VOGELVERENIGING ZANG EN KLEUR VIERT JUBILEUM MET 'OPEN AVOND' CARNAVAL BARST DIT WEEKEND LOS WERELDGEBEDSDAG VERKIEZINGENSITE OOK VOOR DE PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN BIBLIOTHEEK START VOORLEES- TEAM VAN 50-PLUSSERS INZAMELINGSACTIE BIJEENKOMST TOEKOMST TUINBOUW Hart van Holland 26 februari 2003 pagina 23 REGIO Politiek leeft De verkiezingensite is er voor iedereen Meer weten Door Frits Bromberg Zevenhuizen - "Zielig? Abso luut niet". Dit antwoord zal voorzitter J. van den Berg van vogelvereniging 'Zang en Kleur' geven aan iedereen, die van mening is dat vogels niet voor niets vleugels hebben en het luchtruim verdienen. Van den Berg weet waar hij het over heeft. Zijn vereniging bestaat 35 jaar en gaf vorige week vrij dag een receptie voor leden en oud-leden. Komende vrijdag avond is in het clubgebouw aan de Zuidpias 6 een 'open avond' voor iedere geïnteresseerde. Zang en Kleur is 16 februari 1968 opgericht door J. Sterk, tevens de eerste voorzitter. De verenging telt thans 55 leden, waarvan 5 jeugdleden, dat is tot 18 jaar. Van den Berg: "Als alle leden en oud-leden bijelkaar zouden komen, zouden we tweehonderd neuzen kunnen tellen. Er is veel verschuiving. Jammer, want het is een ontspannende hobby die heel weinig werk aan onderhoud vergt en een maximum aan plezier. Wie met vakantie gaat, vindt binnen de vereniging altijd wel iemand die wil oppassen en is zo iemand er niet, dan kan met moderne appara tuur alles automatisch gebeuren: voedsel en water geven, zelfs ver schoning door waterafvoer. Ham sters. Die vragen heel wat meer onderhoud en verzorging." Leden van 'Zang en Kleur' genieten op verschillende wijze van hun hobby. Van den Berg: "Sommigen betalen hun jaarcontributie van 25,41 precies zonder een vogel te Voorzitter J. van den Berg (rechts) en medeoprichter A. Jansen van vogelvereniging 'Zang en kleur'. hebben, anderen proberen door vogels te kweken steeds mooiere exemplaren in bezit te krijgen. Dat ik het houden van vogels absoluut niet zielig vind, voor de vogels dan, komt omdat vrijwel alle vogels ge cultiveerd zijn en net anders ge wend zijn dan een kooi. Je vraagt de houder van een tropisch aquari um ook niet, z'n vissen terug te zet ten in een Braziliaanse rivier, waar ze oorspronkelijk vandaan komen." Een koppige mening over impor teurs heeft Van den Berg wel: "Die moeten ze de nek omdraaien. Sterk gezegd, inderdaad, maarzo bedoel ik het wel. Overigens wordt hun handel binnenkort verboden. Ove rigens is in Nederland voldoende kweek van vrijwel alle vogelsoor ten." Wie morgen begint met twee ka naries en er een jaar later dus acht heeft of zo, kan het overtollige ge vogelte gemakkelijk kwijt op de Boskoopse vogelmarkten. "Wie niet te veel vraagt, raakt ze altijd kwijt", aldus de huidige voorzitter. Boskoop - Het carnavalsweekend start vrijdag 28 februari 's middags met een rondgang van de Prins en Hofdame langs de ouderen en zie ken in de gemeente. Van 18.30 tot en met 19.30 uur wordt er een be zoek gebracht aan het zorgcen trum aan de Boezemlaan. Vervol gens wordt de sleutel van Boskoop opgehaald bij burgemeester J. Rijs- dijk, op het gemeentehuis, leder een is daar van harte welkom tot ongeveer 20.30 uur. Vanaf 21.00 uur begint in de Rozenburcht het Bal Masqué, met het Demasqué om 11 over half 11. Zorg wel dat je voor 22.00 uur binnen bent, want dan stopt de jury met jureren. Zaterdag 1 maart begint met de Optocht. De optocht start om 13.00 uur op het terrein van de Boskoop- se veiling. De prijsuitreiking voor de mooiste wagen vindt plaats in de Rozenburcht om ongeveer 16.30 uur. Om 21.00 uur is het tijd voor het Boeren Bal. Deze avond is ge heel uitverkocht. Zondag 2 maart is er het Clownsbal vanaf 21.00 uur. Op maandag 3 maart begint om 14.00 uur het 60+ carnaval (zaal open vanaf 13.15 uur) tot 17.00 uur. Het caranaval wordt 3 maart 's avonds afgesloten om 21.00. Deze avond is alleen voor leden van car navalsvereniging de Krooshappers. Boskoop - De Wereldgebedsdag wordt dit jaar op vrijdag 7 maart gehouden. In 24 uur gaat het gebed de hele wereld rond; in 180 landen dezelfde viering op dezelf de dag. Het thema is 'Kom, Schep per Geest'. Christenvrouwen in Li banon hebben de liturgie van de viering samengesteld. Voor projec ten in dat land zal worden gecol lecteerd: onder andere voor scho ling van kinderen in vluchtelingendorpen en revalidatie van kinderen met en handicap. De oecumenische viering in Bos koop is voorbereid door vertegen woordigers van verschillende ker ken. Muzikale medewerking wordt verleend door organist J.A. de Jong en het R.K. Gemengd koor St. Cae- cilia onder leiding van dirigent Maria Kuckartz. Een meditatief mo ment wordt verzorgd door pastor Marijke Ameling. Ook wordt medewerking verleend door een Boskoops gezin waarvan de echtgenoot geboren is in Liba non. Aan de hand van enkele dia's proberen zij een zo goed mogelijk beeld van hun land te geven. Een land met een schitterende natuur en een boeiend verleden. Na afloop van de viering is er gele genheid om elkaar te ontmoeten, producten uit Libanon te bekijken en vragen te stellen aan de familie El Jeaid. ledereen is van harte welkom op 7 maart om 19.30 uur in de kerk van de Vrijzinnig Protestantse Geloofs gemeenschap aan de Burgemeester Colijnstraat 24. Regio - Het Agrarisch Platform van het CDA houdt op 3 maart vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in het bedrijfsrestaurant van Bloemenveiling Flora- Holland in Bleiswijk. In het kader van de Statenverkiezingen van 11 maart zal WLTO-voorzitter Jan Heijkoop zich kritisch uitlaten over het gevoerde en het toekomstige beleid van de Provincie. Europarlementari ër Bert Doorn zal de ontwikkelingen in Europa toelichten. Na de pauze is er gelegenheid in discussie te gaan met de leden van het forum. In het forum hebben zitting de leden van de Provinciale Staten: Greetje Willemsma en Koos Verbeek, Gedeputeerde Leen van der Sar en voorzitter van de WLTO Jan Heijkoop. De landelijke verkiezingen zijn net achter de rug, de grote win naars en verliezers zijn bekend en de zetels verdeeld. Tijd om weer rustig adem te halen en af te wachten wat politiek Neder land gaat doen. Of niet? De Pro vinciale Statenverkiezingen op 11 maart 2003 zijn nét zo be langrijk. Misschien zelfs belang rijker, want de uitslag van deze verkiezingen heeft invloed op uw directe omgeving. Kennis net wil graag dat jongeren kun nen zien dat ook deze verkie zingen tellen en houdt daarom de speciale themasite http://verkiezingen.kennisnet.nl in de lucht. Dat politiek geen saai onderwerp is bewijst de uitgebreide en interac tieve verkiezingensite van Kennis net. Hier kunnen scholieren allerlei informatie vinden over politiek en politieke partijen - speciaal ge schreven voor jongeren en dus heel begrijpelijk. De site - die helemaal geactualiseerd is en nu vooral in zoomt op de Provinciale Statenver kiezingen - biedt onder meer actu aliteiten, verkiezingsuitslagen, achtergronden, discussies en debat ten. Nieuw op de verkiezingensite is de peilbox. Jongeren kunnen hier hun mening geven over provinciale kwesties en tevens peilen hoe an dere jongeren daarover denken. Andere belangrijke en handige in strumenten op de verkiezingensite zijn de Provinciale Stemwijzer en de Kieshulp. Bij de Provinciale Stemwijzer klikt een bezoeker eerst op de vlag van zijn provincie. Ver volgens krijgt hij 28 stellingen die voor deze provincie relevant zijn. Door stellingen als 'de NoordZuid- lijn moet worden doorgetrokken naar Zaanstad, Purmerend en Alk maar', 'om het autogebruik tegen te gaan moet een gedifferentieer de kilometerheffing worden inge voerd,' en 'de mergel-, grind-, en zandwinning in Limburg moet wor den beëindigd' wordt de invuller gedwongen na te denken over po litieke thema's in zijn omgeving. Na het beantwoorden van de stellin gen geeft de Stemwijzer hem een overzicht van partijen die het beste bij z'n mening aansluiten. De Kies hulp werkt precies hetzelfde alleen zijn de stellingen daar gespitst op landelijke politieke onderwerpen. De verkiezingensite van Kennisnet is al meer dan een jaar online en wordt nog elke dag druk bezocht. De Kieshulp op de site is tijdens de verkiezingsperiodes veelvuldig ge raadpleegd en niet alleen door jon geren! Er zijn opk veel volwassenen die de Kieshulp gebruiken om tot een politieke keuze te komen. Veel docenten zien in de verkiezingensi te een extra informatiebron die zij kunnen gebruiken bij hun lessen. Voor hen is op de site een apart ge deelte waar zij online lesbrieven en opdrachten kunnen vinden over bijvoorbeeld de Provinciale Staten verkiezingen. De verkiezingensite heeft inmiddels dus een heel breed publiek en is voor jong en oud een handig middel om politiek actief te zijn. Wil je ook bij de de Provinciale Sta tenverkiezingen weloverwogen een keuze maken? Kijk dan op de speciale themasite 'Verkiezingen' van Kennisnet (http//verkiezin- gen.kennisnet.nl). Surf overigens ook eens naar één van de andere interessante themasites van Kennis net. Zij zijn absoluut het bekijken waard! Boskoop - Op initiatief van bi bliotheek Boskoop zijn 50-plus- sers zes weken lang eenmaal per week aan het voorlezen op peuterspeelzaal 't Trommelaar tje en peuterspeelzaal de Peu- terstek. Het gaat om een proef die bij goed resultaat wordt voortgezet en uitgebreid naar andere peuterspeelzalen. Nederlandse kinderen lezen steeds minder en vaak ook minder goed dan pakweg 20 jaar geleden. Bibli otheken, peuterspeelzalen en scho len steken daarom veel energie in het bevorderen van het lezen, waarbij zeker ook het plezier in lezen niet vergeten wordt. Zij kun nen daarbij wel een beetje steun gebruiken en zo ontwikkelde de bi bliotheek van Boskoop het plan om een beroep te doen op 50-plussers. Uit onderzoek blijkt namelijk steeds weer dat in die leeftijdscate gorie het meest gelezen wordt en de ware liefhebber draagt de boodschap het beste over. Boven dien is het afgelopen jaar in andere Nederlandse gemeenten al erva ring opgedaan met voorleesteams van ouderen Dat ook de Boskoopse 50-plussers graag voorlezen bleek spoedig na de eerste oproep van de biblio theek. Na een grondige voorbereiding zijn de 50 plussers per 1 februari aan hun nieuwe taak begonnen. Ze nemen een boek mee, en heel veel goede raad, die ze meekregen tij dens een workshop in de biblio theek. Daar hebben ze, omringd door boeken, hun kennis over kin deren, jeugdboeken en voorlezen nog eens kunnen opfrissen. Boskoop - De stichting Vraag en Aanbod Internationaal heeft als eerste doelstelling om in Nederland jonge en langdurig werklozen te begeleiden naar werk of verdere scholing. In diverse werkplaatsen verspreid over het land krijgen zij professionele begeleiding. Met het opknappen van de ingezamelde goederen ontdekken zij hun capa citeiten en leren omgaan met het arbeidsproces. Het ondersteunen van projecten in ontwikkelingslanden is de tweede doelstelling. De gereviseerde spul len worden naar kleinschalige pro jecten in met name Afrika verzon den. De goederen stellen mensen in die landen in staat een beroeps opleiding te volgen of in eigen le vensonderhoud te voorzien. De inzamelingsactie van "Vraag en aanbod internationaal wordt dit jaar gehouden op woensdag 5 maart van 9.00 tot 12.00 uur op het kerkplein van de RK-kerJc aan de A.P. van Neslaan 50. Wat wordt er zoal ingezameld: naaimachines (hand, elektrisch, trap), breimachines, compleet, schrijfmachines (mechanisch), schrijfmachines (elektrisch) maar geen machines met lintcassettes, printers (matrix: Star en Epson). Eenvoudig handgereedschap voor: timmerman, metselaar, fietsherstel- ler, loodgieter, automonteur, schoenmaker, elektricien. Eenvou dig landbouwgereedschap (spade, hark, cultivator, snoeischaar, enzo voort). Professioneel elektrisch handgereedschap -< (bijvoorbeeld Makita, Hitachi; geen DHZ-gereed- schap). Buitenboordmotoren (Evin- rude, Johnson, OMC), generators en compressors (draagbaar) elek trisch lasgereedschap, waterpom pen (mechanisch). Rolstoelen (in dien inklapbaar), krukken, looprekjes, verpleegsterskleding, schoon beddengoed (eenpersoon- slakens en dekens), pannen, bestek servies (van rvs of Mepal), servies goed van Mepal. Wat de organisatie niet kan accep teren: meubilair, keukenappara- tuur en wasmachines, beeld- en ge luidsapparatuur, huisraad enzovoort. Voor meer informatie: dinsdag- en woensdagmorgen op het parochie secretariaat, telefoon 212309 (Hilda Mathot).

Hart van Holland | 2003 | | pagina 23