STARTERSWONINGEN TE MOERKAPELLE 3,6% OPENBAAR VERVOER IN MIDDEN-HOLLAND NEEMT DEEL AAN GROENE-HART-HOPPER INTERNATIONALE VROUWENDAG 8 MAART SPREEKUUR 'PSYCHISCH PROBLEEM' pagina 16 Hart van Holland 5 maart 2003 waddinxveen/TÖsI^^^^ Psychiatrie en Thuiszorg werken samen Start in Boskoop PROJECT- TVAlVCIEJfflVG VANAF A/ A K E L A Dorpsstraat 146 Postbus 18 2760 A A Zevenhuizen Telefoon (0180) 63 16 55 www4wrdijkmakelaardij.nl info@perdijkmakelaardij.nl Door Frits Bromberg Alphen a/d Rijn - "Voor ieder een in Midden-Holland zal het openbaar vervoer per 1 juli van dit jaar een verbetering te zien geven. Alleen zullen sommige gehandicapten wat mopperen over de hoogte van de tege moetkoming in de kosten van vervoer die, voor zover de ge meente die verstrekt, aanzien lijk minder zal worden." Dit vermoedt projectleider E.C. Rip- meester, die anderhalf jaar ge leden begon aan het ingewik kelde project Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW), genoemd 'de Groene- Hart-Hopper'. Ripmeester: "Het vervoer per bus neemt af. Lijnen worden opgeheven, de bus rijdt min der vaak en slaat minder druk be zochte halten over. Toch zal altijd vraag naar openbaar vervoer blij ven bestaan en dat is er de reden van, dat de dertien gemeenten in Midden-Holland - waaronder Bos koop, Waddinxveen, Zevenhuizen- Moerkapelle en Gouda - een nieuw systeem introduceren, waarin de term Sterhalte een bekend begrip zal worden." Onder Sterhalte wordt verstaan de centrale plaats in de deelnemende gemeenten, waar de reiziger na thuis te zijn opgehaald door een taxi of een klein busje, door kan reizen met het regulier OV. Deze centrale zal bereikbaar worden ge maakt met één gemeenschappelijk telefoonnummer. Ripmeester: "Wie zich een uur te voren telefonisch meldt, kan dan kiezen uit twee mogelijkheden van vervoer: van deur naar Sterhalte of van deur tot deur." De reiziger die aan het nieuwe systeem van vervoer van deur naar Sterhalte deelneemt, betaalt 0,42 eurocent per zone, dat is zo'n vier tot vijf kilometer, plus een instap- zone. Wil men van deur tot deur reizen, dan kost dat 2,10 per zone. Daarbij maakt het niet uit, of dit per taxi of busje gebeurt. De taxichauffeurs hebben hun .medewerking inmiddels toege zegd, hoewel die 42 eurocent ver onder het normale tarief ligt. Rip meester: "Met hen is afgesproken dat ze per rit maximaal 15 minuten om mogen rijden om anderen op te halen. Ook het busje mag van de rechte, dus kortste lijn afwijken." Gemeenten die sinds 1994 een vast bedrag voor vervoer verstrekten aan gehandicapten, kunnen fors in die bijdrage snijden, wanneer de gene die altijd van deur tot deur vervoerd zal worden, slechts 42 eu rocent per zone hoeft te betalen. Ripmeester verwacht gemopper, omdat de betrokken gehandicapte al die jaren de ruime toelage als in komen gingen beschouwen, dat niet altijd aan vervoer werd uitge geven. "Maar daar staat tegeno ver, dat ze ook niet mopperden, toen ze die toelage kregen en dat al dan niet gedeeltelijk uitgaven aan zaken die niets met vervoer te maken hadden. Zoals het in het Projectleider E.C. Ripmeester: "Nieuw systeem van openbaar vervoer aanzienlijk beter dan het oude." nieuwe systeem gebeurt, is die mo gelijkheid aanzienlijk kleiner. Nog steeds zullen gehandicapten een bijdrage ontvangen, alleen niet meer zo hoog, als de betrokken gemeente al betaalde." Los van de financiële kanten, voor ziet Ripmeester uitsluitend voorde len. "Alle mensen, jong of oud, ge handicapt of niet, wordt per 1 juli de mogelijkheid geboden van deur tot deur te worden vervoerd en terug natuurlijk. Of van deur naar Sterhalte." Dat het nieuwe systeem hogere kosten met zich meebrengt voor de vervoerder dan alleen de eigen bijdrage van de reiziger en door provincie of gemeente opgebracht moeten worden, ziet Ripmeester niet als een probleem. "De provin cie betaalde toch al voor het open baar vervoer en de gemeenten voor het vervoer van gehandicap ten. In het nieuwe systeem zijn ze ongeveer het zelfde kwijt als in het oude. Alleen wordt de betaling an ders". Waddinxveen - Onder het motto 'Vrouw en vrije tijd' houdt de Vrou wenraad van Waddinxveen op 8 maart in gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13 een gezellige dag voor het hele gezin. Want al enke le jaren zijn ook mannen van harte welkom op de vrouwendag. Van 14.00 tot 16.30 uur is er gele genheid om creatieve kennis op te doen, onder andere kaarten maken en leren klaverjassen, terwijl kinde ren geschminkt kunnen worden. Wethouder Gerts zal een inloop spreekuur houden. Er zal enkele malen de film 'Zorgen voor je ou ders' worden gedraaid, terwijl en kele vrouwenorganisaties een pre sentatie verzorgen. Het avondpro gramma start om 19.30 uur met een optreden van het Viswijven- koor Sootjevisch uit Zevenhuizen. De toegang is vrij. Boskoop - "Wat is er aan de hand?", vraagt u zich mis schien wel eens af. U piekert, heeft sombere gevoelens, heeft gevoelens van achter docht en u wilt ze kwijt, er over praten. RIAGG organi seert met Vierstroom vanaf 13 maart een nieuw maandelijks spreekuur in Zorgcentrum Bos koop. Voor iedereen toeganke lijk, geen afspraken en geen kosten. Vanuit het RIAGG (afdeling Oude renzorg) is een arts aanwezig en vanuit Vierstroom een psychia trisch verpleegkundige. Gezamen lijk houden zij spreekuur en kun nen direct vanuit hun eigen vakgebied de noodzakelijke hulp bieden. Dat kan variëren van een luisterend oor tot afspraken over intensieve begeleiding en thera pie. Volgens Ria Buitenhuis, Regi omanager Boskoop, is dit spreek uur een zinvolle uitbreiding op het bestaande zorgpakket: "Vierstroommedewerkers zijn ge traind en ervaren in het herken nen van psychische problemen, dit spreekuur is goed voorbeeld van het reageren op dit soort signa len". Dit bijzondere initiatief start in Boskoop maar andere plaatsen binnen het zorggebied van Vier stroom zullen zeker volgen. De spreekuurtijden in het Zorgcen trum Boskoop zijn van 15.00 tot 16.00 uur. Het spreekuur wordt gehouden op 13 maart, 10 april, 12 juni, 10 juli en 14 augustus. Tuin- en terraswoningen Binnenkort wordt in Moerkapelle, aan de Jonkheer Van der Weistraat Moerhageplantsoen, gestart met de realisatie van starterswoningen. Deze woningen zijn verdeeld in vier tuinwoningen en vier terraswoningen. Iedere woning is verdeeld over twee verdiepingen en bestaat uit twee slaapkamers, een woonkamer met keuken, een toilet en badkamer. Vanuit de woonkamer heeft u toegang tot de zonnige tuin of het zonnige terras. Op de eerste verdieping bevinden zich de entrees van de terraswoningen die worden ontsloten met een gezamenlijke trap. De entrees van de tuinwoningen zijn op de begane grond. Toewijzing De woningen zijn bestemd voor woningzoekende starters die inwoner zijn van de Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Ook kunnen starters in aanmerking komen die economisch of maatschappelijk gebonden zijn aan de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De toewijzing van de woningen geschiedt door de gemeente op basis van de vastgestelde criteria. Koopsommen en financiering De koopsommen van de woningen zijn vanaf €150.000,- v.o.n. tot €180.000,- v.o.n. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle stelt een inkomensafhankelijke starterslening beschikbaar. Voorwaarden en informatie over deze starterslening staan vermeld op de gemeentelijke pagina van deze krant of zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle biedt een projectfinanciering aan met een startrente vanaf 3,6%. Heeft u interesse dan kunt u dit aangeven bij het volgende makelaarskantoor:

Hart van Holland | 2003 | | pagina 16