OPEN DAG UGHÏ-RAILPROEF RIJNGOUWELIJN JUBILEUMCONCERT "THANK YOU FOR THE MUSIC" BOEKENWEEK IN BIBLIOTHEEK SENIORENRAAD OPNIEUW BIJEEN KINDERFILM IN KREATER BINGO IN DE PADDESTOEL KUNNEN RESERVES WSV ZICH HERVATTEN? ffl Hart van Holland 26 februari 2003 WADDI NX VEEN/BOS KOOP Kinderbingo Programma Door Karin Heeren Regio - De provincie Zuid-Hol land, de NS, HTM en ProRail pre senteren gezamenlijk op fee stelijke wijze een nieuwe vorm van vervoer. Zaterdag 1 maart kunnen de voertuigen die be stemd zijn voor de light-rail- proef RijnGouwelijn door geïn teresseerden bekeken worden tijdens de open dag. In Gouda staat op spoor 9 van het centraal station en in Alphen aan den Rijn op spoor 4 een voertuig klaar met een team van deskundi gen om alle vragen over lightrail en de proef te beantwoorden. Voor alle bezoekers is er een presentje en de Open dag is van 12.00 tot 16.00 uur. Vanaf 2 maart rijden er op het tra ject Gouda - Alphen aan den Rijn voor het eerst in Nederland light rail voertuigen op het bestaande treinspoor. Momenteel rijden er stoptreinen op dit traject. Het light-railvoertuig is een combinatie van uiterlijke kenmerken van trein en tram. In Nederland is light-rail op bestaand spoor innovatief en uniek. Tijdens de proef kunnen rei zigers kennis maken met de com fortabele en moderne light-rail- voertuigen. De proef levert naar verwachting veel ervaring op met geschikte systemen en procedures om zowel gewone treinen als light-railvoer- tuigen op hetzelfde bestaande spoor te laten rijden. De opgedane ervaringen kunnen een doorbraak betekenen voor de verdere invoe ring van light-rail in Nederland en de totstandkoming van de Rijn Gouwelijn. Waddinxveen - Ook dit jaar wordt de landelijke boekenweek gehou den. Het startsein wordt gegeven op 12 maart en de boekenweek duurt tot en met 22 maart. De Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek heeft landelijke activiteiten op het pro gramma staan. Bekend zijn de schrijvers van het boekenweekge schenk. De NS heeft de uitgave van specia le boekenleggers bekostigd. Deze zijn in de bibliotheek te verkrijgen. Tevens is er een boekenlegger ver krijgbaar met daarop vermeld het boekenweekprogramma van de openbare bibliotheken Midden- Holland en de Krimpenerwaard. De bibliotheek van Waddinxveen wil ook deze keer haar steentje bij dragen en heeft rondom het cen trale thema een aantal activiteiten georganiseerd. Het thema van deze boekenweek is: Styx-leven en dood in de lette ren. Styx staat voor een water stroom in de Griekse onderwereld. Godin Styx- een dochter van Ocea- nus- bleef trouw aan oppergod Zeus en zij werd hiervoor beloond door een prominente plaats in de onderwereld. Zij mag daar haar water laten stromen en een ieder die de oversteek wil maken zal een muntstuk moeten betalen aan een stoicijnse veerman (wie betaalt de veerman/who pays the ferryman). Met deze achtergrondinformatie en dit te leiden naar het thema leven en dood in de letteren, kan men in het dagelijks leven zijn cre ativiteit tot uiting laten komen. De bibliotheek organiseert een bijzon dere tentoonstelling waarbij dit thema volledig aan bod komt. Tevens heeft de bibliotheek als cen traal onderwerp het "Tibetaans Do denboek" gekozen, waarover de heer Eric Bruijn op 20 maart -aan- vang20.00 uur- een lezing geeft. Het Tibetaans Dodenboek is een eeuwenoude mondelinge overleve ring van dodenverzen, geschreven door Padma Sambhava, een yogale- raar die het Boeddhisme naar Tibet bracht. De teksten leren dat de be tekenis van het sterven onverbreke lijk met de zin van het leven is ver bonden. De heer Bruijn is psychodynamisch therapeut, schrij ver en Tibetkenner en hij zal hiero ver zijn visie geven. Voor meer informatie en aanmel ding voor deze avond kan men te recht bij de informatiebalie van de bibliotheek. Waddinxveen - De Seniorenraad van Waddinxveen is woensdag 19 februari bijeengeweest. Na een ini tiatief van de Samenwerkende Ou derenbonden Waddinxveen (SWO) en de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (S.W.W.) hebben ver tegenwoordigers van de drie oude renbonden, de ANBO, KBO en PCOB, de kerken, de HWZM, de Gouwebloem, de Zonnebloem, de Telefooncirkel, Stichting Gehandi capten Waddinxveen en Souburgh, op 13 november 2002 besloten ge zamenlijk op te trekken om de be langen van de senioren in Wad dinxveen te behartigen. Daarvoor is de Seniorenraad opgericht, met als doelstelling, gevraagd en onge vraagd advies op beleidsniveau te geven aan organisaties die in Wad dinxveen actief zijn voor seniorenn, zoals bijvoorbeeld 'De Vierstroom', Woonpartners, de S.W.W. en de ge meente Waddinxveen. Dat bete kent dat de Seniorenraad in een vroeg stadium betrokken wil wor den in plannen die betrekking heb ben op senioren. In deze tweede bijeenkomst Js een besluit genomen over hoe de Seni orenraad denkt te gaan werken. Er zijn vier werkgroepen ingesteld die zich elk met een specifiek onder werp gaan bezighouden. Deze werkgroepen zullen regelmatig bij eenkomen. Daarnaast zal 4 a 5 per jaar de gehele Seniorenraad bij el kaar komen voor een plenaire ver gadering. In de werkgroep 'Zorg' zal de heer S. de Jong, directeur van Zorgcentrum Souburgh, het voortouw nemen. De groep dient nog te worden uitgebreid met ver tegenwoordigers van de kerken en maatschappelijke organisaties die fich met zorg bezighouden. In de i.iiiiiü..,.- - i --ï-- '-LïïJ. Waddinxveen - In Kreater wordt woensdag 5 maart de film "102 Echte Dalmatiers" vertoond. Aan vang 13.30 uur Dit is de laatste kin derfilm van dit seizoen. De film ver telt het verhaal van een vertederende Dalmatier pup. Nop pes, en haar gewiekste papegaai envriendje Waggelmans. Zij bele ven grappige en spannende avonturen in een poging om alle schattige puppies te redden uit de handen van de gemene Cruella de Vill. Cruella de Vill wordt wegens goed gedrag uit de gevangenis ontslagen en belooft nooit meer bontjassen te zullen aanraken. Deze belofte houdt ze niet vol en ze smeedt snode plannen om een droomjas te kunnen laten maken. Noppes en Waggelmans steken hier een stokje voor en in een dol dwaze achtervolging wordt Cruella uiteindelijk uitgeschakeld. De speeltijd van deze film is 96 mi nuten en is Nederlands gesproken. De toegang bedraagt 2,-. Reserve ren kan bij Krater: 0182-614422. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging de Paddestoel wordt vrijdag 28 februari een bin go gehouden. Er worden 10 rondes gespeeld. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De entree is vrij. Een kinderbingo wordt woensdag middag 5 maart van 13.30 tot 15.30 uur gehuden voor alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Bij de kin derbingo valt iedereen in de prij zen! De entree bedraagt voor leden 1,05, niet-leden betalen 1,25. Verpleeghuisarts of basisarts, we nebben je nodig! Bel eens: 0180-631885 Mijn fietsmaatje is 26-02 jarig. H.G. en nog vele km gezond plezier van 106 KERKDIENSTEN - 2 maart Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 11.15 uur Eu charistieviering pastor A. v.d. Helm. Geref. kerk 9.30 uur pastor G. Martini. Herv. Kerk 10.00 uur ds. A.A. van Houwelingen. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. J.K. Verbree; 18.30 uur ds. W.G. v.d. Top. Boskoop Herv. Gem. 11.00 uur ds. M.D. van der Giessen. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk 9.15 uur drs. R.H. Stut voet; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. ten Klooster; 18.00 uur PJK. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda 0182-698820. werkgroep 'Verkeer en vervoer' zal de heer Sirre van de -KBO, vanuit zijn werkervaring sturing geven aan een groepje van deskundigen op dit gebied. Deze mensen zullen nog worden benaderd. De heren B. de Ruiter (ANBO) en H. Slootjes (HWZM) zullen hun ervaring in gaan zetten voor de werkgroep 'Wonen'. Daarbij heeft de heer Ver vers namens de SWB, Waddinx veens grootste wooncorporatie voor seniorenwoningen, medewer king toegezegd en zal de VAC van de Stichting Vrouwenraad Wad dinxveen worden benaderd. Ten slotte zal de huidige activiteiten commissie van de S.W.W., waarin de diverse organisaties reeds een afgevaardigde hebben op het ge bied van seniorenactiviteiten, wor den gevraagd de werkgroep 'Soci aal culturele activiteiten' inhoud te geven. Wethouder mevrouw Gerts heeft reeds laten weten positief te staan tegenover het initiatief van de or ganisaties die de Seniorenraad in houd gaan geven. Op woensdag 5 maart zal de SWO namens de samenwerkende oude- renorganisaties in Waddinxveen, om 16.00 uur op het gemeentehuis het rapport 'Woningen voor oude ren' aanbieden aan de wethouders Gerts en Van der Torren. Dit rap port is samengesteld door de drie ouderenbonden met ondersteu ning van de provincie Zuid-Holland. Mensen die geïnteresseerd zijn in de Seniorenraad en wellicht vanuit een specifieke deskundigheid een bijdrage willen leveren, kunnen contact opnemen met de voorzit ter, de heer Roefs, telefoon 0182- 613343. Waddinxveen - Na zes ronden staat WSV 2 met drie wedstrijden ge wonnen en drie verloren in de achterhoede: twee nederlagen zijn erg zwaar geweest, en de overwin ningen compenseren dat maar ge deeltelijk. De thuiswedstrijd tegen het eerste van Maas-sluis had met iets meer geluk een dikke over winning kunnen zijn, maar dat heb je in zulke wedstrijden nu eenmaal. Vier partijen werden gewonnen, twee verloren en twee werden re mise. Dat is niet slecht, maar het tweede is nog lang niet veilig. In de interne competitie duelleer den Wim Hennink en Eduard Phi- lipse. Eduard is een tamelijk goed kenner van openingstheorie en verdedigde het Frans volgens de regelen der kunst. Wim kwam er niet door en na hard werken resul teerde er remise. Mark van Putten kreeg in de opening wat voordeel, maar raakte het spoor bijster en kwam in een eindspel, waarin Hans van Woudenberg zonder compen satie twee pionnen voor stond: punt voor Hans. Arjan Hennink en Erik Hennink probeerden elkaar in de opening op onbekend terrein te lokken. Erik kreeg een gewonnen eindspel op het bord, maar faalde in het afhouden van de witte ko ning en bleef op remise steken. Wim van Os gebruikte veel tijd en kwam tegen Ton van Nieukerke beter te staan, maar zag met nog twee minuten geen heil in door spelen en accepteerde remise. Ro nald Dannis maakte een einde aan een zegetocht van Wim van der Hoek. Wim'Mulder had zijn werk aan Evert Hildebrand, maar met twee gevaarlijke vrijpionnen kwam hij er uiteindelijk door. Ton Kuiper kreeg al vroeg in de partij medewerking van Albert Prins en won. Jan Muit en Ryan den Drijver kregen een open lijn op het bord, maar wisten die geen van beide te beheersen als invalsroute. Remise. Henk Erkelens en Jaap Smit keken al een paar weken naar een onderling duel uit, maar op de tiende zet verslikte Henk zich in de Rubinsteinvariant van het Frans en daarmee was het feitelijk afge lopen. Hans van Offeren en neef Dirk metselden de stelling dicht en Hans was heel blij met het zo ver kregen remise. Adriaan van der Starre deed uit pure vriendelijkheid een paar cadeautjes aan Arie Ver sluis, die het onbeleefd vond om ze niet aan te nemen. Bart van Putten handhaafde tegen Henk van Erk zijn score van 100%. Gerard Toren beek trof het slecht, dat Jan Kraijesteijn deze week wakker was, maar Jan is onder normale omstan digheden een tamelijk goed scha ker. Herman van Offeren had geen kind aan Jeroen van der Veen. Randy Girdhari wist na torenwinst wel raad met Sander van Veen. Stand aan kop (geschat): 1. W.Hen- nink, 2. E.Hennink, 3. M.van Put ten, 4. Van Os, 5. Van der Haven, 6. Philipse, 7. A.Hennink, 8.Van Nieu kerke, 9. Van Woudenberg, 10. N.Dannis. .tilli.uUiJiillj i il J-.t i 2 -- Waddinxveen/Boskoop - Onder de noemer 'Thank you for the music' geven vier koren vrijdag 28 maart een jubileumconcert in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde. Dit concert wordt de musicus Jeroen Bosman aangeboden door het Jeugdkoor 'Cantarella' uit Delft, het Kamerkoor 'Martini Ensemble' uit Voorburg, het Haaglands Poli- tiemannenkoor 'Entre Nous' uit Den Haag en het Regiomannen koor 'Die Gouwe Sanghers' uit Bos koop. De mannenkoren van van avond staan dit jaar 15 jaar onder zijn muzikale leiding, terwijl Jeroen 10 en 5 jaar dirigent is van Martini en Cantarella. Dit concert staat mede in het teken van het feit dat Jeroen Bosman dit jaar zijn 25-jarig iMf -■ tih Liiii.iiiüi.' toonkunstenaarschap viert. Medewerking wordt verleend door de organist/pianist Aart de Kort. Het was de wens van Jeroen Bos man om met al zijn koren een con cert te geven met door hem geko zen werken. Het programma ziet er zeer gevari eerd uit. Mannenkoorzang wordt afgewisseld door het kamerkoor en het jeugdkoor. Ook zingen alle koren samen en wordt begeleidt door Aart de Kort op orgel/piano. Buiten profane werken van Johann Sebastian Bach en Franz Schubert als 'Die Nacht' en 'Jesu bleibet meine Freude', kunnen de aanwe- iii-i --ii s zigen meer eigentijdse werken horen van Ber Joosen, Annie M.G. Schmidt onder andere 'Poes. Poes poes uit Ja zuster, nee zuster, 'Climb ev'ry mounten' uit de Sound of music, 'Memory' uit de Cats van An drew Lloyd Webber, 'My heart will go on' uit Titanic. Aart de Kort speelt een instrumentaal intermez- Het "Thank you for the music"-con- cert begint om 20.00 uur, de zaal gaat om 19.15 uur open. De toe gang bedraagt 7,50. Kaarten zijn telefonisch te bestellen (0172- 214338, 0172-588223 of 0182- 612623) en zolang de voorraad strekt 's avonds aan de kerk.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 10