. Een kunst boom, begreep ze onmiddellijk. Niks naalden en dennengeur. Een boompje- fop! Het onbekende mannengezicht vertelde in het kort wat er was gebeurd. Over de botsing, het ziekenhuis, Mariekes verlan gen naar een kerstboom. Nou ja, aan de auto mankeert niets, maar ik hoorde wel wat er aan de hand is geweest. De winkels waren nog open en ik had nog net tijd om..." "K.. .kunstboom", stamelde Marieke, terwijl ze terugzakte in een soezerige slaap. Maar ze hoorde nog net op tijd: "...voor altijd". De onbekende man en de ouders van Marieke liepen op hun tenen de kamer uit. De onbekende man keek nog even om en alleen hij zag dat Marieke weer sliep. Met aan weerszijden van haar mond de krul van een glimlach. NASA MATRAS BOXSPRING POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT OP WIEGEN VOOR MENSEN MET GEWRICHTS KLACHTEN t 1 40," MATRASSEN BEDBODEMS VANAF VANAF I BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein In Benthuizen wordt donderdag 19 december een kerstzangavond gehouden. Naast kerstliederen, gezongen door het plaatselijk kin derkoor en het gemengd koor, staat er ook veel samenzang op het pro gramma. Aan deze avond werken mee het kin derkoor de Benthuizer Zangertjes, onder leiding van Kees de Bruin, Hervormd gemengd koor Immanuël, onder leiding van Warno Ruting. Organist is Jan Vis en Kees de Bruin bespeelt de piano. Dwarsfluitiste deze avond is Elise van der Velden. Daarnaast is er een jong muzikaal groepje samengesteld, dat de samenzang begeleidt. Immers, de liederen van de koren zullen afgewisseld worden met veel samenzangliederen, waaronder ook enkele kerstmedleys. Tevens zullen verschillende vereni gingen een belangrijke bijdrage leve ren aan deze avond en bieden daar mee een zeer gevarieerd programma aan. De collecte tijdens deze avond is bestemd voor Stichting Hulp Oost Europa. De Kerstzangavond vindt plaats in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat en begint om 19.30 uur. De deuren van de kerk staan om 19.00 uur open. Iedereen is welkom. Waddinxveen - De jaarlijkse olie bollen- appelflappenactie van Vox Jubilans wordt dit jaar op Dinsdag 31 december gehouden. Met de opbrengst hoopt het koor diverse activiteiten in het nieuwe jaar te financieren. De verkoop vindt dit jaar plaats op het Koningin Wilhelminaplein van 10.00 tot 12.00 uur. Het is ook mogelijk via teiefoonnummer 0182-610021/614708 te bestellen. Waddinxveen - Lisanne Viergever en Marjolein Heezen zijn dikke vriendinnen. Ze worden allebei binnenkort 10 jaar en zitten in groep zes van de Kardinaal Alfrink- school Wat voor plannen hebben ze voor de kerst(vakantie)? Lisan ne: "Wij gaan gezellig kerstfeest vieren met de hele familie. Ik denk bij ons thuis, want we zijn net ver huisd. Dan kan ik met mijn broer Bas ook lekker buiten spelen als ik wil. Het kerstdiner is héél uitge breid. Vorig jaar waren we daar vooraf drie dagen mee bezig. Maar wat we gaan eten weet ik nog niet." Voor Marjolein is deze kerst een beetje bijzonder. Andere jaren ging ze namelijk met haar vader en moeder en zusje Laura skiën in Oostenrijk. Maar dit jaar vieren ze kerstmis dicht bij huis. "Met de hele familie bij mijn oma in Waddinxveen. Dat is ook wel heel gezellig. En tijdens de kerstdienst in de kerk ga ik dwarsfluiten. Wat we eten met kerstmis? Geen idee, maar in ieder geval zit er soep bij. Als het maar geen erwtensoep is!" Bij beide mei den komt er een echte kerstboom in huis. Het meest plezierige van kerst vinden ze dat ze niet naar school hoeven. Marjolein heeft één grote wens voor kerst: "Dat het gaat sneeuwen." En daar is Lisanne het roerend mee eens.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9