Zevenhuizen 369 Moerkapelle 253 MANTELZORGCAFÉ VEEL BELANGSTELLING OPEN DAG GEMEENTEHUIS CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. FAMI1IEDRUKWERK? i=i»i:i=i,mi:ii< DE HEMEL WAGEN IN ZEVENHUIZEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN O.S.S. INF0AV0ND BORSTVOEDING Al op 18 februari a.s. zullen deze resultaten samen met het Gemeentebestuur aan de KPN worden aangeboden. Hierbij zullen wij op een zo snel mogelijke aansluiting aandringen. Wij houden u op de hoogte. Uiteraard blijft uw aanmelding alsnog van groot belang. Bedankt voor uw spontane reactie! 25e jaargang4 nummer 1010 12 februari 2003 Bouw sporthal gaat door ondanks protesten Zie pagina 13 Tv-opnames "In Hol land staat een huis" Zie pagina 21 Jongerenmaand bieb Zevenhuizen Zie pagina 11 Bibliotheek Actie ADSL een succes wij verwijzen u naar onze advertentie op pagina 19 AUTOBEORIJF uw partner in drukwerk Noordelijke Dwarsweg 'la jCA Zevenhuizen j T0130-632289 10M-M35IB j ldrukkerijelgersoia* box.nl j \nuv.drukkerijelgersma.nl editie zevenhuizen- I MinFRKAPEllE NESSELANDE Regio - Het Steunpunt Mantelzorg houdt vrijdag 21 februari van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijk heid elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. De bijeenkomst vindt plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Zevenhuizen - In de Gerefor meerde kerk aan Dorpsstraat 106 wordt woensdag 12 februari een avond gehouden met als thema de hemel wagen. Aan de hand van zijn nieuwste boek "de hemel wagen" zal dr. Henk Burggraaf (1940) de deelnemers een reisplan aanbieden voor de zoeker naar verdieping; naar God. Theologen als Kuitert hebben de lucht uit de banden van de hemelwegen laten lopen. Dr. Burggraaff is van gere formeerde huize en als mysti cus/psycholoog verbonden aan de Universiteit van Utrecht. Gedurende vele jaren heeft hij zich intensief beziggehouden met vorm en inhoud van spiritualiteit. Voor meer informatie: 0180- 634257. Zevenhuizen - Bij gymnastiekver eniging O.S.S. worden zaterdag 15 februari de onderlinge wedstrij den gehouden. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur in de sport hal van dorpshuis Swanla. De meis jes komen uit op de onderdelen balk, sprong, brug en lange mat en de jongens op ringen, sprong, brug en lange mat. De prijsuitrei king is tussen 16.30 en 17.00 uur. ledereen is wefkom om een kijkje te komen nemen. Moerapelte -De geboorte van de baby en het geven van borstvoe ding in de eerste weken"; dat is het onderwerp van de maande lijkse regionale informatiebijeen komst van de borstvoedingorga nisatie L.L.L. Deze wordt gehouden op dinsdag 18 februa ri 2003 bij Tanja Reehorst aan de Papaverlaan 47. De bijeenkomst is bestemd voor zwangeren, moe ders en anderen die zijn geïnte resseerd. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 079-5932689. Door Karin Heeren werkers en raadsleden waren aan wezig om het publiek te woord te staan. Evenals het gemeenthuis was ook de bibliotheek geopend voor geïnte resseerde bezoekers. Namens het bestuur sprak mevrouw Leeuwis als voorzitter de aanwezigen toe in de raadzaal. "Na een stroeve start is de gehele verbouwing verder tot volle tevredenheid afgerond." De biblio theek is visueel veel ruimer, vrien delijker en overzichtelijker gewor den. Zij prees hiervoor de twee vaste medewerkers en de vele vrijwilligers die zich uitermate hebben inge spannen om de verbouwing in goede banen te leiden, alleen al door het feit dat zij alle boeken in- en weer uitgeruimd hebben. In de bibliotheek waren demonstraties van nieuwe programma's voor de naslagcomputer muziekweb en het automatiseringssysteem. In de maand januari is actie gevoerd voor het verkrijgen van ADSL binnen de gemeentegrenzen. Deze moge lijkheid was er niet omdat KPN hier voor geen voorzieningen wil maken als deze niet rendabel zijn en als er geen garanties zijn voor een mini maal aantal afnemers. Systeembeheerder van de gemeen te, Rijk Meuleman, heeft eind vorig jaar het initiatief genomen om de KPN aan te kunnen tonen dat er binnen de gemeente voldoende belangstellenden zijn om te komen tot aansluiting. Wethouder Zijderhand en voorzitter van de Ondernemersvereniging Arno Lamot ondersteunen dit initiatief van harte en werken actief mee om aanvragen binnen te krijgen. In de afgelopen weken is er daarom ook uitgebreid aandacht geweest voor de mogelijkheden van ADSL. En met een fantastisch resultaat. In het totaal zijn er 609 aanvragen, 368 in Zevenhuizen en 241 in Moerkapelle. Een resultaat dat de KPN op dinsdag 18 februari aangeboden krijgt. De ondergrens voor de KPN was 250 aansluitingen in beide woonkernen. Ondanks het feit dat dit in Moerkapelle net niet geheel gehaald is, is het gezamenlijke aan tal overstijgend. Wethouder Zijderhand: "Op deze manier heb ben we in ieder geval de gelegen heid gecreëerd om aansluiting te krijgen op de nieuwste techniek waarmee voorkomen kan worden dat met name jongeren een achter stand oplopen." werking- en feliciteerde met. het pand voor alle betrokkenen. Mevrouw de Graaf toonde zich ver heugd over het feit dat de bouw combinatie heeft kunnen laten zien waar zij gezamenlijk toe in staat is en stond stil bij de flexibiliteit die hierbij is betracht. Als aandenken hebben zij samen met verschillende uitvoerende bedrijven voor het schilderwerk, de aanleg van instal laties en andere onderaannemers een lamp voor de raadzaal geschon ken. Na de officiële opening konden bezoekers een kop koffie of thee krijgen in de ontvangsthal en kre gen zij een rondleiding. Veel mede- Zevenhuizen - Met een symboli sche sleutel heeft burgemeester Westendorp de deur van het ver bouwde gemeentehuis symbo lisch geopend. Voor het gemeen tehuis had zich een groot aantal belangstellenden verzameld die na het openen van de deuren groene en gele ballonnen naar buiten zag komen. Na deze ope ning werd de aanwezigen gevraagd mee te komen naar de raadzaal waar de burgemeester een toespraak hield. Burgemeester Westendorp blik te terug op de uitgebreide dis cussie die vooraf is gegaan aan de verbouwing van het gemeente huis. Discussies over hoe en hoeveel en wat het mocht kosten. "Omdat het uiteindelijk uw belastingcenten zijn." Aldus burgemeester Westendorp. Hij toonde zich tevre den met het resultaat en dat ondanks de sobere verbouwing de uitstraling verre van sober is. Bovendien is hij blij dat alle mede werkers, met uitzondering van de buitendienst die een externe locatie nodig hebben, bij elkaar in een gebouw zitten. Hij had bovendien complimenten voor de samenwer king tussen eigen medewerkers er de bouwers en het geduld dat de medewerkers hebben gehad. "De winkel bleef bovendien open" en dat bestempelde hij, onder de soms moeilijke en vooral luidruchtige Namens de bouwcombinatie kreeg mevrouw De Graaf het woord als voorzitter van de bouwcombinatie Bakker, De Graaf en Van der Knaap. Zij had veel respect voor de samen- omstandigheden, als een hele prestatie.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 1