BOSKOOP VREEST 'GEWISSE ONDERGANG' VAN SIERTEELT VOORBEREIDING R0PA-RUN IN VOLLE GANG SPORTWEEK VAN START SCOUTING MR. VAN PAAL GROEF RUIMT ZWERFAFVAL OP BINGO IN DE PADDESTOEL OPBRENGST COLLECTE REUMAFONDS FILM IN KREATER pagina 11 II De mensen lopen weg", legde burgemeester J. Rijsdijk uit. "Ze willen en moeten uitbrei den en als ze niet de zekerheid hebben dat dit in de toekomst ook kan, vertrekken ze naar de Bollen streek of zo. Terwijl de eenheid van een groeiend tuindergebied zo be langrijk is. Wanneer je één stukje wegneemt, zoals een groep grote Rommelmarkt B en W: "Boskoopse tuinders gaan in de toekomst naar de knoppen en anders wel naar de bollen, wat voor Boskoop hetzelfde is". Waterrijk West kan verder worden bebouwd en niet ophouden bij deze nog dichtgespijkerde toekomst. Door Frits Bromberg Boskoop - In een brandbrief aan GS van Zuid-Holland heb ben B en W van Boskoop ge vraagd om herziening van het ontwerpstreekplan Zuid-Hol land Oost. En wel met spoed. In het ontwerpplan dient ten be hoeve van het sierteeltbeleid 350 ha extra te worden gereser veerd. Zo niet, meldt de brief, wacht de regionale sierteelt economie een gewisse onder gang. Ook spreken B en W in deze brief, mitsgaders een prachtige taalfout, van een 'economische teloorgang van de sector' wanneer boven op de toegezegde 180 ha niet de gewenste 350 ha komen. tuinders, valt de hele puzzel uit el kaar". De brief, duidelijk geschreven van uit de positie van een kat in het nauw, begint nog zo keurig diplo matiek. De gemeente heeft ver heugd kennisgenomen van het ontwerpstreekplan dat het moge lijk maakt Waterrijk West af te bouwen, het Zwarte Pad en de Badhuisweg. De gemeente is de provincie hiervoor erkentelijk. Ook is Boskoop er zeer mee ingenomen dat met de provincie woningtekor ten kunnen worden aangepakt. De brief blijft van fluweel, wanneer B en W constateren dat de provin cie er blijk van heeft gegeven de sierteeltsector een warm hart toe te dragen, door vast te houden aan de eerder toegezegde 180 ha. Een meevaller. De provincie had ook kunnen schrijven: 'sorry jongens, maar we doen dat toch maar niet'. In dat geval had Boskoop collectief achter de geïmporteerde gerani ums kunnen gaan zitten. Nu blijft er nog hoop, al moet de gemeente er bedremmeld aan toevoegen dat die 180 ha weliswaar wijzén op een warm hart, maar niet warm ge noeg om de sector van een gewisse ondergang te kunnen redden. Die 180 ha zijn onvoldoende, het moe ten er in het jaar 2015 totaal 530 ha voor extra uitbreiding worden, om de autonome groei van 2 procent per jaar op te kunnen vangen. Dat was in het LEI onderzoek 'Bomen over Ruimte' toch al duidelijk ge noeg uitgelegd en becijferd. Het gebruik van ondersteunend glas is al praktijk geworden en is als oplossing grotendeels uitgeput, schrijven B en W, met de slimme toevoeging dat nog meer glas de kwaliteit van het karakteristieke Boskoopse Landschapsbeeld aan tast. Dat wil de minister immers niet? Het zal de gemiddelde tuin der worst zijn, maar B en W varen elegant mee op de ministeriële stroom en vraagt de provincie vriendelijk haar bedenkingen ten aanzien van het sierteeltbeleid se rieus te nemen en het ontwerpplan daarop te herzien door het reserve ren van de extra benodigde 350 ha. De gemeente hoopt voor de zo mervakantie op een positief ant woord, bevreesd dat grote tuinders meer dan alleen hun biezen pak ken. Over de Bollenstreek geen kwaad woord, het moet er prachtig zijn, maar de vertrekkende tuin ders - of die plannen in die richting hebben - zouden graag in hun minstens even mooie Boskoop wil len blijven en de gemeente wil ze houden. Maar als de Boskoopse vorm te klein blijft, zal tijdig naar een andere locatie moeten worden omgezien. Wethouder I.A.M. ten Hagen: "Een grote tuinder denkt niet aan een boompje voor de dag van morgen, maar in een miljoeneninvestering in een meerjarenplanning. Wordt hem die zekerheid niet geboden, dan vertrekt hij". Burgemeester Rijsdijk verduidelijkt: "We mochten eerst aan de slag op het PCT-terrein, met 50 ha in de eerste fase. Er waren zeven belang stellenden, waarvan er één, met alle vergunningen op zak, zich er heeft gevestigd. De toenmalige mi nister trok zijn bësluit in, waarop de zes anderen besloten geen on nodig risico te nemen en zich el ders vestigden". Dat het PCT-terrein voor eeuwig woest en ledig zal blijven wordt niet aangenomen. Burgemeester Rijsdijk: "Maar het vertrek van de tuinders die zich aanvankelijk op dat terrein wilden vestigden, is een teken aan de wand. Een zeer ver ontrustend teken en vandaar deze brandbrief". Waddinxveen - Het Runningteam Waddinxveen is volop in voorbrei- ding voor de komende RoPa-run. Diverse zaken zijn inmiddels gerea liseerd. Zo is er een voertuig be schikbaar waar de rustperiodes doorgebracht kunnen worden. Dit is belangrijk om de lopers en bege leiders weer op te lappen voor de volgende etappe. Er wordt gelopen in twee groepen van vier lopers plus begeleiding. In blokjes van 2.5 km worden etappes van een kleine 90 km afgelegd. Op een afgespro ken punt ontmoeten zij dan de an dere ploeg die het stokje over neemt. Hierna heeft de ploeg circa 6.5 uur om weer bij te tanken. Ook de lopers zijn druk bezig hun con ditie op het juiste peil te krijgen. In het kader hiervan is zaterdag een trainingsestafette van 107 km ge lopen van Capelle a/d IJsssel naar Port Zeelande aan de Grevelingen- dam. Deze loop georganiseerd door de stichtingRoPa-run, heeft als doel de verwachte snelheid van de ploegen vast te stellen. Dit jaar .vindt de start van de loop in Rotterdam ge faseerd plaats om de overlast en verkeershinder in het eerste deel van de loop te verminderen. Aan de hand van de resultaten van de estafette van afgelopen zaterdag, en nog een 15 km loop in april wordt de startvolgorde van de ploegen bepaald. Voor het team Waddinxveen is deze eerste test in elk geval prima gelopen. In 7 uur en ruim 10 minu ten is de afstand afgelegd wat neer komt op bijna 15 km/uur, ruim boven hun eigen prognose van 14 km/uur. Het was voorde lopers ge lijk een mooie gelegenheid weer wat ervaring op te doen met het "lopen, rusten, lopen" ritme. Omdat het om betrekkelijk korte afstanden gaat die worden ge lopen gaat het in een vrij hoog tempo, en naarmate er meer ge lopen is, wordt het opstarten van een volgende deel steeds lastiger door stijf wordende spieren. En om voor elke start even de spieren los te maken is vaak weinig tijd. De 10 a 12 minuten die beschikbaar zijn, worden bijna helemaal gevuld met instappen doorrijden naar de vol gende wissel en weer een plaats zoeken waar de wissel veilig plaats kan vinden. Welke positie zij hadden in de to taalstand van deze testloop is nog niet bekend, ook bij deze estafette waren de teams in groepen opge deeld die met tussenpozen van een kwartier van start gingen, zodat de volgorde van binnenkomst niet veel zegt over de rangschikking in tijd. Zodra de uitslag binnen is zal hij te vinden zijn op de site www.run- ners.isonsteam.nl Boskoop - Alle leden van scouting groep Mr. Van Daal gaan zaterdag 29 maart in de Snijdelwijk aan de slag om zwerfafval te verwijderen. Zij zullen 's ochtends geholpen worden door jeugd van de groepen 6, 7 en 8 van de basisscholen de Ze vensprong, de Brug, de Ichthus en de Immanuël. Ook de Rotaryclub Boskoop en de gemeente Boskoop verlenen hun medewerking aan deze actie. Van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 16.30 uur zijn de Scouts in de weer om de straten te ontdoen van zaken die daar niet doren, zoals papier, peuken, blikjes, enzovoort. Burgemeester Rijsdijk geeft op het schoolplein van de Ich- thusschool (Klaverblad) het start sein voor deze actie. Ook de bewoners van de wijken kunnen meehelpen met het oprui den van het zwerfvuil. De Rotary- club zorgt voor de inwendige mens. Wijkbeheer zorgt voor het afvoeren van het zwerfafval. Hier voor stelt zij containers beschikbaar aan de Scoutinggroep. Er rijdt ook een vrachtwagen om te zorgen dat na de actie het afval niet opnieuw kan gaan zwerven. De Scouts verrichten deze actie binnen hun project 'Natuurlijk Scouting, BuitenGewoonActief'. Scouts hebben de natuur hoog in het vaandel. Maar natuur beperkt zich niet tot de ruimte tussen twee steden. Ook in de steden is natuur beleving mogelijk. Door de Scouts op jonge leeftijd al te confronteren met de zorg voor hun eigen omge ving, verwacht Scouting dat ze later die zorg ook zullen uitoefe nen. Scouting Nederland is met ruim 120.000 leden de grootste jeugd- en jongerenvereniging van Neder land. Wereldwijd zijn er zelfs meer dan 32 miljoen Scouts. Waddinxveen - De jaarlijkse Wad- dinxveense Sportweek gaat vrijdag 4 april van start met het traditione le Sportweekvoetbal. De wedstrij den vinden plaats op het WSE-ter- rein en beginnen om 19.00 uur. De overige wedstrijddagen zijn op 11 en 18 april, 2, 9, 23 en 30 mei. Op woensdagmiddag 14 mei wordt om 13.00 uur op het terrein van WSE een begin gemaakt met het school- voetbal voor de groepen 5 en 6. Op zaterdag 17 mei zijn vanaf 08.00 uur de groepen 7 en 8 aan de beurt. Eveneens op woensdagmid dag 14 mei kunnen de 60-plussers vanaf 13.30 uur klaverjassen in het Anne Frankcentrum. Op maandag 19 mei wordt vanaf 20.00 uur in Het Zuidhonk het individuele kla- verjasconcours gehouden. De bingo voor 60-plussers wordt gehouden op dinsdag 20 mei vanaf 19.45 uur in het Anne Frankcentrum. Het schoolzwemmen, georganiseerd door de Z&PC Van Uden-De Gouwe, wordt twee dagen later op donder dag 22 mei gehouden in Gouwe- bad 'De Sniep'. Deze 'scholenstrijd' begint om 19.00 uur. Dinsdagavond 27 mei vindt het traditionele vis- concours plaats met ais inzet het kampioenschap van Waddinxveen. Dit evenement wordt wederom ge organiseerd door de HSV Waddinx veen en vindt plaats in het Gouwé- kanaal aan de Broekweg vanaf de Julianasluizen richting Waddinx veen. De wedstrijd begint om 19.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Op woensdag 28 mei kan men vanaf 19.30 uur inschrijven voor de nacht rit van de Gouwe Rijders bij Hotel- Café-Restaurant De Unie. Het kop- pelklaverjassen in 'De Unie' vindt plaats op zaterdag 14 juni. Dit eve nement begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. In de week van dinsdag 4 tot en met zaterdag 8 maart werd Sportweek geopend met het traditionele Lunapark voor de jeugd op het evenemententer rein bij 'De Sniep'. Op woensdag 4 juni worden de organiserende par tijen om 20.00 uur weer verwacht voor de evaluatie. KERKDIENSTEN - 30 maart Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor W. v.d. Meer. Ontmoetingskerk 11.15 uur Eu charistieviering pastor W. v.d. Meer. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Je- roense. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong; 18.30 uur ds. C. de Jong Ves per. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds. R. van Loon. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Geref. kerk 9.15 uur C.P. van Ommen; 11.00 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. W.J. Bouw. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. J. Markus; 17.00 uur ds. H. Jonkman. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. C.L. Lombard-Schagen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur W. Grandia jeugddienst. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur E. Bakker. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Boer; 18.00 uur PJK. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Waddinxveen - Bij wijk- en speel tuinvereniging de Paddestoelw ordt Vrijdag 28 maart een bingo avond gehouden. Er worden 10 rondes gespeeld. De entree is vrij en de zaal open vanaf 19.30 uur. ieder een is welkom. Zaterdag 29 maart wordt van 9.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt ge houden bij dePaddestoel. Waddinxveen - De landelijke inza melingsactie van het Reumafonds, gehouden van 9 tot en met 15 maart, heeft in Waddinxveen 8011,97 opgebracht. Gevers en col lectanten worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Waddinxveen - In Kreater draait vrijdag 4 april de laatste film van dit seizoen. De film 'There's something about Mary' gaat over een schuchtere jon gen die er in slaagt het mooiste meisje van de klas te strikken voor het schoolbal. Die avond gaat het feest voor hem niet door om wel een heel pijnlijke reden. Jaren later gaat Ted weer op zoek om de vrouw van zijn dromen op te spo ren. Maar de privé-detective die Ted ingeschakeld had, besluit om Mary voor zichzelf te houden. De film heeft een speeltijd van 120 minuten. De toegangsprijs is €5,-, Pas 65+ en CJP €4,00 p.p. De zaal is open om 19.30 uur. Reserveringen bij Kreater, Kerk straat 13, tel.0182-614422

Hart van Holland | 2003 | | pagina 11