PLAATS VOOR VRIJWILLIGERS BRANDWEER BENTHUIZEN WADDINXVEENSE SCHAKERS BIJNA VEILIG CLUBDAG MULTI COMPUTER CLUB INLOOPMIDDAG PATIËNTENSiRVICEBUREAU MEDICIJNEN BIJ REUMA JAARLIJKSE HOBBYSHOW CURSUSSEN VOOR KINDEREN KOFFIEOCHTEND JEUGDBINGO GOSPEL DRIVE-IN BIJ DE SCHUILPLAATS Geef wat Hart van Holland 19 maart 2003 pagina 15 REGIONIEUWS vrije tijd aan epilepsie Vrijwillige brandweerlieden B. Pijl en A. Blijleven. "Nooit spijt gehad van dit werk" Door Frits Bromberg Benthuizen - De vrijwillige brand weer in Benthuizen heeft op korte termijn vacatures. Zowel mannen als vrouwen kunnen zich aanmel den voor een functie die om blin delings vertrouwen vraagt, een ge zonde geest in een gezond lichaam en bereid zijn relatief veel vrije tijd in te leveren. "Maar je krijgt er veel voor terug", weet onderbrand meester A. Blijleven die terugkijkt op 20 actieve dienstjaren en in zijn mening wordt bevestigd door hoofdbrandwacht A. Pijl die, vol gend jaar na 16 jaren tot zijn spijt moet afzwaaien. De vraag: "Waar om wordt iemand lid van de vrij willige brandweer?" weten beiden niet goed te beantwoorden. "Het zit in de familie, denk ik", zegt Blij leven. "Of in je vriendenkring", vult Pijl aan. Wat beide heren niet vermelden is net bezit van een stuk gevoel voor humor, dat de vrijwilligers gemeen schappelijk hebben. Ze zijn in voor feestelijke bijeenkomsten en gezei lde avondjes, maar ook niet te be roerd klaar te staan als een auto mobilist per abuis de bocht uit is gevlogen. "Als de pieper gaat...", zegt Blijleven, met de blik van ie mand, die op het punt staat daar een boek over te schrijven en daar voor stof te over heeft. Blijleven is onderbrandmeester en heeft vier streepjes op de mouwen. Pijl is dan wel hoofdbrandwacht, wat een stuk hoger klinkt, maar hij moet het toch met een streepje minder doen. Pijl: "Niet ver genoeg doorgeleerd". In de brandweerka zerne toont een lang lint met distinctieven hoe hoog een vrijwil liger kan komen, maar de post van generaal, in elk geval iets heel hoogs, is voorbehouden aan de be roepsbrandweer, die alleen in de grote steden voorkomt. De vrijwilli ge brandweer in Benthuizen is een post, die met de posten Hazers- woude en Koudekerk a.d. IJssel de brandweer Rijnwoude vormt. Elke post telt 18 vrijwilligers, de com mandant inbegrepen. Elke post is 24 uur per etmaal paraat, maar niet allemaal tegelijk. Blijleven: "Elke post is onderverdeeld in twee groe pen; heeft de ene groep een week dienst, dan is de andere groep vrij en zo vervolgens". Toch vraagt de functie van vrijwilli ger bij de brandweer de nodige vrije tijd. Pijl: "De actieve dienst gaat in, wanneer iemand zich heeft aangemeld en zijn of haar handte kening heeft gezet, maar eerst me disch is goedgekeurd. Dan besteedt je twee keer per week een avond aan cursus of oefening. Dat duurt twee jaar. Daarna ben je één avond per week kwijt, los natuurlijk van de momenten waarop je wordt op geroepen". Beide vrijwilligers hebben geen moment spijt gehad van hun aan melding. Blijleven: "Het is steeds weer de uitdaging die je aangaat. Bij branden geldt: met twee man erin, met twee man eruit. Bange momenten proberen we te voorko men. Maar wat hebben we nu he lemaal aan branden in Benthuizen. Niet veel. We.hebben meer werk aan hulpverlening, in samenwer king met de politie en ambulance, wanneer iemand juist op deze smalle polderwegen en al dan niet aangeschoten van de weg is ge raakt. Voor blikschade rukken we niet uit; het gaat om de ergere ge vallen en die raken je altijd, ook ai probeer je geestelijk afstand te nemen. Daarom komen we na een ernstig ongeval altijd een uurtje bij elkaar. Wat napraten, wat bijko men, ervaringen wisselen die je thuis toch nooit goed kwijt kunt". Pijl: "Ja. We krijgen een vergoeding voor ons werk. Het is geen vetpot, maar toch. Maar wat iedereen als veel belangrijker ervaart is een beetje blijk van waardering. Na tuurlijk, als iemand uit z'n auto moest worden gezaagd, staat z'n hoofd niet naar een bedanktele- foontje. Daarom zijn we er wel blij mee, als de burgemeester zich op de hoogte komt stellen. Of als ie mand een taart stuurt. Die gaat he lemaal op". Voor meer info: A. Blijleven, tele foon 079 - 3317444. Waddinxveen - Na de zesde ronde van de RSB-competitie in klasse 1 b s»at WSV 1 er rriet slecht voor: 7 vvedstrijdpunten. Ook de bordpun- «n zijn niet slecht: van de 48 zijn er en een half binnen. In de laatste ronde komt er nog een uitwed- stnjd tegen het tweede van Messe- ™ker 1847 en die wedstrijden tus- ®n Messemaker en WSV hebben "vel eens iets enerverends. De wed- njd tegen G roenoord 2 was net ,en plaatje: binnen drie kwartier ad Wim Hennink een vol punt. aarna duurde het een hele tijd. v n'et spelend aanvoerder, Wim sh-'u raPP°rteerde, dat de wed- 7 'f naar zijn indruk goed stond. l»n ^et oolc uit: oolc Barthold nsen en Hans van Woudenberg riwnen en a"e anderen maakten den'5^ k°n we' eens 'e'c'en tot gradatie voor Groenoord. Twee ^agen eerder had WSV 4 zijn laat- oLWedstriid in en tegen Groen- hpei met verloren, waarbij warenVreem^e part'ien gespeeld Iwim6 interne competitie stelde l van Vuuren met een pion meer remise voor tegen Erik Hen nink. Erik weigerde, vermoedelijk met een blik op de klok. Daarna maakte Wim, die geen zeventig meer is, inderdaad een fout en ver loor. Leo van der Haven omzeilde een lastige klip door Wim Mulder te verslaan. Peter de Louw zat beter in zijn spel dan Arie Kardol en won. Bert van der Knaap en Lau rens Ellers speelden een wilde par tij, maar kwamen door eeuwig schaak op remise. Evert Hildebrand gaf al vroeg een stuk weg en deed wel zijn best om een aanval te or ganiseren, maar moest laat op de avond opgeven. In een duel tussen derdeklassers won Wim van der Hoek van Albert Prins. Enige verba zing was er over het snelle mat dat Marco de Bruijn (in acht zetten) tegen Ryan den Drijver construeer de. Jaap Smit kreeg na een tamelijk ge sloten openings- en middenspelfa se wat ruimte in het eindspel tegen Jan Muit, wiens partij verloren ging door aftrekaanval met schaak op de toren. Frank Hordijk raakte tegen Bart van Putten al vroeg een pion kwijt en dat kan men beter niet hebben: Bart is een technisch bekwaam speler en werkte af vol gens de regels. Dirk van Offeren bouwde zijn stelling in het begin niet slecht op, maar in een open koningsstelling moest hij dame tegen toren geven om de koning te beschermen. Daarmee was de zaak uit. Tamelijk vreedzaam kwamen Adri- aan van der Starre en Kees Klaassen tot remise. Hans van Offeren en Henk Erkelens wilden niet zo graag remise, maar kwamen er toch op uit. Gerard Torenbeek bracht enige tientallen jaren ervaring in tegen de grotendeels onervaren Paul Spe- yer en won. Randy Girdhari was al enig hout achter, toen hij door Jan Kraijesteijn op een torenoffer ge- tracteerd werd. Hij nam het dus aan en werd mat gezet. Jeroen van der Veen paste niet op de dame en verloor dus van Sander van Veen. Stand aan kop: 1. E.Hennink, 2. W.Hennink, 3. M.van Putten, 4. Van der Haven, 5. Philipse, 6. A.Hen nink, 7. Van Os, 8. Van Wouden berg, 9. N.Dannis, 10. Van Nieuker- ke. Alphen aan den Rijn - Multi Compu ter Club Alphen heeft elke vierde za terdag van de maand clubdag. Tijdens de eerstvolgende clubdag, die gehouden wordt op zaterdag 22 maartwordt er aandacht besteed aan het ontwerpen van quilts met behulp van het computerprogram ma Quiltpro. Slechthorenden zijn van harte wel kom. De club heeft sinds januari een ringleiding in gebruik. Voor meer informatie: www.mcc-al- phen.net. De dubdagen worden ge houden in gebouw Nabij, Lauraplein 2 in Alphen aan den Rijn van 11.00 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Benthuizen - Zaterdag 22 maart is er een Gospel drive-in bij de Schuil plaats. Corné draait eigentijdse Gospel muziek waarin tekstschrijvers hun diepste gevoelens delen. Ben je 14 jaar of ouder? Kom dan eens luiste ren. De deuren staan vanaf 20.00 uur open. De Gospel drive-in vindt plaats in de Bron aan de Dorps straat 42 achter de Nederlands Her vormde Kerk. Regio - Reuma is de naam voor di verse aandoeningen van het bewe gingsapparaat, de gewrichten en spieren, die gepaard gaan met ont stekingen, pijn en vermoeidheid. Meer dan 1 miljoen mensen in Nederland heeft een vorm van reuma. Reuma beperkt hen niet al leen lichamelijk, maar ook hun so ciale en werkzame leven. Er is veel onbegrip, omdat je de ene dag wel iets kunt en de andere dag niets. Op het patiëntenservicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda is de reu mapatiëntenvereniging aanwezig op woensdag 26 maart van 14.00 tot 16.00 uur. Voor een gesprek en informatie over reuma kan men op deze inloopmiddag vrijblijvend binnenlopen. Voor inlichtingen: de secretaris van de reumapatiëntenvereniging, Ber tha Maat, telefoon 0172-210484. Gouda - De Reumapatiëntenvere niging Gouda e.o. organiseert woensdag 26 maart een informa tieavond over medicijnen bij reuma. Apotheker Van den Dries zai deze lezing verzorgen. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in Verpleeghuis Bloemendaal aan de Livingstone- laan 54. ledereen is welkom. Voor meer informatie: Bertha Maat, secretaris van de vereniging, telefoon 0172-210484. Benthuizen - in de Tas wordt de door de Evenementen Commissie Benthuizen georganiseerde show op 22 maart van 12.00 tot 17.00 uur opengesteld. De toegang is gratis. De hobbyshow is de kans om ken nis te maken met leuke hobby's, enthousiaste hobbyisten en de prachtige resultaten van de diverse hobby's. Er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen en in veel gevallen is het ook mogelijk om hobbyproducten te kopen. In De Tas zijn onder andere de volgende hobby's te vinden: modelvliegtuigen, zwaarden, slot- race, pavapol, houten speelgoed, mineralen, droog-, en zijdebloe- men, filigraan, olieverfschilderijen en dakpannen schilderen. Net zoals vorig jaar wordt er weer een dia presentatie gehouden. Waddinxveen - In het kader van de veen-Zuid, starten er in april twee cursussen. Voor kinderen van 4 t/m 8 jaar is er de cursus 'vliegers maken' en voor kinderen van 8 t/m 12 jaar wordt de cursus 'compute ren' georganiseerd. In deze cursus leren de kinderen de basisvaardig heden op de computer. Beide cursussen vinden plaats op dinsdag 8, 15, 22 april en 6 mei a.s. in basisschool 'De Kameleon', Ka naalstraat 2-4. De kinderen worden Brede School' in de wijk Waddinx- om 15.30 uur verwacht bij de in gang van de school aan de St. Vic- torstraat. Om 17.00 uur kunnen ze daar weer worden opgehaald. De kosten voor deelname aan een cur sus bedragen 2,- voor de gehele cursus, inclusief het benodigde ma teriaal. Kinderen uit de wijk 'Zuid' kunnen zich opgeven bij de S.W.W., telefoon 0182 - 631932 of via e- mail sww@stww.nl. Benthuizen - Woensdag 2 april is er een koffie-ochtend. Lies Drop zal te gast zijn. Het thema is: KOSTBAAR en BRUIKBAAR. We nodigen u van harte uit in De BRON, Dorpsstraat 48(achter de Hervormde Kerk). Er is oppas aanwezig. Het begint om 9.30 uur,maar om 9.00 uur staat de koffie klaar Waddinxveen-Stichting Wijkwerk "de Zuidpias" organiseert op vrij dag 17 januari 2003 een oergezel lige jeugdbingo in het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. Deze avond is speciaal bedoeld voor de jeugd van 8 t/m 15 jaar. Er worden 5 rondes gespeeld en een superronde. Ook is er een loterij waar weer vele leuke prijzen te winnen zijn. De avond begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De zaal gaat open om 18.45 uur. Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt Vrijwilligers voor de jaarlijkse nationale collecte (19 tot en met 24 mei) bel: 030 - 63 440 63, He nny van Mourik Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15