nieuws Rabobank'Blik op Wonen' Mokerslag voor Ahold en beurzen Afnemende verhuismobiliteit baart Rabo Vastgoed zorgen Rabobank lanceert Generatiehypotheek De bank waar je lid van wordt Weeknieuws Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland 26 februari 2003 voor u, van en door uw bank 'X Bezoekadressen: AGENDA Dorpsstraat 190,2761 Ai Zevenhuizen psstraat 12,2751AZ Moerkapelie Openingstijden: Rabo ordeiiiin: Service centrum verzekering Telefoonnummer Alqem sen/cards: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Helpdesk Internetbankieren: Vraag nu een hypotheekadviesge- sprek aan en ontvang gratis het Rabobank 'Blik op Wonen'! Het 'Blik op Wonen' is een groot verfblik boordevol informatie die van pas komt bij de oriëntatie op de aan koop van een andere woning. Wat vindt u in het blik? In het 25 centimeter grote verfblik vindt u tal van aanbiedingen, informa tie en leuke'hebbedingetjes'zoals: Praktisch boekje met antwoord op vragen als'Hoe vindt u het huis van uw dromen?' of 'Wat komt er kijken bij een financiering?' Tevens infor matie over de notaris en de makelaar en achterin ruimte om uw eigen schetsen te maken van uw toekom stige huis. Informatie van Interpolis over woon- verzekeringen met gratis een handig sjabloon waarmee u de nieuwe inde ling van uw huis kunt tekenen. Informatie over bijvoorbeeld keuken inrichting en doe-het-zelf-artikelen. Waardevolle kortingscoupons op producten waarmee u uw nieuwe huis voordelig kunt inrichten. Kortom een blik vol interessante infor matie en aantrekkelijke voordeeltjes. Een ander huis kopen betekent nu eenmaal méér dan het afsluiten van een hypotheek. Als grootste hypo theekverstrekker van Nederland, wil de Rabobank u graag hiermee van dienst zijn. Ontvang gratis het 'Blik op Wonen' Bent u ook nieuwsgierig geworden? Loop dan nu binnen bij onze bank, maak een afspraak met een hypo theekadviseur via telefoonnummer (0180) 63 73 53 en werp meteen een 'Blik op Wonen'. Kijkt u ook eens op de site BlikopWo- nen.nl voor verhuistips en andere informatie. Op Euronext Amsterdam was het afgelopen maandag Ahold dat de klok sloeg. De waarde van het aan deel werd meer dan gehalveerd nadat het concern de verwachtingen voor 2002 introk na onregelmatighe den bij dochter US Foodservice. Het bedrijf gaat de jaarcijfers 2001 en de interimresultaten over 2002 neer waarts herzien, omdat deze waar schijnlijk met meer dan USD 500 mil joen zijn overschat. Bestuursvoorzitter Van der Hoeven en financieel direc teur Meurs zijn afgetreden. Het supermarktconcern heeft maan dag jl. de verwachting voor de winst en de winst per aandeel in 2002 ver laagd, met name als gevolg van het overschatten van inkomen uit promo tionele programma's van US Foodser vice. De winst en de winst per aandeel in 2002 zullen nu 'significant' lager zijn dan eerder aangegeven. De voorzitter van de Raad van Com missarissen, H. de Ruiter, heeft inmiddels het dagelijkse toezicht overgenomen van Van der Hoeven en Meurs. In een reactie heeft kredietbe oordelaar Moody's de ratings voor de schulden van Ahold underreview geplaatst voor een mogelijke verlaging. Standard Poor's verlaagde de ratings voor Ahold. De winstwaarschuwing van Ahold zette de koersen van Fortis, ING en Aegon, alle grootaandeelhouders in het getroffen supermarktconcern, eveneens flink onder druk. Volgens de gegevens van Ahold zelf is Fortis de grootste aandeelhouder met een belang van 7,95%, gevolgd door ING met een belang van 7,42% en Aegon met 6,11%. Eerder was er ook slecht nieuws van Getronics. Na het plotseling opstap pen van deGetronics-bestuurdersVan Voorst en Docter afgelopen vrijdag, is volgens De Telegraaf nu ook de raad van commissarissen van het noodlij dende automatiseringsconcern in grote problemen gekomen. Obligatiehouders van Getronics eisen dat de raad, onder leiding van presi dent-commissaris M. Ververs, even eens vertrekt. De obligatiehouders vinden dat de commissarissen het ver trouwen hebben verspeeld door de manier waarop Getronics de afge lopen weken de financiële markten heeft geinformeerd. Bron: Iris Research Rabo vastgoed pleit voor fiscale maatregelen ter bevordering van de doorstroom op de woningmarkt. Niet de gesuggereerde prijsdalingen, maar de afnemende doorstroming op de woningmarkt baart Rabo Vastgoed zorgen. Dit zei ing. Pieter Wetselaar, algemeen directeur Rabo Vastgoed op een bijeenkomst in aanwezigheid van drs. P.B.L.A. van Geel, staatssecretaris VROM. Volgens Rabo Vastgoed is de doorstroming op de woningmarkt noodzakelijk om een fundament te kunnen leggen onder de herstructu rering van de Nederlandse binnenste den. "Met name in het hogere woningseg ment blijven veel consumenten zitten waar ze zitten. En dat is niet goed)'zegt Pieter Wetselaar."Niet goed voor onze sector, niet goed voor de economie, niet goed voor het huisvestingsbeleid en ook niet goed voor de schatkist." De economen van de Rabobank heb ben becijferd dat bij een vermindering van de verhuismobiliteit met 10%, de schatkist jaarlijks circa 240 miljoen aan overdrachtsbelasting misloopt. Volgens Pieter Wetselaar is het de uit daging voor 2003 om de verhuismobi liteit op gang te houden. De beste manier om dat te doen, is volgens hem door in te spelen op de wensen van de consument. Wetselaar pleit voor fiscale maatregelen die de door stroom naar een andere woning moe ten bevorderen. Ook pleit hij voor een nog meer vraaggeoriënteerde plan ontwikkeling. Een onderzoek dat in opdracht van VROM is uitgevoerd door de Katholie ke Universiteit Nijmegen benadrukt een ander probleem. Het onderzoek geeft aan dat de kwaliteit van nieuwe woningen en woonwijken er de laat ste jaren niet veel op vooruit is gegaan, terwijl de huizenprijzen enorm zijn gestegen. Op Vinex-bouw- locaties wordt niet of nauwelijks geconcurreerd op prijs en kwaliteit. Oorzaak van het gebrek aan concur rentie is dat een klein aantal project ontwikkelaars de grond voor de woningen in handen heeft. Daarnaast doen gemeenten veel te weinig om de concurrentie te bevorderen. De Rabobank lanceert per 1 maart de Generatiehypotheek. Deze biedt starters en jonge doorstromers de mogelijkheid met hulp van de ouders hun woonwens te realiseren. Koopwoningen zijn voor starters steeds moeilijker betaalbaar geworden. Vaak besluiten zij hierdoor hun woonambi- ties uit te stellen. Met de Generatiehy potheek kunnen ouders door medede- biteurschap, lenen of schenken hun kin deren helpen. Bij deze hypotheekoplossing zijn alle vormen mogelijk.Tijdens de introductieperiode, die loopt tot 1 mei 2003, krijgt de klant de eerste maand rente cadeau. Steeds meer starters (20-30 jaar) en jonge doorstromers (25-35 jaar) willen graag groter gaan wonen. In de huur markt zijn vaak onvoldoende alternatie ven voorhanden. Deze zijn bovendien relatief duur. Koopwoningen zijn voor starters en jonge doorstromers echter steeds moeilijker betaalbaar geworden, waardoor ze genoodzaakt zijn hun woonambities uit of bij te stellen. Bij de Generatiehypotheek wordt een bestaande hypotheekvorm op maat gemaakt. Dit gebeurt door bestaande financieringsmogelijkheden te combi neren met de financiële mogelijkheden die ouders bieden. Ouders die een vrij vermogen of inkomensoverschot heb ben realiseren zich vaak niet dat zij hun kinderen kunnen helpen, zonder zichzelf direct in de schulden te hoe ven steken. Ook andere familieleden, zoals b.v. grootouders, broers en zus sen, kunnen helpen. Een optie is dat ouders mededebiteur worden voor een deel van de te ver strekken hypotheek. Dit kan in combi natie met lenen en schenken. Ouders die hun kinderen een bedrag lenen om een deel van de koopsom te finan cieren, moeten hiervoor zakelijke leningcondities opstellen. De rente die de kinderen betalen mag fiscaal worden afgetrokken. De ouders beta len geen belasting over de ontvangen rente.Ouders die als onderdeel van de Generatiehypotheek een deel van de koopsom van het huis schenken aan het kind, zijn gebonden aan de daar voor geldende fiscale voorwaarden, Ouders kunnen kinderen tussen de 18 en 35 jaar nl. éénmalig belastingvrij 20.711 schenken. Wilt u weten wat de Generatiehypo theek voor u kan betekenen, neemt u dan contact met ons op via telefoon nummer: (0180) 63 73 53. Prima resultaten januari 2003 Rabobank Zevenhuizen-Moer- kapelle is het jaar goed gestart. I Na -het uitstekende boekjaar j 2002, is in januari van dit jaar een I goed resultaat geboekt. Hoewel het jaar nog pril is, genoot de bank in januari meer inkomsten uit rente en provisie dan zij oor- j spronkelijk had begroot. De I komende maanden zal moeten blijken of deze lijn kan .worden vastgehouden. Tijdens de jaar vergadering van 16 juni zal de bank de resultaten over 2002 presenteren aan haar klanten en leden. Op dat moment zal ook bekend zijn of de bank de posi tieve start van 2003 heeft weten vast te houden. Zakelijke rekeningafschriften een dag later Vanaf 1 maart 2003 stapt de Rabobank over van 24 naar 48 uurs-postverzending. Dit bete kent dat zakelijke klanten hun rekeningafschriften een dag later ontvangen dan tot nu toe gebrui kelijk was. Wilt u beschikken over de meest actuele informatie (real time), maak dan gebruik van Rabo Internetbankieren of Rabo Telebankieren Extra. Kijkt u voor meer informatie op www.rabo- bank.nl. Belang Rabobank in Ahold kleiner dan 5% Het debacle rond Ahold dat zich i afgelopen maandag ontketen- de treft ook de Rabobank. Een i woordvoerder van Rabobank Nederland, huisbankier van l Ahold, bevestigt dat zij een belang heeft in het supermarkt- concern van kleiner dan 5%. Rabobank is volgens de zegs man niet de leider van het bankensyndicaat dat de nieuwe kredietfaciliteit aan Ahold heeft verstrekt. Wie dat wel is kan hij niet zeggen. Een bron rond Ahold zegt echter dat de leider van het syndicaat 'hoogstwaar schijnlijk een Amerikaanse zakenbank is.' De koers van het aandeel Ahold daalde afge lopen maandag ruim 60%. De waarde van het bedrijf daalde hiermee in een dag met ruim 6 miljard. 11 maart 18 maart 16 juni: Seminar Beleggingsklanten Seminar Bedrijfs beëindiging Algemene Ledenvergadering Rabobank bankieren. Telebankieren Extra: Rabobank websit Rabobank

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2