NOG STEEDS ONRUST IN MOERKAPELLE RECHTER SCHORT OORDEEL WEEK OP Zevenhuizen i OPEN HUIS GEMEENTEHUIS EN BIBLIOTHEEK THEMA-AVOND WD LI 11 Moerkapelle m WOONWAGENPROBLEMATIEK: -J ^TËnÏÏÏÏTTeN MOERKAPELLE Hart van Holland 5 februari 2003 Door Karin Heeren Gem. Zevenhuizen-Moerkap SOIREE ALLIANCE FRANCAISE K0PPELT0ERN00I |m. Zevenhuizen-Moerkapelle Officiële heropening om 10.00 uur Rondleiding Gratis strooizout Bibliotheek Moerkapelle - Na een extreme Nieuwjaarsnacht is eind januari de rust in Moerkapelle nog niet geheel weergekeerd. Justitie en politie nemen de incidenten hoog op. Er is onderzoek gedaan en er zijn aanhou dingen verricht. Twee inwoners van de kern Moerka pelle hebben vastgezeten. Inmiddels zijn zij, in het bezit van een dagvaarding, weer naar huis. De stemming in Moerkapelle tekent zich het beste af door een spandoek met 'Welkom thuis' voor de twee gedagvaarden. In Moerkapelle hangt hier en daar een stemming van verwijt, richting burgemeester Westen dorp en naar de gemeente. De burgemeester wordt afge schilderd als 'buitenstaander' en als de persoon die het 'feestje' van Moerkapelle heeft verziekt. Moerkapellenaars laten zich kennelijk niet zeggen wat er wel en niet mag in het dorp. En als het dan uit de hand loopt wordt er gezocht naar een zondebok. De politie en daarmee ook het Openbaar Ministerie heeft met name de vuurwerkbom hoog opgenomen. Deze bom ontplofte onder een ME-bus, liftte deze op en is er de oor zaak van dat drie politieagenten gewond zijn geraakt. In de huidige tijd, waarin door grote groepen van de bevol king geroepen wordt om meer normen en waarden en vooral ook handhaving was de maat dan ook vol. Er werd besloten tot onderzoek en vervolging. Vanuit verschillende bronnen kwamen bij Hart van Holland berichten binnen dat deze acties van justitie 'gemeen' en 'onrechtvaardig'zijn. Grote boosdoener in het hele verhaal lijkt burgemeester Westendorp. Tijd voor een gesprek met hem. Heeft u invloed op het optreden van justitie? "Ik heb als burgemeester, en als gemeente, geen enkele in vloed op het traject van justitie. Mij past geen oordeel daarover. Ik constateer wel dat justitie streng optreedt, strenger dan we gewend waren in het verleden." Het grote probleem lijkt het verbod op het vreugde vuur te zijn. Kunt u dat nog eens toelichten? "Als politie en de brandweer niet positief adviseren, dan kan, wil en zal de gemeente geen vreugdevuren toestaan. Mijn vurige wens is om met onze Moerkapelse jeugd en samen met politie en brandweer net als vorig jaar een leuke maar ook veilige jaarwisseling te hebben. Geen on controleerbaar vuur, geen agressie tegen de politie, met duidelijke grenzen." In Moerkapelle gaan geruchten dat de brandweer daar heeft gezegd dat een vreugdevuur op het kruis wel had gekund. Is u dat bekend? "Ik begrijp deze geruchten niet. Heel duidelijk was de boodschap van de brandweer in het officieel overleg: geen vreugdevuur op het kruis." Ziet u een oplossing in Moerkapelle? "Ik wil graag met de jongeren én met ouderen over deze zaken spreken, ledereen is welkom. Ik zal zelf, samen met de politie en de jongerenwerker het gesprek in Moerka pelle aangaan." Wat vindt u nu van Moerkapelle? "Het is vervelend dat het beeld is ontstaan dat heel Moer kapelle zich misdragen heeft tijdens de Oud- en Nieuwvie- ring. Dat is bepaald niet waar. Moerkapelle is een sympa thiek en vredig dorp. Alleen op Nieuwjaarsnacht is het op sommige plaatsen uit de hand gelopen. Ik constateer en begrijp dat ook de inwoners van Moerkapelle gigantisch geschrokken zijn. Mijn wens is dan ook om samen te wer ken aan een veilige toekomst." Noot van de redactie: Anonieme bijdragen worden in het Hart van Holland niet geplaatst. De redactie behoudt zich tevens het recht voo bijdragen in te korten. Zevenhuizen - De uitspraak in het kort geding aan gaande de woonwagenproblematiek in Zevenhuizen is voor alle partijen een verrassende geworden. De rechter heeft namelijk zijn oordeel een week opge schoven In deze week werd de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle geacht de bestuurlijke bewijzen te overleggen die moeten aantonen dat de gemeente juist heeft gehandeld in deze zaak. De voorliggende informatie vond de rechter niet voldoende voor het uitspreken van een oordeel. De bewoners van de woonwagens aan de Boutenstraat waren verrast door deze ontknoping. Zij waren eer der van mening dat zij kansloos waren en de rechter zou oordelen dat de wagens weggesleept mogen worden. Deze opschorting steunt hen in hun eigen oordeel dat zij onrechtmatig zijn behandeld. Met dit uitstel komt ook de vraag weer op wat er nu ei genlijk op bestuursniveau is gebeurd en welke concrete stappen zijn genomen om te komen tot een oplossing. Het overleg en de afspraken met de gemeente Waddinxveen zijn vaag en geven geen garanties op oplossingen die wor den voorgestaan door de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle. De wethouder heeft de raad steeds verteld dat op de lange termijn de gemeente Waddinxveen de inspannings verplichting die binnen het kader van de woningwet is op gelegd zal overnemen. Dit zal gebeuren als er een nieuw woonwagenkamp gerealiseerd gaat worden in de Triangel, een nog nieuw te bouwen wijk in Waddinxveen. Nu is de hele toekomst van de Triangel nog niet zeker en ook de afspraken rondom de woonwagens zijn niet hard. Nu er inmiddels een ander bestuur is aangetreden in de ge meente Waddinxveen blijken de mondelinge afspraken geen stand te houden. Uit een gespreksverslag tussen ver tegenwoordigers van de beide besturen en de ambtelijke vertegenwoordiging blijkt dat de raad nog geen uitspraak heeft gedaan en ook nog niet is gevraagd om een oordeel. Uit de bestuurlijke stukken blijkt verder dat, terwijl de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle de beslissing nam tot sluiting van het woonwagenkamp, er een wacht lijst met dertig aanvragen voor een woonwagenvak lag. Trieste consequentie van deze ontwikkeling is wel dat de nieuwbouw op de locatie Catsburg opnieuw vertraging op zal lopen en de kosten ook op dit gebied enorm zullen stij gen. Het is ook niet onmogelijk dat deze juridische proce dure voor de provincie aanleiding zal zijn om de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle te wijzen op haar inspanningsverplichting tot het realiseren van zes woon wagenvakken binnen de gemeentegrenzen. Waddinxveen - Alliance Frangaise Boskoop, Waddinxveen en Zoeter- meer houdt maandag 10 februari een soirée in de Immanuëlkerk aan de Beatrixlaan 2. Aanvang 20.15 uur, zaal open 20.00 uur. Het thema van de avond is "L'histoire compa rative de la France et des Pays-Bas" door Jean-Francois La Fay. De lezing wordt in het Frans gehouden. Leden en cursisten hebben gratis toegang op vertoon van de carte nationale A.F., introducees betalen 5,-. Waddinxveen - Koppelklaverjasclub WADDinxvEEN KAART houdt zater dag 15 februari van 12.00 tot 17.00 uur in buurtcentrum de Boog het tweede koppelklaverjastoernooi van het nieuwe opgestarte klaver- jasseizoen. Het inschrijfgeld be draagt 7,- per koppel. Er worden 5 rondes gekaart via het N.K.U. systeem. Ook wordt er een loterij gehouden. Inschrijving vooraf is verplicht (06- 13626885 of 06-51863495). Tl !V- Regio - "Bouwen wij zelf de Zuid- plas vol of laten wij het Rotterdam doen?". Dit is het thema van een avond, die de WD afdelingen Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuw- erkerk aan den Ijssel en Moord recht gezamenlijk houden op dins dag 18 februari vanaf 20.00 uur in wegrestaurant de Pleisterplaats in Moordrecht. Deze drie afdelingen zijn nauw be trokken bij de Zuidplasproblema- tiek en vinden het daarom belang rijk het beleid zoveel mogelijk op elkaar af te stemmen om als kleine re gemeente zoveel mogelijk tegenwicht te kunnen bieden tegen de wensen van naburige ste den. De visie van de Zuidplasge- meenten zal afgezet worden tegen de visie van Rotterdam. Sprekers zijn Jos Wiegman, lid/kan didaat Provinciale Staten van Zuid- Holland en Stef Hulsman, wethou der Rotterdam. Discussieleider is Jan Goudriaan - lid/kandidaat Pro vinciale Staten Deze avond is een initiatief voor de leden van de afdelingen Moord recht, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel en wordt georganiseerd mede in het kader van de verkiezingen Provinci ale Staten op dinsdag 11 maart. Zevenhuizen- De gemeente en de Openbare Bibliotheek Zevenhuizen houden zaterdag 8 februari van 10.00 tot 13.00 uur Open Huis voor alle inwoners van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Om 10.00 zal burgemeester J.D. Westendorp het gemeentehuis en de biblio theek op ludieke wijze officieel heropenen en de burgers wel kom heten. Na een jaar verbouwen en vernieu wen heeft het interieur van ge meentehuis en bibliotheek een ware metamorfose ondergaan. An dere kleuren, nieuwe aankleding en meubilair, de uitbreiding boven de bibliotheek en achter de brand weerkazerne, de ruime hal met een ontvangstbalie en een centrale klantenbalie voor in de nabije toe komst alle gemeentelijke baliehan delingen. Ook de raadzaal is totaal vernieuwd en het bezoeken waard. Leden van de gemeenteraad zijn aanwezig om burgers persoonlijk te woord te staan. De inwoners van de gemeente krij gen zaterdag de kans het gemeen tehuis en de bibliotheek te bezich tigen. Na ontvangst met een kopje koffie/thee vinden er om het half uur rondleidingen plaats door het pand. Op sommige plekken zijn medewerkers aan het werk Zij kunnen desgevraagd een toelich ting geven aan belangstellenden. Ook kan men ter plekke een be zoek brengen aan de gemeente lijke website. Tijdens het open huis is het nog mogelijk voor particulieren en be drijven om zich aan te melden voor een ADSL aansluiting voor een snelle verbinding met het Internet. Na 8 februari is dat niet meer mo gelijk. In het gemeentehuis zullen zater dag speciale bonnen aan het pu bliek worden uitgereikt voor een zak gratis strooizout. Burgers krij gen na inlevering van deze bon bij het afvalbrengstation een zak strooizout voor een veilige stoep in geval van ijzel, vorst of sneeuwval. De gemeentelijke buitendienst houdt zaterdag 8 februari geen open huis. Wel is het afvalbreng station gewoon geopend. Ook de Openbare Bibliotheek heeft een eigen programma tijdens het open huis. Zij zijn op zaterdag ook van 10.00 tot 13.00 uur geo pend. In de bibliotheek zijn de monstraties van nieuwe program ma's voor de naslagcomputer, muziekweb en het automatise ringssysteem. De uitlening zal mu zikaal worden omlijst door Stich ting De Zeven Muzen. In de corridor tussen gemeentehuis en bibliotheek zal een eerste foto expositie worden tentoongesteld. Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle heeft de primeur en toont foto's uit het verleden van de bibli otheek en de voormalige gemeen tehuizen in Moerkapelle en Zeven huizen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17