K0PPELKLAVERJAST0ERN00I SLECHTE VANGSTEN HSW DE CONTINENTAL KIDS: JONG EN VERRASSEND JOVAC HOUDT JAARFEEST IN ROZENBURCHT WANDELTOCHT VOOR SENIOREN MODESHOW VOOR SENIOREN KERNGROEP ONTWIKKELINGSSAMENWERKING ZOEKT 'JONGE HONDEN' SCOUTING MR. VAN DAALGROEP RUIMT ZWERFAFVAL OP VIER TOOS-TURNERS NAAR HALVE FINALES NK TV-OPNAME MET "DE GOUWESTEM" IN KATHEDRAAL VAN GENT BINGO IN BUURTCENTUM 'DE BOOG' ZOMERKINDERKLEDINGBEURS pagina 10 Hart van Holland 19 maart 2003 WADDINXVEEN/BOSKOOP Waddinxveen - Op vrijdag 21 maart is er een bingoavond in 'De Boog', ledereen is welkom in het buurt centrum aan de C. Huygenslaan 2. De zaal gaat crpen om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Op zaterdag 22 maart vindt het derde koppelkla- verjastoernooi van de Waddinx- veense koppelklaverjasclub Wad dinxveen kaart plaats - in Buurtcentrum de Boog aan de C. Huygenslaan te Waddinxveen. Op deze middag welke om 12.00 uur begint worden 5 ronden qe- speeld via het N.K.U. systeem, aan sluitend vindt er een grote loterij plaats. De kosten bedragen 7,- per koppel. Inschrijving kan bij: Leen Hoger- brugge tel.: 06-13626885, Marinka Koster tel: 06-51863495 of bij Her man van Niekerk tel: 0182-617891. Waddinxveen - De wintercompeti tie van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) loopt ten einde, een competitie waarin de vangsten zelden zo slecht waren. In de 12e wedstrijd in de Ringvaart bij Nieuwe Meer werd slechts door één deelnemer vis gevangen. Wim Houtman was de gelukkige. Bij hem resulteerde de enige beet van de wedstrijd in een brasem van 1.440 gram. In de 13e wedstrijd in het Noord-Hollandskanaal bij Spij kerboor wisten weliswaar alle 12 deelnemers vis in het net te krijgen, doch het gemiddelde vangstge wicht van ruim één kilo is ver bene den de maat voor dit visrijke water. Winnaar werd Jan Rupke met een mooie 5.080 gr. De plaatsen 2 t/m 5 werden ingenomen door John van Elswijk (1.610 gr), Rob Poldervaart (1.380 gr), Rinus Reichard (1.360 gr) en Jan Verhoef (1.270 gr). De span ning aan de top van het klassement blijft wel aanwezig. Met nog één wedstrijd te gaan is de stand: 1. Rob Jenner 17.270 gr, 2. Wim Hout man 12.730 gr, 3. Herman Kraan 10.560 gr, 4. Henk Romeijn 8.800 gr, 5. Frans van Steenderen 7.410 9r- Waddinxveen - De Continental Kids, bestaande uit kinderen van 8 t/m 12 jaar, brengen dit jaar een programma vol zang, dans en thea ter. Het concert is bedoeld voor kin deren en hun broers, zussen, ou ders, opa's en oma's, vriendën en vriendinnen. In het programma 'Megastories' vertellen kinderen op hun eigen manier verhalen die in direct verband staan met de verha len die Jezus Christus vertelde in de Bijbel. Op zaterdag 29 maart zullen de Continental Kids optreden in de aula van het Coenecoopcollege aan de Dreef 6. Het concert begint om 15.00 uur. Toegangsbewijzen voor het concert in Waddinxveen zijn verkrijgbaar a euro 2,50 voor kinderen t/m 12 jaar en euro 4,00 voor volwassenen bij Kantoorboekhandel Sonneveld in Waddinxveen. Voor informatie en/of reserverin gen: 0182-616026 (fam. v/d Horst). Op de middag van het concert zijn er ook toegangsbewijzen verkrijg baar aan de zaal. Boskoop - Op zaterdag 22 maart houdt Jovac zijn jaarfeest. Jovac is al bijna 43 jaar de christelijke jon gerenvereniging van de Hervormde Gemeente Boskoop. Voor velen is het Jovac Jaarfeest een bekend jaarlijks gebeuren. Dit jaarfeest zal gehouden worden in Partycentrum de Rozenburcht aan de Rozeniaan. De avond begint om 19.30 uur. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. De prijzen voor dit feest zijn voor kin deren t/m 16 jaar 2,50 en voor volwassenen 4,50 De avond wordt geopend door de voorzitter Marien de Gelder. Na de opening is het tijd voor de inleiding met als thema:tradities. Afschaffen of in ere houden? Is één van de vra gen die naar voren zal komen. Na de inleiding zullen vier mensen het cabaret verzorgen waarbij zij op hun eigen wijze de actualiteit inter preteren en sketches opvoeren. Als laatste zal er door een groep men sen een blijspel worden opgevoerd, met als titel paniek op de 13de ver dieping. Op de 13de verdieping van een warenhuis lopen wel heel veel vreemde figuren rond. Tussen het 1ste en 2de bedrijf van dit blijspel is er ook nog een verloting waarbij prijzen te winnen vallen. De avond zal duren tot ongeveer 23.45 uur. Voor inlichtingen: secretaris Fanny Verwoerdt, 0172 - 211690. Waddinxveen - Op dinsdag 25 maart organiseert de afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig, u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteiten-centrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om 'n kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's rich ting Reeuwijk. De tocht van 10 ki lometer voert u langs de Reeuwijkse plassen. Bij sportvereniging Excelsior wordt een koffiestop gehouden. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gele genheid even met elkaar na te pra ten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,60, inclusief 3 kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdra ge aan de autokosten gevraagd (max. 1,-). Voor informatie: S.W.W. 0182 -615555 of 631932. Waddinxveen - De zomerkinderkle- dingbeurs wordt gehouden op maandag 24 en dinsdag 25 maart. De inname van de kleding is maan dagavond van 19.00-21.00 uur en dinsdagochtend van 9.00-10.30 uur. De kleding moet schoon, heel en enigszins van deze tijd zijn. Men kan inleveren in de maten 92 t/m 182. De verkoop is dinsdag van 13.30 uur - 17.00 uur. Tijdens de verkoop is er.kinderopvang. De opbrengst van de beurs van 10%, die op gekochte en verkochte kleding ingehouden wordt, komt geheel ten goede aan het Foster Parents Plan. Het zuidhonk onder houdt twee Foster-Pa rents kinde ren. Het afhalen van de kleding is als volgt: kleding en/of geld op dins dagavond ophalen. De mensen waarvan de achternaam begint met At/m K van 19.30 - 20.00 uur en van L t/m Z van 20.00 - 20.30 uur. Voor meer informatie: Hilda van der Sloot, tel. 0182-610819, Hanny de Vries, tel. 0182-617889. Waddinxveen - De Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) organiseert op vrijdag 21 maart a.s. een voorjaarshow voor senioren in de kleine zaal van het Anne Frank- activiteitencentrum. Deze modes how wordt verzorgd door de firma Vander Klooster uit Boskoop. De toegang is gratis en iedere bezoe ker krijgt een kopje koffie. Om 10.00 uur begint de presenta tie, gevolgd door een verloting. Aansluitend is er gelegenheid om de kleding in alle rust te passen en eventueel te kopen. De getoonde kleding is uit verschillende prijs klassen. Veranderingen aan de kle ding kunnen door de firma Vander Klooster worden verzorgd. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met het kantoor van de S.W.W. in het Anne Frank-centrum, telefoon (0182) - 61 55 55. Waddinxveen - Zo'n veertig jaar geleden werd het idee 'ontwikke lingssamenwerking' direct opge pakt en uitgevoerd door een groep jonge enthousiastelingen. In de ze ventiger jaren was het idealisme en het geloof in het verbeteren van de wereld groot. Velen bleven hun ideaal trouw, zodoende zijn de jonge honden van toen nu ver grijsd, maar nog steeds heel actief. De Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking is in verband met ver grijzing en een tekort aan bestuur sleden op zoek naar jongeren die met een eigen inbreng de ouderen willen bijstaan en misschien wel op andere, betere, gedachten kunnen brengen. Aan het begin van het jaar is de noodklok al geluid: als er voor de zomer niet meer leden bij komen, is stoppen genoodzaakt, ledereen die wilt helpen is daarom meer dan welkom. Voor meer informatie: Hilda van Munster, 0182-618131, Huub Huij- ten, 0182-392840, Nolda Hoots- mans, 0182-612807 of Boy Vijlbrief, 0182-640790. Boskoop - Op zaterdag 29 maart gaan alle leden van Scoutinggroep Mr. Van Daal in de Snijdelwijk aan de slag om zwerfafval te verwijde ren. Zij zullen 's ochtends daarbij geholpen worden door jeugd van de groepen 6, 7 en 8 van de basis scholen de Zevensprong, de Brug, de Ichtus en de Imanuel. Ook de Rotaryclub Boskoop en de gemeen te Boskoop verlenen hun medewer king aan deze actie. Van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 16.30 uur zijn de Scouts in de weer om de straten te ontdoen van zaken die daar niet horen, zoals papier, peu ken, blikjes, enz. Burgemeester Rijsdijk zal het start sein voor deze actie geven en ver volgens met de jongste leden al het zwerfafval uit de Snijdelwijk oprui men. Deze actie wordt in samenwerking met de Rotaryclub en de gemeente georganiseerd. Gedurende de hele zaterdag zijn de Scouts in touw. Ie dere leeftijdsgroep komt aan de beurt. Als de straten van de Snijdel wijk schoon zijn, neemt de Scou tinggroep de omliggende wijken één voor één onder handen. De Ro taryclub zorgt voor de inwendige mens. De afdeling Gemeentereini ging zorgt voor het afvoeren van het zwerfafval. Hiervoor stelt zij containers beschikbaar aan de Scoutinggroep. Er rijdt ook een vrachtwagen om te zorgen dat na de actie het afval niet opnieuw kan gaan zwerven. De Scouts verrichten deze actie binnen hun project 'Natuurlijk Scouting, BuitenGewoonActief'. Scouts hebben de natuur hoog in het vaandel. Maar natuur beperkt zich niet tot de ruimte tussen twee steden. Ook in de steden is natuur beleving mogelijk. Door de Scouts op jonge leeftijd al te confronteren met de zorg voor hun eigen omge ving, verwacht Scouting dat ze later die zorg ook zullen uitoefe nen. Scouting Nederland is met ruim 120.000 leden de grootste jeugd- en jongerenvereniging van Neder land. Wereldwijd zijn er zelfs meer dan 32 miljoen Scouts. Waddinxveen - Afgelopen zater dag werd in Alphen aan den Rijn de tweede voorwedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap turnen georganiseerd. Voor jazzdans- en turnvereniging TOOS uit Waddinx veen kwamen vier turners in actie, die zich allen wisten te kwalificeren voor de halve finales. De ochtendwedstrijd was het strijd toneel voor Timo Gras die uitkomt in het niveau Instap-C. Hij turnde een keurige wedstrijd en verbeter de zichzelf ten opzichte van de eer ste wedstrijd waar hij als tiende eindigde, en kwam uit op een ze vende plaats. Over twee wedstrij den gerekend eindigde Timo ook als zevende, waarmee hij een start bewijs verdiende voor de halve fi nales van het NK. Sander de Graaff kwam in de mid dagwedstrijd uit in niveau Pupil-C. Hij turnde een ijzersterke wedstrijd met als hoogtepunt een wonder schone brugoefening die de boe ken in ging als de hoogste score in dit niveau. De bronzen medaille alsmede een plaatsingsbewijs voor de halve finales waren een terech te beloning voor deze 11-jarige TOOS-turner. Tenslotte turnden Wouter de Graaff en Daan Vermeij in niveau Jeugd-C. Waar Wouter de vorige wedstrijd met ruime marge van Daan wist te winnen, was het deze keer enorm spannend. De heren deden niet voor elkaar onder en uiteindelijk wist Wouter de strijd te winnen met een miniem verschil van 0.10 ptn. De twee TOOS-tur- ners staken samen met kop en schouders uit boven de rest van het deelnemersveld en de gouden en zilveren medaille konden dan ook na afloop in ontvangst genomen worden. In dezelfde volgorde plaatsten ook Wouter en Daan zich voor de halve finales, die worden gehouden op zaterdag 5 april in Den Burg op Texel. Daar maken alle vier heren kans op een startbewijs voor het Nederlands Kampioenschap. Waddinxveen - Het Chr. Waddinx veens Mannenkoor "De Gouwe- stem" o.l.v. Martin Mans is door de Evangelische Omroep uitgenodigd om op vrijdag 21 maart a.s. mee te werken aan een tv-opname in de monumentale St. Baafkathedraal in Gent. Ook het Chr. Gemengd Drechtstedenkoor "Praise Him" o.l.v. Martin Zonnenberg doet er aan mee en het Jeugdkoor "Young Voices" o.l.v. Wiecher Manderma- ker. De beide koren "De Gouwe- stem" en "Praise Him" werken al vele jaren nauw samen. Net als de dirigenten Zonnenberg en Mans. Niet voor niets gev^n beide koren dinsdagavond 15 april a.s. een groot Passie- en Paascon- cert in de Rotterdamse Doelen. Ver der doet er een keur aan solisten mee in Gent. Onder meer de so praan Maria Kemler, Marjolein de Wit op fluit, Diana Abspoel uit Dordrecht bespeelt de hobo, Antoi- ne Jansen fogot en de trompet tisten Simon Wieringa en Auke van de Merk. De dirigenten Martin Mans en Martin Zonnenberg wisse len elkaar af achter het orgel en voor de koren. Het wordt een prachtige uitzending. Het mannenkoor vertrekt al vrij dagochtend om, negen gur zpdat zij 's middags nog wat van de mooie stad Gent kunnen genieten. Er zijn acht bussen nodig om de leden van het ruim 140 man tellen de koor en de ongeveer 250 intro- ducee's te vervoeren. Deze grote hoeveelheid introducee's zijn nodig om de samenzang te ondersteunen in de imposante kathedraal van Gent. Toen het bisdom Gent van het initiatief van de EO hoorde waren ze ontzettend enthousiast om er aan mee te werken. De tv- opnamen worden uitgezonden op zaterdag 3 mei 2003 van 19.00 - 19.25 uur Nederland 1 en op zon dag 13 april 2003 van 10.00 - 10.45 uur Nederland 2.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 10