B0SK00PSE GYMVERENIGING BIEDT JEUGD STEUN EN STRIJD WEDSTRIJDEN DE GOUWE AFGELAST BE FAIR DAMES STELLEN TELEUR FLYERS HEREN 1 VERRAST GREEN EAGLES WISSELEND SUCCES R0WAH TURNCOMPETITIE VOOR TOOS VAN START KWIEK OPENT MET VERLIES Hart van Holland 5 februari 2003 pagina 13 SPORT Tafeltennis Waterpolo Volleybal Basketbal Handbal Turnen Waddinxveen - Bij tafeltennisvere niging Kwiek zit de eerste speel- week van de voorjaarscompetitie er op. Dertien teams zijn van start ge gaan, het eerste seniorenteam in de regionale afdeling Holland-West, de overige teams in de Goudse af deling. Na de promotie afgelopen najaar speelt Kwiek 1 in de promo tieklasse, een tussenstap tussen af- delings- en landelijke competitie. De eerste confrontatie,' thuis tegen het Wateringse VDN/Salamanders- 3, eindigde voor Kwiek in een 2-8 nederlaag. Het werd geen gemak kelijke wedstrijd en Kwiek kwam snel op een 0-3 achterstand. Het dubbel Ronald Verboon/Wim van Wageningen scoorde in vijf games de eerste punt, daarna duurde het tot de negende partij voordat Wim van Wageningen een enkelspel won. Ronald Verboon en Kees Vos kwamen niet tot scoren. Voor Kwiek 2 was het ook een lastige start. In de 2e klasse promotie kreeg Kwiek het Goudse llac 4 op bezoek. Frank van der Laan opende met winst op M. Nobel, zijn broer Coen en Marco Brookman verloren vervolgens hun enkelspel. De broers Van der Laan trokken de score weer gelijk door het dubbelspel te win nen en Coen van der Laan won daarna zelfs gemakkelijk van M. Nobel. Tegen diezelfde Nobel scoorde ook Marco Brookman, maar Kwiek bleef uiteindelijk op 4- 6 steken. Kwiek 11 startte met een 6-4 overwinning op Gouda-5. In de klasse 4-degr. Wonnen Arie Fokker en Ronald van As beiden twee keer. Roy Hornung won één partij en, samen met Arie Fokker het dubbel. Door Frits Bromberg Boskoop - Hoe gemakkelijk ging het de jeugd af, afgelopen zaterdag in de sporthal aan de Puttelaan, toen zeker 80 van de 350 leden van de Boskoopse gymvereniging, in hoofdzaak jeugd, meedeed aan de jaarlijk se onderlinge wedstrijden. Smalle loopplanken, bruggen op gelijke en ongelijke leggers en het onvermijdelijke paard, ze hadden er geen moeite mee. Turnen, acro, balvaardigheid, tram polinespringen en oefeningen met knuffels, ze hadden er schik in, waar andere jeugdigen met af- grijnzen spreken over martelwerk tuigen en voor brug en paard des noods via Maastricht omfietsen. Behalve een groot aantal meisjes lieten ook jongens zien wat ze in de gymzaal waard zijn, met bal sporten en bij het turnen. En dit alles stil, rustig en gedisciplineerd. Secretaresse Sandra van der Poel legde het zo uit: "De jeugd die zich spontaan bij ons meldt, heeft zich altijd al voor gymnastiek geïnteres seerd. Maar niet allemaal. Er zijn ook kinderen, die inderdaad den ken in termen van martelwerktui gen, maar bij ons op andere ge dachten worden gebracht. Voor deze groep hebben we 3D-groe- pen, met de D's van durven, den ken doen. Daarin helpen we ze, tot ze iets aandurven, waar ze vroeger doodsbenauwd voor waren. En dan hebben we ze, waar we ze hebben willen. Dan zeggen ze: O. Ik wist niet dat het zo gemakkelijk was. Daarna komt de rest vanzelf en dus ook het plezier van gymnastiek." Er waren eerste, tweede en derde prijzen te verdienen, verdeeld over de diverse groepen. In hun groep werden eerste: Tessa Verlaan, An drea Stolwijk, Anneloes van Klave ren, Kyra de Jong, Karlijn van der Kooy, Anouk van Spongzen, Tanja de Jong, Anna Verkleij Vincent Groeneveld, Sten Tonkens en Wou ter Noest. Voor meer informatie: Sandra van der Poel, (0172) 216886. Waddinxveen-Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Van Uden-De Gouwe uitwedstrijden, al thans dat was de bedoeling. De wedstrijden gingen echter niet door, vanwege de hevige sneeuw val. Voor de dames is reeds een an dere datum vastgesteld; 16 februa ri. Dames 2 speelt om 18.00 uur en dames 1 om 18.45 uur tegen res pectievelijk PSV 2 en 1. De wedstrij den vinden plaats in De Tongelreep te Eindhoven. Voor de heren wor den nog andere data vastgesteld, in de kampioenspoule C werden nog wel twee wedstrijden ge speeld. Verrassend was de 18-13 overwinning van Lumio het Ravijn tegen de huidige landskampioen Polar Bears. Niet zo verrassend was de 6-5 overwinning van Grando GZC Donk tegen ZWV-Nereus. Hoi Arnold, gefeliciteerd met je verjaardag. Groetjes Bianca, Martin en Lars Hoi oom Wim sterkte met uw gebroken been; jammer van de voetbal! beterschap Bas Rosanne Waddinxveen - Flyers Heren 1 overrompelde Green Eagles in de vierde periode en won. Dames 1 redde het niet in de uitwedstrijd tegen Rowic in Dordrecht. De wedstrijd tussen Heren 1 en Green Eagles uit Maassluis was een mooie strijd om naar te kijken. Beide teams speelden fy siek basketbal en gaven alles wat er in huis was. De gasten hadden lange tijd het beste van het spel en konden via 13-16 en 11-20 met de rust op een redelijk comfortabele voorsprong leunen. Vooral in de tweede periode ging het niet goed met Flyers. Van het vele balverlies maakten de gasten goed gebruik. Toch zag men aan de manier van spelen van de Waddinxveense heren, dat zij bleven geloven in de goede afloop. De derde periode gaf hierop al enig antwoord. Flyers kwam terug tot vijf punten, maar moest in de laatste minuut toch nog enige scores toelaten. Via 17- 15 werd het 41-51. In de vierde pe riode kwam Green Eagles niet meer in het spel. De verdediging werd tot kunst verheven en de gasten moesten tot de achtste minuut wachten voordat zij konden scoren. Toen had Flyers de achterstand reeds omgebogen tot een 57-51 voorsprong. Deze voorsprong werd bekwaam vastgehouden en de overwinning was binnen. Uitslag 66-58. Topscoorder: Walter Padding met 15 punten. Dames 1 deed het in Dordrecht tegen Rowic twee periodes goed, Waddinxveen - Het eerste dameste am van Keukencentrum Be Fair moest zaterdag in Delft aantreden tegen het net boven hen geplaat ste Delta. Het team, spelend zon der Jacqueline van den Berg en Merel de Best, presteerde niet goed. Veel fouten, ballen die over genomen werden en slechte passes resulteerden in een 25-20 verlies in de eerste set. In de tweede set werd er heel goed geserveerd en kon Keukencentrum Be Fair hier door de tweede set naar zich toe trekken met 20-25. Vanaf toen was de concentratie weg. Te veel pass- fouten, makkelijke serves, niet af maken van een bal en geen team verband die werkt aan een oplos sing. De andere twee sets gingen dan ook dankzij Be Fair naar Delta met 25-15 en 25-17. Dit verlies had nog geen consequenties voor de klassering in promotieklasse A, maar Be Fair zal orde op zaken moeten stellen om een midden moot positie te kunnen handhaven één periode uitstekend en de ande re periode moeten wij maar verge ten. De start was voor Rowic en deze periode ging dan ook met een 19-11 naar de thuisploeg. De twee de periode was DE periode van Fly ers. Hierin liep het als een trein en via 11-20 kwam men zelfs op een 30-31 voorsprong. Wat er in de pauze gebeurd is blijft een raadsel, maar Flyers was geen' schim meer van voor de pauze. Rowic liep ge woon over de Waddinxveense dames heen en met een score van 26-7, was de wedstrijd reeds ge lopen. De vierde periode kon Flyers toch weer het niveau van voor de pauze halen, maar het kwaad was reeds geschied. Uitslag 67-49. Tops coorder: Anita van Unen met 16 punten. Jongens Kadetten 1 had in BV Al- phia de sterkste tegenstander van de poule. Het werd éen mooie wedstrijd, waarin de gasten het beste van het spel hadden. Jammer was het, dat de tweede periode niet goed liep bij de gastheren. Via 11-20 en 6-22 werd de pauze be reikt. In de tweede helft kon Flyers zich beter aan het spel van BV Al- phia aanpassen en zag men ook de kwaliteiten van de Waddinxveense jongens. Via 11-14 en 12-15 kwam de einduitslag 40-71 op het bord. Topscoorder: Reinier Goddijn met 10 punten. Vrijdag 7 februari in de Duikelaar om 21.00 uur Dames 1 tegen Can- geroes Zaterdag 8 februari om 19.00 uur Jongens Junioren 1 tegen SV Argon. Waddinxveen - De heren B van handbalvereniging Rowah/Space traden zaterdag, onder leiding van interim coach Pim van der Tas, aan tegen het Dordrechtse MOK. Door de zware sneeuwval begon het duel met een kwartier vertraging. Rowah nam, versterkt met enkele invallers uit een jonger team en zonder basis speler Martijn Boevé, die door een rugblessure langdurig uitgeschakeld is, vanaf het begin de leiding en liep al snel uit naar een 0-3 voorsprong. De tegenstan der sputterde nog wel tegen maar kwam er niet meer aan te pas. Met de duidelijke cijfers van 4-18 bij het eindsignaal namen de heren de twee punten mee naar Waddinx veen. Het D1 team speelde in Pijnacker tegen Oliveo. Door het snelle spel van deze jonge Rowah meiden had de tegenstander geen schijn van kans. Ook de jonge invalster Simo- ne Fabrie draaide goed mee in deze trein. Bij rust was de schade voor Oliveo nog beperkt, 0-2, maar na de limonade gaf Rowah flink gas en denderde over de tegen stander heen. De einduitslag was 0- 11. Het junioren A-team stond in dezelfde hal in Pijnacker. Deze wedstrijd verliep voor Rowah ech ter minder succesvol. In de eerste minuten van de wedstrijd ging het nog aardig gelijk op. Door onnodig balverlies bij Rowah, het fellere spel van Oliveo en het duidelijk minder hoge tempo van de meiden van coach Peter van Velzen, liep Oliveo al snel uit naar een rust stand van 7-2. Na rust zag de toe schouwer een zelfde beeld en zo verloor Rowah met de duidelijke cijfers 11-3 de wedstrijd. Het Dames1-team moest afreizen naar Rotterdam waar Atomium klaar stond. Een fysiek sterke tegenstan der, een kwaliteit waar het jonge dames team van Rowah, altijd moeite mee heeft. Ook nu kon Rowah de partij niet in winst om zetten en verloor met 21-12. Waddinxveen - Voor Jazzdans- en turnvereniging Toos ging af gelopen zaterdag de competitie van start. In Alphen a/d Rijn werd geturnd in poule 1a en 1b door de verenigingen C.G.V., Ve- locitas en TOOS. Voor TOOS kwamen in poule 1a de turnsters Nelleke Droge, José Dróge, Marleen Heikens en Rosanna van Bruinessen in actie. De turnsters hadden niet zo'n beste start op balk. Ze kwamen niet ver der dan 25.300 punten.. De hoog ste score werd behaald door Rosan na 7.30). Op het onderdeel vloer werd beter gescoord. Nelleke behaalde met een prima oefening de hoogste score: 7.75. Met een totaalscore van 29.200 werden de TOOS-turnsters tweede op dit onderdeel. Op brug werd vooral door Marleen een prima oefening geturnd. Ze be haalde de hoogste score, 7.15. Ook op dit onderdeel werd TOOS twee de met een puntentotaal van 27.400. Op sprong werd ook goed ge presteerd. Marleen sprong voor het eerst op een wedstrijd de 'Tsukaha- ra' en behaalde met een 7.90 de hoogste score van de wedstrijd op dit onderdeel. Met een puntentotaal van 28.950 behaalde TOOS en C.G.V. op Sprong een gedeelde eerste plaats. Met een totaalscore van 110.850 kwam TOOS niet verder dan de derde plaats. De eerste plaats was voor C.G.V. Tegelijkertijd draaiden ook de meisjes uit poule 1b hun wedstrijd. Omdat er in deze poule maar twee verenigingen deelnemen in de competitie, Velocitas en TOOS, zijn deze turnsters verzekerd van een plaats in de finale. Daarom werd er geen echte competitie gedraaid maar werd een turnster van Veloci tas gekoppeld aan een turnster van TOOS. Vervolgens werd er gekeken welk koppel de hoogste totaalscore behaalde. Voor TOOS kwamen in actie: Inge borg Dróge, Desiree den ouden, Brenda Blom en Carmen Venema. Ingeborg draaide een erg goede wedstrijd met de hoogste score op sprong: 9.425. Ook op brug haalde ze voor haar goed uitgevoerde oe fening een hoge score van 8.950. Met een 8.00 voor de onderdelen balk en vloer kwam ze op een eind- totaal van 34.375 punten. Desiree draaide een erg goede vrije oefening waarvoor zij dan ook de hoogste score kreeg: 8.250. Ook sprong was erg netjes en ook hier voor een hoge score van 9.350. Ze had een aantal mislukkingen op balk en kwam niet verder dan 5.900. Met een 8.450 voor brug kwam ze op een eindtotaal van 31.950 punten. Carmen draaide een goede wedstrijd met ook op sprong een hoge score van 9.175 en kwam op een eindtotaal van 31.325 punten. Brenda draaide ook een prima wedstrijd maar had ook een misluk king op balk waarvoor ze 6.500 be haalde. Ook op brug had ze een mislukking maar kreeg hiervoor toch nog 8.200. sprong was prima en ook hier een hoge score van 9.075. Brenda behaalde een eindto taal van 30.925 punten. Het koppel Brenda Blom/Marlissa te Dorsthorst werden eerste met een totaal van 66.050 punten.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13