I DIER VERMIST OF GEVONDEN? VERJAARSVERHAAI VAN ROBIN: LEUKE SPANNING TOT HET EIND VALK SCHAAP NIEUWJAARSRECEPTIE HISTORISCHE KRING CLUBKAMPIOENSCHAPPEN TZM RESULTAAT OLIEBOLLENACTIE BIJZONDER ZORGJAAR FLORARUN VOOR IEDEREEN CDANIEUWJAARS- BIJEENKOMST VERKIEZINGSBIJ EENKOMST PVDA ROMMELMARKT KIWANIS is jarig Hart van Holland 8 januari 2003 pagina 9 I - Leopold laritgen Matter Schaap met laarsjes Reorganisatie met effect 2003 als kwaliteitsjaar Stichting AMIVEDI. Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelie. In de week van 30 december tot 6 januari werden de volgende vermiste/gevonden huisdieren geregistreerd: VERMIST: 4 witte ganzen, recreatiege bied De Rottemeren, Zevenhui zen; GEVONDEN: Lapjespoes met wit, afslag Waddinxveen/Zevenhuizen; Schildpadpoes met een witte borst en voetjes, rood snoetje met zwarte streep over neus, Noordeinde, Moerkapelle; Kater, zwart met witte streep op neus, bef, borst, voor teentjes, achter sokken, Noordeinde, Moerkapelle; Poes zwart met witte staart punt, rechts witte vlek onder neus, beetje op buik, voor poot jes en achter sokken, Mercurius- weg, Waddinxveen; Kat rood gestreept met witte bef, voor voetjes en achter sok ken en een geringde staart,Lan- gezijde, Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of in formatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek/Zevenhui-zen-Moerka- pelie, telefoon 010-5121937. Regio - De CDA-afdelingen van Bergschenhoek, Berkel en Roden rijs, Pijnacker-Nootdorp, Bleiswijk en Zevenhuizen-Moerkapelle en het CDA-Regio Oostland houden zaterdag 11 januari een nieuw jaarsreceptie. Belangstellenden zijn van harte welkom van 16.00 tot 18.00 uur in het "Spektrum", ach ter sporthal "De Ackers" aan de Groeneweg te Bergschenhoek. Nieuwerkerk aan den Ijssel - De re gionale afdelingen van Midden- Holland houden een verkiezingsbij eenkomst op zaterdag 11 januari in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 van 10.00 tot 14.00 uur. Zowel leden als niet-leden zijn wel kom. Na afloop van de discussie (met lokale en landelijk bekende politici) is er gelegenheid vragen te stellen. Voor meer informatie: 06- 19338284, email: bestuur@pvda nwk.nl of: www.pvdanwk.nl Door Julia Penairim Sinds Sjoerd Kuyper Robin heeft uitgevon den, met zijn knuffel Knor het varkentje, weet hij nauwelijks van ophouden. Maar goed ook, want na alle 'Robin en...' deeltjes, blijven de verhalen leuk, spannend en soms een beetje stout, met woorden of gedichtjes die de lezertjes op school niet te lezen krij gen. Deze keer telt Robin de dagen af, voor hij jarig is, hopend op een stapel cadeautjes. Hij plast in z'n bed, wordt verliefd en mag pas vijf worden, als vader, moeder en Suze de ochtend van de verjaardag zingend boven komen. Alleen Knor weet, dat Robin na twaalf uur 's nachts jarig is, maar dat telt niet en Knor houdt z'n toet. Kuyper heeft kans gezien de spanning er bladzijdenlang in te houden, tot Robin denkt alle cadeautjes wel zo'n beetje denkt te heb ben gehad. Mis. Want het echte hoofdca deau waar alles in past, bewaart de schrijver tot het einde. Leuk. Sjoerd Kuyper Robin Martine Letterie heeft ongetwij feld haar huis werk gedaan, toen zij 'Een valk voor Berend' schreef, dat zich in de middeleeu wen afspeelt. Hoewel het ver haal lekker loopt, komt de sfeer van die tijd niet hele maal in geur en kleur over, ook al worden ridders ingezet voor een toernooi en mag Berend, zoon van de heer van Vorden en Hackfort, een valk leren temmen. Maar hij mag nog niet mee op jacht, in tegenstelling tot grote broer Hen drik, dit jaar voor het eerst schildknaap. Zo jong als hij is, gaat Berend op avontuur en helemaal in z'n eentje verricht hij een hel dendaad die vader zo goed is rijkelijk te be lonen. Berend krijgt voor zijn uitstapje waar bij roofridders dreigen toe te slaan geen straf, maar zijn eigen valk. Hoewel met wat bedenkingen, toch een aardige eerste ken nismaking met de middeleeuwen. Maritgen Matter heeft een prachtig verhaal geschreven over een hongerige wolf en een schaap met laars jes dat niks weet en niet door heeft dat zij. Schaap, voor Wolf niet veel meer is dan een lekkere schapen bout. Wolf wacht nog even met opeten, want de schuur van Schaap is hem te gevaarlijk. Schaap moet mee, op de slee. En in vriendschap voor Wolf, die zo aardig voor haar is. Het aardige van dit verhaal is - mooi geïl lustreerd door Jan Jutte - dat de rollen aan het einde nogal worden omgedraaid: dan is het Schaap, die Wolf moet redden en dat doet het arme Schaap, die Wolf zonder het te weten thuisbrengt. En dan is het de beurt aan Schaap de sporen van de slee naar huis terug te vinden. SA* Sjoerd Kuyper: Robin is jarig; uitgeverij Leopold - 12,95; Martine Letterie: Een valk voor Berend - uitgeverij Leopold - 12,95; Maritgen Matter: Schaap met laarsjes; uitgeverij Querido - 9,95. Benthuizen - De Historische Kring Benthuizen houdt vrijdag 10 janua ri een nieuwjaarsreceptie. Deze be gint om 20.00 uur in 'De Bron' ach ter de Nederlands Hervormde Kerk in Benthuizen, met een terugblik naar het voorgaande jaar en een verwachtingsvolle kijk naar het nieuwe. Onder het genot van een hapje en een drankje in de pauze krijgt men de gelegenheid met el kaar te spreken over verleden, heden en toekomst. Na de pauze zal er een korte diaserie vertoond worden, ledereen, lid of geen lid, is welkom. Het Molenhuis en de Win kel van Sinkel zijn geopend: iedere zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Benthuizen - Oud en Nieuw 2002 zit er op. Ruim 6000 oliebollen zijn er gebakken tijdens de olibollenac- tie. De opbrengst is dit keer be stemd voor kinderwerk via een pro ject van stichting Hulp Oost-Euro pa. De opbrengst bedraagt 1.506,90. Gouda - Kiwanis Club Gouda houdt zaterdag 11 januari een rommel markt aan de Vest 13-19 van 9.00 tot 13.00 uur. De rommelmarkt is een initiatief van Kiwanis Club Gouda. De leden zetten zich belangeloos in, zodat de gehele opbrengst kan worden bestemd voor een goed doel. Overtollige inboedels, spullen, kle ding, geschikt voor hergebruik, al of niet met nostalgische waarde, nemen wij graag in ontvangst. Hiervoor kan men contact opne men met H.J.J. Overgaauw (0180- 638168) of W.P. Wildeman (0186- 602965). Regio - Vierstroom heeft een turbu lent jaar achter de rug. Een jaar waarin wachtlijsten sterk zijn gere duceerd dan wel weggewerkt, er 6% meer klanten in de Thuiszorg werden geholpen dan het jaar er voor, de website in de lucht is ge gaan, het ziekteverzuim onder de medewerkers daalde, een nieuwe huisstijl is gelanceerd, en een jaar dat financieel uitstekend is afgeslo ten. Tevens mocht in dit jaar geconsta teerd worden dat de in 2001 geslo ten fusie van De Vierstroom met de Zorgcentra Krimpenerwaard be stendigd is. Deze fusie heeft daad werkelijk geleid tot forse besparin gen enerzijds maar ook tot een vergroting van het zorgaanbod an derzijds. Door een actief aanname beleid is het personeelsbestand ge groeid en zijn wachtlijsten vrijwel weggewerkt en sommige zelfs he lemaal weggewerkt. Vierstroom hoort daarmee tot de grootste zorgaanbieders in de regio. Uit klanttevredenheidonderzoek blijkt dat de klanten de zorg hoog waarderen. Een vergelijkbaar onderzoek onder medewerkers toonde aan de zij graag bij Vier stroom werken. Medio februari zal Vierstroom offi cieel erkend worden als kwaliteits organisatie. De uitdaging voor 2003 is om dit ISO-9Q01 en HKZ keurmerk te behouden. Daarnaast zal de organisatie in een iets ande re structuur gaan werken om te kunnen waarborgen dat de Vier- stroom-slogan "Zorg dichtbij" ge realiseerd kan worden. Verder zal er veel aandacht besteed worden aan de inzet van meer ICT-toepas- singen. Moerkapelle - Enkele weken gele den werden de clubkampioen schappen van tafeltennisvereniging Zevenhuizen/Moerkapelle gehou den. Er werd gespeeld in 4 poules van 4. De poules werden op sterkte inge deeld. De eerste twee gingen door naar de winnaarsronde, de num mers 3 en 4 na.ar de troostronde. In poule A domineerde Ad van Hei ningen. Hij werd ongeslagen eer ste. Patrick van der Meer werd tweede. In poule B werd Guus van Amerongen ongeslagen eerste ter wijl Coerd van Kasteel tweede werd. In poule C werd Dico Bac eer ste. Bart Klos tweede. In de laatste poule D werd debutant Sebastiaan van Ommeren eerste. Tweede werd Simon Wondergem. De finale van de troostronde werd een strijd tussen Kees de Wilde en Jan van Halm. Jan wist de partij uit eindelijk te winnen met de setstan den 11-5, 11-8 en 11-7. In de winnaarsronde werd het een afvalrace. Verlies betekende uit schakeling. Bart Klos moest vrij snel het hoofd buigen voor Ad van Hei ningen. Sebastiaan van Ommeren had weinig moeite met Coerd van Kasteel terwijl Dico Bac uiteindelijk het onderspit moest delven tegen Patrick van der Meer. Guus van Amerongen had weinig moeite met Simon Wondergem. In de halve fi nales moest Sebastiaan zijn meer dere erkennen in Ad van Heijnin- gen terwijl Patrick niet opgewassen bleek te zijn tegen Guus van Ame rongen. Sebastiaan speelde tegen Patrick voor de 3e en 4e plaats. Met erg veel moeite wist Sebastiaan Patrick achter zich te laten. De finale, al hoewel slecht bekeken, had een spannend verloop. De eerste twee sets waren voor Ad maar daarna kwam Guus terug in de wedstrijd. De vierde set bracht uiteindelijk toch de beslissing. Een verdiende overwinning van Ad van Heiningen die zich een jaar lang clubkampi oen mag noemen. Boskoop - De gemeente Reeuwijk heeft toestemming gegeven om de Middelburgseweg en Middelweg op zaterdag 11 januari tussen 13.30 uur en 15.00 uur af te sluiten voor alle verkeer. Een pluim op de hoed voor AV'47 dat de 13e Florarun or ganiseert. Het brengt de veiligheid van het evenement op een hoger peil. Reeuwijker Hans van Beek geldt als favoriet voor de prestatieloop die start en finisht nabij de Boskoopse Veiling aan de Middelburgseweg in Boskoop-Oost. Van Beek bracht on langs 32.32 (10 km) op de klokken in Linschoten en sloot de 5 km in Leiden af in 15 minuten en 48 se conden. Fred van Zoest (Boskoop) doet niet mee aan de Florarun wegens een blessure. Daarentegen behoort zijn dorpsgenoot Jan de Jong wel tot de kanshebbers, ledereen kan meedoen aan deze loop, dus ook runners die geen lid zijn van een vereniging. Na afloop is er een gratis loterij voor alle deel nemers aan de 5 km, 10 km en bus- inessrun. Er is voor iedere deelne mer een Boskoops plantje. Voor de tien kilometer lopers is er na 5 km een premiesprint. Tot twintig minu ten voor de start kan er ingeschre ven worden. Starttijden: 5, 10 km en bedrijvenloop om 13.30 uur, kin derloop (t/m 12 jaar) om 13.35 uur.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 9