EENDRAGTSPOLDER: WATER, GROEN EN RECREATIE P. VISSER ZN. BESTAAT VOORJAARSCONCERT VAN 100 JAAR DE KLEINE TROMPETTER HILLEGERS 3E OP GEWES TELIJK KAMPIOENSCHAP DERDE LUSTRUM GOSPELKOOR EL JAKIM Activiteiten-Agenda pagina 10 Hart van Holland 5 maart 2003 ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE Oproep! Biljarten BIDSTOND eïTé *ÏTi Door Karin Heeren Zevenhuizen - Eind vorig jaar is het 'gebiedsperspectief Eendragtspolder' gereed gekomen, een visie op de ontwikkeling van de polder. Deze visie is tot stand gekomen in nauwe samenwerking tussen de provincie Zuid-Hol land, het Hoogheemraadschap van Schieland, het Recreatieschap Rotte- meren, de Stadsregio Rotterdam en de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle. Het perspectief komt tegemoet aan de wens van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle om een recreatieve gemeente te worden, in de structuur visie van 1995 heeft de gemeente zich immers al voorgenomen zich om te vormen van een agrarische naar een recreatieve gemeente. De Eendragtspolder zal een be langrijke recreatieve functie krijgen. Er is in de gebiedsvi- sie een drietal varianten opgeno men, gericht op recreatie aan en in het water. Watersport, wandel- en fietsroutes en horecagelegenhe den behoren tot de mogelijkhe den. De visie is tot stand gekomen na overleg met een groot aantal geledingen en betrokkenen. Ge zien het feit dat het gebied omge vormd moet worden van een agra rische naar een recreatieve functie is ook het WLTO nadrukkelijk bij het overleg aanwezig geweest. Al bij het samenstellen van de struc tuurvisie in 1995 was de WLTO ge sprekspartner. Toen begin 2002 het nadenken over vormgeven van de Eendragtspolder begon was ook de WLTO hierbij partij. Begin 2002 is op initiatief van de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle en de stadsregio Rotterdam het overleg begonnen in de vorm van workshops waarvoor verschil lende partijen uitgenodigd zijn. Po litieke vertegenwoordiging vanuit de betrokken gemeenten en ook het Recreatieschap Rottemeren en het Hoogheemraadschap van Schieland waren hierbij vertegen woordigd. Na de gemeenteraads verkiezingen zijn in Rotterdam de politieke bakens verzet. Kombrink, voorstander van recreatie in de Eendragtspolder, viel na de verkie zingen weg en nu wordt in Rotter dam wel de gedachte ondersteunt maar er wordt niet meer actief ge participeerd. Het hele proces heeft nadien enige vertraging opge lopen, maar gelukkig konden an dere partners gevonden worden en is nu de gebiedsvisie gereed om met een klankbordgroep bespro ken te worden. Half maart vinden de volgende overleggen plaats en kunnen er daarna keuzes gemaakt worden over de inrichting van de polder. Nadat de klankbordgroep het plan heeft kunnen beoordelen en op en aanmerkingen heeft gemaakt, komt de stuurgroep eind maart bij een. Hierna zal er een plan van aanpak komen met daarin het ant woord op de cruciale vraag: "Hoe nu verder?" Verwerving van grond is een belangrijk item. De lessen die geleerd zijn van de aanleg van het Bentwoud is dat de grondverwer ving niet alleen op vrijwillige basis kan. Hier zal echter wel zorgvuldig mee omgegaan worden. De heer Sytsema, ambtelijk verantwoorde lijk voor de Eendragtspolder bij de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle heeft de indruk dat de plan nen goed positief ontvangen wor den. De grootste belangen liggen bij de agrarische sector, het WLTO is mede om deze reden vanaf de start betrokken geweest bij de ont wikkeling van de Eendragtspolder. "Bovendien moeten we niet verge ten dat er heel veel ruimteclaims liggen voor allerlei bestemmingen zoals huizen en kassenbouw in deze regio. De Eendragtspolder agrarisch laten gaat wellicht nog tien jaar goed maar dan zal deze polder ook geclaimd worden voor andere doelen. Het is een prachtig gebied voor bebouwing met de kleigrond en goed te ontsluiten. Dat wileden we niet. We wilden wel de omslag maken naar recrea tieve gemeente en de Eendragt spolder biedt hiervoor vele unieke kansen." Aldus de heer Sytsema. Zevenhuizen - P. Visser zette in 1903 zijn eerste voetstappen op het ondernemerspad in Zevenhuizen. Destijds, en nu nog steeds, staan kwaliteit, service en deskundigheid hoog in het vaandel. Een partner op het gebied van klimaatbeheer sing, waar je op kunt vertrouwen. Er is namelijk niets zo erg als de verwarming onverwachts uitvalt of als je verrast wordt door een steen koude douchestraal. Menigeen heeft in zo'n geval kunnen profite ren van betrouwbaarheid en vak kennis van P. Visser Zn. De trend die P. Visser in Zevenhuizen mee maakt, zet zich nu zelfs ook in Hel- levoetsluis voort, in de vorm van een tweede vestiging. Genoeg om enthousiast over te zijn en veel om naar uit te kijken. Op 1 april 2003 viert P. Visser Zn. Het 100 jarig bestaan en daarom nodigt het bedrijf een ieder alvast uit voor de receptie op dinsdag 1 april 2003 van 16.00 tot 18.00 uur in dorpshuis Swanla. Verdere gegevens volgen. 100 jaar is een lange tijd en het be drijf zou het fijn vinden om men sen, die ooit iets met Visser te maken hebben gehad, terug te zien. Oud-medewerkers, relaties kortom iedereen die het bedrijf kent. Lekker even bijpraten over de goede oude tijd, onder het genot van een hapje en een drankje. Wel licht tot ziens op 1 april. Visser gaat met de tijd mee, surf naar het digitaal gastenboek: www.visserverwarming.nl Voor meer informatie: P.Visser Zn. Centrale verwarmings- service In- stallatieburo, telefoon 0180- 631206. Willem, Jeannette, veel geluk met kleine Willem. Fred Margret Arnold en Wilfred Hoera, moeder van Leeuwen wordt 6 maart 70 jaar. H.G. Jaap en Esther, Henk, Wout en Thirza Woubrugge - In Woubrugge speel de Paul Hillegers van Biljartvereni ging Moerkapelle voor het kampi oenschap van Zuid-Holland in de 4e klasse bandstoten. Hillegers begon op vrijdag met verlies en vervolgde met een knappe winstpartij in 17 beurten. Deze goede lijn werd op zaterdag voortgezet met twee winstpartijen, gevolgd door een gelijkspel in de vijfde ronde. Als lijstaanvoerder begon Hillegers aan de afsluitende zondag. Samen met Verhoef had hij twee punten voor sprong op een drietal achtervol gers. Echter in ronde 6 was G. de Jong van BV Het Witte Paard te sterk in 17 beurten. Ook nummer 2 wist niet te winnen zodat na de zesde ronde vijf spelers op 7 pun ten stonden. Hillegers had wel het beste moyenne dus stond hij nog steeds bovenaan de ranglijst. In de eerste twee partijen van de laatste ronde verloren twee mede koplopers hun partij zodat het er rooskleurig begon uit te zien. In de afsluitende partijen leek er ook geen vuiltje aan de lucht. De Jong stond op grote achterstand en Hil legers zelf stond voor tegen con current Bergman. Echter in de acht ste beurt kreeg Bergman door een arbitrale dwaling een carambole cadeau en kwam langszij. In de vol gende beurt was Hillegers nog zo confuus dat hij met de verkeerde bal afstootte. De tegenstander pro fiteerde optimaal en kwam via een leuke serie ruim op voorsprong. Toen hij later in de partij nogmaals, weer door een foute beslissing van de arbiter, benadeeld werd was het verzet van Paul gebroken. Na 19 beurten was de stand 40-27 voor Bergman, die daarmee de kopposi tie overnam. De partij op het ande re biljart kreeg een onverwachte wending en de Jong wist alsnog de volle winst te grijpen en het kampi oenschap, met als gevolg dat hij doorgaat naar het NK in Arnhem. Paul Hillegers eindigde op een knappe derde plaats met een moy enne van 1.81, hetgeen beter was dan dat van de nummers 1 en 2. Twee andere leden van BV Moerka pelle speelden in Nieuwerkerk aan den IJssel mee in de finale van het Districtskampioenschap 3e klasse bandstoten. Danny van Leeuwen behaalde in een sterk deelnemers veld een verdienstelijke vierde plaats, terwijl Niels van der Vlist als voorlaatste op de 7e stek eindigde. Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter houdt op vrijdag 21 maart en op zaterdag 22 maart een voorjaar sconcert in dorpshuis Swanla. Aan vang 20.00 uur. Dit concert is bedoeld voor dona teurs en de familie van alle leden, maar alle andere geïnteresseerden zijn eveneens van harte welkom. Het harmonieorkest, het leerlin genorkest, de slagwerkkids en de slagwerkgroep zorgen voor een spetterend concert. De Harmonie speelt voor de pauze de wat klas sieke stukken, zoals de 1 ste Peer Gynt Suite van Grieg, Deux Marches van Porkofiev en Rikudim, een be werking van Israëlische volksdan sen. Na de pauze zal het thema meer de Latin kant op gaan, met Zevenhuizen - Vijftien jaar geleden is het Interkerkelijk Gospelkoor "El Jakim" opgericht. Het koor wil dit gedenken met het geven van een concert op zaterdag 5 april. Aan het concert wordt medewerking verleend door zanger/tekstdichter Remco Hakkert, bekend van onder andere het EO-progamma "Neder land zingt". Tijdens dit concert wil het koor voor de pauze een impressie geven van het repertoire dat zij tijdens deze 15 jaar heeft opgebouwd. Na de pauze wordt "The Passion" van Adrian Snell opgevoerd. Dit stuk past uitstekend in deze periode van het jaar: het vertelt het ver haal van Pasen. Oorspronkelijk is het geschreven voor vijf solisten maar nu gaat het uitgevoerd wor den door solisten en koor. De so listen en het koor worden begeleid door een orkest van zo'n 13 musi ci. Het geheel staat onder leiding van dirigent Ben Kramer. Het concert vindt plaats op 5 april in de Hervormde Kerk. Aanvang is 20.00 uur, de kerk is open om 19.30 uur. Kaarten a 6,50 zijn verkrijg baar bij reisbureau de Zwaluw en E. van Apeldoorn, van Hogendorp- straat 16, Moerkapelle, telefoon 079 593 3320. onder andere Latin Mood, Mexican Trumpets en La Cumparsita. Het leerlingenorkest houdt het vooral bij de lichtere en voor de jongeren herkenbare muziek; zo zal er de Sound of music klinken, de Ket- chupsong. Whenever werever en When you believe. Gratis kaarten zijn op te halen bij de Rabobank in Zevenhuizen. De liefhebbers van buiten Zevenhui zen kunnen de kaarten bestellen bij de voorzitter Wout Metselaar, 0180-632484 en op de bestelde avond aan de zaal in ontvangst nemen. KERKDIENSTEN - 9 maart Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur evang. GJ. v.d. Bos; 19.00 uur ds. E.J.N. Kro nenburg. Geref. kerk 9.30 uur pastor W.J. Bettenhaussen-Baak; 10.30 uur Jeugdkapeldienst; 18.30 uur drs. J.W. v.d. Linden. Moerkapelle R.K. Gemeenschap 10.15 uur Eu charistieviering. Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 19.00 uur ds. G. Clements. Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Visser; 18.30 uur ds. W. Markus. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Versla vingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Moerkapelle - De lokale unie afde ling Zevenhuizen-Moerkapelle van de Christenunie houdt een bid stond houden op de avond voor de verkiezingen van de provinciale sta ten. ledereen is welkom op maan dag 10 maart bij anthuriumkweke- rij J Evers in de kantine om 20.00 uur. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten iffZevenluizen- Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend MoorgeMan aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding I kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: Iedere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op het plein van AH. Vrijdag 7 maart 19.30 uurrvrijz. herv. kerk: dienst i.k.v.Wereldgebedsdag. 27 28 maart Ger. kerk: kinderkleding- en speelgoedbeurs tb.v. Unicef. Zaterdag 5 april: Ned. herv. kerk: 20.00 uur: jubileumconcert El Jakim.Toegang €6,50 Zeven Muzen: 27 maart 19.00 uur; vrijz. herv. kerk: leerlingenconcert (gitaar, blok fluit); 5 april: 20.00 uur: geref. kerk amateur muziekavond; 14 juni: 19.00 uur: geref. kerk grote avond. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers*(vooraf reserveren 0180-637111). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek gebouw geref kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: dinsdag van 10.00-11.00 uur; donderdag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Mo lenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: winterkaarten: 14 mrt, 11 april, 18 april paaskaar- ten. Theater dorpshuis Swanla: 8 mrt VOO-toneel; 21 en 22 mrt voorjaarsconcert Kleine Trompetter; 5 apr: Comedy Explosion, stand-up comedy; 9 opr. Najib Amhali, cabaret; 26 apr: Mylène d'Anjou, cabaret (try-out). OUD VERLAAT De Vierkap: Schakel: 25 mrt; 15 april; 6 mei; Soos: 18 mrt, 15 en 29 apr., 13 en 27 mei; 10 juni; Klaverjassen: 13 en 28 mrt, 11 en 25 apr., 9 mei;Toneel: 14 en 15 mrt, 21 en 22 mrt playbackwedstrijd:23 mei. Iedere woensdag 13.30-15.00 uur: creatieve mid dag voor de jeugd; Buurtfeest 21 juni. MOERKAPELLE Dorpshuis Op Moer.Ouderensoos: 13 mrt, 10 april, 8 mei.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 10