NIEUWS Bezoek Firma Koolhaas J Opnieuw renteverlaging iHiHfmwMffaaa Gespannen beursweek Het is tijd v THAT'S THE QUESTION. De bank waar je lid van wordt Notaris Mr. E.H.Jansen Weeknieuws Zevenhuizen-Moerkapell n pagina 2 Hart van Holland 19 februari 2003 k. voor u' van en door uw bank (deel 4) f/a AGENDA Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00-17.00 013-58012 vrijdag (doorlopend open) 09.00-20.00 013-46219 Rabofoon: Helpdesk Telebankieren: mbaonferliin: Hdpd.sk T«toWwi&tns Service antrum verzekeringen: Emailadres: info@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: 01S0-637367 Rabobank website: Op donderdag 13 februari bezocht een groep van circa 25 klanten van de Rabobank de potplantenkwekerij Koolhaas in Moerkapelle. De insteek van dit bezoek was om klanten het verschil tussen een agra risch bedrijf uit de jaren 50 en een ultramoderne tuinbouwonderneming van vandaag de dag te laten zien. Na het zien van een film van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle werd een zeer interessant bezoek aan de firma Koolhaas in Moerkapelle gebracht. Vooral de betrokken en dui delijke uitleg van de gebroeders Kool haas zelf (op de foto ziet u Hans Kool haas uitleg geven), gaf veel inzicht aan de bezoekers. Kortom een geslaagd bezoek en via deze weg nogmaals onze dank aan de firma Koolhaas. In de week waarin de spanningen binnen de NAVO hoog opliepen over de kwestie Irak, konden de aandelenbeurzen weinig anders dan een stapje terugdoen.Toch wist de AEX-index de week af te sluiten met een winst van vijf punten op een niveau van 284 punten. Door de aanhoudende onzekerheid over een mogelijke aanval op Irak en de toespraak van de voorzitter van het Amerikaanse stelsel van centrale ban ken, Alan Greenspan, die weinig posi tief was werd de beursweek geken merkt door wederom forse koers schommelingen. Greenspan gaf in zijn halfjaarlijkse toespraak voor de bank- commissie van de Senaat aan dat de Amerikaanse economie dit jaar min der hard zal groeien vanwege de mogelijkheid van een oorlog met Irak. Vanwege de dreiging van een gewa pend conflict wordt er nauwelijks meer geïnvesteerd, waardoor econo misch herstel vooralsnog uitblijft, aldus Greenspan. Een snelle oorlog in Irak of een vertrek van Saddam Hoessein zou de onze kerheid op de financiële markten kun nen verminderen. De tweespalt binnen de NAVO en VN tussen voor- en tegenstanders van een spoedige aanval, doet de onzekerheid echter alleen maar toenemen. Vandaar datde redelijke cijfers waarmee onderne mingen als frisdrankenproducent Coca-Cola en farmaceut GlaxoSmith- Kline op de proppen kwamen, ook slechts op beperkte bijval konden rekenen. Een fonds dat met slechte cijfers en vooruitzichten kwam was chipapparatuurmaker Applied Materi als. Hierop moesten ook chipgerela- teerde fondsen zoals chipproducent Intel en chipmachinefabrikant ASML een stapje terugdoen. Liefst zes AEX-fondsen kwamen in de afgelopen week met cijfers. De resul taten die was-en voedingsmiddelen producent Unilever, elektronicacon cern Philips en chemieconcern DSM presenteerden brachten geen grote verrassingen. Grootbank ABN Amro wist door kostenbesparingen en goede resultaten bij de divisie Consü- mentenbankieren de verwachtingen te overtreffen. Slecht verging het che mie- en farmacieconcern Akzo Nobel. Zowel de resultaten als de verwach tingen waren slechter dan waarop was gerekend en dat kwam Akzo op een weekverlies van ruim 15% te staan. Tot slot zorgde kantoorartike lenleverancier Buhrmann voor een positieve winstverrassing. Absolute koploper bij de verliezers was echter automatiseerder Getro- nics. De onderneming bereikte welis waar overeenstemming met haar obli gatiehouders om hun obligaties om te wisselen voor aandelen, maar daar voor moeten aandeelhouders wel een forse prijs betalen. Het aandelenkapi taal verwatert namelijk enorm. De koers van het aandeel Getronics, de laatste tijd toch al zwaar getroffen door megaverliezen, klapte hierop met 60% in elkaar. Bron: Iris Research Ja, u leest het goed. De hypotheek rente van de Rabobank is weer ver laagd. Marktontwikkelingen, met name de gedaalde geld- en kapitaal marktrente, geven aanleiding tot een aanpassing van de adviestarieven voor de vastrentende leningen aan particulieren. Enkele voorbeelden ten aanzien van vastrentende woninghypotheken (op basis van Nationale Hypotheek Garan tie en maandbetaling): 1 jaar vaste rente 3,6% 5 jaar vaste rente 4,4% 10 jaar vaste rente 5,2% 15 jaar vaste rente 5,5% Wilt u weten wat dit voor u kan bete kenen? Bel dan voor een afspraak: (0180) 63 73 53. sa*. Vier weken lang geven wij notaris Mr. E.H. Jansen uit Zevenhuizen de gelegenheid om het Nieuwe Erf recht toe te lichten. Wilt u meer informatie, belt u dan gerust met notariskantoor Mr. E.H. Jansen, tele foonnummer (0180) 63 16 11. Deze week het laatste deel. 1. Het kan zeer wenselijk zijn van het nieuwe erfrecht af te wijken, bij voorbeeld: a. u wilt de wettelijke verdeling anders regelen of een heel andere voorziening treffen dan de wette lijke verdeling, bijvoorbeeld om de langstlevende beter te kunnen beschermen; b. u wilt dat het erfdeel dat uw kind uit uw nalatenschap ontvangt niet in een gemeenschap van goederen valt, waarin uw kind is gehuwd; c. u wilt dat uw kind het erfdeel na overlijden van u en uw echtgenoot niet direct zelf in handen krijgt; u kunt dan een bewind instellen; d. u wilt een executeur benoemen; e. u wilt een voogdijvoorziening treffen; f. u woont ongehuwd samen en u wilt een voorziening treffen voor de langstlevende. 2. U dient er voorts op bedacht te zijn dat de wet op de inkomstenbe lasting 2001 andere gevolgen kan verbinden aan het erven dan de wet daarvoor (wet op de inkomstenbe lasting 1964). Het verdient aanbeve ling op de gevolgen bedacht te zijn en bij twijfel uw wilsbeschikking aan te passen. 3. Het verdient aanbeveling in deze gevallen tijdig uw notaris te raad plegen. Kan ik beter huren öf is het toch verstandiger om te kopen? En als ik dan wil kopen, wat kan ik dan lenen? Dit zijn vragen die veel klanten regel matig aan ons stellen. Om u te helpen bij het nemen van een juiste beslis sing nodigen wij u uit voor een bijeenkomst op donderdag 20 maart aan staande van 19.30 uur tot 22.00 uur in ons kantoor te Zevenhuizen. Tijdens deze bijeenkomst zijn twee hypotheekadviseurs aanwezig om al uw vragen op het gebied van kopen en huren te beantwoorden. U kunt zich voor deze bijeenkomst aanmelden door het inleveren van deze antwoordcoupon. Naam: Adres: Woonplaats: Ja, ik kom metpersonen op donderdag 20 maart naar de bijeen komst Huren öf Kopen. U kunt zich ook telefonisch aanmelden via telefoonnummer (0180) 63 73 58 öfvia e-mail: Huis&Hypotheekadvies@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl. Inzamelingsactie Coins for Care Coins for Care is een nieuwe inza melingsactie van munt- en papier geld gestart. Coins for Care kan voor het goede doel munt- en papiergeld uit alle landen nage noeg kosteloos omzetten in Euro's. U kunt guljjens, kwartjes, dubbel tjes, stuivers óf munten van andere EMU-valuta gratis opsturen. Ook verlopen Nederlandse bankbiljet ten zijn welkom. U kunt de munten opsturen in een verpakking die door de brievenbus past. Houd bij het verzenden rekening met de waarde ten opzichte van het gewicht. Richtlijn hierbij is dat de minimale waarde van verzonden munten circa 5,- (tenminste tien gulden) moet zijn. Anders zijn de kosten voor Coins for Care hoger dan de opbrengsten. U kunt de munten het beste verpakken in een plastic zakje en deze vervolgens in een stevige envelop stoppen. Dat voorkomt het openscheuren van de verpakking tijdens het trans port. U kunt uw bijdrage opsturen (post zegel hoeft niet, mag wel) naar: Stichting Coins for Care, Antwoord nummer 411180 VB Amstelveen. Meer hypotheken in 2002 Vorig jaar is een half miljoen nieu we woninghypotheken ingeschre ven voor een recordbedrag van 82 miljard euro, zo blijkt uit cijfers van het CBS. Na twee jaar van daling steeg het aantal afgesloten hypo theken in 2002 licht. De toename vond in het eerste halfjaar plaats. In het tweede halfjaar was sprake van stabilisatie. De groei komt bijna geheel voor rekening van overslui- tingen en tweede hypotheken. De keuze van Vincent. De tentoonstelling 'De Keuze van Vincent' van het Van Gogh Museum is op 13 februari officieel geopend. Dit is de eerste tentoonstelling waarbij de Rabobank in het kader van een vijfjarig partnership optreedt als hoofdsponsor. Aan de hand van circa 200 werken wordt in deze tentoonstelling een beeld geschetst van Van Gogh's voorkeu ren op het gebied van de beelden de kunst, zoals onder andere Rem brandt en Ruisdael. Dit is een aspect dat tot op heden nog nooit uitgebreid en diepgaand in een expositie aan bod kwam. De ten toonstelling duurt tot en met 15 juni 2003 20 januari tot 20 februari 11 maart: 18 maart: 16 juni: Expositie Ingrid Olieman Seminar Beleggingsklanten Seminar Bedrijfs beëindiging Algemene Ledenvergadering f i 1 --y ffflr T fr TTT Rabobank

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2