Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente N ASSIMILATIEBELICHTING GLASTUINBOUW SNEL INTERNET (ADSL) IN ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE WEBSITE OFFICEEL GEOPEND TIJDENS NIEUWJAARSRECEPTIE CONTROLE HONDENBEZIT VERKIEZING TWEEDE KAMER COMPUTERCURSUS VOOR 55 Hart van Holland 8 januari 2003 pagina 5 Week 2~~ ~"i Temperaturen onder nul zijn geen aanleiding tot het ver lenen van ontheffing voor het toepassen van assimilatie belichting tijdens de donkerteperiode zonder (afdoende) bovenafscherming. Begin september 2002 is naar alle glastuinbouwbedrijven- een brief uitgegaan betreffende het nieuwe Besluit glastuin bouw en de voorschriften hierin over het toepassen van assi milatiebelichting. In deze brief wordt gesteld dat het in het nieuwe besluit niet mogelijk is om af te wijken van de don kerteperiode. Volgens het Besluit glastuinbouw mag "tijdens de donkerteperiode (tussen 20.00 en 24.00 uur in de periode van 1 september tot 1 mei) geen assimilatiebelichting wor den toegepast, tenzij de bovenzijde van de kas is voorzien van een afscherming die de lichtuitstraling met ten minste 95% reduceert". Dit voorschrift komt overeen met het door de gemeenten in de regio Midden-Holland gevoerde beleid voor assimilatiebelichting. Tijdens de afgelopen vorstperiode kreeg de Milieudienst Midden-Holland de vraag van enkele glastuinbouwbedrij ven om toch ontheffing te krijgen voor het toepassen van assimilatiebelichting tijdens de donkerteperiode zonder (afdoende) bovenafscherming, omdat de ketel alleen de kas niet warm genoeg kan houden bij temperaturen onder de nul graden Celsius. Deze vraag kwam ook voort uit het feit dat er op enkele plaatsen in het land wel ontheffing wordt ver leend bij vorst. Zoals hierboven al is gesteld kan er echter geen ontheffing meer worden verleend volgens de voorschriften uit het nieu we besluit. In de regio Midden-Holland worden geen uit zonderingen gemaakt en de vorstperiode is hier tevens geen uitzondering op. Als een glastuinbouwbedrijf assimilatiebelichting wil toe passen tijdens de donkerteperiode moet de kas zijn voorzien van een bovenafscherming die de lichtuitstraling met ten minste 95 reduceert. Er kan dus geen ontheffing worden verleend voor het toepassen van assimilatiebelichting tijdens de donkerteperiode zonder (afdoende) bovenafscherming. Daarnaast dient een kas waarin assimilatiebelichting wordt toegepast, van zonsondergang tot zonsopgang te zijn voor zien van een zij afscherming die de lichtuitstraling met ten minste 95% reduceert. Dit voorschrift is het gehele jaar van toepassing. Het op juiste wijze toepassen van assimilatiebe lichting zal worden gecontroleerd door de Milieudienst Midden-Holland en de politie. Indien geconstateerd wordt dat assimilatiebelichting wordt toegepast in de donkerteperi ode zonder juiste afscherming zal direct strafrechtelijk wor den opgetreden. De gemeente heeft het initiatief genomen om de KPN te bewegen om -na Oud-Verlaat- ook in de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle de telefooncentrales geschikt te maken voor breedband internet via ADSL. Via ADSL is het mogelijk om voor een vast bedrag per maand (vanaf 34,95) een zeer snelle verbinding met het internet te krij gen, waarmee u 24uur per dag onbeperkt online kunt zijn. In het gesprek dat de gemeente met KPN heeft gehad is er toegezegd dat zij bereid zijn te investeren in het geschikt maken van de telefooncentrales voor ADSL, als minimaal 250 bedrijven en/of particulieren per dorpskern zich aan melden. Als gemeentebestuur onderkennen wij het belang van een dergelijke snelle verbinding voor met name het bedrijfsleven maar ook voor particulieren die thans worden opgeschrikt met hoge telefoonrekeningen als gevolg van het toenemende gebruik van het internet. Breng zoveel mogelijk mensen op de hoogte van deze actie. Hoe meer inschrijvingen wij ontvangen, des te meer kans er is om de KPN te overtuigen. Inschrijfformulieren kunt u vinden op www.zevenhuizen- moerkapelle.nl en bij de receptie in het gemeentehuis. Tijdens de Nieuwjaarsreceptie op donderdag 2 januari jongstleden heeft burgemeester Westendorp de website van de gemeente geopend. Door een aanduidingsbord voor de website aan het publiek te onthullen was www.zevenhuizen-moerkapelle.nl officieel een feit. Op korte termijn zal op een aantal grote welkomstborden langs de openbare wegen in de gemeente de domeinnaam van de gemeentelijke website zichtbaar zijn. ADSL oproep Ook konden belangstellenden vanaf dat moment 'en plein public' naar de site surfen. Door de gemeente werden inschrijfformulieren uitgedeeld voor een ADSL aansluiting. Burgemeester Westendorp riep namens het college van bur gemeester en wethouders zijn gasten op zich massaal voor ADSL in te schrijven om zo zichzelf én de internettende burgers en bedrijven in de gemeente van een snelle internet verbinding te kunnen voorzien. 250 Inschrijvingen per kern zijn daarvoor noodzakelijk. Toespraak Burgemeester Westendorp blikte in zijn nieuwjaarstoe spraak zowel terug als vooruit. Onder andere het dualisme kreeg in zijn speech de aandacht. De veranderde en nieuwe rol van raad en college is niet één twee drie opgepikt. Het kost meer tijd dan Den Haag had voorzien. Samenwerking, in vertrouwen en respect dient het uitgangspunt te zijn in het duale politieke bestel. Van samenwerking sprak hij ook in een ander verband: als het gaat om de toekomst van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Om als kleine gemeente met een smalle orga nisatie het hoofd boven water te houden is voor het geza menlijk uitvoeren van taken samenwerking met andere over heden noodzakelijk. Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel komt daar als eerste voor in aamnerking, aldus Westendorp. Ook de veiligheid kreeg in zijn speech de aandacht. Het aan geven van de 'moderne veiligheidsgrenzen' en bij over schrijding daar tegen optreden is de weg die de gemeente samen met politie en jongerenwerk is ingeslagen om open bare orde problemen aan te pakken. Burgemeester Westendorp wensde heel Zevenhuizen, heel Moerkapelle en heel Oud Verlaat een gezond en verant woordelijk 2003 toe In 2003 laat de gemeente een controle uitvoeren op het bezit van honden. Hondenbezitters krijgen als zij geen aangifte hebben gedaan van hun hond alsnog een belastingaanslag. Voor het niet of niet tijdig doen van aangifte loopt de hon denbezitter kans op een boete, die net zo hoog is als de belastingaanslag zelf. Vrijstellingen worden alleen verleend aan onder andere bezitters van blindengeleidehonden en politiehonden. De controleurs dragen een gemeentelijk legitimatiebewijs bij zich, waar u naar kunt vragen. Wanneer iemand niet thuis is, beoordeelt de controleur of er op het adres een hond aan wezig is. De controleurs komen na verloop van tijd terug voor een tweede controle. De controles vinden zowel over dag als 's avonds plaats. Meld uw hond dus tijdig aan Bezit u één of meer honden waarover u nog geen belasting betaalt Meldt uw hond dan spoedig aan Bij tijdige aan melding voorkomt u een boete. Zodra de controleurs een hónd bij u geconstateerd hebben die niet is aangemeld, dan Stemmen bij volmacht De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 22 januari 2003 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1Bij Bureau verkiezingen van de gemeente zijn kosteloos for mulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij vol macht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden ingediend bij de bur gemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 10 december 2002" als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de ver zoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op dinsdag 10 december 2002 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te die nen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op dins dag 10 december 2002 in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tege lijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 22 januari 2003 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijke aanvraag 1Bij Bureau verkiezingen van de gemeente zijn kosteloos for mulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stem bureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de oproepingskaart (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden ingediend bij de bur gemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 10 december 2002 als kiezer is geregistreerd. 3.Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoe ker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1.De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de oproepings kaart, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing de oproepingskaart over te leggen bi j Bureau verkiezingen van zijn/haar woonplaats op dinsdag 10 december 2002. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bureau verkiezingen, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. volgt naast de belastingaanslag ook een boete. Voor aanmelding kunt u het aangifteformulier gebruiken op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl (gemeentewinkel, formu lieren). Indien u geen internet heeft kunt u het aangiftefor mulier telefonisch aanvragen via (0180) 637769. Ook is een aangifteformulier verkrijgbaar bij de receptiebalie van het gemeentehuis. Afmelden hondenbezit Wanneer u geen hond meer houdt, dient u uw hond af te melden. Ook dit afmelden moet schriftelijk gebeuren. Uw afmelding dient te zijn voorzien van bijvoorbeeld een ver klaring van de dierenarts indien uw hond is overleden. Als uw hond naar een ander adres is verhuisd moet u op het afmeldingsformulier aangeven op welk adres (ook indien dit buiten de gemeente is) de hond gehouden wordt. Informatie Iedere werkdag tussen 9:00 en 12;00 uur via telefoonnummer (0180) 637769 of kijk op www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Met ingang van 24 januari 2003 start een nieuwe cursus "Kennismaken met de computer" en een vervolgcursus "Word en Windows" voor ouderen vanaf 55 jaar uit de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle.De cursus vindt plaats op de vrijdagochtend in de Openbare Bibliotheek in Zevenhuizen. De lestijden voor 2 groepen van maximaal 10 personen zijn voor de beginners groep I van 09.00 - 10.30 uur en voor de vervolgcursus groep II van 10.30 - 12.00 uur. De kosten per persoon zijn afhankelijk naar deelname tussen de( 70,00 a 80,00) voor de beginnerscursus en 90,00 a 100,00) voor de vervolgcursus. Tevens kan er een handleiding aangeschaft worden.(€ 12,00). Voor deze cursus is nog een beperkte inschrijving mogelijk. Aanmelden bij mw. J. Groenveld gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle tel. 0180-* 637709, zij is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag van 8.30-tot 15.00 en vrijdag van 8.30 -tot 12.30 uur.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 5