1 I LITI E rt van Mand BERICHTEN FILMAVOND VOOR JONGEREN IN BIBLIOTHEEK BOSKOOP FORSE STRAF VOOR DADERS GEWELDSDELICT Nico Timmer Hart van Holland 19 februari 2003 Lions-Voorjaarsconcert 21 maart 2003 TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Wanneer de tijd voor u even stilstaat w nemen wij voor u alle tijd f: fj§ WIM HENNINK VOERT RANGLIJST SCHAKERS AAN Boskoop Waddinxveen m i iSsSrc 29.000 exemplaren Nederlands Hervormde Kerk Zevenhuizen - Aanvang 20.00 uur M.m.v. Grootkoor Rotterdam o.l.v. Nan van Groeningen en Etty vd Mei, Rob van Dijk piano, Oekraïens ensemble Periina's, Kaarten ad euro 15,- verkrijgbaar bij Reisburo de Zwaluw, Albert Heijn, het Mekka en Dick Pak (Moerkapelle) Opbrengst ten bate van inrichting poliklinieken langs Surinamerivier. De opbrengst wordt verdubbeld door Bilance Service Fonds Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocaten Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje en alle beetjes die je sterft, 't is vreemd, maar die vergeet je. Het is je dikwijls zelfs ontgaan je zegt ik ben wat moe, maar op een keer dan ben je aan je laatste beetje toe. Toon Hermans Wij zijn verdrietig, want het leven van *12 oktober 1950 tl3 februari 2003 is aan zijn laatste beetje toegekomen. Zijn moedige strijd en niet te stuiten optimisme hebben hem niet 1 voor ons kunnen sparen. Wij zullen zijn liefde, zijn zorg, zijn 1 tomeloze energie en intense levenslust missen. Inge, Danny, Nick Beatrixlaan 45 2751 XW Moerkapelle Wij hebben van Nico afscheid genomen in de aula van crematorium Ockenburgh in Den Haag op dinsdag 18 februari. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect BOEKWEITAKKER 1 - 2743 DL WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Marian van den Bogcrd lJitvaartbe«tleu{er UI tv en rt ver x or«1 og V Zorgverlening tot in het kleinste detail den Sogcrd Uitvaartverzorging van den Bogerd Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Telefoon 010 522 27 90 Waddinxveeri - Een aantal weken had Erik Hennink, de jongste van de familie, de lijst aangevoerd. Vo rige week was hij in een recht streeks duel met zijn vader over eind gebleven, en van dat gelijk spel had Mark van Putten gebruik gemaakt om de koppositie over te nemen. Nu kwam het lang ver wachte directe duel tussen Erik (met zwart) en Mark. Andermaal bleef Erik overeind, maar niet meer dan dat. Dit keer profiteerde Wim Hennink daarvan door via een ver diende overwinning op Ton van Nieukerke de leiding over te nemen. Wel is het puntenverschii vrij klein. In het bekertoernooi maakte Leo van der Haven remise tegen Laurens Ellers en won het vluggeren. Bert van der Knaap ver loor met de witte stukken tegen Arjan Hennink. In de onderlinge competitie maak te Wim van Os remise tegen Nico Dannis. Wim van Vuuren kwam, niet voor het eerst, op remise tegen Ronald Dannis. Hans van Wouden berg, die veelal een knappe spelop- bouw op het bord brengt, won van Arie Kardol. Wim van der Hoek was tegen het geweld van Hennie de Roodt niet opgewassen. Herman smitskamp is in theorie nauwelijks geïnteresseerd en heeft dan ook niet bij voorbaat voordeel van spe len met wit. Toch is een remise door Herman nieuws, ook tegen een ge- lijkwaardige schaker als Peter de Onder invloed: De politie heeft vrij dag 14 februari rond 0.30 uur een 29-jarige man uit Haastrecht ge controleerd op alcoholgebruik. De man reed in een landbouwvoertuig over de Zuidkade. De ademanalyse kwam uit op 245 ug/l. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt en een rijverbod van 2 uur uitgereikt. Verkeersongeval: Op donderdag 13 februari omstreeks 8.10 uur vond een aanrijding plaats tussen een 18-jarige fietster uit Hazerswoude- Dorp en een 37-jarige automobi liste uit Boskoop. De fietster reed over de Zijde in de richting van de hefbrug. De automobiliste reed in tegenovergestelde richting. Op de kruising met de Voorofscheweg sloeg de automobiliste linksaf en liet hierbij de fietster niet voor gaan. Een aanrijding was het ge volg. Een 20-jarige vrouw uit De- demsvaart die achterop de fiets zat werd met een hersenschudding en beenletsel overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Verkeersongeval: Op vrijdag 14 fe bruari even na 12.00 uur vond een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's. Een 43-jarige automo biliste uit Goes reed over de Bos- koopseweg vanuit de richting Boskoop toen zij afremde voor po litiemotoren met optische- en ge luidssignalen. Een 61-jarige auto mobilist uit Alphen aan den Rijn kon niet tijdig zijn voertuig tot stil stand brengen waardoor hij tegen de auto voor hem reed. Een 5-jari- ge inzittende van de voorste auto werd met nekklachten overge bracht naar het Rijnland Zieken huis. Aanrijding: Een man uit Waddinx veen verleende op woensdag 12 fe bruari rond 17.55 uur op de krui sing Nesse met de Oranjelaan op zijn fiets geen voorrang aan een 34-jarige automobilist uit Gouda. Bij de aanrijding die volgde liep de Waddinxvener hoofdletsel op. Hij werd overgebracht naar het Groe ne Hart Ziekenhuis. Hennepkwekerijen ontmanteld: De politie heeft op dinsdag 11 februa ri een professionele hennepkweke rij aan de Henegouwerweg aange troffen en ontmanteld. Een 34-jarige vrouw uit Waddinxveen werd aangehouden. De politie kwam de kwekerij op het spoor na politie-informatie. In het pand trof de politie 380 planten aan en 6.6 kilo henneptoppen. Naast de plan ten werd ook apparatuur zoals assi milatielampen, afzuiginstallatie, koolstoffilters en dergelijke in be slag genomen. De politie stelt een verder onderzoek in. Ook heeft de politie op zaterdag 8 februari een professionele hennep kwekerij aan de Brugweg aange troffen en ontmanteld. De politie stelt nog een onderzoek in naar de verdacht(en). In het pand trof de politie 805 planten aan. Naast de planten werd ook apparatuur zoals assimilatielampen, koolstoffilters en dergelijke in beslag genomen. Alle goederen zijn inmiddels ver nietigd. Verkeersongeval: Een 16-jarige scooterrijdster uit Waddinxveen is op donderdag 13 februari om streeks 13.45 uur gewond geraakt na een aanrijding met een 34-jari- ge man uit Goor. De man stond op de stoep op de Kerkweg-Oost en wilde oversteken richting de bank. De Waddinxveense reed over de Kerkweg-Oost in de richting van de hefbrug. Na voetganger stak over nadat hij van een automobilist een sein kreeg om over te kunnen ste ken. De voetganger zag hierbij de Waddinxveense die van rechts kwam over het hoofd waardoor er een aanrijding ontstond. De Wad dinxveense ging met haar scooter onderuit en liep een gebroken sleutelbeen op. Ze werd overge bracht naar het Groene Hartzie kenhuis. Aanrijding onder invloed: De poli tie heeft donderdagavond 13 fe bruari een 48-jarige man uit Klaas waal aangehouden wegens rijden onder invloed. Op een rotonde op de Zuidplasweg had hij rond 21.25 uur een aanrijding gekregen met een 21-jarige man uit Capelle a/d IJssel. Hierbij was alleen materiële schade. De ademanalyse wees 435 ug/l uit. De politie maakt proces verbaal op. Politie houdt verdachte van geweld aan: De politie hield op zaterdag 15 februari rond 6.30 uur op de Willem de Zwijgerlaan een 21-jari ge man uit Rotterdam aan. De man werd er van verdacht kort daarvoor een 17-jarige vrouw in haar wo ning aan de Willem de Zwijgerlaan te hebben mishandeld. De man drong de woning binnen en ver wondde de vrouw met kokend water. Na zijn daad vluchtte de ver dachte. Alerte getuigen wisten te voorkomen dat de verdachte in een auto kon stappen om daarmee weg te komen. Zij hielden hem in be dwang tot de komst van de agen ten. De vrouw werd met diverse brandwonden overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Slachtoffer en dader ken den elkaar. Tussen beiden waren al enige tijd spanningen. Inbraak in woning: In de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 februari werd er ingebroken in een woning aan de Acaciastraat. Om binnen te komen werd een deur opengebro ken. Uit de woning is een televisie, een dvd-set, zijn dvd's, een mobiele telefoon en een aantal bescheiden gestolen. De politie stelt een nader onderzoek in. Boskoop - In het kader van de jon- gerenmaand in de bibliotheek wordt woensdag 19 februari de film "De kleine blonde dood", naar de bestseller van Boudewijn Büch vertoond in de bibliotheek van Bos koop. De voorstelling is voor jonge ren tot 18 jaar en de toegang is gratis, de film begint om 19.00 uur. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar die deze maand lid worden van de bibliotheek hoeven geen inschrijf geld te betalen. Deze nieuwe leden kunnen tevens kiezen tussen een half uur gratis internet of een bon voor het gratis lenen van een Cd- rom. Louw. Wim Mulder speelde voor het vaderland weg tegen Henk Er- kelens en hoewel deze tijd in vesteerde, bleken de praktische kansen van Wim groter. Ryan den Drijver hield Ton Kuiper op remise: geen slecht resultaat. Herman van Offeren was voor Jan Muit een maat te klein. Verrassend ging Hans van Offeren tegen de onervaren Sander van Veen ten onder. Zo kan een spel lopen. Jaap van der Heiden beging tegen Randy Girdhari een slordigheid, maar toen Randy dat niet opmerk te en met een tegenbeleefdheid te hulp schoot, was het heel gauw af gelopen. Bart van Putten moet zich nog enige weken door de midden groep heenwerken. Een overwin ning op Jan Kraijesteijn is daarvoor heel nuttig. Het eerste verloor tegen de lijstaanvoerder Nieuwer- kerk aan den IJssel 1 een uitwed strijd met het kleinst mogelijke ver schil. Een minimale overweinning was ook wel mogelijk geweest, maar nu begint er degradatie te dreigen. Op de clubavond speelde het vierde voor de vierde klasse een thuiswedstrijd tegen het zesde'van Krimpen aan den IJssel. De gasten waren onvolledig: ze hadden geen spelers voor het eerste, tweede en achtste bord. Verder verloor WSV 4 drie partijen en won er twee, zodat er een duidelijke overwinning in de boeken kwam. Stand aan de kop: 1. W.Hennink, 2. M.van Putten, 3. E.Hennink. Door Karin Heeren Zevenhuizen - met enige regel maat wordt de samenleving opge schrikt door uitingen van, wat in de volksmond is gaan heten, zinloos geweld. Uit de hand gelopen ruzies die uitlopen op ernstige mishande ling en bedreiging soms zelfs met dodelijke afloop. Deze laatste ge vallen halen in ieder geval de lan delijke pers en in toenemende mate komen grote groepen men sen op de been om te stellen dat het genoeg is en dat het 'zinloos' geweld moet stoppen. Veel vaker dan uit de media naar voren komt is er sprake van geweld op straat, van fysieke of psychische mishandeling. Het is bijna aan de orde van de dag dat agressief ge drag ten toon wordt gespreid. Zo ook in Zevenhuizen. Eind vorig jaar werd de gemeenschap hier gecon fronteerd met een ernstige bedrei ging van een jongere die met een doorgeladen pistool tegen het hoofd gedwongen werd informatie te geven aan de daders. Gelukkig voor het slachtoffer is dit incident 'goed' afgelopen, in ieder geval heeft hij zijn verzet tegen de plegers niet met zijn leven hoeven te bekopen. Schokkend was het evenwel dat omstanders en buurt bewoners, waarschijnlijk onder in vloed van angst, niet hebben inge grepen al was het alleen maar om het alarmnummer te bellen. Deze ervaring heeft het slachtoffer overi gens goed weten te verwerken, waarbij de hulp van Bureau Slacht offerhulp Gouda zowel op emotio neel als in de praktische zin van grote waarde is geweest. De plegers van het geweld zijn door politie opgepakt en inmiddels ook door justitie berecht. Van de vier daders zijn er drie volgens het volwassenrecht veroordeeld. Een vierde dader is minderjarig. Zijn zaak loopt nog en zal volgens het jeugdrecht worden behandeld. In deze zaak is nog geen uitspraak. Het vonnis van de rechtbank Den haag van 11 februari 2003 luidt voor de eerste verdachte een ge vangenisstrafvan 10 maanden, met aftrek van voorarrest, waarvan 6 maanden voorwaardelijk en een proeftijd van 2 jaar. Voor deze ver dachte is er verplicht reclasserings- contact en zes maanden elektro nisch toezicht, 26 uur delictpreventietraining en een taakstraf van 240 uur. Voor de tweede verdacht heeft de rechter besloten voor een gevangenisstraf van 12 maanden met aftrek van voorarrest, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, verplicht reclasserings- contact en een leerstraf van 28 uur voor alcohol- en 26 uur delictpre ventie. Daarnaast een werkstaf van 240 uur. De rechter heeft de derde verdach te een gevangenisstraf van 12 maanden, met aftrek voorarrest, waarvan 6 maanden voorwaarde lijk opgelegd en een werkstraf van 240 uur. Deze verdachte heeft ook een proeftijd van twee jaar gekre gen. De eis van de officier van justitie om een straatverbod en een door gangsverbod voor de kern Zeven huizen op te leggen is niet door de rechtbank toegekend. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl www.hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615

Hart van Holland | 2003 | | pagina 3