KINDERMARKT OP DE REHOBOTHSCHOOL ANTI-PESTPROJECT EENDRAGT THEMA AVOND WERKSTRESS DIPLOMA- ZWEMMEN DE TELEFOONCIRKEL RECEPTIE DIRECTEUR REHO BOTHSCHOOL OPBRENGST COLLECTE EHBO WADDINXVEEN K0PPELKLAVER1AS- SEN IN ZUIDHONK LEDENVERGADE RING PASSAGE WANDELCAFÉ NIEUWBOUWPLAN- NEN CONCORDIA REGIO pagina 15 Karweitjes stroopwafels Uitgezonden ochtend werd het pro ject voor de kinderen geopend door een groepje kinderen, dat een aantal sketches en liedjes rondom het thema opvoerde. Om het een onderwerp voor ouders én kinde ren te laten worden, is er afgelopen maan dagavond een ouder avond georganiseerd. Deze avond werd geo pend door het clubje kinderen van 's mor gens. Daarna werd een schilderij onthuld. Dit schilderij is gemaakt door Louise Adams, een ouder, die het logo voor het project ontwierp. Het schilderij is een afbeelding van het logo; een "eendje in zijn een tje", hiermee aansluitend op het 'schoollogo van de Eendragt. Tijdens de ouderavond werd toege licht wat er tijdens het project op school gaat gebeuren. Tevens was de heer Schoneveld, orthopeda goog en werkzaam voor de vereni ging Ouders en Coo, uitgenodigd. Hij vertelde het één en ander over pesten. Daarna was er voor de ou ders gelegenheid om in groepjes stellingen te behandelen, waardoor met elkaar gesproken werd over de rol die volwassenen hebben in het omgaan met de pestproblematiek. Waddinxveen - De jaarlijkse col lecte die in januari is gehouden door de EHBO Waddinxveen, heeft 3051,- opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. De activjteiten van EHBO Wad dinxveen bestaan uit het oplei den van EHBO-ers, het geven van vervolglessen en herhalingsles- sen. Deze inkomsten zullen voor het merendeel gebruikt worden voor de aanschaf van duurzaam lesmateriaal. Op dit moment geeft de EHBO-Waddinxveen ook op een record aantal basisscholen lessen Jeugd-EHBO.Verder is de Waddinxveense EHBO te vinden op tal van sportevenemnten, zoals Sportweek, Avondvierdaag se, Wielerronde, Coenecooploop, Turn evenementen etcetera. Voor meer informatie: www.ehbo- waddinxveen.nl Waddinxveen- Stichting wijkwerk de Zuidptas houdt vrijdag 7 fe bruari een koppeiklaverjasavond in het Zuidhonk aan de Zuidptas- laan 552. De avond begint om 20.00 uur. Er worden vier rondes gespeeld volgens het Rotterdams systeem. Waddinxveen - De Christelijke Maatschappelijke Vrouwenbewe ging Passage, afdeling Waddinx veen, houdt de ledenvergadering op woensdag 12 februari in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2. Aanvang 19.45 uur. De heer van Gent zal deze avond met een pre sentatie van dia's meer vertellen over gevelstenen en uithangbor den. Gasten zijn van harte wel kom, zij betalen 2,30. Waddinxveen - De Waddinxveen se afdeling van het NIVON houdt 20 februari een avond met de lange-afstandsloper Luit Bloem. De heer Bloem zal op deze avond dia's vertonen en vertellen over zijn belevenissen tijdens zijn 1050 km. lange wandeltocht van Wad dinxveen naar Pelhrimov, waar Waddinxveen sinds 10 jaar een vriendschapsband mee heeft. De avond wordt gehouden in buurtcentrum de Boog aan de C. Buygenslaan 2. Aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom. Voor leden is deze avond vrij toegan kelijk, niet leden betalen 2,30. Voor meer informatie: 0182- 616078. Waddinxveen - Muziekvereni ging Concordia ontplooit allerlei activiteiten om de nodige gelden binnen te krijgen voor de realise ring van een nieuw clubgebouw. De grootste actie was de loterij actie, die uiteindelijk 11.000,- op bracht. Daarnaast is er op ge meentelijk niveau het een en ander gebeurd, allereerst is het beleidsplan door de gemeente goedgekeurd, wat betekent dat Concordia aan de vervanging van het huidige clubgebouw kan be ginnen. De bouwvergunning dient nog goedgekeurd te wor den door de gemeente. Om deze goedkeuring te verkrij gen wordt er op dit moment door velen hard gewerkt om de diverse procedures op tijd gereed te hebben. Het streven van Concordia is om half april te gaan slopen. De nieuwbouw zal plaatsvinden op de huidige plek en de planning is dat dit in het najaar van 2003 op geleverd kan worden. Op dit moment is Concordia op zoek naar mensen die bekend zijn op het gebied van bouwen en/of inrichten en die tijd hebben om Concordia te helpen bij deze nieuwbouw. Voor meer informa tie: 0182 612623. Gouda - De Riagg Midden-Holland en het AMW van de Vierstroom houden woensdag 19 februari een themaavond over werkstress. De avond is bedoeld voor mensen uit de regio Midden-Holland die last hebben van stress op het werk en voor mensen uit hun omgeving. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de RIAGG Midden- Holland, Ronsseweg 225 in Gouda en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel ding: 0182-682326. Moerkapelle - In verband met zijn benoeming tot directeur aan de Re- hobothschool te Moerkapelle wordt de heer Buijs een receptie aangeboden op dinsdag 11 februa ri van 14.45 tot 16.00 uur in dorps huis Op Moer. ledereen is welkom. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op zaterdag 25 januari weer gezwommen voor het A-di- ploma. De namen van de kinderen die het A-diploma hebben gehaald zijn: Anouschka van Dijk, Remon van Duijnen, Daveny de Vrind, Remco van Zoest, Pirn Fischer, Tessa Snel, Max den Besten, Lisa Merbis, Wendy Janmaat, Britt Humme, Mat- thea Veldhuyzen, Samuel Haar- mans, Renske Anker, Cheyenne Minnes, Romy de Gruijter, Davey van der Berg, Rebecca van Essen, Wiard Havenaar, Ben van Os, Pa trick Olsthoorn, Jorik Amesz, Wout Verstegen, Jurgen van der Loo, Che yenne Pannenborg, Koen Schreu- der, Anne-Hester Kooien, Laura Pak, Dylan Arends, Eefje Vermey, Ella van Nierop, Quentin Verbeek, Mirella Koren, Maarten Veldhuy zen, Wilfred van der Flier, Leonard van Aalst, Katja Smits, Veronika Mnatzakanian en Kees van der Hoe ven. Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Voor de kinde ren van de Rehobothschool was januari een drukke maand. Van 20 januari tot en met zaterdag 1 februari voerden ze actie voor het goede doel. De kinderen za melden geld in voor een inter naat in Rusland en een kinder tehuis in Moldavië. Voor beide doelen geldt dat er dringend te kort is aan voedsel, meubilair, kleding en medicijnen. Afge lopen zaterdag werd de actie afgesloten met een grote kin- dermarkt. In totaal werd met de actie €4.000.- ingezameld. De leerlingen van de Rehoboth school voerden niet alleen actie op school. De bedoeling was dat ze ook thuis geld inzamelden door karweitjes te doen of stroopwafels te verkopen. De actiemarkt van af gelopen zaterdag was weliswaar de afsluiting, maar tegelijkertijd ook het hoogtepunt van de actie weken. In alle lokalen was iets te beleven. Er waren verschillende le vensmiddelen (onder andere) uit Rusland te koop, voor de kinderen waren allerlei spelletjes en poppen kastvoorstellingen georganiseerd, er was een plantenmarkt, en je kon zelfs op de foto op een echte Russi sche slee. In één lokaal konden kin deren hun oude speelgoed ver kopen. Na afloop konden ze zelf bepalen of ze de opbrengst mee naar huis namen of het geld inle verden. Tijdens de kindermarkt was er ook een informatiestand over de woon- en leefomstandigheden van de kinderen in Moldavië en Rus land én een tentoonstelling over deze landen. De actie van de Rehobothschool was gericht op projecten van de Stichtingen 'Friedenstimme' en 'Help de kinderen van Orhei te Moldavi'. Deze stichtingen zetten zich in voor Russische kinderen in internaten en tehuizen. Een oud- leerlinge van de Rehobothschool, Andrea de Waal, is door de Gere formeerde Zendingsbond uitge zonden naar Moldavië om hulp te bieden aan de mensen en kinderen in het kindertehuis Pindacasa in de stad Orhei. Na zes maanden kon zij samen met twee andere Nederlan ders een school beginnen met drie lokalen, een speelruimte en een bi bliotheek. Ingezonden Waddinxveen - Wist u dat wij in Waddinxveen al 23 jaar een goed lopende telefooncirkel hebben? Misschien vraagt u zich af: Een tele fooncirkel, wat is dat?. De cirkel is bedoeld voor alle (alleenstaande) 55-plussers, die graag op zichzelf willen blijven wonen, maar ook zeker willen weten dat als er 's nachts iets vervelends met hen ge beurt, ze in staat zijn zelf hulp te roepen. Er zijn op dit ogenblik drie cirkels actief in Waddinxveen, maar wij zouden het plezierig vinden als dat er meer worden. Iedere werkdag en indien nodig zelfs op zondag, begint een leidster om half negen te bellen met num mer één van de lijst. Deze belt door naar twee en zo verder tot de laat ste de leidster weer terugbelt. Mocht er iemand niet reageren, wordt dat aan de leidster verteld en wordt de kring gewoon verder gebeld. De leidster probeert het nog een keer en als zij ook geen re actie krijgt, neemt zij de maatrege len die van te voren met de betref fende persoon zijn afgesproken. Meestal groeit het ochtendge sprekje uit tot een gezellig babbel tje, wat juist voor alleenstaanden heel belangrijk kan zijn. Zo nu en dan wordt er ook een middagje in het Anne Frank Huis georgani seerd, zodat de mensen kennis kun nen maken met de mens die achter de stem zit. De Waddinxveense cirkel is in 1975 opgericht door Annie Ravensberg, die jaren lang de cirkels uitstekend heeft geleid. De cirkel is nu in be kwame handen van Margreet Delis- sen. Mocht u denken:dat is ook iets voor mij, aarzelt u dan niet, maar neem contact op met mevrouw De- lissen. Haar telefoonnummer is 613937. Er zijn, behalve het lokale telefoontje dat u 's morgens moet plegen, geen kosten aan verbon den. Wij hopen dat u snel contact met haar opneemt. Telefoonnum mer: 613937. Zevenhuizen - "Als je gepest wordt, voel je je pas echt in je een(d)tje." Deze slogan hoort bij het anti-pestproject dat af gelopen maandag op christe lijke basisschool de Eendragt is geopend. Pesten is geen grapje, pesten is ook geen plagen. De kinderen zullen van 3 tot 20 februari in tensief met dit gegeven aan de slag gaan. Er zal in iedere groep ge werkt worden aan het anti-pest protocol. Hiervoor is voor de kinde ren een werkboekje gemaakt. In de

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15