mm Rabobank NIEUWS WOZ-perikelen Ahold valt van voetstuk THAT'S THE QUESTION De bank waar je lid van wordt r f Effecten De 5 meest gestelde vragen over Rabo Verlofsparen Herhaalde oproep Lokaal Initiatief Zevenhuizen-Moerkapell Weeknieuws agenda pagina 2 Hart van Holland 5 maart 2003 L foor u, Van en joor UU) bank Bezoekadresse Openinqstii emee Rabofooi Rabo orderliin: Helpdesk Telebankieren; Service centrum verzekeringen: E-mail-adres: Rabobank website: 0180-637383 Telefoonnummer Beleggingsadvies: 49S112 Helpdesk Intemetbankieren: r\ Lm mm mm. lm ...mmm. Bij de 'WOZ-beschikking' gaat het om vaststelling van de waarde van onroerende zaken, die als uitgangs punt dient voor een aantal heffin gen. Het eigenwoningforfait in de inkomstenbelasting en de onroeren- dezaakbelasting zijn daarvan de bekendste, maar ook het waterschap maakt gebruik van de WOZ-waarde. Op grond van de Wet WOZ taxeren alle gemeenten in principe eens per vier jaar alle woningen. De bedoeling is overigens dat die frequentie wat omhoog gaat: de overheid wil vaker taxeren. Tussentijdse taxaties vinden alleen plaats wanneer er waardever anderingen zijn opgetreden als gevolg van nieuwbouw, verbouw, bestemmingswijzigingen en derge lijke. De waardebepaling vindt plaats op een peildatum; deze ligt twee jaar voor het begin van het tijdvak waar voor de waardebepaling geldt. Inmiddels zijn we in het zogeheten tweede WOZ-waarderingstijdvak aan beland, te weten van 2001 tot 2004, waarbij de peildatum op 1 januari 1999 lag. Hoewel het derde tijdvak - van 2005 tot en met 2008 - nog enige tijd van ons verwijderd is, kan het toch interessant zijn om nu al in de gaten te houden voor welke bedragen de woonhuizen in uw omgeving ver kocht worden. De peildatum van het derde tijdvak is immers 1 januari 2003. Dus mocht er begin 2005 via een WOZ-beschikking een veel hogere waarde kenbaar worden gemaakt dan op dit moment bij u in de buurt aan verkoopprijzen de ronde doet, dan lijkt het goed om in 2005 tegen de bewuste beschikking bezwaar aan te tekenen. Het voorgaande is natuurlijk ook interessant, omdat onlangs duide lijk is geworden dat de gemiddelde huizenprijzen voor het eerst in jaren zijn gedaald. De gemeente geeft na taxatie een WOZ-beschikking af. Op het moment dat de beschikking in de bus valt, is het van groot belang dat als u het niet eens mocht zijn met de waarde, u binnen zes weken bij de gemeente bezwaar maakt. Bij de diverse heffin gen waar de WOZ-waarde een rol speelt, kan namelijk geen bezwaar worden gemaakt tegen de waarde van de WOZ-beschikking. Onlangs ontdekte een belastingplichtige dat een WOZ-beschikking zelfs effect kan hebben op het jaar voorafgaand aan de WOZ-beschikking. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De afgelopen beursweek kende een hectische start: Ahold joeg beleg gers op stang met het bericht dat er onregelmatigheden in de boekhou ding zijn geconstateerd, en dat de cijfers over 2002, 2001 en mogelijk ook 2000 moeten worden herzien. De detaillist gaf opnieuw een winst waarschuwing en kondigde het ver trek aan van topman Van der Hoeven en financieel directeur Meurs. De marktreactie was heftig; Ahold verloor in één dag ruim de helft van zijn beurswaarde. Ook de financiële _waarden verloren fors, omdat zij belangen hebben in en/of kredieten hebben uitstaan bij Ahold. De impact van de crisis zal merkbaar zijn in de resultaten, al moet die niet overdreven worden. Tijdens een economische teruggang nemen de kredietrisico's in het algemeen toe. Hiervoor worden vooraf voorzieningen getroffen. Na een week van betrekkelijke rust rond de kwestie Irak, borrelde de ner vositeit afgelopen week toch weer op. Irak werkt nog steeds niet voldoende mee aan de wapeninspecties van de Verenigde Naties, zo zei Hans Blix, hoofd van deVN-inspecteurs.DeVS en Groot-Brittannië presenteerden een ontwerp voor een tweede resolutie die, na goedkeuring door de VN-Vei- ligheidsraad, een militaire interventie mogelijk maakt. Frankrijk, Rusland en Duitsland blijven echter tegen. Heineken was afgelopen week een van de weinige stijgers in de AEX. De bierbrouwer maakte goede cijfers over 2002 bekend. De omzet steeg met 10.3%, terwijl de nettowinst een toename van 11.2% liet zien, net als de WPA. De cijfers zijn beter dan ver wacht, ondanks dat het bedrijf in één keer een forse pensioenlast heeft genomen. Eerder zou deze uitge smeerd worden over vijfjaar. De auto nome omzetgroei van 6% leverde een belangrijke bijdrage aan het resultaat. Het winstgroeipad is daarom veel doorzichtiger dan bijvoorbeeld dat van concurrent Interbrew, dat voorna melijk groeit middels acquisities. Wat ook positief is in het huidige economi sche klimaat, is de sterke balans van de brouwer. Bron: Iris Research 1.Moet de verlofspaarregeling zijn opgenomen in de CAO? Dat kan, maar het hoeft niet. De par tijen in het CAO-overleg bepalen natuurlijk zelf wat ze wel en niet opnemen. Besluiten ze de Verlof Spaarregeling op te nemen, dan geldt deze voor alle bedrijven in de sector die onder de CAO vallen. Los daarvan kunnen werkgevers ook zelf een reglement opstellen. Meestal gebeurt dat in goed over leg met een vertegenwoordiging van het personeel, zoals de OR. 2. Mag ik als werkgever zelf aanvul lende voorwaarden verbinden aan deelname? Ja,u kunt bijvoorbeeld beperkingen stellen aan het soort verlof. Alleen: de wet bepaalt dat de regeling moet openstaan voor minimaal 75% van het aantal medewerkers. 3. Kan ik als werkgever zelf bepalen wie wel en wie niet aan de rege ling mogen deelnemen? Ja, zolang maar tenminste 75% van het aantal medewerkers kunnen deelnemen. De wet bepaalt niets over het minimale aantal medewer kers dat daadwerkelijk meedoet. 4. Heeft deelname tijdens de verlof periode gevolgen voor de rege lingen op het gebied van sociale zekerheid? Nee, de premies voor de werkne mersverzekeringen worden ook over de gespaarde bedragen gehe ven, zodat een werknemer volledig verzekerd blijft voor bijvoorbeeld de WAO. 5. Wat moet ik als werkgever rege len om de VerlofSpaarregeling onder te brengen bij de Rabo bank? Een overeenkomst inzake uitvoe ring van de verlofspaarregeling tekenen met de bank. Klanten van onze bank kunnen hiervoor terecht bij Cijnie Spekman: (0180) 63 73 75. Niet-klanten kunnen terecht bij de adviseurs Rabo Verlofsparen van Ra bobank Nederland: (040) 21 76 053. Bron: Bedrijvennieuws februari 2003 Op 16 juni aanstaande zal onze jaar lijkse Algemene Ledenvergadering plaatsvinden. Medio januari van dit jaar hebben wij een groot aantal verenigingen en stich tingen aangeschreven. In deze brief hebben wij de inwoners van Zevenhui zen en Moerkapelle uitgenodigd om, via hun stichting, vereniging of club, onder bouwde voorstellen in te dienen voor de financiële ondersteuning van initia tieven die de lokale gemeenschap of een deel daarvan, in de ruimste zin van het woord, ten goede komen. De indieners van de drie meest aanspre kende voorstellen worden in de gele genheid gesteld om op maandag 16 juni aanstaande, na het formele gedeel te van de algemene ledenvergadering van onze bank, hun plannen te presenteren. Na afronding van de drie presentaties kunnen alle aanwezige leden hun favoriete'goede doel' kiezen. Het voorstel met de meeste stemmen wordt gehonoreerd met een bedrag van maar liefst 6.000,00. Maar ook de overige projecten worden niet verge ten. Zij ontvangen een donatie van res pectievelijk 4.000,00 en 2.500,00. In de afgelopen periode hebben wij reeds enige aansprekende voorstellen ontvangen. Graag roepen wij u op hun voorbeeld te volgen. De uiterste inschrijfdatum is 1 mei 2003. Als u vragen, opmerkingen of suggesties heeft kunt u daarvoor con tact opnemen met Arda Luyben, Els van Laarhoven of Anneke de Vos van het directiesecretariaat. Zij zijn bereikbaar onder telefoonnummer (0180) 63 73 01 Kan ik beter huren öf is het toch verstandiger om te kopen? En als ik dan wil kopen, wat kan ik dan lenen? Dit zijn vragen die veel klanten regel matig aan ons stellen. Om u te helpen bij het nemen van een juiste beslis sing nodigen wij u uit voor een bijeenkomst op donderdag 20 maart aan staande van 19.30 uur tot 22.00 uur in ons kantoor te Zevenhuizen. Tijdens deze bijeenkomst zijn twee hypotheekadviseurs aanwezig om al uw vragen op het gebied van kopen en huren te beantwoorden. U kunt zich voor deze bijeenkomst aanmelden door het inleveren van deze antwoordcoupon. Naam: Adres: Woonplaats: Ja, ik kom metpersonen op donderdag 20 maart naar de bijeen komst Huren óf Kopen. U kunt zich ook telefonisch aanmelden via telefoonnummer (0180) 63 73 58 óf via e-mail: Huis&Hypotheekadvies@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl. MBMM—flM— Rekening betalen via Rabofoon Acceptgiro's en overschrijvingen kunnen voortaan via de Rabofoon worden betaald. Ook krijgt de Rabofoon een nieuw nummer: 0900-0909 0,10 per minuut). Via een klantvriendelijk keuzemenu kunt u sinds afgelopen vrijdag via de Rabofoon geld overmaken naar Nederlandse bank- en postbankre keningen. Dat geldt voor bedragen tot 300,00 en met een maximum van 1.000,00 per week. Alle acceptgiro's kunnen worden inge toetst en ter verwerking worden aangeboden. Voor overschrijvingen geldt, vanwege het voorkomen van fraude, een kleine beperking. Die houdt in dat het systeem het reke ningnummer moet kennen. Dat wil zeggen dat er in de laatste vijftien maanden - met uitzondering van de recentste maand - een eerdere overboeking naar het betreffende rekeningnummer moet zijn uitge voerd. Geeri stijging pin-oplichtingen Het aantal oplichtingen met pin passen stijgt volgens de Neder landse Vereniging van Banken niet. Wel komen er steeds nieuwe methoden. Vorige week kwam er een nieuwe werkwijze van oplich ters in het nieuws. Zij bellen bij ouderen aan en doen zich voor als bankcontroleur, die passen via een mobiel pinapparaatje op virussen controleert. Het intoetsen van de pincode volstaat hiervoor. De con troleur neemt vervolgens 'besmet te' passen in beslag. De NVB bena drukt dat nóch de bank, nóch de politie ooit een legitieme reden kan hebben om naar uw pincode te vra gen. Mensen die dat onder het mom van bank of politie wel doen, zijn dus altijd oplichters. Kom in de Kas Op zaterdag 5 april aanstaande wordt er voor de zesentwintigste keer een landelijke open dag geor ganiseerd in de tuinbouw. Het thema is ook dit jaar weer "onder glas groeit iets nieuws'! In de Zuid- plaspolder zal de organisatie "Kom in de Kas" weer veel laten zien. Binnenkort zullen wij u informeren over wat er deze dag allemaal te beleven valt. 11 maart: 18 maart: 5 april: 16 april: 16 juni: Seminar Beleggingsklanten Seminar Bedrijfs beëindiging Kom in de Kas Seminar Estate Planning i.s.m. Alfa Accountants Algemene Ledenvergadering Raboban Helpdesk Telebankieren Extra: Rabobank

HH | 2003 | | pagina 2