K NIEUWS tw Visie op 2003: de woningmarkt Een hypotheek wel zeer aantrekkelijk Verkiezingstijd veiligheid Effecten 1 Het is tijd voor: Zevenhuizen-Moerkapelle De bank waar je lid van wordt Wellness Centre Corpoforte geopend! c i1 11 f Cijfers veelal volgens verwachting Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 22 januari 2003 van en door uw bank Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelie Wielerploegen 2003 gepresenteerd Champions Trophy terug in Amstelveen AGENDA Rabofoon: Rabo orderiiin: Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00-20.00 Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: Service centrum verzekeringen: E-mail-adjgs; o@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl |pg Rabobank website: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren: Na maandenlang werken was het op 2 januari 2003 eindelijk zover. De deuren van Wellness Centre Corpo forte, gevestigd in Recreatiepark De Koornmolen aan de Tweemans polder, konden worden geopend. Bas Duiverman, als fitnessmanager werkzaam in dit bedrijf, licht toe hoe deze uitbreiding in het recreatiepark tot stand kwam. Voor Corpoforte, al jarenlang gevestigd aan de Groeneweg 34b te Rotterdam kwam het heel goed uit dat men kon uitbreiden in het recrea tiepark, aldus Bas Duiverman. Het werd erg druk aan de Groeneweg en met het oog op Vinexlocatie Nesselan- de kon uitbreiding niet uitblijven. Nu er twee vestigingen zijn wil men zich aan de Groeneweg richten op revaliderende fitness, voor mensen met medische klachten, terwijl in de vestiging aan de Tweemanspolder de recreatieve fitness beoefend kan wor den. In beide vestigingen wordt gewerkt met een gediplomeerd instructeur om de mensen optimaal te kunnen begeleiden.Tevens kan in het nieuwe Wellness Centre Corpoforte een mooie combinatie gemaakt wor den met de zwemsport. Het zwembad is tenslotte binnen dezelfde deuren gelegen. "Sinds vorige week kan men zich als lid aanmelden en inmiddels hebben we het 100e lid welkom mogen heten. Ik hoop dat er nog vele aanmeldingen zullen volgen"zegt Bas Duiverman.Voor meer informatie kunt u kijken op www.koornmolen.nl. U kunt natuurlijk ook gewoon bellen op telefoonnummer (0180) 63 18 60. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Niet alleen de overwegend goede cijfers waar veel ondernemingen in de afgelopen week mee op de prop pen kwamen, bepaalden het senti ment. Ook positieve geluiden vanuit de telecomsector en redelijke macro cijfers droegen hun steentje bij. Het cijferseizoen is de afgelopen week in alle hevigheid losgebarsten en tot dusver vielen er weinig negatieve ver rassingen te melden.Vanwege de som bere geluiden van analisten en de con servatieve prognoses die in het laatste kwartaal van 2002 werden afgegeven, stelden de meeste bedrijfsresultaten niet teleur. Integendeel: verschillende ondernemingen wisten zelfs voor posi tieve verrassingen te zorgen. Zo kwa men onder andere fabrikant van ver zorgingsproducten Eiersdorf en warenhuisketen Marks Spencer met beter dan verwachte cijfers. Ook Intel boekte een fors hoger resultaat in het vierde kwartaal. De chipgigant ziet ech ter nog weinig lichtpuntjes aan de horizon en heeft zijn investeringsbud get verder teruggebracht. Toeleveran ciers als ASML ondervonden daar last van op de beurs. De chipmachinefabri kant gaf ook geen verwachting voor 2003 af bij de presentatie van zijn cij fers. Ook Océ kwam met cijfers. Kosten besparingen en de uitbesteding van de leaseportefeuille zorgden voor een hogere winst. De producent van onder meer kopieermachines deed het daarmee beter dan verwacht en mocht de afgelopen week een aardige koers winst bijschrijven. Afgezien van de cijferregen die op beleggers neerdaalde, werd ook belangstellend uitgekeken naar een nieuwe reeks macro-economische cij fers. Vooral de productiecijfers die in Duitsland en Frankrijk naar buiten kwa men vielen niet tegen. De macro-eco nomische cijfers die de afgelopen week uit de Verenigde Staten kwamen ble ken wat minder van kwaliteit. Zo ston den onder meer de detailhandelscijfers over de maand december op het pro gramma. Na de diverse winstwaarschu wingen van retailers als Home Depot in de vorige week, werd gevreesd voor een mislukte decembermaand. Hoewel die vrees ongegrond bleek, zette de groei van 1.2% (1.5% verwacht) ook niet bepaald aan tot juichen. De groei bleek namelijk voor het overgrote deel bepaald door meevallende autover kopen, die doorgaans erg volatiel en onvoorspelbaar zijn. Gefilterd voor de autoverkopen bleef er geen groei over, hetgeen duidt op aanhouden de onzekerheid onder de Amerikaanse consument. Overigens bleek uit de producentenprijzen (onveranderd in december) dat het ook produ centen nog altijd niet voor de wind gaat. Ook al was 2002 in veel opzichten een teleurstellend jaar, er vallen ook lichtpunten aan te wijzen. Als eerste belangrijke factor is daar de woning markt, die zich in 2001 en 2002 opmerkelijk goed staande heeft gehouden. Weliswaar verschenen er van tijd tot tijd verhalen met een licht paniekerige inslag, de werkelijk heid was een andere. Ondanks alle tegenslag van de afge lopen tijd, zoals de lage economische groei, de in 2002 weer oplopende werkloosheid en het scherp verslech terde vertrouwensklitnaat, is het gemiddelde prijspeil op de woning markt niet gedaald. Dit illustreert nog maals dat de woningmarkt stevige fundamenten heeft, al zijn er her ep der enkele onevenwichtigheden. Voor een forse neerwaartse prijscorrectie hoeft echter niet te worden gevreesd. Een vergelijking met het begin van de jaren tachtig, toen de woningmarkt een diepe crisis doormaakte, leert dat de markt er momenteel veel sterker bij ligt. In tegenstelling tot de jaren tachtig, hebben de thans opgelopen prijzen niet geleid tot een zeepbel. Een belangrijke verklaring hiervoor is het feit dat de prijsontwikkeling in de jaren negentig vooral het gevolg is van de snel gestegen arbeidspartici patie door vrouwen, een forse groei van het gemiddelde gezinsinkomen en een substantiële daling van de rente. Daarnaast is de kans op een sterke stijging van de werkloosheid en de rente - de belangrijkste oorzaak van de crisis in de jaren tachtig - een stuk geringer. Bron: www.RabobankVisie2003.com U heeft het ongetwijfeld gelezen of gehoord. De Rabobank heeft de hypo theekrente voor alle looptijden met 0,2 verlaagd. Dit betekent dat u naast een persoonlijk advies van één van onze gecertificeerde hypotheekadvi seurs ook een scherpe hypotheekrente kunt verwachten. De nieuwe basistarieven zijn (op basis van Nationale HypotheekGarantie): 1 jaar vast 5 jaar vast 10 jaar vast 15 jaar vast 3,7' 4,7' 5,4' 5,6' Bent u nieuwsgierig geworden en zou u willen weten wat het voor u kan betekenen, maak dan een afspraak met een van onze adviseurs via tele foonnummer (0180) 63 73 53. Bron: Iris Research Het is verkiezingstijd, dus wordt ons door alle politieke partijen weer een hoop beloofd. Enerzijds over zaken als onze veiligheid, bereikbaarheid, sociale zekerheid en oude dag en anderzijds over fiscale maatregelen die de partijen willen doorvoeren om dit alles te bekostigen. Bij het onderdeel veiligheid maken de politici zich allen, vanuit het partijper spectief, zorgen over de verharding die we helaas veel te vaak in onze samenleving ervaren in de vorm van geweld op straat, vandalisme en crimi naliteit. Kortom, het respect voor de 'eerzame burger' en zijn of haar spul len waaraan het bij een kleine, irritan te groep in onze leefgemeenschap ontbreekt. In die situatie zijn we niet bereid ons zelf achter tralies te verbergen, om het vege lijf en onze dierbare spulletjes tegen 'het boevengilde' te bescher men. Wél is het onvermijdelijk om bepaalde voorzorgsmaatregelen te treffen, die ons leed enigszins verzach ten indien wij onverhoopt slachtoffer worden (naar verwachting 1 op de 5 Nederlanders in 2003). Regelmatig uw verzekeringen bekij ken kan niet voorkomen dat u slacht offer wordt, maar voorkomt wel een dubbele teleurstelling indien u niet of onvoldoende verzekerd blijkt te zijn. Neemt u daarom vrijblijvend contact met één van onze verzekeringsspecia listen op van de afdeling Cliënten Advies om uw verzekeringsportefeuil le tegen het licht te houden. Onze col lega's adviseren u graag welke voor zorgsmaatregelen u mogelijk kunt nemen en maken deze graag voor u in orde. De toekomst zal moeten uitwij-1 zen of de beloftes van de politici waar gemaakt kunnen worden. Wij garan deren u echter een goed advies en prima verzekeringsproducten voor al uw wensen van de grootste verzeke raar van Nederland, onze eigen doch termaatschappij Interpolis. Heeft u vragen of wilt u ons bellen voor het maken van een afspraak? wij zijn te bereiken op telefoonnummer (0180) 63 73 83. De Rabobank Wielerploegen voor 2003 zijn vorige week tijdens de Rabobank Wielerdag op Nationaal Sport Centrum Papendal gepresen teerd. De bezoekers - zo'n 650 jeug dige fans, relaties en pers - waren benieuwd naar de Spanjaard Oscar Freire, één van de nieuwkomers bij de profploeg. Hij moet er samen met de Zuid-Afrikaan Robert Hun- ter voor zorgen dat de Rabobank nadrukkelijker aanwezig is in de Wereldbekerwedstrijden. Veel belangstelling was er ook voor de Nederlandse toppers Michael Boogerd en Erik Dekker. Sven Nys en Richard Groenendaal van het Rabobank Trade Team III, de opge waardeerde opvolger van de ama- teurploeg, kregen speciaal applaus. Vorig weekeinde won Nys het Bel gisch Kampioenschap Veldrijden en was er goud voor Groenendaal bij het Nederlands Kampioenschap Veldrijden. j De Rabobank Champions Trophy voor heren wordt dit jaar weer j gespeeld in het Wagener Stadion in Amstelveen. Het toernooi duurt van 16 tot en met 24 augustus. De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond had voor het toernooi contac ten met de gemeenten Rotterdam en Amsterdam. Uiteindelijk viel de keus op Amsterdam, omdat deze gemeente aan de wensen van de KNHB kon voldoen. De capaciteit van het stadion wordt weer uitge breid naar 9.000 toeschouwers en er komt ruimte voor een promo dorp. Amstelveen was in 2000 ook de locatie voor de hockeytopper. Deelnemers aan de Rabobank Champions Trophy voor heren zijn Pakistan, India, Duitsland, Australië, Argentinië en Nederland.Gelijk met het herentoernooi vindt er een vier- landentoernooi voor dames plaats. De deelname van China, Duitsland en Nederland is al zeker, Argentinië heeft het verzoek nog in beraad. De dames spelen 'hun' Champions Trophy in november in Australië. 20 januari tot 20 februari 11 maart: 18 maart: 16 juni: Expositie Ingrid Olieman Seminar Beleggingsklanten Seminar Bedrijfs beëindiging Algemene Ledenvergadering frTTl IsylCilil'iijS V Rabobank

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2