T00S-TALINTEN IN SELECTIE JONG ORANJE VERLIES VOOR KWIEK PLAATSINGSWEDSTRIJD VOOR NK TURNEN BEKERVERLIES BE FAIR NA SPANNENDE STRIJD PRIMA RESULTATEN BONDS- TEAMS DE GOUWE FLYERS HEREN 1 VERSLAAT KOPLOPER NESSELANDE BOEKT REGELMATIGE OVERWINNING Hart van Holland 26 februari 2003 SPORT Selectie Intensief programma Volleybal Tafeltennis Turnen Volleybal Waterpolo Basketbal Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - TOOS heeft sinds een half jaar twee getalenteerde turnstertjes, die in de Oranje Jong Talent selectie meedoen. Het zijn Tessa Gutker en Dianna Teunisse. Tessa Gutker is negen jaar oud en komt uit in de klasse Pupil I en Dianna Teunisse is 11 jaar oud en komt uit in de klasse Jeugd. Beide meisjes trainen bij TOOS onder leiding van René Kleiweg. Voor TOOS is het de eerste keer, dat meisjes zijn geselecteerd voor deze selectiegroep. De Koninklijke Nederlandse Gym nastiek Unie probeert landelijk jong talent te vinden, dat over een aantal jaren de huidige Nederland se topturnsters volwaardig kunnen opvolgen. Na diverse selecties zijn uiteindelijk ongeveer 75 talentjes uitgekozen voor de 'Oranje Jong Talent selectie'. De beide Waddinxveense meisjes turnen op het hoogste niveau in Nederland. Om daarin goed mee te kunnen, trainen ze bijna dagelijks en in totaal ongeveer twintig uur per week. Ook op vrijdagmorgen trainen de meisjes. Voor deze trai ning hebben ze vrij gekregen van school. René Kleiweg: "Tessa en Dianne maken veel trainingsuren per week, maar eigenlijk hebben we in Waddinxveen niet alle benodigde faciliteiten in huis. Daarom trainen ze op zondag bij Pro Patria in Zoe- termeer. Daar hebben ze beschik king over een zeer goed geoutil leerde trainingshal met veel faciliteiten, zoals een vrije oefe- ningsvloer, een tumblingbaan en alle turntoestellen." In januari hebben Tessa en Dianna deelgenomen aan een intensief trainingsweekend. Daarbij zijn allerlei testen afgenomen. In cen trale trainingen, die gedurende het jaar plaatsvinden, zullen de vorde ringen van beide meisjes worden gevolgd. Aan hef eind van dit jaar wordt dan bepaald of ze in de se lectiegroep mogen blijven. Onlangs deden ze mee aan selectiewedstrij den voor de Nationale Kampioen schappen. Beide Waddinxveense meisjes willen als het even kan tur nen als topsport gaan beoefenen. Maar daarvoor is veel discipline nodig én een hoge tijdsbesteding. We vroegen Tessa en Dianne of er in hun leven veel veranderd is, sinds ze de turnsport zo intensief beoefenen. "Best wel," beamen ze volmondig. "Maar we vinden het helemaal niet erg. We zouden zelfs graag nog wel meer uren willen trainen." Zo nu en dan vinden ze het jammer dat ze bijvoorbeeld een feestje van een schoolvriendin netje moeten afzeggen, maar ver der lijken ze de goede instelling te hebben om hoge ogen te gaan gooien. Rotterdam - Nesselande speelde za terdag 22 februari in Dordrecht tegen hekkensluiter Dimplex/Ek- spalvo. Dit team waarin oud-Nesse- lande spelers. Ferry van Hal, Coen Duiverman, Timo Dijkgraaf in spe len staat op de laatste plaats en heeft geen kans meer de play-out te ontlopen. Nesselande wist deze wedstrijd via de setstanden 21-25, 23-25 en 21-25 winnend af te slui ten en blijft zo nog beter in de race om de vierde plek. Zaterdag 1 maart krijgt Nesselande in het Topsportcentrum het team van FlorieA/revok uit Nieuwegein op bezoek. Dan kunnen de spelers zich revancheren voor de smade lijke nederlaag, die zij in Nieuw egein opliepen. Maar eerst zal het team moeten afrekenen met HRS Hypotheken/Assen in de return wedstrijd van de kwartfinale beker vanavond, woensdag 26 februari, om 20.00 uur in het Topsportcen trum. Bij winst speelt ORTEC.Nesse- lande in de halve finale beker tegen Omniworld, 5 maart in Rot terdam en 12 maart in Almere. Hoera, 26 februari wordt Maarten weer een jaartje (42) ouder. H.G. Willy en Roland xxx Willem Verkade is geboren op 12 februari Willem Jeannet H.G. van opa en oma Verkade Waddinxveen - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft opnieuw verloren. In de promotieklasse van de regionale afdeling Holland-West verloor Kwiek ditmaal van het Rijswijkse Steeds Hoger/TSB 2. Het werd 2-8, Ronald Verboon won een partij en, samen met Wim van Wageningen, het dubbel, Kees Vos scoorde niet. Kwiek 2 verloor, in de 2e klasse pro motie van de Goudse afdeling, thuis met 1-9 van het Schoonho- vense Smash 3. Alleen Frank van der Laan wist te scoren, Coen van der Laan en Marco Brookman won nen niet. Kwiek 3 won, in klasse 2-degr., met ruime cijfers van het Haastrechtse TOP 4. Paul van der Hart en Rob Kappé bleven ongeslagen, Jacques Brand won twee keer en, samen met Rob Kappé, het dubbel. Uitslaq 9-1. Winst was er ook voor Kwiek 6 (8-2 tegen het Nieuwkoopse TTVN 5), Kwiek 7 (6-4 tegen het Ouderkerk- se OTTV 2), Kwiek 9 (6-4 tegen TTVN 7), Kwiek 10 (8-2 tegen TZM 3 uit Moerkapelle) en Kwiek 11 (9-1 tegen het Goudse Flamingo's 9). Het eerste jeugdteam van Kwiek debuteert aardig in de landelijke competitie. De uitwedstrijd tegen Bijmaat 1 in de C-klasse werd ge lijkgespeeld. Peter Vermeulen bleef ongeslagen, Jaap Cammeraat won één keer, beiden wonnen ook het dubbel. Danny Vermeulen kwam niet tot winst. Bprnpn nn 7nnmAA/aHHinY\/oon I n aan -»»-,+ i in_ -»- Bergen op ZoomA/Vaddinxveen - In Bergen op Zoom werd zondag 23 februari de eerste plaatsingswed strijd voor het NK turnen gehou den. De turnsters Tessa Gutker en Dianne Teunisse van TOOS komen dit jaar voor het eerst uit in het ni veau Topsport. Na drie plaatsings wedstrijden gaan alleen de beste turnsters door naar de Nationale kampioenschappen Turnen. In het niveau Pupil 1 draaide Tessa een redelijke wedstrijd maar had een aantal mislukkingen op balk. Ook op brug liet ze een redelijke oefening zien maar viel ze er met de "zolendraai' af. Het onderdeel vloer ging goed maar mist ze nog een aantal onderdelen voor een hoge uitgangswaarde en op het laatste toestel sprong wist Tessa een hoge score van 8.70 te beha len. Met een totaalscore van 23.317 werd Tessa 25e. In het niveau Jeugd draaide Dianne haar eerste wedstrijd in de klasse Topsport. Ook Dianne draaide een redelijke wedstrijd maar had op balk een aantal mislukkingen. Brug ging redelijk met 'Losom tot hand stand' maar viel er daarna af. Voor sprong kreeg ze voor haar 'over slag' een 6.35. Op het laatste onderdeel vloer sprong Dianne voor het eerst 'schroefsalto' maar ook hier een paar mislukkingen. Met een totaalscore van 19.65 ein digde Dianne op de 24e plaats. Waddinxveen/Boskoop - Heren 1 van de Guwe speelde afgelopen za terdag speelde thuis tegen mede degradatiekandidaat Katwijk. Uit het duel wist het team van trai ner/coach Anton Heiden twee be langrijke punten te pakken door met 10-8 te winnen. Dames 1 was dit weekend vrij. Heren 1 De heren kregen de kans om zich te revancheren voor het verlies in de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Katwijk. De ploeg van ex-Gouweco- ach Hugo Boonstoppel. De heren van de Gouwe waren gewaar schuwd, want vorige week wist Katwijk knap te winnen van koplo per Alliance. Ruimte voor onder schatting was er duidelijk niet voor de ploeg van trainer/coach Anton Heiden. Beide ploegen gingen vanaf het begin voor de overwin ning, hetgeen een stevige, fanatie ke wedstrijd opleverde van begin tot eind. Jaco de Jong opende de score in de eerste periode door twee fraaie afstandschoten in de overtal-situaties goed binnen te schieten. Met een 2-1 voorsprong gingen de heren van de Gouwe de tweede periode in. In deze periode waren de ploegen nog steeds zeer aan elkaar gewaagd en kregen veel kansen. Bobby Huikeshoven en Mare Faber wisten in deze periode te scoren, maar konden niet voor komen dat Katwijk in deze periode toch langszij wist te komen. Met een 4-4 tussenstand halverwege de wedstrijd was er dus nog van alles I M J -M' 4 M t f f mogelijk. In de derde periode leek het erop dat de Gouweheren meer grip op de wedstrijd kregen. Kee per Erik van Beek pareerde een aantal zeer fraaie schoten, Remko Overdam en Peter Bergenhenegou- wen echter, wisten knap te scoren en brachten hun team op een 6-4 voorsprong. In de vierde periode waren het de routiniers Mark Mommers (2x), Mare Faber en Remko Overdam die hun ploeg op een comfortabele voorsprong van 10-6 brachten. De wedstrijd was gespeeld. Jeugdkeeper Erik Vermeij mocht nog een paar minuten rui ken aan de eerste klasse. Hij kon niet helemaal voorkomen dat, door wat nonchalance van zijn ploegge noten, Katwijk alsnog een paar vrije kansen kreeg. Uiteindelijk werden de heren van de Gouwe met 10-8 de terechte overwinnaar van de wedstrijd. Donderdag 27 februari speelt dames 1 om 20.30 uur thuis tegen Polar Bears uit Ede. Beide ploegen hebben zich reeds geplaatst voor de play-offs, doch in theorie kan de Gouwe nog op de tweede plaats eindigen en dat geeft weer voorde len bij de keuze van het wedstrijd programma bij de play-offs. Zater dag 1 maart speelt dames 1 uit tegen Grando GZC Donk in De Tobbe te Gouda. De wedstrijd be gint om 19.45 uur. Tenslotte speelt dames 2 zondag 2 maart thuis de uitgestelde wedstrijd tegen ZWV- Nereus 2 uit Zaandam. Aanvanq 16.30 uur. Waddinxveen - In de kwartfinale van de bekerstrijd in de promotie klassen/derde divisie moest het eer ste damesteam van Be Fair donder dagavond 20 februari aantreden tegen Spits/Dos. Be Fair had het thuisvoordeel en Spits/Dos had het voordeel in de competitie een klas se hoger te spelen. Al vanaf het begin bleek dat de teams aan el kaar gewaagd waren. Coach Mi chael van Maaren liet een aantal speelsters op een andere plaats in het veld spelen dan normaal en deze keuze plus het enthousiasme van de speelsters wierpen hun vruchten af. Pas aan het einde van de eerste set konden de gasten doordrukken en wonnen met 20- 25. Het aanvallende en variërende spel van beide teams zorgde voor een enerverende wedstrijd en ook hier konden de gastvrouwen van Be Fair net niet voor een verrassing zorgen. Met 21-25 werd het 2-0 in sets voor de gasten uit Schoonho ven. Ook de derde set zorgde voor veel kijkpleziermaar werd helaas voor de Waddinxveense dames, een herhaling van de tweede set: 21-25. Spits/Dos gaat derhalve door naar de halve finale. Keukencen trum Be Fair kan echter terugkijken op een prima wedstrijd die veel be looft voor het vervolg van de com petitie, waar zij zich op dit moment op een achtste plaats in promotie klasse A bevindt. Waddinxveen - Flyers Heren 1 deed goede zaken door de on geslagen koploper Leerdam te verslaan. Een incompleet Dames 1 had geen kans in Den Haag tegen Jumpers Heren 1 begon een beetje aar zelend aan de wedstrijd. Men had geen idee hoe sterk men de koploper Leerdam moest in schatten. De eerste paar minuten waren dan ook voor de bezoekers, maar na een minuut of zes zagen de Waddinxveners wel mogelijkhe den om een goed resultaat te boe ken en namen het initiatief. De eer ste periode werd afgesloten met 18-15. In de tweede periode vocht Leerdam zich knap terug en pakte deze periode met 13-17. In de derde en vierde periode was het al leen nog maar Flyers dat de toon zette. Met goed basketbal werd Leerdam onder druk gezet en voor al door het snelle spel van de gastheren kwamen de bezoekers er niet meer aan te pas. Ook het sco ren aan Flyers kant was goed ver zorgd en dat geeft vertrouwen voor de toekomst. Via 26-15 en 25r 16 kwam er een duidelijke over winning op het bord. Uitslag 82-63. Topscoorder: Wim Koole met 17 punten. Flyers Dames 1 wacht nog steecis op de eerste overwinning. Flyers speelt in een poule, waar iedereen van ie dereen kan winnen, maar voor Fly ers geldt, dat het team dan wel compleet moet zijn. In den Haag tegen Jumpers was dit niet het geval. Flyers miste een paar basis speelsters en dat kwam de wed strijd niet ten goede. Verdedigend klopte het nog wel, maar aanval lend kon men geen potten breken. Jumpers bepaalde de gang van zaken en via 12-8, 12-8, 13-6 en 15- 4 konden de Waddinxveense dames met een 52-26 nederlaag huiswaarts keren. De mooiste wedstrijd van het weekend was de strijd tussen Jon gens Kadetten 1 en Westland Stars. Twee aan elkaar gewaagde teams speelden vol voor de winst en er was veel te genieten van goed bas ketbal. Flyers was, nadat men zich goed had ingesteld op het spel van de tegenstanders, iets daad- krachtiger en via 10-11, 22-15, 17- 15 en 15-14 werd een mooie over winning binnengesleept. Uitslag 64-55. Topscoorder: Reinier God- dijn met 18 punten. Meisjes Kadetten 1 speelde tegen Voorburg een goede eerste helft (20-25), maar zakte ver terug in de tweede helft en verloor met 49-72. Topscoorder: Kim Moons met 12 punten. Ook Jongens Aspiranten 1 deed het de eerste helft goed tegen Dun- kinn. De ruststand was 22-23. In de derde periode kwam Flyers niet goed tot scoren en omdat de be zoekers dat wel bleven doen, namen die via 6-16 een redelijke voorsprong, deze werd in de vierde periode nog uitgebouwd. Uitslag 38-60. Topscoorder: Marco Lind- hout met 10 punten. Jongens Mini's speelde drie perio des goed, maar vergooide de over winning in de derde periode, die ging met 2 -18 naar MSV. Einduit slag 44-59. Topscoorder: Jeroen Hoogendoorn met 15 punten. Vrijdagavond 28 februari 19.00 uur Heren 2 tegen Leiderdorp en om 21,00 uur Heren 1 tegen Leiden. 4 1 t 4 J 1 i - 4 4 <i i

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19