Rabobank nieuws L* De bank waar je lid van wordt OKZM neemt afscheid van Willem Visser Effecten Forse koersbewegingen op Damrak Symposium "Beleggen met maximaal effect" groot succes Klopjacht naar (wellicht) in Duitsland belastingplichtige Nederlandse bedrijven Weeknieuws Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland 19 maart 2003 LTOr u, van en door uw bank AGENDA Dorpsstraat 190,2761AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle 0499-499499 0800-0705 maandag t/m donderdag 09.00-17.00 013-58012 34 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 013-46219 00 wo? sfoóe c*tèig Telefoonnummer Alqei 0180-637383 efoonnummer Beleggingsadvies; Helpdesk Internetbankieren: 09000902 0900 9270 infoFzevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl www.rabobank.nl De OndernemersKring Zevenhui- zen-Moerkapelle heeft op donder dag 13 maart afscheid genomen van haar uitvoerend secretaris Wil lem Visser. Visser is sinds 1995 aan de ondernemersvereniging verbonden. Mede dankzij zijn grenzeloze inzet en betrokkenheid, kon de vereniging in haar 12 jarige bestaan uitgroeien tot wat zij nu is; een actieve vereniging van en voor ondernemers met 94 leden. In zijn afscheidstoespraak memoreerde Visser dat het tot stand brengen van een evenwichtige en vruchtbare relatie tussen de gemeen te en ondernemers een van zijn belangrijkste doelstellingen was. Vis ser kan wat dat betreft tevreden zijn. In de afgelopen jaren is de openheid en samenwerking tussen gemeente en ondernemers aanzienlijk verbe terd. Tijdens de bijeenkomst is Jaap Breugem, directeur van de Rabobank, benoemd tot de nieuwe voorzitter van de OKZM. Hij neemt hiermee het stokje over van Arno Lamot, die het voorzitterschap sinds de oprichting van de vereniging in 1991 bekleedde. Lamot blijft overigens als bestuurslid aan de OKZM verbonden. Rob Beentjes, Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Ook afgelopen week was de beurs in de ban van forse koersuitslagen. Financiële waarden deden in eerste instantie een stevige stap terug door de aanhoudende koersverlie zen op de beurzen om vervolgens na de cijfers van Fortis afgelopen donderdag weer op te veren. Verder waren er tal van bedrijven die cijfers presenteerden. Zo voldeed ingenieursbureau Fugro aan de ver wachtingen en loste ook uitgever VNU zijn belofte in. Positieve verrassingen waren er van baggeraar Boskalis en technisch installatiebedrijf Imtech. Boskalis ziet de toekomst met vertrou wen tegemoet en meldde daarnaast dat het orderboek goed gevuld is. Ook was er overnamenieuws. De familie Wessels overweegt om een bod uit te brengen op de aandelen van Volker Wessels Stevin.Ook maakte het bouw concern de cijfers over 2002 bekend. Deze boden echter geen verrassing. Het aandeel Corus moest in de afge lopen verslagweek ruim 60% inleveren. Het staalconcern mag de aluminiumtak nog niet verkopen. Dat heeft de Amsterdamse rechtbank bepaald. De raad van bestuur van het Britse moe derbedrijf was naar de rechter gestapt omdat de Nederlandse commissaris sen niet akkoord gingen met de ver koop. Zij waren bang dat de opbreng sten, EUR 750 miljoen, gebruikt zou den worden om de verliesgevende Britse staalactiviteiten te steunen. De Nederlandse tak wil liever dat Corus deze activiteiten saneert. De kans op een zelfstandige Nederlandse tak is door de uitspraak toegenomen. Fortis maakte jaarcijfers bekend die per saldo volgens verwachting waren. De operationele WPA bedroeg EUR 1.71 en dat was licht boven onze ver wachting. Het operationele resultaat na boekwinsten daalde met 2% tot EUR 2.2 miljard. Dit kwam vooral door de waardedaling van de beleggings portefeuille. Positief waren de kosten besparingen. Het dividend bedroeg, evenals in 2001, EUR 0.88 en zal als cashdividend worden uitgekeerd. Bron: Iris Research Op dinsdag 11 maart jl. organiseer den de Rabobanken Zevenhuizen- Moerkapelle en Nieuwerkerk- Moordrecht een symposium onder de titel "Beleggen met maximaal effect" De aanleiding voor dit sym posium was de presentatie van het nieuwe beleggingsteam dat sinds 1 november door de twee Rabokan- toren is samengevoegd, teneinde de grote en actieve beleggersklan ten ook in deze moeilijke marktom standigheden optimaal te kunnen bedienen. Peter Thiadens, directeur van de Rabo bank Nieuwerkerk-Moordrecht, open de het symposium. Na een spectacu laire jongleursact, gaf Bas Vliegenthart van Robeco een reflectie op de huidi ge marktomstandigheden. Volgens Vliegenthart kan het koersherstel door de politieke onzekerheid nog even op zich laten wachten, doch is zij bij een aantrekkende economie onaf wendbaar. Na het buffet volgde een boeiend betoog van technisch analist Bob Emanuels van Stroeve Effecten- bank. Emanuels' bewering luidde dat de kracht van de huidige beursneer- gang niet uniek is. In de historie is een dergelijke neergang vaker voorgeko men. Het herstel van koersen baseert Emanuels niet zozeer op basis van economische herstelscenario's maar uitsluitend op basis van statistische patronen. Ondanks het negatieve beurssenti- ment bezochten maarliefst 175 geno digden het symposium dat plaats vond in Dekker Zoetermeer. Dennis Kellner van de Rabobank Zevenhui- zen-Moerkapelle verklaart de grote belangstelling als volgt:'Natuurlijk zijn veel beleggers door de miserabele beursomstandigheden van de laatste jaren afgehaakt. De beleggers van het eerste uur zijn echter nog veelal actief. Niet dat zij zich wel aan het slechte sentiment konden onttrekken, maar vanuit hun ervaring weten zij dat de malaise -hoe ernstig ook- van tijdelijke aard zal zijn. Deze beleggers hebben de grote beurskrach van 1987 en de kleine krach eindjaren negentig mee gemaakt. Juist deze beleggers weten wat het is om dit mee te maken en hebben daarom hun interesse in het beleggen nog niet verloren'. Vele Nederlandse bedrijven, die in Duitsland werken en/of hebben gewerkt, hebben een brief van het Finanzamt in Kleve (D) ontvangen. Deze brief betreft de "Steuerliche Erfassung in der Bundesrepubliek Deutschland" oftewel de fiscale registratie van het Nederlandse bedrijf bij de Duitse fiscus. In de brief staat onder meer dat het Nederlandse bedrijf weliswaar (bouw)werkzaamheden in Duitsland uitvoert of heeft uitgevoerd, maar niet geregistreerd staat bij de belasting dienst. Middels elf vragen wil het Finanzamt nagaan of de onderne ming al dan niet belastingplichtig is in Duitsland. De vragen lijken op het eer ste gezicht vrij eenvoudig te beant woorden, maar hier zit een grote adder onder het gras! De kans is namelijk bijzonder groot dat het Finanzamt op basis van deze informatie constateert dat het Neder landse bedrijf een zogenaamde fiscale vaste inrichting in Duitsland heeft en belastingplichtig is. In het ergste geval wordt er vastgesteld dat het bedrijf al vele jaren in Duitsland "gevestigd" is en dat met terugwerkende kracht als nog belasting met een boete wordt geheven. Dit kan tien zo niet honderd duizenden euro's kosten. Een onbe wust foute beantwoording van slechts één vraag kan hier al toe leiden. De beantwoording van de vragen is zeer bedrijfsspecifiek en vereist grote zorgvuldigheid. Denk daarbij aan de uiterste termijn rechtsboven op de brief. Het is in principe mogelijk om uitstel van deze termijn bij het Finan zamt aan te vragen. Ons dringende advies is dan ook om tijdig contact op te nemen met een ter zake deskundige en met een advi seur die bekend is met de Duitse inter pretatie van het Nederlands-Duits ver drag ter voorkoming van dubbele belasting en de vragen niet zelf te gaan beantwoorden. Voorbereiding 150ste geboorte dag Van Gogh in volle gang Zondag 30 maart, de 150ste 'verjaardag' van Vincent van Gogh, is het Van Gogh Museum gratis toegan kelijk. Dat is mede mogelijk door het partnership van de Rabobank met het museum. Van Gogh werd gebo ren op 30 maart 1853 in Zundert en overleed op 29 juli 1890 in Auvers- sur-Oise. Op zijn 150ste geboortedag is het Van Gogh Museum tot 21.00 uur geopend en wordt er een feeste lijk programma geboden. Bezoekers die eventueel buiten in de rij staan voor de ingang, krijgen op 30 maart koffie of thee en een klein gebakje. Verder zijn er optredens van een brassband en straatartiesten. Binnen is er onder meer ook muziek, van een groep die de schilderijen muzikaal toelicht. Andere evenementen op 30 maart zijn het slaan van de eerste'Van Gogh'-euromunten in het Van Gogh Museum en de officiële landelijke opening van het Van Gogh Jaar in Zundert. Internetbankieren blijft groeien De belangstelling voor virtueel bank ieren via internet en telefoon bij de Rabobank is in 2002 met 55% toege nomen. Ook voor 2003 wordt groei voorspeld. Het aantal overeenkom sten voor internetbankieren en de Rabofoon steeg in 2002 met respec tievelijk 55% en 20%. Inmiddels is de Rabobank met ruim 1 miljoen online klanten verreweg de grootste inter- netbank van Nederland. Met 1,3 mil joen bezoekers in december 2002 was de Rabobank tevens een van de best bezochte internetbanken van Europa. Drie nieuwe events op www.rabobank.nl Op www.rabobank.nl zijn onder het thema 'Gezin' de events 'Vermogen opbouwen', 'Kinderen' en 'Trouwen of Samenwonen' toegevoegd. Een event bestaat uit informatie rond een bepaalde gebeurtenis en een interactieve rekenmodule. Het event 'Vermogen opbouwen' geeft ant woord op vragen als: Hoe kun je ver mogen opbouwen? en Hoeveel belasting betaal je? Met de Rende mentcalculator kan worden bere kend hoeveel éénmalig of maande lijks opzij moet worden gezet om een bepaald vermogen op te bou wen. Het event 'Kinderen' maakt de financiële consequenties van het krijgen van kinderen inzichtelijk. Wat zijn de gevolgen voor het inkomen en welke extra uitgaven zijn te ver wachten? Hoe zorg je dat de kinde ren niets tekort komen, zonder zelf een stap terug te doen? Maar ook, hoe leer je kinderen omgaan met geld. Meer grip krijgen op de finan ciële huishouding kan met de Bud getplanner. Het event 'Trouwen of Samenwonen' laat zien wat samen verder gaan voor financiële gevol gen heeft. Voor klanten die willen weten wat een onvergetelijke trouwdag kost, is de Trouwplanner toegevoegd. Hiermee kan een begroting worden gemaakt, zodat niets wordt vergeten en er geld overblijft voor een huwelijksreis. 5 april; Kom in de Kas 16 april: Seminar Estate Planning i.s.m. Alfa Accountants 16 juni: Algemene Ledenvergadering Rabobank

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2