GRANDIOOS SUCCES VOOR WINTERUITMARKT ONRUST IN SNI1DEIWIJK OVER SPORTHAL BASKETBAL VOOR KINDEREN IN WIJK 'ZUID' START INTERNETKRING IN BIBLIOTHEEK BOSKOOP m Hart van Holland 8 januari 2003 pagina 13 n iiiiiill CDA NAAR BOSKOOP HENGELSPORT j- KERKDIENSTEN - 12 januari Waddinxveen R.K. kerk St. Victor 9.30 uur Eu charistieviering pastor W. v.d. Meer. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Eucharistieviering pastor W. v.d. Meer. Geref. kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur Lees- dienst. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. H.W. v.d. Brink; 18.30 uur ds. P.J. v.d. Ende, lofprijzingdienst. Boskoop Herv. Gem. 11.00 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk, leerdienst. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur drs. H.J. Paas. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. B. van Smeden; 17.00 uur student F.W. v.d. Rhee. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds E. Hakvoort. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur Prof. Dr. H.J. Adriaanse. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst 18.30 uur ds. E. Hakvoort. Herv. Gem. 9.30 uur PJK; 18.00 uur dr. W. Verboom. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Boskoop - Een delegatie van de Tweede Kamerfractie van het CDA brengt op 14 januari een werkbe zoek aan Boskoop. Het bezoek staat in het teken van een naderen de kennismaking van de CDA Ka merleden met de boomkwekerij in de regio. Daarnaast is er aandacht voor de gemeente Boskoop en de contacten met de inwoners. Onder de aanwezige Kamerleden is in ieder geval Jan Mastwijk, de nieu we tuinbouwwoordvoerder van het CDA. Mastwijk is niet onbekend in Boskoop: Hij woonde er tot begin jaren '80 en speelde bij voetbalver eniging Floreant. De CDA-ers zijn 's middags te gast bij het boomkwekerijbedrijfsleven. Het Platform Sierteelt Regio Bos koop treedt er op als gastheer. Daarbij zullen enkele bedrijven be zocht worden, 's Avonds zijn de CDA Kamerleden de gast van CDA Boskoop. Tijdens een voor iedereen toegankelijke bijeenkomst in ge bouw De Loods zullen de Kamerle den ingaan op de actuele politiek en in discussie gaan met de aanwe zigen. Dnor Frits Bromberg Boskoop - Er stond afgelopen zaterdag een gure wind, het toch ruimbemeten parkeerter rein van de veiling was tot de laatste meter gevuld, maar de organisatie van de eerste winteruitmarkt in de veiling aan de Middelburgseweg kan terugzien op een gunstig ver loop. Aanvoerder van het orga niserende comité Leo Verweij: "Dit was onze eerste uitmarkt, maar als het aan mij ligt niet de laatste. Wat een opkomst." Ingezonden Boskoop - Bewoners van de Snijdel- wijk realiseren zich in toenemende mate dat de nieuwe sporthal aan het Zwarte pad voor hen en voor de wijk grote gevolgen zal hebben. Het gebrek aan communicatie door de gemeente stelt het vertrouwen danig op de proef. Toch is intussen al wel zoveel duidelijk dat de Kin derboerderij een groot stuk kwijt gaat raken, dat de wandelroute er langs flink wordt aangetast, dat de natuurlijke en ruimtelijke kwalitei ten van het gebied verloren gaan en dat het Praathuis zal moeten verdwijnen. Inmiddels hebben zich rond initia tiefneemster mevrouw T. Vink een aantal wijkbewoners geschaard. Zij hebben de "Werkgroep Vink" op gericht, die zich ten doel stelt over de kwestie van het sporthalcom plex een discussie mogelijk te maken en de wijkbewoners hierin een rol te geven. De werkgroep vraagt zich af wie er eigenlijk op zo'n grote sporthal zit te wachten. De scholen toch zeker niet. En als er in het armlastige Bos koop niettemin een dure nieuwe sporthal moet komen, vindt de werkgroep de nu gekozen locatie hoogst ongeschikt. Zo'n enorm massief en hoog industrieel ge bouw past niet langs het Zwarte pad. De meest logische plaats is bij de sportvelden en de manege. De financiële steun die de artikel- 12 status voor de sporthal oplever de lijkt het zicht van de gemeente op de negatieve gevolgen voor de leefbaarheid van de wijk te hebben verminderd. Toch is er alle reden om in Boskoop voor culturele, edu catieve en kunstzinnige initiatieven en voor buitenrecreatie dicht bij huis de mogelijkheden juist te ver groten in plaats van, zoals nu dreigt te gebeuren, te verkleinen. Minstens dient ook de sociale func tie van het Praathuis in de wijk be houden te blijven, vindt de werk groep. Meer informatie is te verkrijgen bij het secretariaat van de werkgroep, telefoon 0172- 214872. De eerste Boskoopse winteruitmarkt werd uitzonderlijk druk bezocht. Van de vijftig door de gemeen te aangeschreven organisa ties, stichtingen en verenigin gen hadden zich 32 aangemeld om tussen vier uur 's middags en tien uur 's avonds met een al dan niet overdekte tafel de Boskoper te laten zien wat deze gemeente te bieden heeft. De veiling ligt niet echt in het centrum, maar de inwo ners wilden wel eens zien of het gerucht waar was, dat in hun ge meente verenigingen bestonden waarvan ze het bestaan niet eens konden vermoeden. Tavenu, Gouwe Sanghers, Excelsior, braderievereniging, carnavalsvere niging De Krooshappers of kan overeniging het Schouwtje, alle maal bekende namen waarmee van gedachten kon worden ge wisseld. Maar dat onbekend ook onbemind kan maken, ondervon den vijf koukleumers buiten die zich afvroegen of er ook wel vogels waren, want ze vreesden van niet. Ten onrechte. Vogelvereniging Zang en Kleur was weldegelijk pre sent en bij het vernemen van dat nieuws toog het groepje naar de Ook voor de stichting Oost Europa bestond goede belangstelling: de handgeschilderde reuzenpotloden uit Roemenië gingen gratis en grif van de hand. ingang. Muziekverenigingen zongen en bliezen sfeer de hal in, met hon derden schuifelaars en praters, kin deren die gezellig bezig werden gehouden, terwijl woordvoerders van de deelnemende organisaties konden uitleggen waarom juist hun stichting of vereniging zo on misbaar is. Met woord en beeld en voorbeelden, hapjes en drankjes en voorwerpjes voor het meenemen. De stichting Oost Europa Boskoop maakte zich sterk voor de zwakste schakel in deze landen, door te wij zen op de kledingtransporten naar dit land en door voor geen of nau welijks enige duitjes handgemaak te voorwerpen uit dit land aan te bieden. De stichting Avondvier daagse Boskoop - "vorig jaar dui zend deelnemers" - had een ijzer- sterk publicatiebord gemaakt om nog meer deelnemers te trekken en in een hoek van de hal speelden ouderen een in dit land nauwelijks bekend balspel op een groen kleed. "Dit is koersbal", legde een woordvoerder uit, om met een wel gemikte bal te laten zién hoe ou deren zich in het Parochiehuis kun nen vermaken. "De bal is aan twee zijden afgeplat, je moet 'm echt koers geven". De winteruitmarkt vormde een onderdeel van het midwinterfesti val, dat eerder was ingezet met een kleindierententoonstelling in de cember en afgelopen vrijdagavond met een openkampioenschap denksporten. Bij het klaverjassen won daar de Houtman-wisselbeker Leo van Vliet en bij het bridgen het koppel Van der Werf-Kool. De Bos koopse schakers hadden kennelijk massaal tot remise besloten, waardoor de enige schaker die zich had aangemeld werd genoopt tegen zichzelf te spelen. En omdat dit zelden tot nooit tijdens toer nooien voorkomt, blijft de wissel beker in deze tak van denksport in de kast. "Volgend jaar beter", zei Verweij berustend. Waddinxveen - In het kader van het project 'Brede School' in de wijk Zuid, zal de komende tijd aandacht worden besteed aan 'sporten voor kinderen'. Sport kan een positieve bijdrage leveren in de ontwikkeling van een kind. Daarom worden de kinderen in de gelegenheid ge steld, kennis te maken met een aantal sporten, in de hoop dat kin deren enthousiast worden voor een sport. In de serie 'Kennismaken met sport' staat in januari basketbal op het programma. Gedurende vier mid dagen kunnen kinderen in de leef tijd van 8 tot en met 12 jaar kennis maken met deze teamsport. De les sen worden verzorgd door een ge diplomeerd trainer van basketbalvereniging Flyers en vin den plaats in basisschool de Kame- leon aan de Kanaalstraat 2-4 op woensdag 8, 15, 22, 29 januari. De kinderen worden om 16.00 uur ver wacht bij de hoofdingang van de school. Om 17.00 uur kunnen de kinderen daar weer worden opge haald. Voor meer informatie en aanmel ding: 0182-631932 of via e-mail sww@stww.nl. Waddinxveen - De Hengelsportver eniging Waddinxveen viste zater dag de zevende winterwedstrijd in de Oude Rijn. De vele regen van de laatste tijd zorgde, behalve voor overwerk bij de watergemalen, ook voor onnatuurlijk harde stromingen in de viswaters, waardoor goede vangsten waren uitgesloten. Twee (van de 13) deelnemers vingen vis. Herman Kraan haalde, op een mo ment dat veel deelnemers de moed reeds hadden opgegeven, 2 bra sems (bij elkaar 1320 gr) boven water. Rob Poldervaart deed dat eerder al met een exemplaar van 720 gr. De stand aan kop blijft on veranderd: 1. Wim Houtman 10.690 gr, 2. Herman Kraan 7.410 gr, 3. Rob Jenner 5.980 gr, 4. Henk Romeijn 3.400 gr, 5. Gerard Reijm 2.860 gr. Boskoop - Wie meer wil weten over internet, meer wil kunnen vin den op Internet, ervaringen uit wil wisselen over internet, al een beetje ervaring heeft op internet en met de muis overweg kan, die genen zijn welkom bij de Boskoopse internetkring. In vier bijeenkomsten met een groep van maximaal 12 mensen en aan de hand van aansprekende onderwerpen wordt een zoektocht op internet uitgevoerd. De volgende onderwerpen zullen aan bod komen: e-mail, zoeken en winkelen op het internet, chatten en ge nealogie. Voor meer informatie en aanmelding kan men terecht bij de infor matiebalie van de bibliotheek.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13