BURGER LID IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU GEEN DUBBELE WINNAAR OP SCHAAKCLUB? THEMA-AVONDEN ROUWVERWERKING PADDENTREK BOEKENWEEKACTIVITEITEN DIPLOMAZWEMMEN IN BIBLIOTHEEK SJOELEN pagina 13 Waddinxveen - Herman van der Kloot Meyburg, theoloog en ethicus, verzorgt drie avonden rond het thema 'rouwverwer king', en wel op 12 maart, 26 maart en 9 april. Al tijdens zijn studie Theologie werd Van der Kloot Meyburg gegrepen door het vraagstuk van leven en sterven. Na zijn studie is Van der Kloot Meyburg gaan werken als ethicus in de gezond heidszorg, hij geeft trainingen aan verpleegkundigen en artsen rond het levenseinde, over het verwer ken van een groot verlies en hoe je je leven daarna weer kan oppak ken. De laatste jaren werkt hij aan een model waarbij werkers in de gezondheidszorg zichzelf scholen met behulp van eigen ervaringen. Ook werkt hij in verpleeghuis Anto- nius IJsselmonde, met terminale pa tiënten. Van der Kloot Meyburg wil graag vertellen over wat hij meege maakt heeft maar ook luisteren naar de ervaringen van de toehoor ders. De eerste avond ligt de nadruk op de feiten, hoe gaan mensen dood, valt er iets te kiezen in Nederland en welke normen en waarden spe len hierbij een rol. De tweede avond ligt het accent op inspiratie bronnen, godsdienst maar ook eigen spiritualiteit komen hier aan de orde. Op de derde avond behandelt Van der Kloot Meyburg het stervenspro ces, de voorzorg, het sterven zelf en de nazorg. Van de Kloot Mey burg is van mening dat vooral de tijd na het sterven meer aandacht behoeft, vaak richt alle aandacht van omstanders zich op de tijd voor en het moment zelf maar voelen naasten zich na afloop in de steek gelaten. De avonden worden gehouden in de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 van 20.00 tot 21.30uur, de kerk is om 19.30 open. Voor kof fie of thee wordt gezorgd en de avonden zijn voor iedereen vrij toe gankelijk. Voor meer informatie: www.remonstranten.org/waddinx- veen. Waddinxveen - In de 22ste ronde van de huishoudelijke competitie had WSV ook de kwartfinale van het bekertoernooi ingevlochten. Daarin moest Wim Hennink het met wit opnemen tegen Hennie de Roodt. Hennie bereikte remise. Het vluggeren werd nogmaals remise; pas bij de derde partij won Hennie. Daarmee is de voorlopige leider van het klassement voor de beker uitgeschakeld. Eduard Philipse had wit tegen Bar- thold Jansen en brak diens stelling langs de h-lijn open. Aangezien Eduard zo een koninklijke weg baande naar de zwarte koning, had hij een logische overwinning. Leo van de Haven bereikte een nette overwinning op Hans van Woudenberg. Arjan Hennink zat met vier andere jonge spelers op de training van Coen Zuidema en was dus niet voor kwartfinale beschik baar. In de huishoudelijke competitie kwam Wim van Vuuren materiaal voor tegen Wim van Os, maar po gingen om meer hout te winnen leken hem te gevaarlijk. Zo kreeg hij een remise. Ton van Nieukerke werd, ondanks de witte stukken, te grazen genomen door de als altijd snel spelende Wim Mulder. Nico Dannis zag binnen 17 zetten een ruïne overblijven tegen Arie Kar dol. Laurens Ellers raakte tegen Herman Smitskamp wel een pion netje achter, maar hield de stelling overeind: remise. Peter de Louw van het tweede had een avondvul lend programma om Jaap Smit van het vierde het punt afhandig te maken, waarbij Jaap zowel een kans tot tegenaanval als de beste verdediging in het eindspel miste. Jan Muit verloor een pionnetje tegen Marco de Bruijn en daarna voltrok zijn nederlaag zich vrij lo gisch. Dirk van Offeren redde het niet tegen Frank Hordijk. Arie Versluis en Henk van Erk duelleerden met wisselende kansen, waarbij Arie de voorlaatste fout maakte en dus won. Hans van Offeren kreeg tegen Adriaan van der Starre een gedekte vrijpion en kwam in een eenvoudig gewonnen pionneneindspel, dat hij toch remise liet lopen. Herman van Offeren nam de nog betrekkelijk nieuwe Bart van Putten een scherp examen af, waar Bart met hard werken voor slaagde. Jaap van der Heiden hervatte zich door Jan Kraijesteijn het bos in te sturen. Je roen van der Veen vroeg zich al snel af, waar de meid gebleven was. De dame kwijt raken is niet de manier om Gerard Torenbeek te verontrusten. Stand bovenaan: 1. W.Hennink, 2. E.Hennink, 3. M.van Putten, 4. Van der Haven, 5. Philipse, 6. Van Os, 7. A.Hennink, 8. De Roodt, 9. Van Woudenberg, 10. Van Nieukerke. KERKDIENSTEN - 9 maart Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord com muniedienst, werkgroep CD. 'Ontmoetingskerk 11.15 uur Ge zinsviering pastor W. v.d. Meer. Geret kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. L. Romein. Boskoop Herv. Gem. 11.00 uur ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur K. de Boer. Geref. kerk 9.15 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur K. de Boer. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. M. Roos. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur PJK; 18.00 uur ds. L.W.C. Ruijgrok. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - De werkgroep Natuur- en Milieu Educatie houdt in samenwerking met RAVON (Reptielen, Amfibieën en Vissen Onderzoek Neder land) een excursie op vrijdag avond 14 maart. Tijdens deze periode van het jaar vindt jaarlijks de padden- trek plaats. Als de tempera tuur in de buurt van de 8° C komt, ontwaken de padden uit hun winterslaap. Om dit alles van dichtbij mee te makert, kunnen kinderen en volwasse nen vanaf 19.30 uur naar kin derboerderij Dierendal in het Burgemeester Warnaarplant- soen komen. Er wordt aange raden opvallende kleding aan te trekken en een zaklantaarn mee te nemen. Waddinxveen - De landelijke Boe kenweek gaat 12 maart van start en duurt tot en met 22 maart. De Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek heeft veel landelijke activiteiten gepland rondom de Boekenweek. Zo kan iedereen op de site www.biebquiz.nl van 10 tot en met 28 maart meedoen aan een digita le quiz. Deze quiz bestaat uit 8 vra gen waarvan de antwoorden te vinden zijn op actuele sites die iets te maken hebben met (rituelen rond) de dood. De bibliotheek van Waddinxveen wil ook deze keer haar steentje bij dragen en heeft rondom het thema 'Styx - leven en dood in de letteren' Hoera, een dochter en voor Yuri een zusje: Janita - geboren 19-2. Kus opa - oma h.g. met uw verjaardag: Henk, Anja, Henk en Wout. Groetjes uit Barendrecht een aantal activiteiten georgani seerd. Zo wordt er een tentoonstel ling gehouden, waarvoor de biblio theek kinderen van een basisschool gevraagd heeft hun kijk op het thema op papier tot uiting te laten komen. Deze tekeningen worden tentoongesteld in de bibliotheek. Tevens is er een uitgebreide leesta fel met literatuur die betrekking heeft op dit thema. Erik Bruijn geeft donderdag 20 maart een lezing geven over zijn visie op het "Tibetaanse Doden boek". Aanmelden voor deze avond kan bij de inlichtingenbalie van de bibliotheek. Fietsendrager voor auto 15,-; Gratis af te halen: plastic bloembakken 079-5931447 Fiets met 5 versnellingen 010-2222253 Waddinxveen - In Gouwebad de Sniep is op zaterdag 22 februari ge zwommen voor het A-diploma. Er waren 45 kandidaatjes, die alle maal zijn geslaagd: Simone Slager, Lars Asscherman, Ju- riaan Klaasen, Fenno van Pelt, Da- niële Jacobs, Nadine van der Slik, Florian Barkema, Kaylee de Graaf, Geert Koren, Wendy van Wichen, Johanan Korevaar, Davy Janssen, Sven Ottevanger, Robin Smit, Bart Burger, Joëlle Laban, Anique van der Greft, Arnold Smit, Nerissa Teeuwen, Elise Ulsamer, Rick Zwe rmer, Michael Koolhaas, Marie-Lise Sluijter, Joost van der Lee, Nick Bies heuvel, Stephanie Valkenburg, Marlaine Monteiro Varela, Dianne van Noort, Sidney Kempkes, Huis de Jong, Samantha Smit, Mark van Velde, Femke van 't Hoog, Ferdin and Hartsuiker, Eva de Vos, Marijke Beens, Yvonne Bequet, Isaac Croes, Antonie Burghoorn, Joëlle Baelde, Chaima El Ouafi, Mike de Haan, Su- sanne van Wieringen, Jelke Bac en Kalischa Boghaba. Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub: Klasse A: 1. Kees Kuipers, 136.675 punten; 2. André van Gemeren, 135.983 punten; 3. Wim Slinger land jr., 135.613 punten; 4. Jan Kersbergen, 135.500 punten; 5. Tine Lut- gendorff, 133.157 punten. Klasse B: I.Teus Visser, 129.367 punten; 2.T. van Leeuwen, 127.000 punten; 3. Henk van Beek, 125.640 punten; 4. Peter van Leeuwen, 125.438 punten; 5. Gerard Vos, 125.317 punten. Klasse C: 1. Cees Slingerland, 119.775 punten; 2. Bas Koppenaal, 119.486 punten; 3. Mien Renesse, 117.817 punten; 4. Dirk Faas, 116.975 punten; 5. Corry 't Hart, 115.686 punten. Klasse D: 1. Marius Kersbergen, 109.620 punten; 2. Cor van Gils, 109.275 punten; 3. Sjaan Faay, 108.857 punten; 4. Gert Kersber gen, 108.520 punten; 5. Adriaan Warmelink, 108.257punten. Klasse E: 1. Gerrie Koppenaal, 99.912 punten; 2. Peter Botger, 99.275 punten; 3. Paul van der Meer, 97.367 punten; 4. Marinus Taktor, 97.350 punten; 5. Corrie Treffers, 97.214 punten. Door Frits Bromberg Waddinxveen - Het zingen bij het Waddinxveense koor Vox Jubilans geeft Pieter Burger niet op. Wel trad hij af als voor zitter, om die verantwoordelijk heid over te dragen aan Harco Hagen. Hij deed dit maandag avond in kerkgebouw De Hoek steen aan de Esdoornlaan tij dens een even drukbezochte als feestelijke 57e jaarvergade ring. Burger sloot een periode af waarin hij 25 jaar bestuurslid was en sinds 1993 voorzitter. Burgemeester F. Jonkman prees Burger in alle toonaarden en alle in majeur. Hij sprak zijn teleurstelling uit dat de scheidende voorzitter in Gouda woont, maar omdat deze Burger in zijn hart in Waddinxveen vertoeft, deed het hem goed dat hij Pieter Burger de versierselen kon opspelden, behorende bij de koninklijke onderscheiding die een Lid van de Orde van Oranje Nassau toekomt. Burger, met echtgenote Arendina Stam en vier kinderen blij verrast, wilde wel toegeven dat zijn hart in Waddinxveen verblijft. Op 16-jari- ge leeftijd werd hij al lid van Vox Jubilans, een koor met totaal ruim 250 leden, verdeeld over een kin derkoor, een jongerenkoor en een groot koor. Niet alleen plaatselijk, maar ook landelijk laat Vox Jubi lans zingenderwijs van zich horen. Burgemeester Jonkman kon dan ook spreken over 'een indrukwek kend koor met een indrukwekkend aantal leden'. Hij noemde Vox Jubi lans dan ook een 'bijna professio neel koor dat toch naar hartelust zingt'. Burger, ook 15 organist in Wad dinxveen en als diaken verbonden aan de Nederlands Hervormde Ge meente in Gouda, wordt gezien als een gedreven koorlid, die Vox Jubi lans de naam heeft gegeven die het koor thans landelijk heeft op gebouwd. Burger, geboren in 1940, wordt ook gezien als de sociaal denkende man die kon motiveren en stimuleren en eerste aanspreek punt was voor kerkbesturen, kun stenaars en sponsors. Dat Vox Jubi lans zich ook in moeilijke jaren heeft weten te redden, mag op de rekening van Burger worden bijge schreven. Sommige leden hebben er flinke afstanden voor over, om in dit Waddinxveense koor te mogen zingen. De koninklijk onderscheiden Pieter Burger met echtgenote en twee van zijn vier kinderen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 13