r JAARWEDSTRIJDEN O.S.S. OPNIEUW PRIJZENFESTIVAL ftfó, verlengt GOUD VOOR WOUTER DE GRAAFF ROIRINCKELWEDSTRIJD VERLIES FLYERS DAMES 1 KWIEK VERDER ACHTEROP 35E EDITIE LANGS-DE-GOUWE LOOP DAMES BE FAIR VERLIEZEN IN UTRECHT KNAP HERSTEL NESSELANDE-DAMES m m pagina 12 Hart van Holland 19 februari 2003 SPORT CONTRACT MET NESSELANDE Turnen Tafeltennis Basketbal Volleybal Volleybal Door Frits Bromberg Zevenhuizen - "We willen zo veel mogelijk tevreden gezich ten zien, daarom zijn er zo veel prijzen." Dat zei zaterdagmid dag voorzitter A. van der Eist van 'Oefening Staalt Spieren' (O.S.S.) in dorpshuis Swanla, tij dens de jaarlijkse onderlinge wedstrijden. "Niet alle deelne mers krijgen natuurlijk een prijs, want het moet ergens om gaan, maar we proberen wei zo veel mogelijk kinderen tevre den naar huis te laten gaan." Er waren twee wisselbekers te verdienen, een voor boven en een voor onder de twaalf en een wisselbeker voor de clubkam pioen en nog eens meer dan dertig medailles. Ze werden uitgedeeld door Van der Eist, bijgestaan door gymleraar-jongens, Cor Uythoven, onder luide toejuichingen van zowel de clubleden enerzijds en de honderden trotse ouders ander zijds op de tribunes. O.S.S. is bezig aan het 74e seizoen, voor volgend jaar wordt aan iets groots gedacht. De vereniging telt thans 175 jeugdleden en zo'n 250 trimsenioren. Van der Eist: "Maar ook bij de jeugd gaan we ontspan nen te werk; wedstrijden staan niet hoog in ons vaandel". De voorzit ter icon tevreden constateren, dat het aantal jongens groeit. "Die gaan in hoofdzaak naar voetballen en volleybal, maar met de 35 jon gens die nu lid zijn, zijn we al te vreden. Hoewel er natuurlijk altijd leden bij kunnen, jongens en meis jes". De wedstrijden die zaterdag om 13.30 uur begonnen en om 16.45 uur waren afgelopen, werden ge streden op de brug met ongelijke leggers, bok, sprong en trampoline en, alleen voor de jongens, ringen. "Meisjes hebben daar niks mee, jongens wel", legde Van der Eist uit, voor hij de prijzen ging uitrei ken. Clubkampioen 'boven de twaalf' werd Jolien van Dam, de beker 'onder de twaalf' ging naar Monica van der Lee; de beker 'selectie meisjes' werd gewonnen door Esther Willemsen. Enkele prijswinnaars, met voorzitter A. van der Eist en gymleraar Cor Uythoven. Rotterdam - Het bestuur van volley balvereniging ORTEC.Nesselande heeft met hoofdtrainer Guillermo Boogers overeenstemming bereikt over het verlengen van zijn contract. Guillermo Boogers, sinds 1996 ver bonden aan de club en vanaf janu ari 2001 in dienst als hoofdtrainer, verlengt zijn contract als hoofdtrai ner met twee jaar. Marit Geers werd 8 februari 1 jaar. Gefeliciteerd van opa en oma vd Bosch. Hoera! Hoera, mijn lieve man A.N. van Meijeren wordt 17 februari 75 jaar. Van harte gefeliciteerd! Je vrouw Rietje Gefeliciteerd Jesse met je diploma sova en 23-2 met je verjaardag! Liefs papa, mama Davey 23 februari Leanne nog 1 jaar en dan hoor je ook bij de veertigers. H.G. de buurtjes van 100 In Zwijndrecht werden afge lopen zaterdag de eerste voor wedstrijden voor het Neder lands Kampioenschap NWS herenturnen georganiseerd. Wouter de Graaff, uitkomend voor jazzdans- en turnvereni ging TOOS liet zien wat zijn doelstelling dit jaar is, en werd met ruime marge eerste. In de Nationale Wedstrijdsport (NWS) moeten de turners zich via twee voorwedstrijden, gevolgd door een halve finale proberen te plaatsen voor het Nederlands Kam pioenschap (NK). In deze eerste voorwedstrijd kwamen vier TOOS turners in actie. De ochtendwedstrijd was het to neel voor Timo Gras, die turnt in het niveau Instap-C (9-10 jaar). Doordat hij op vrijdag was aange reden door een auto, begon hij licht geblesseerd aan de wedstrijd. Desondanks turnde hij een uitste kende wedstrijd en werd hij met 46.65 ptn. 10e in een sterk deelne mersveld van 22 jongens. Sander de Graaff kwam 's middags uit in het niveau Pupil-C (11-12 jaar). Door een verkeerde geturnde volgorde op de lange mat en een misser op de brug, kon Sander zich niet mengen in het gevecht om de medailles. De verder goed geturn de wedstrijd beëindigde hij als 8e met 38.00 ptn. Tot slot kwamen Wouter de Graaff en Ddan Vermeij uit in niveau Jeugd-C (13-14 jaar). Wouter is tweemaal op een vierde plaats uit gekomen tijdens een NK. Dit jaar wil hij nu eindelijk eens op het po dium komen en hij liet dat dan ook aan iedereen zien. Na een uitste kend geturnde wedstrijd kon hij met een eindtotaal van 46.10 ptn. de hoogste trede van het podium bestijgen. Zijn ploeggenoot Daan, vaak ver wikkeld in een spannende strijd met Wouter, moest deze keer strij den om de tweede plaats. Dat deed hij dan ook naar behoren, want met 44,725 ptn. kreeg hij de zilve ren medaille omgehangen. Met deze resultaten kan met ver trouwen worden toegewerkt naar de tweede voorwedstrijd, op zater dag 15 maart in Alphen aan den Rijn. Zaandam/Moerkapelle - In Zaandam werd zaterdag 15 februari eebn rol- rinckelwedstrijd gehouden. De jongste deelnemers waren om 8.30 uur aanwezig bij de loting voor hun eerste echte wedstrijd buiten Moerka- pelle. Voor Rolling'90 behaalde Charelle Grootenboer(6 jr) een vijfde plaats, Sylvana Twilt (6 jr) werd zesde en Romy de Gruijter (5 jr) kwam op een achtste plaats. Daarna was het tijd voor de Rolrinckels B. De resultaten: Debby Holstege (8 jr), 13e de twee debutanten in deze groep kwamen op de 16e plaats Gwenn Oosterom(7 jr) en 17e Lisa de Gruijter (7 jr). Als laatste groep kwamen de Rolrinckels C aan de beurt. In een groep van 20 deelnemers wist Inge Slot een vijfde plaats te bemachtigen. Kimber- ley Krijgsman 15e, Niermala Timmers 17e en Carmen Koorevaar 21e. Waddinxveen - Wederom verlies voor Dames 1. Heren 1 deed het beter en won de uitwedstrijd in Huizen van Quick Runners. Dames 1 speelde de eerste helft een goede wedstrijd. Ondanks het tekort aan lengte bleven de Wad- dinxveense dames Binnenland goed partij bieden. Wel hadden de gasten het betere van het spel en konden ze via 13-17 en 11-14 een - uit Flyers oogpunt gezien over brugbare - voorsprong nemen. De gastvrouwen kwamen echter in foutenlast en in het begin van de derde periode ging Janine Milev - de enige speelster, die zich qua lengte kon meten met enkele speelsters van Binnenland - met vijf fouten aan de kant en toen brak de tegenstand van Flyers. Binnenland profiteerde van het lengteover- wicht. De Waddinxveense dames probeerden de schade zo klein mo gelijk te houden, maar dat ging ten koste van veel fouten (Binnenland mocht 34 vrije worpen nemen.) en daar maakten de gasten goed ge- Waddinxveen - Voor het eerste se niorenteam van tafeltennisvereni ging Kwiek is het, na de promotie in de najaarscompetitie, afzien. In de promotieklasse van de regionale afdeling Holland-West verloor Kwiek opnieuw. Ditmaal thuis tegen SNS-1 uit Gorkum. Kwiek, dat met invaller Jurgen Reichard speelde had geen schijn van kans. Vanaf de eerste partij lukte het niet om grip te krijgen op de wedstrijd. Kees Vos won uiteindelijk de laat ste partij tegen van der Wal in drie games, Wim van Wageningen en invaller Jurgen Reichard kwamen niet tot scoren. Uitslag 1-9. Kwiek 2 speelde, in de 2e klasse van de Goudse afdeling, thuis gelijk tegen Gouda 2. De broers Frank en Coen van der Laan wonnen twee partijen en samen het dubbel. In valler Jacques Brand won niet. Kwiek 3 speelde in Schoonhoven een moeilijke wedstrijd tegen Smash 2. Met 10-0 werd verloren. voor Ed Slappendel, Chris de Kogel en Jurgen Reichard een teleurstel lend resultaat in de tweede klasse. Winst was er voor Kwiek 7 (7-3 tegen het Goudse Flamingo's 5), Kwiek 8 (8-2 tegen het Goudse ISV 2), Kwiek 10 (3-7 tegen het Ouder- kerkse OTTV 4), Kwiek 11 (6-4 tegen Combat 5 uit Bleiswijk) en Kwiek 12 (7-3 tegen het Goudse Vriendenschaar 20). Waddinxveen - S.C. Antilope houdt zondag 2 maart bij het Gouwebos Sportpark in Waddinxveen de 35e 'Langs-de-Gouwe loop'. Aan het koppelklassement, vorig jaar geïntroduceerd, kan wederom worden deelgenomen door een combinatieteam van een deelne mer aan de gratis kinderloop (1000 m) en een deelnemer aan de overi ge lopen (3,6 km, 6,8 km en 10 km prestatie en wedstrijd). Deelnemers zijn dus in ieder geval een kind en een overige deelnemer. Wat betreft de deelname aan de wedstrijdloop is het ieder jaar af wachten of er nog bekende namen komen opdagen. Tot nu toe lijkt dat nog ieder jaar te lukken. Zo kwam vorig jaar Marcel Versteeg aan de start die met een prachtige 30.26 min eerste werd. Bij de dames werd Marijke van Berg eer ste in een tijd van 38.22 min. Veelal blijken veel (regionale) toppers de 'langs-de-Gouwloop' te gebruiken als opwarmer voor het klassieker circuit welke begint op zondag maart met de '20 van Alphen'. Lo kaal hoopt men dat Joost Blokland weer van de partij is die vorig jaar fraai derde werd in een persoon lijke record van 31.43 min. Het parcoursrecord staat bij de heren op naam van Bert van Vlaan deren op 29.05 min. En bij de dames op naam van Nadia Prest met 31.54 min. Voor meer infor matie: www.scantilope.nl. bruik van. Uitslag 44-78. Topscoor der: Nicole Brand met 12 punten. Heren 1 begon in Huizen tegen Quick Runners goed aan de wed strijd en nam meteen het heft in handen. Na de eerste twee perio des had Flyers een redelijke voor sprong, maar in de tweede helft ging de thuisploeg over op een zone-verdediging en dat brak de Waddinxveense heren bijna op, want het scoren ging niet meer zo makkelijk en Quick Runners kon nog aardig dichtbij komen, maar ondanks de spanning hield Flyers het hoofd koel en kon zo de zwaar bevochten winstpunten mee naar Waddinxveen nemen. Uitslag 47- 54. Topscoorder: Coen van Wilgen met 16 punten. Vrijdag 21 februari in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 4 tegen Fun en om 19.00 uur Jongens Kadetten 1 tegen Westland Stars. Zaterdag 22 februari een uitgebreid program ma, met om 17.00 uur Heren 2 -Jumpers, Dames 2 - DAS en om 19.00 uur Heren 1 tegen Leerdam (de koploper.) Waddinxveen - Be Fair heeft afge lopen zaterdag geen punten kun nen pakken in Utrecht. Interim- coach Michael van Maaren beschikte over 8 van de 10 speel sters. In de eerste set werd er goed en snel gespeeld, waarbij spelver- deelster Yvonne van Erk haar aan- valsters variërend liet aanvallen. De voorsprong van Be Fair werd op het laatste moment echter wegge werkt door Utrecht met een sterke servicebeurt, zij wonnen dan ook de set met 25-23. In de tweede set paste Van Maaren een aantal wissels toe waarna de speelsters duidelijk even aan de nieuwe opstelling moesten wen nen. De stijgende lijn in deze set kon echter niet in winst worden omgezet. In de derde set keek Be Fair al snel tegen een achterstand aan, maar doorzettingsvermogen en goed verzorgd spel zorgde er voor dat de strijd weer snel gelijk op ging. Utrecht paste haar verde diging goed aan aan de Be Fair aanval en wist op het nippertje deze set naar zich toe te trekken. In de vierde set kreeg Be Fair geen grip meer op de wedstrijd, ondui delijkheden onderling en slechte passes lieten ook deze set verloren gaan. Aanstaande donderdag heeft Be Fair wederom een wedstrijd op het programma: de kwartfinale van de bekercompetitie wordt om 21.00 uur in Sporthal de Groenswaard gespeeld tegen Spits/ DOS 1, dat uitkomt in de derde divisie. Zevenhuizen - Na de teleurstelling tegen Landgraaf begonnen de Ca- pricorn-dames gespannen aan de uitwedstrijd tegen Inter Rijswijk. Volgens het info-bulletin van de thuisploeg waren de laatste 6' thuiswedstrijden winnend afgeslo ten. Bij Nesselande waren ondertussen na het wegvallen van de'gebles seerde aanvoerdster en spel-ver- deelster Monique Bijl door trainer Wim Boegheim de puntjes op de i gezet. Binnen het team werden duidelijke afspraken gemaakt en zo werd in Rijswijk begonnen aan de eerste set. Deze ging aanvankelijk gelijk op, maar door een goede serviceserie van Anke Boerefijn werd een af stand van vijf punten gecreëerd. Deze kloof werd door de tegen stander niet meer overbrugd en was setwinst met 25-18 een feit. In de tweede set keek Nesselande snel tegen een 0-4 achterstand aan, maar deze werd weggewerkt en het werd 10-10. Even snel werd deze gelijke stand weer uit handen gegeven door foutjes in de pass, waardoor de overigens goed spe lende spelverdeelster Eva Malscha- ert de aanval niet optimaal kon be dienen. Setverlies met 25-18 kon niet meer ontweken worden. Leora Donk kwam in de derde set Karin Vermeulen aflossen en in deze set hadden de Nesselande- dames telkens een voordelige marge van 1 of 2 punten te verde digen. Mede door het gedreven spel van Els Vindevoghel werd deze set met een 25-21 winst afgesloten. In de vierde set lieten de Zevenhui- zense dames het luidruchtige Rijs wijkse publiek zien wel degelijk te kunnen volleyballen. Al snel was er een verschil van 6 punten in het voordeel van Nesselande, die ver groot werd door schitterende ac ties, waaronder een éénhandige set-up van Eva Malschaert. Door een weer goed lopende midden- aanval en ook sterk verdedigen van het team kon de set met de duide lijke cijfers 25-13 door Nesselande binnengehaald worden. De 3-1 winst was voor de dames een feit en de 4 punten gingen mee naar Zevenhuizen. Op 8 maart zijn de dames te be wonderen in dorpshuis Swanla tegen Utrecht om 16.30 uur.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 12