l DORCAS START 'ADOPT A GRANNY Hart van Holland -g,/ a Dorcas Hulp Een nieuwe hulpvorm BERICHTEN HERHALINGS- LESSEN EHBO DIGITALE FOTOGRAFIE BIJ ZEVEN MUZEN adoptagranny.nl 0228 592824 deHaij vander Wen de Probleemoplossers voor het bedrijfsleven TEL. 0182-615055 1 QRGen2üsLJ^si ROMMELMARKT IN BENTHUIZEN Hart van Holland 22 januari 2003 pagina 3 m i I ieberichten LVl t KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Fruitbomen - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde: 5 zakken 5,- KWEKSBM LANDBOUWKALK t Boskoop Waddinxveen Zevenhuizen Roemenië Ethiopië Oekraïne (Transkarpaten) Adopt A Granny 29.000 exemplaren ■■IlNKeLMiD ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Mef eerbied en respect BOEKWEITAKKER 1 - 2743 DL WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERUJDEN Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Uitvaartverxorglng V5' von den oogerd Zorgverlening ror in her kleinste detail ic-anne Matzc Vitm/mbegek'uier Marian van den Bogcrd Uïivilvirtbtgeki/icr Uitvaartverzorging van den Bogerd Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Telefoon 010 522 27 90 I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Inbraak in woningen: In de nacht van maandag 13 op dinsdag 14 ja nuari werd er ingebroken in een woning aan de Rozenlaan. Om binnen te komen werd een schuif pui opengebroken. Uit de woning is in ieder geval een laptop en een beamer gestolen. In de nacht van dinsdag 14 op woensdag 15 januari werd er inge broken in een woning aan de Bur gemeester Colijnstraat. Om binnen te komen werden in een raam- sponning gaatjes geboord en via de ontstane openingen de hef boompjes van een raam ontsloten. Uit de woning werd een mobiele telefoon, een laptop en een koffer gestolen. De koffer werd door de inbreker in de tuin achtergelaten. De politie stelt een nader onder zoek in. Dodelijk arbeidsongeval: Een 28-ja- rige man uit Emmercompascuum is op woensdagmiddag 15 januari in het Dijkzicht Ziekenhuis in Rotter dam overleden aan zijn verwondin gen die hij opliep bij een arbeids ongeval rond 10.45 uur die morgen. De man was bezig^ met dakwerkzaamheden bij een bedrijf aan de Coenecoop toen hij door nog onbekende oorzaak door een aantal dakplaten zakte. De man maakte een val van zeven meter en kwam terecht op de betonvloer van het bedrijf. In kritieke toestand werd het slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis waar hij later overleed. De arbeidsinspectie stelt in samenwerking met de politie een onderzoek in naar het ongeval. Inbraak in woning: In de middag of avond van zaterdag 18 januari werd ingebroken in een woning aan de Thorbeckehoeve. Via een openstaand raam van het dak, wist de inbreker zich de toegang tot de woning te verschaffen. Uit de wo ning zijn in ieder geval aanstekers en is een laptop gestolen. De poli tie stelt een nader onderzoek in. Onder invloed op de brommer: Zondag 19 januari om 5.30 uur hoorden en zagen surveillerende agenten op de Passage een brom mer met veel herrie voorbij komen. De bestuurder, een 18-jarige jon gen uit Waddinxveen werd staande gehouden. Bij controle op de alco hol blies de jongen op de alcohol tester een A-indicatie. Tegelijker tijd kwam er nog een brommer de hoek om rijden waarvan de be stuurder geen helm droeg. Ook deze 17-jarige uit Gouda moest stoppen en blazen. Ook hij blies een A-indicatie. Beide jongens zijn aangehouden en overgebracht naar het bureau. Beide jongens bliezen op de ademanalyse 315 Ug/I. De jongens kregen proces-ver- baal voor het rijden onder invloed. De 17-jarige jongen heeft ook een proces-verbaal gekregen voor het rijden zonder helm. Eenzijdig ongeval: Op zondag 19 januari om 19.30 uur kreeg de Poli tie Hollands Midden de melding van een éénzijdig ongeval op de Otweg. Ter plaatse bleek dat een 19-jarige vrouw uit Waddinxveen door nog onbekende oorzaak met haar bromfiets onderuit vyas ge gaan. De vrouw is met onbekend letsel door de ambulancedienst meegenomen naar hef Bleuland- ziekenhuis. De politie heeft de bromfiets van de vrouw veilig ge steld. Aanrijding: Bij een aanrijding op de Zuidplasweg zijn donderdag 16 ja nuari op de Zuidplasweg vier auto 's betrokken geweest. Een 35-jarige Alphense merkte de filevorming te laat op en botste tegen haar voor gangster, een 34-jarige vrouw uit Nieuwerkerk aan den IJssel, Deze botste op haar beurt tegen een 53- jarige man uit Zoetermeer die weer tegen een 36-jarige man, eveneens uit Zoetermeer, botste. Een 53-jari- ge man uit Zoetermeer, die bij de eveneens 53-jarige man uit Zoeter meer in de auto zat, is met nek- klachten overgebracht naar het Groenehartziekenhuis in Gouda. Benthuizen - De EHBO-vereni- ging Benthuizen houdt her har lingslessen voor alle leden. De eerstvolgende les is op maandag 27 januari vanaf 20.00 uur in de kantine van Van der Meer aan het Verbreekpark. Zevenhuizen - De Zeven Muzen start 11 februari een (beginnerscur sus 'Digitale fotografie'. Op de vijf avonden die de cursus duurt zullen onder andere de volgende zaken aan de orde komen: Waar gebruik ik de digitale camera voor en welk type moet ik kiezen, hoe krijg ik het op papier, wat kost het? De cursist heeft niet direct een camera nodig, maar krijgt wel de mogelijkheid er een te hanteren. Hij krijgt enige theoretische achtergrondinforma tie en er wordt uitgebreid ingegaan op praktische zaken. Ook wordt er gewerkt met de computer voor beeldbewerking en archivering. De cursus wordt gegeven door Ton de Bruijn, op dinsdagavond, van 20.00-22.00 uur in dorpshuis Swan- la. Opgeven en informatie bij Lydia Vos: 0180-631912. De christelijke hulporganisatie Dorcas Hulp Nederland is een nieuw adoptieprogramma ge start onder de titel Adopt a Granny' (adopteer een oma of opa). Veel bejaarden zijn ont zettend arm en hebben drin gend hulp nodig. Voor 22,70 euro per maand kunt u een be jaarde structureel gaan onder steunen. Dit nieuwe initiatief is gebaseerd op de rechtstreekse vraag uit Oost-Europa en Afri ka, om meer aandacht te beste den aan de hulpverlening aan ouderen die het moeilijk heb ben. Adoptieprogramma voor kin deren zijn in Nederland een bekende zaak. Ook Dorcas heeft al jaren een sponsorprogram ma voor kinderen die daardoor naar school kunnen en voedsel, kle ding en medische zorg krijgen. Te vens wordt bekeken hoe de situatie in een gezin veranderd kan wor den, zodat de ouders op termijn zelf voor hun kinderen kunnen zor gen. Veel minder aandacht krijgen de bejaarden, die geheel afhanke lijk zijn van de hulp van anderen. Vooral als je kinderen eerder zijn overleden dan jezelf, ben je vaak gewoon aan je lot overgelaten. Daarom is Dorcas met enkele van haar partners een adoptieprogram ma gestart dat bejaarden helpt aan een menselijk bestaan. Een groot verschil met andere adoptieprojecten is dat het gift- geld besteed wordt aan de indivi duele bejaarde in plaats van een gemeenschap ter plaatse. De vol gende drie landen heeft Dorcas ge selecteerd om met Adopt a Granny te beginnen op basis van de groot ste nood: Bejaarden moeten rondkomen van een klein pensioen. Alles wat ze in de achterliggende moeilijke jaren hebben kunnen sparen is door de enorme inflatie tot bijna nul ge daald. Het zelf verbouwen van groenten en aardappelen in de moestuin is vanwege de leeftijd niet meer mogelijk of is onvoldoen de om rond te komen. Je krachten nemen als 'Granny' af en je raakt afhankelijk van de gemeenschap. Gevlucht voor de oorlog. Veel men sen om je heen zien sterven. Je kin deren overleden en toch moeten zorgen voor je kleinkinderen. Daar sta je dan om je dagelijks bestaan bij elkaar te bedelen. Je leeft van een pensioen dat bij lange na niet genoeg is om van te leven. Je voelt je alleen en in de steek gelaten door de overheid. Je bent aangewezen op anderen. De hulp bestaat uit: 1Aanvullend voedsel2. Medische hulp 3. Pastorale hulp; 4. Sociale hulp; 5. Kleding; 6. Indien nodig dagopvang In de maand december is Dorcas gestart en er hebben zich al meer dan vijftig donateurs aangemeld. Het streven is om tot april 200 seni oren te adopteren. Opvallend was dat niet alleen volwassenen be langstelling tonen. Sommige spon sors blijken jongeren te zijn, waar van wellicht de opa of oma is overleden. De Nederlandse donateur krijgt een map met gegevens van de ge adopteerde oma of opa, compleet met foto. Twee keer per jaar komt er een bericht over het wel en wee van betrokkene. Hoe weet ik dat de hulp goed te recht komt? Dorcas Hulp Nederland is in het bezit van het CBF-keurmerk voor goede doelen. Eén van de belang rijkste beoordelingselementen voor het CBF-keur zijn de kosten die gemaakt mogen worden ten behoeve van de eigen fondswer ving. Deze mogen over een periode van drie jaar gemiddeld niet hoger zijn dan 25%. In 2001 is Dorcas Hulp Nederland qua kosten gezakt van 15,3% naar 14,5%. Ook in 2002 zijn wij onder de 25% gebleven. Bovendien is de controle van Dor cas streng; de lokale partners van Dorcas rapporteren over de voort gang van de projecten en Dorcas monitoort de voortgang door pro- jectbezoeken. Sponsor een 'granny' om onder steuning te geven aan bejaarden die het zelf net niet kunnen red den. Met 22,70 euro per maand maakt u het leven van een be jaarde veel dragelijker. Voor infor matie, bel Anne-Margreet Winter 0228 592824. Benthuizen - De Rommelmarkt commissie van Benthuizen is in middels flink gevorderd met de voorbereidingen voor de jaarlijkse rommelmarkt, die dit jaar op 24 mei gehouden wordt. In april wordt de eerste ophaaldag gehouden. Voor meer informatie: 079-3316550. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615

Hart van Holland | 2003 | | pagina 3