m LITI E I 1 Ik BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! TP7TL,i1"5?ri3'4?i FILM BIJ DE SCHUILPLAATS WEINIG AANDACHT VOOR DEPRESSIEVE VROUWEN MANTELZORG CAFÉ deHaij vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Herman Lucassen Huigerdina Clazing-Hazenbroek BEVEILIGINGEN Hart van Holland 8 januari 2003 pagina 3 I ïeberïchten 1 TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Boskoop Waddinxveen Alarmsystemen incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Julianaweg 49 - 2752 BD Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Depressieve vrouwen Oorzaken Zorghoeken Inhoud zorghoeken 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl Met grote verslagenheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van mijn man, onze vader en opa in de leeftijd van 64 jaar. Riet Lucassen-van den Hout Dian en Irvan Wahab-Lucassen Patrick Stefan Raymond Guus en Juliette Lucassen-Legler 29 december 2002 Noordeinde 41 2761 BP Zevenhuizen De crematie heeft plaatsgehad vrijdag 3 januari om 15.00 uur in crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalijlaan 2 te Capel le aan den IJssel. Vaarwel, ik zal je missen, vaarwel doet altijd pijn. Ik zal je nooit vergeten, hoe ver je ook zult zijn. 1 Tot ons groot verdriet is, na een kortstondige ziekte, overledën onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma weduwe van Arie Clazing in de leeftijd van 72 jaar. Corrie en Ab Arie en Simone Ferdy, Felix, Jana, Anika Willeke en Hans Veronika, Jimmy Gouda, 5 januari 2003 Correspondentie-adres: Hugo Verrieststraat 30 2524 CE Den Haag Er is gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 9 januari van 19.00 tot 20.00 uur in de rouwkamer van Zorgcentrum De Zevenster, Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. Een korte plechtigheid voorafgaande aan de begrafenis zal om 11.00 uur worden gehouden in de aula van bovengenoemd Zorg centrum. Aansluitend zal de begrafenis omstreeks 11.45 uur plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Zuidplas- weg 3 te Zevenhuizen. Na afloop is er gelegenheid tot koffiedrinken in Zorgcentrum De Zevenster. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect BOEKWEITAKKER 1 - 2743 DL WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Jcsnnc Matzc Vitvaartbegeieidtr Marian van den Bogerd Uin Politie houdt verdachten brand stichting aan: De politie heeft zon dag 5 januari rond 04.00 uur drie mannen uit Nieuwkoop aangehou den, twee van 18 jaar en één van 19 jaar. Zij worden verdacht van brandstichting in een auto op het parkeerterrein van een voetbalver eniging aan de Hoogeveenseweg. Op aanwijzing van een getuige kon de politie de verdachten aanhou den die zich per auto uit de voeten hadden gemaakt. De politie onder zoekt of het drietal mogelijk met andere brandstichtingen in de om geving van Boskoop te maken heeft. Aanhouding na mishandeling automobilist: De politie heeft een 25-jarige Waddinxvener aangehou den op verdenking van mishande ling en diefstal van een mobiele telefoon. Een 20-jarige plaatsge noot werd op dinsdag 10 december rond 16.50 uur op de kruising Julia na van Stolberglaan met de Willem de Zwijgerlaan het slachtoffer van een brutale beroving. De Waddinx vener stond in een rij auto's te wachten voor het rode verkeers licht toen een onbekende man zijn autoportier opentrok. Er ontstond een korte woordenwisseling waar op de 20-jarige direct klappen kreeg. De verdachte bleek onver zettelijk. Zelfs toen de Waddinxve ner met zijn auto optrok klampte de verdachte zich vast aan het por tier. Midden op de kruising zag hij kans om een mobiele telefoon te pakken. Vervolgens liet hij los en liep weg. Na een getuigenoproep en getuigenverklaringen wist de politie de 25-jarige verdachte te achterhalen. De verdachte zal zich binnenkort moeten verantwoor den. Aanhouding: Bij een ruzie op het AZC aan de Zuidelijke Rondweg is donderdagmiddag 2 januari een 32-jarige man gewond geraakt. De man vroeg een 27-jarige medebe woner geleend geld terug te beta len waarna de man agressief rea geerde en de 32-jarige asielzoeker met een mes verwondde. De 27-ja- rige man is door de politie gear resteerd en in verzekering gesteld. Zes bestuurders onder invloed: Op Nieuwjaarsdag zijn op diverse loca ties in de gemeenten Boskoop en Waddinxveen alcoholcontroles ge houden door het Regionaal Ver- keers Handhavings Team. Van de 700 gecontroleerde bestuurders zijn er tien voor nader onderzoek aangehouden.Uit de op het politie bureau te Waddinxveen afgeno men ademanalyses bleek het alco hol-gehalte van zes bestuurders boven de toegestane limiet (220 ug/l) te zijn. Twee bestuurders kre gen transacties aangeboden en in vier gevallen wordt er proces-ver baal opgemaakt. Benthuizen - Bij koffiebar de Schuilplaats wordt zaterdag 11 januari de film Dante's Peak vertoond. Een spannende film over een dorp dat te maken krijgt met de uitbarsting van een vulkaan, ledereen van 14 jaar en ouder is welkom in de Bron aan de Dorpsstraat 42. "Zaal 4" gaat om 20.00 uur open. WIt*aartverïorging!.V var» don Bogord Zorgverlening tot in het kleinste dentil Uitvaartverzorging van den Bogord Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Telefoon 010 522 27 90 Ongeveer 800.000 Nederlanders lij den aan een depressie. Hiervan is tweederde vrouw. Dit verschijnsel heeft biologische, psychische en so ciale oorzaken. Ondanks dat vrou wen twee keer zo vaak een depres sie krijgen dan mannen is er weinig aandacht voor dit verschil, zowel in de behandeling als voor onder zoek. Stichting September heeft onlangs het Zorghoek Depressie zonder winstoogmerk uitgebracht. Dit boek is te koop via alle openba re apotheken in Nederland. Uit onderzoek van onder andere het NFGV (Nationaal Fonds Geeste lijke Volksgezondheid) is gebleken dat veel meer vrouwen aan een de pressie lijden dan mannen. Bij de behandeling van een depressie wordt vaak geen of nauwelijks aan dacht besteed aan de sekseverschil len. Dit komt mede doordat er nog niet veel onderzoek is gedaan naar de oorzaken. Het NFGV heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan het zorghoek Depressie De oorzaken van een depressie bij vrouwen liggen vaak op biologisch, psychisch en sociaal vlak. Vrouwen hebben een andere hormoonhuis houding dan mannen. Dit kan de pressie veroorzaken. Tevens heb ben vrouwen andere eigenschappen die deels vastge legd zijn in de genen en deels ver oorzaakt worden door de opvoe ding. Vrouwen wordt aangeleerd zich altijd inschikkelijk en passief te gedragen terwijl jongens worden aangemoedigd om het voortouw te nemen en zich te laten gelden. Ook de sociale status speelt een rol. Vrouwen zijn heden ten dage niet alleen verantwoordelijk voor de opvoeding van de kinderen en het huishouden maar zij zijn ook actief op de arbeidsmarkt. Deze dubbele taken kunnen overbelasting en de pressiviteit veroorzaken. Deze ver schillen tussen mannen en vrouwen worden vaak genegeerd tijdens de behandeling. Er zijn zelfs aanwij zingen dat vrouwen en mannen verschillend reageren op antide pressiva. Stichting September heeft onlangs een volledig herziene versie van het zorghoek Depressie uitgegeven waarin deze problematiek uitvoe rig in een compleet nieuw hoofd stuk behandeld wordt. Het zorg hoek is geschreven voor patiënten, naasten en hulpverleners. Stichting September geeft het zorghoek Depressie zonder winst oogmerk uit. Het zorghoek Depres sie en de 18 andere zorgtitels wor den via alle 1700 openbare apotheken in Nederland verkocht voor 15,86. De zorghoeken zijn te vens te bestellen via de internetsite www.boekenoverziekten.nl. Het zorghoek Depressie is totstand gekomen in samenwerking met ge zaghebbende organisaties zoals de NFGV, Stichting Pandora, de Neder- lanse Vereniging voor Psychiatrie en de Depressie Stichting. Dit zorgt ervoor dat de informatie in het boek onafhankelijk en betrouw baar is. Alle zorgboeken zijn in een begrij pelijke taal geschreven voor patiën ten, naasten en hulpverleners. Het boek bevat niet alleen informatie over de de ziekte zelf maar ook over de behandeling, medicatie, leefstijl, informatie voor naasten, patiëntenverenigingen, seksualiteit en wetgeving. Omdat medische in formatie snel veroudert, publiceert Stichting September gratis aanvul lingen via internet zodat alle infor matie voor de patiënten up to date blijft. Gouda - Het Steunpunt Mantelzorg houdt vrijdag 17 januari van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, heb ben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kun nen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omge ving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan man telzorgers waar zij elkaar onder steuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en informa tie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskun dige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehou den en vinden plaats in café Ré- sistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Zevenhuizen-Moerkapeile, Oud Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615

Hart van Holland | 2003 | | pagina 3