KLEINE TROMPETTER BEGINT HET JAAR SPETTEREND DE ZAAK B, EEN DURE SOAP IN ZEVENHUIZEN 13E WINTERSHOW ROLUNG'90 NIEUWJAARSNACHT: EEN WARE VELDSLAG IN MOERKAPELLE Activiteiten-Agenda pagina 11 Zevenhuizen - Dorpshuis Swan- la hield zaterdag 4 januari een Nieuwjaarsconcert. Dit concert werd gegeven door muziekver eniging De Kleine Trompetter en geheel in stijl werd het nieu we jaar ingeluid. Voor een uitverkochte zaal werd een nieuwjaarsconcert met een geheel eigen tintje gegeven. De kenners van het nieuwjaarsconcert zagen vele ge lijkenissen, maar ook fans van Andre Rieu en 'echte Zevenhuize- naren' kwamen aan hun trekken. Stukken als Les roses du midi (Rosen aus dem Suden), The second waltz en de Radetski mars passeerde de revue. Het geheel werd zo nu en dan opgeluisterd met wat extraat jes. Zoals de binnenkomst van de dirigent per koets en het slot met stokpaardruitertjes. Tevens werd een oude traditie in ere hersteld: de Poppenkast. Met de oude poppen kast, een nieuwe Jan Klaassen en een nieuwe Katrijn werd een aantal Zevenhuizense kopstukken bespro ken. (Foto Kleine Trompetter) Ingezonden: Onder deze kop wordt er in de Goudsche Courant van 28 decem ber jl. uit de doeken gedaan hoe men in Zevenhuizen politiek be drijft en hoe men omgaat met ons gemeenschapsgeld. Er is al voor 450 000 euro in een bodemloze put verdwenen, door allerlei fouten en rechtszaken, en volgens het artikel in de Goudsche Courant zullen er nog wel wat eu ro's bijkomen. Mag ik de gemeente en de politiek in Zevenhuizen erop wijzen dat dit dus al zo'n slordige 45 euro per in woner kost. Voor een gemiddeld gezin zijn de kosten dus al snel zo'n 45 x 4 180 euro. (was ƒ400, We weten nu tenminste wel waar- Verloren autosleutels gevonden? Omgeving Boslaan; Bel 06-20002458 I agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten ii I Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend I mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Kerstman, hartelijk dank voor het prachtige kerstpakket Gerrie kuizen- en aan i Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! I ZEVENHUIZEN: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. 15 januari: Hervormd Centrum: ouderenmiddag m.m.v. de heerVegter |"Hoe ons da- I gelijks kopje koffie tot stand komt'. Zeven Muzen: 19 jan.: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunchconcert; 8 febr.: 14.00 uur: Swanla: kindermusical "Peter en de Wolf"; 23 febr.: 13.00 uur: vrijz. herv. kerk: lunch concert; 5 april: 20.00 uur: geref. kerk: amateur muziekavond. I De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 63711 I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken I elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: dinsdag van 10.00-11.00 uur; donderdag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Mo- I lenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder IS te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: winterkaarten: 17 jan., 14 febr., 14 mrt., 11 april, 18 april paaskaarten. I OUD VERLAAT DeVierkap: Iedere woensdag 13.30-15.00 uur: creatieve middag voor de jeugd; Ma- rathonkaarten: 25 jan.; Buurtfeest 21 juni. MOERKAPELLE Dorpshuis Op Moer.Ouderensoos: 9 jan., 13 febr., 13 mrt., 10 april, 8 mei. om er in ons dorp Zevenhuizen een belastingverhoging heeft plaats gevonden. Wil de echte politiek opstaan en er voor zorgen dat de verantwoorde lijke perso(on)nen hieruit hun con clusies trekken en verdwijnen? Wil de echte politiek zijn conse quenties nemen en zorgen dat dit zo snel mogelijk een beetje glad getrokken en opgelost wordt, voordat we nog meer moeten gaan betalen? Het is een groot schandaal dat er zo met ons geld wordt omgespron gen en dat we als inwoners van Zevenhuizen op deze manier heel erg dom worden gehouden. Gemeente Zevenhuizen schaam je! Wout Metselaar, Zevenhuizen Moerkapelle - Zoals ieder jaar in de Kerstvakantie werden er door leden van rolschaatsvereniging Rol- ling'90 wintershows verreden. Vijf uitverkochte avonden waren er in dorpshuis Op Moer. Het publiek kreeg niet alleen de vijfvoudig Nederlandskampioenen te zien, maar alle leden van 4 tot 25 jaar, dat betekend 89 deelnemers. De choreografie was van Ciska Dij- kema. Een van de nieuwe onderdelen binnen het rolschaatsen van Rol- ling'90, het dansen, kwam even eens aan bod. Tijdens de finale kwamen op een groot scherm de foto's voorbij van het formatiete am, dat nog eens liet zien waarom ze 6e van de wereld zijn. Tot slot kwamen alle deelnemers op de baan om zich nog een keer aan het luid applaudisserende en zeer enthousiaste publiek te tonen. KERKDIENSTEN - 12 januari Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur dra. L.M. Schermers; 18.30 uur A.L. v.d. Dries. Ver. van Vrijz. Herv. 10.30 uur G. Glastra.' Moerkapelle RK Gem. 10.15 uur Communievie ring Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 ds. M. Golverdingen. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Lam- mers; 18.30 uur ds. H. Veldhui zen. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen):. Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Door Karin Heeren Moerkapelle - Dranghekken, politie, charges van de ME, rondvliegende bierflesjes, ge sneuvelde bushokjes en illegaal vuurwerk dat tot ontploffing wordt gebracht. Deze elemen ten schilderen de stemming in de kern Moerkapelle. Eens paar jaar verandert het anders zo rustige Moerkapelle in een veldslag. Oud en jong trekken zich niets aan van een ingesteld gemeentelijk verbod op een vreugdevuur op het kruis. Eens per jaar proberen verschillende jeugdgroepen elkaar de loef af te steken in wie het meest in ventief is in het verzinnen van de grootste 'knal' en daarbij worden zij kennelijk onder steund, of in ieder geval niet af geremd, door ouderen. Door de gemeente was vooraf gaand aan de jaarwisseling een verbod op een vreugde vuur op het kruispunt ingesteld. Al ruim van tevoren was de politie aanwezig en had het kruispunt af gezet met dranghekken. Direct na de jaarwisseling keerde een groep van ongeveer tweehonderd jonge ren zich tegen de politie waarbij de sfeer direct agressief en provoce rend was. Bierkratjes werden in be slag genomen maar toch was het voor de jongeren nog mogelijk om de politie te bekogelen met bierf lesjes en vuurwerk. Toen de politie een van de jongeren wilde aanhou den raakte de sfeer helemaal ex plosief en werd de ME ingezet. Er vielen vijf gewonden. In een persbericht reageert de ge meente geschokt over de jaarwisse ling in Moerkapelle. Burgemeester Westendorp: "De gemeente vindt de rellen onverantwoord en onac ceptabel." Met name het zware il legale vuurwerk en 'bommen' vindt de burgemeester zeer zorg wekkend. "Er is overleg met het ministerie van Justitie en er zal justitieel onderzoek volgen om te achterhalen of er strafbare feiten zijn gepleegd." Aldus de officiële reactie van de gemeente. Burge meester Westendorp heeft ook in zijn nieuwjaarstoespraak gespro ken over de verantwoordelijkheid die jongeren en hun ouders heb ben. Twee inwoners van Moerkapelle hebben de redactie van het Hart van Holland een reactie gestuurd over de gebeurtenissen tijdens Nieuwjaarsnacht. Een impressie van de bijdragen (ingekort door de re dactie): Huib Schouten schrijft: "Het gemeentebestuur van Zeven huizen-Moerkapelle had het ruim op-tijd aangekondigd. Dit jaar geen vreugdevuur op "het Kruis" in Moerkapelle. Het gemeentebe stuur had geen halve maatregelen genomen, teneinde de plaatselijke jeugd van hun jaarlijkse fik af te houden. Het centrum van Moerkapelle had deze nieuwjaarsnacht veel weg van een Palestijnse nederzetting op de West-Jordaanoever. Het leek er in alles op dat in deze kern de staat van beleg was afgekondigd. (...)Toen bij één van de afzettingen te luidruchtig vuurwerk aanleiding bleek voor de arrestatie van een jongere, had de politie gelijk 200 man op de nek. Het werd een tref fen waarbij rake klappen vielen en verrassend veel flessen door de lucht vlogen. De politie moest haar afzetting opgeven alsmede de terugtocht aanvaard, waarna on middellijk ME werd opgeroepen. Een in elkaar getrapte politieauto en een tapijt van glas op straat was het uiteindelijke resultaat. De ME trad aan met 2 busjes, waarna de rust leek terug te keren. De steeds baldadiger groep jeugdigen, gevolgd door de ME, trokken rond jes door het centrum. Middels ste gen en doorgangen wisten zij de ME telkens af te schudden. Op het kruis verhardde zich de situatie, en op zeker moment moest de politie zich ook daar terugtrekken wegens een bombardement van lege bierf lessen. De jeugd had namelijk in middels kans gezien de hen ontno men kratjes terug te veroveren, en gebruikte vervolgens zowel inhoud als verpakking in hun voordeel. Po litie en ME besloten vervolgens middels een charge, en een gelijk tijdige arrestatie van de grootste relschoppers het centrum schoon te vegen. Bij deze actie werden diver se arrestaties verricht." Cora Moerman schrijft: "Onze laatste Oud en Nieuw vie ring als inwoners van Moerkapelle heeft wat mij betreft een hele bit tere nasmaak nagelaten. (...)Naar mijn idee een gezellige optie, maar de jongeren onder ons willen abso luut een vuur. Konden we hier niet enigszins in tegemoet komen? Misschien zie ik het wat al te sim pel, maar wat nu is gebeurd vind ik dus echt te erg voor woorden. Al die politie en ME van tevoren in zetten werkte natuurlijk bij voor baat al erg provocerend. Zelfs ik als rechtgeaarde burger voelde enige agressie hierover in mij opkomen. Ik hoop dat u niet denkt dat dit een pleidooi is voor de jeugd van Moer kapelle is, want de praktijken die zij hebben verricht kan ik ook geen vrede mee hebben. Begrip voor hun standpunt van mijn kant is er

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11