BRIDGEMARATHON WADDINXVEEN ZET KAARTTRADITIE PRETTIG VOORT SOMS MOET JE NEE VERKOPEN ILLEGALE AFVAL INZAMELING EN SLOOTDEMPINGEN RESERVESCHAKERS WADDINXVEEN IN GEVARENZONE VERDACHTEN BEROVING AANGEHOUDEN GROEP 8 ALEXANDER- SCHOOL HELPT AFRIKA Hart van Holland 5 februari 2003 WADDIINX VEEN/BOS KOOP De uitslagen: Door Frits Bromberg Waddinxveen - Opnieuw waren ze bij tientallen op komen dagen, de bridgespelers uit vooral Waddinxveen en Bos koop, maar ook uit Reeuwijk en Gouda. Weer in het Anne Frank- centrum, waar afgelopen zater dag dit jaar voor de vierde achtereenvolgende keer de Bridgemarathon werd gehou den. "Van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds", zei wed strijdleider en vraagbaak scan- zo Frans van Duppen, met lichte weemoed terugdenkend aan de voorafgaande marathons, die gedurende twaalf jaren 's nachts werden gehouden. "Maar ik ben dan ook een nachtmens", lichtte Van Dup pen toe. Hoewel daartoe geen regels zijn opgesteld - dat bewees een enkele jeugdige deel neemster- is deze bridgemarathon toch tot een evenement - uitge groeid dat in hoofdzaak 50-plus- sers en ouder aantrekt. Dit jaar waren 78 paren op komen dagen, twee minder dan vorig jaar. "Maar dat kan aan het weer liggen", ver klaarde Van Duppen met een waar schuwende blik op de voortjagen de sneeuw buiten. Dat Waddinxveen nu nog een relatief jonge bevolking kent, waaraan de toenemende vergrijzing niet voor bij zal gaan, zoals onlangs door een planbureau is vastgesteld, nam Van Duppen met plezier aan. "Dan komen er alleen maar spelers bij", constateerde hij met een tevreden glimlach. De bridgemarathon kende strijd met ingehouden wedstrijdzin, maar ook een gemeenschappelijke lunch, pauze en een warme maal tijd en tot slot een laatste borrel en een sluitende tap, nadat de prijzen bekend waren gemaakt en uitge reikt en de deelnemers gezellig konden napraten, tot een volgen- SM Tijdens de Bridgemarathon was ook een enkel jeugdig gezicht te onderscheiden. de keer. De 78 deelnemende paren speel den drie zittingen van zes ronden, met elke ronde 4 spellen. De speel tijd per ronde duurde 30 minuten, die door een klok onverbiddelijk werden aangegeven. Een belsig- naal kondigde steeds de laatste ronde aan, om te wisselen werd 3 minuten uitgetrokken. Valsspelen was op voorhand uitge sloten, omdat een computer, voor alle groepen gelijk, de kaarten schudde. Ook discussies achteraf waren er niet bij, omdat ook de standen per computer werden uit gerekend. Dat die computer ook resultaten leverde en een persoon lijk scoreresultaten strookje, droeg bij tot een voor ieder bevredigend einde. Als een enkeling toch in on vrede met de behaalde resultaten achterom keek, dan maakte het laatste uur na tienen toch weer veel goed. Zo niet alles. Hoofdgroep 1. mevrouw Wegh en de heer Van Gemert 60,9% (Gouda), 2. echtpaar Philip 59,7 (Waddinxveen), 3. de heer Hek en mevrouw Pastoors 59,4% (Zoeter- meer). Restgroep 1. de heren Krop en Wijfje 62,9% (Alphen a/d Rijn), 2. de heer Houdijk en mevrouw Van der Valk 62,4% (Waddinxveen) en 3. de dames Ramakers en Steen bergen 61,6% (Amersfoort). Waddinxveen - De campagne "Soms moet je nee verkopen" startte 1 februari. Deze campagne bevordert de naleving van de wet telijk geregelde leeftijdsgrenzen voor de verkoop van alcohol en tabak aan te jonge kopers. Wette lijk is geregeld dat aan jongeren onder de 16 jaar geen tabak en geen zwakalcoholhoudende dran ken verkocht mogen worden. Voor sterk alcoholhoudende dranken is de leeftijdsgrens 18 jaar. Soms is het voor het winkel- en snackbarpersoneel moeilijk "nee" te verkopen. Jongeren dringen aan op verkoop of worden agressief. De gemeente stelt daarom cam pagnemateriaal beschikbaar aan winkeliers en snackbarhouders die tabak en alcohol verkopen. Dit materiaal bestaat onder andere uit een videoband waarop winkel en snackbarpersoneel instructie krijgt hoe om te gaan met deze jongeren. Daarnaast zijn er posters. brochures, campagnekranten en stickers bijgevoegd waarop staat dat alcohol niet verkocht mag wor den aan jongeren. De Keuringsdienst van Waren voert strenge controles uit op naleving van deze wettelijke regels. In deze regio zijn hiervoor 9 inspecteurs extra aangesteld. Waddinxveen - De Politie Hollands Midden heeft op dinsdag 7 en don derdag 9 januari een 35-jarige man uit Waddinxveen en een 30-jarige man uit Nieuwerbrug aangehou den op verdenking van het overtre den van de Wet Milieubeheer. De Waddinxvener zou via zijn bedrijf in Waddinxveen illegaal groenafval hebben gestort in weilanden rond zijn bedrijf in Waddinxveen. Naar aanleiding van informatie over het inzamelen van groenafval door het bedrijf is de politie in mei 2002 een onderzoek gestart. Eerde re controles, voorafgaand aan het onderzoek, door het Milieu Hand- havingsteam van de Politie Hol lands Midden wezen uit dat er sprake was van een zeer omvangrij ke op- en overslag van groenafval. In juni 2002 werd onder leiding van een rechter-commissaris en de offi cier van justitie een doorzoeking gedaan in de woning en op het be drijfsterrein van de verdachte uit Waddinxveen. Bij deze zoekingen werden de administratie en compu terdata voor nader onderzoek in beslaggenomen. De Politie Hollands Midden heeft in samenwerking met het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) ook onderzoek verricht in twee weilan den van de Waddinxvener. Daarbij werden de weilanden opengegra ven en bodemmonsters genomen. Uit het onderzoek is gebleken dat er meer dan 50.000 kub verkeerd afval in de bodem is gebracht. De 30-jarige man uit Nieuwerbrug wordt verdacht van het overtreden van de Wet Bodembescherming en de Wet Milieubeheer voor het af voeren van niet-uitgecomposteerd materiaal naar het Waddinxveens bedrijf. De verdachten zijn na verhoor weer in vrijheid gesteld. Zij zullen zich mogelijk voor de rechter moeten verantwoorden. Tijdens het onderzoek werden tot nu toe 75 personen van diverse be drijven gehoord. Het onderzoek duurt nog voort. De politie ver wacht nog meer verdachten te horen. Waddinxveen - WSV 2 had vorige week maandag in de vijfde ronde een uitwedstrijd tegen Messema- ker 4 van Gouda te spelen. Het tweede had drie reservespelers meegenomen, maar daar lag het niet aan: Erik Hennink staat al vele weken aan de kop van de ranglijst en Jan Muit had in het derde vier partijen gewonnen. Maar ook Mes- semaker had uit de algemene reser ves enkele invallers gevonden die van wanten wisten. Het draaide uit op een heel kleine nederlaag voor WSV 2: een remise, drie gewonnen, vier verloren. Daarmee staat het tweede, twee ronden voor het af lopen van de competitie, op de ze vende plaats, wat in ieder geval de graderen zou inhouden, als dit de eindstand werd. Toch bestaat het tweede uit behoorlijke spelers en het is goed mogelijk, dat het nog twee keer vlamt en in de tweede klasse blijft. Op de clubavond begon men aan de derde ronde van het bekertoer nooi te knabbelen. Daarbij kreeg Wim Hennink tegen Mark van Put ten een gunstig eindspel: aan beide kanten een boel pionnen, maar Wim had dame en paard tegen dame en loper. Volgens Euwe kun nen dame en paard in zo'n toe stand beter samenwerken en zo bleek het ook te gaan. Wim van Os raakte tegen Erik Hennink materi eel voor en wikkelde het eindspel vakbekwaam af. Eduard Philipse profiteerde van een rekenfout van Frank Hordijk en won. Hans van Woudenberg werkte zich door een hardnekkige winstpoging tegen Wim van Vuuren in moeilijkheden, maar ontsnapte met een blauw oog en won het vluggeren. Jan Klijn deed tegen Bert van der Knaap zijn best, maar dat kon an derhalve klasse sterkteverschil niet compenseren. Ook in de interne competitie ge beurde wel iets. Arjan Hennink kwam enig hout achter tegen Ro nald Dannis, maar hield zijn eindje stevig vast en goochelde er remise uit. Nico Dannis speelde uitstekend tegen Hennie de Roodt en won. Leo van der Haven en Ton van Nieu- kerke hadden een avond werk voor het punt gedeeld was. Jan Muit zag tegen Peter de Louw zijn konings stelling aan flarden gaan en ver loor. Herman Smitskamp verloor tegen Arie Kardol binnen twintig zetten. Ton Kuiper had van de witte stukken tegen Wim van der Waddinxveen - De kinderen van groep 8 van de Prins Willem Alexan- derschoo,l locatie Oranjelaan, waren nogal onder de indruk van een documentaire over Afrika op het School TV weekjournaal. Dat er zoveel kinderen zijn die honger hebben en dat wij er niet genoeg aan kunnen doen schokte hen erg. De landelijke actie was tegengeval len... Na het programma kwamen ze met z'n allen op het idee om met de klas geld in te zamelen. Er werd een be stuur samengesteld, een crea-com- missie en een pr-commissie. Ze besloten om op 7 maart een ver koping van zelfgemaakte dingen te organiseren. Met de groep brachten ze een start kapitaal bij elkaar. Wantje moet er gens beginnen. Daarmee kochten ze houten fotolijstjes en papieren lectuurbakken en zijn nu druk bezig deze te beschilderen en te be plakken, om ze dan met winst te kunnen verkopen. Ze knopen armbandjes, maken posters en schrijven stukjes voor de nieuwsbrief. Ze lieten alle kinderen van de hele school een lege statiegeldfles mee nemen. Met 200 kinderen tikt dat aardig aan. Een initiatief waar de leerlingen trots op kunnen zijn. Waddinxveen - Politie Hollands Midden heeft enkele weken ge leden twee Waddinxveners van 19 en 22 jaar en een 20-jarige man uit Emmen aangehouden op verdenking van het plegen van vijf berovingen met ge weld. De berovingen vonden plaats in Waddinxveen tussen 30 november en 11 december vorig jaar. In alle gevallen werd een mobiele telefoon buitgemaakt. In enkele gevallen, waarbij werd gedreigd met een stok of een mes, werden de slachtoffers ook geld en pasjes afgenomen. Met de pasjes is overi gens niet gepind. De verdachten zijn op 10 januari in bewaring gesteld. Vorige week heeft de Raadkamer de gevangen houding van de drie verdachten be volen. Hoek weinig plezier. Evert Hilde- brand duelleerde tegen Henk Erke- lens met wisselende kansen en won aan het einde. Lager op de lijst nam Jaap Smit een schijnoffer van Wim Mulder aan. Jaap kreeg er een pion voor en een onmogelijke loperstelling, waaraan hij te gronde ging. Randy Girdhari had enige ervaring tegen Gerard Torenbeek, maar deed nu de nutti ge ervaring op, dat Gerard mat kan zetten als hij de kans krijgt. Sander van Veen kon tegen de nieuw op tredende Bart van Putten geen vuist maken. Jaap van der Heiden kwam in tijd van ja en nee een stuk voor tegen Jeroen van der Veen en moest nog hard werken om het punt te verzilveren. Herman van Offeren tracteerde met de zwarte stukken Jan Kraijesteijn op een nul. Marco de Bruijn bleek een beter spelinzicht te hebben dan Dirk van Offeren. Henk van Erk bereikte niets nuttigs tegen Adriaan van der Starre. Stand aan kop: 1. E.Hen nink, 2. W.Hennink, 3. M.van Put ten, 4. A.Hennink, 5. Van der Haven, 6. Van Os, 7. Philipse, 8. N.Dannis, 9. Van Nieukerke, 10. R.Dannis.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 12