HEREN 1 BE FAIR HEEFT MOEITE KLASSE IN IE BE FAIR DAMES WINNEN THUISWEDSTRIJD GROENEWEG VERDIENSTELIJK GELIJK FLYERS DAMES 1 NOG STEEDS ZONDER WINST MOERKAPELLE IN STRIJD OM PROMOTIEPLAATSEN HEREN DE GOUWE MAKEN MOEILIJKE TIJDEN DOOR NESSELAND! HAAR MAGERE WINST TZM 1 HALVE FINALE pagina 16 Hart van Holland 26 maart 2003 SPORT Volleybal Volleybal Voetbal Basketbal Tafeltennis voetbal Waterpolo Waddinxveen - Keukencentrum Be Fair Heren 1 heeft dit jaar te maken met een team, waarvan de spelers wat aan elkaar moeten wennen. Van het oude heren 1 zijn maar een aantal spelers over: Theo van Eijk, Michael van Maaren, Edwin van Erk, Mare Poulissen en Ronald de Rooij. Vanuit het reserveteam is de rest van het team aangevuld met Tjerk Wijnstra, Erik van Hees, Johan Veldhuis, Jeroen Lagrouw, Martijn Korn en Jochem Vermeulen. Een volledig team zou je zeggen, maar het wordt achtervolgd door pech; blessures zijn aan de orde van de dag. Afgelopen weekend waren er echter maar twee die niet mee kon den spelen in de thuiswedstrijd tegen OKV 1 en dat waren Van Maaren en Vermeulen. Coach Eric de Ridder (overgestapt als coach van dames 1 naar heren 1) had dus voor heren 1-begrippen een ruime selectie. Het is echter te zien dat de heren nog niet helemaal aan elkaar gewend zijn. Er werd bij vlagen prachtig volleybal gespeeld, maar ook regelmatig geblunderd. In de eerste set ging de strijd gelijk op en werd er vooral goed geserveerd door de gastheren. Aan de buiten kant sloeg Van Erk de ballen er hard in en scoorde diagonaal Van Eijk meermaals aan de rechterkant. Het probleem was de verdediging, de ballen schoten door en OKV kon makkelijk tot scoren komen. Met 17-25 was het bekeken. In de twee- Het eerste damesteam van Keuken centrum Be Fair moest het afge lopen zaterdag thuis opnemen tegen Leyton dames 2. Op papier een wedstrijd die Be Fair zou moe ten kunnen winnen omdat Leyton onderaan in de promotieklasse staat. De thuisploeg moest het doen zonder speelsters Marion van Wilgen en Eva Tuik en ook zonder coach Michael van Maaren. Theo van Eijk werd bereid gevonden om de wedstrijd te coachen en hij had het in de eerste set gemakkelijk. Keukencentrum Be Fair overklaste Leyton en liet goed volleybal zien. Lange servesbeurten, rake klappen aan de buitenkant en mooie ballen door het midden, dit alles resul teerde in een 25-11 overwinning. In de tweede set werd er wederom aanvallend gespeeld en scoorde vooral Sandra van den Berg veel punten op de buitenkant. Met 25- 19 werd de tweede set afgesloten. In de derde set had Keukencentrum Be Fair het moeilijk. Er werd niet geconcentreerd gespeeld en er werden veel fouten gemaakt. Door een aantal slimme ballen te spelen werd de setwinst toch nog binnen gehaald met 26-24. De derde set bleek helaas een voorbode van de vierde set. Er werd slordig gespeeld door de thuisploeg met veel per soonlijke fouten. Leyton zag kans om punten te pakken en won dan ook de vierde set. Toch zal Be Fair blij zijn met deze punten die zij goed kunnen gebruiken. de set werd wellicht het mooiste volleybal gespeeld. In het midden was het blok prima en er werd ge varieerd aangevallen. Door het niet constante spel en een aantal fou ten met serveren was Keukencen trum Be Fair net niet in staat om voor een overwinning te zorgen. De setwinst ging naar OKV met 28- 26. De derde set was een exacte kopie van de tweede waarin hetzelfde spel te zien was: goed, maar helaas niet constant en met persoonlijke fouten. Herhaling van de stand was het gevolg 26-28. In de vierde set dacht OKV er iets te gemakkelijk over en werd de middenaanvaller tweemaal hard afgeblokt door Veldhuis. Dit gaf genoeg zelfver trouwen voor het team en werd de vierde set winnend afgesloten met 25-20. In overweging nemend dat OKV op de vierde plaats in de com petitie staat en Keukencentrum Be Fair onderaan, kan er gezegd wor den dat er veel meer in zit voor Be Fair. De vraag is echter of het niet te laat is met nog maar drie wed strijden te gaan. (foto Be Fair) Waddinxveen - Flyers Dames 1 was niet opgewassen tegen Rowic uit Dordrecht. Heren 1 deed goede zaken in uitwed strijd tegen Green Eagles. Dames 1 gaf goed partij tegen Rowic. Vooral de eerste helft liep het naar behoren en was er niet veel krachtsverschilDe eerste peri ode ging naar Rowic (12-16). In de tweede periode bleef deze achter stand via 14-14 gehandhaafd. De derde periode ging het bij Flyers mis. Flyers scoorde weinig, de gasten deden dit aanzienlijk beter en via 10:25 werd de voorsprong zodanig vergroot, dat de wedstrijd beslist was. Toch werd er in de vier de periode door beide teams goed basketbal gespeeld en er ontstond een echte strijd, waarbij veel ge scoord werd, maar wel door beide teams, zodat de overwinning van Rowic niet meer in gevaar kwam. Via 21-21 kwam de eindstand 57-76 tot stand. Topscoorder: Anita van Unen met 19 punten. Heren 1 ging op bezoek bij Green Eagles in Maassluis. Altijd een ge vaarlijke tegenstander, die vaak voor verrassingen zorgt. Flyers begon goed aan de wedstrijd en bepaalde de gang van zaken, maar kon dit nog niet omzetten in een voorsprong. (15-15). Dit lukte wel in de tweede periode. In de laatste minuut van deze periode liep Flyers weg van 32-34 naar 33-42. Ook in de derde periode bleef Green Eag les aandringen, maar toch kon Fly ers de voorsprong via 15-18 verder uitbouwen. In de vierde periode was het alleen nog maar een kwestie van rustig blijven en de wedstrijd uitspelen. De gastheren snoepten nog vier punten af van de achterstand, maar de overwinning voor Flyers kwam niet meer in ge vaar. Uitslag 68-76. Topscoorder: Coen van Wilgen met 16 punten. Jongens Junioren 1 tegen Zoebas 1 was een wedstrijd tussen twee teams die alleen aan aanvallen dachten. Beiden speelden vol op de aanval en het leek erop dat men zo snel mogelijk aan de honderd pun ten wilden komen. Dit lukte Zoebas wel en de overwinning was dan ook voor de gasten. Via 21-19, 28- 30, 24-26 en 18-27 kwam een NBA- stand op het scorebord, 91-102. Topscoorder: Niels Scheps met 25 punten. Vrijdagavond in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 1 (koploper) tegen Binnenland (nr. 2) Om 19.00 uur Jongens Kadetten 1 tegen Oegst- geest. Zevenhuizen - Ondanks het ver dienstelijke gelijkspel in de uitwed strijd tegen het lastige Swift Boys blijft Groeneweg in direct degrada tiegevaar. In deze fase is eigenlijk alleen winst een grote stap in het ontlopen daarvan. Die overwinning zat er tegen Swift Boys eigenlijk niet in. Het eerste half uur van de wedstrijd had Swift Boys de bezoe kers al op een onoverbrugbare achterstand kunnen zetten. Eén keer redde Gert Haan uitstekend bij een koppoging terwijl de ande re doelrijpe kansen voortkwamen uit hoge voorzetten gericht op de veel meer lengte van de Rotter damse aanvallers t.o.v. de fysiek mindere verdedigers van Groene weg. Gelukkig stond het vizier niet op scherp en verdwenen de aan valsgolven van de Rotterdammers langzaam. De rust werd benauwd met een 0-0 bereikt. Na de rust zat Groeneweg beter in de wedstrijd en waren er voor beide doelen kan sen op een treffer. Het spel van Swift Boys oogde wat beter maar de snelle uitvallen van Groeneweg waren zeker niet minder gevaarlijk. Met uitzondering van de laatste 10 minuten zat de verdediging van de Zevenhuizenaren goed in elkaar. Vooral Dennis van Vliet en Gert Jan Lekkerkerk verzetten verdedigend veel werk maar het opportunisme bracht Swift Boys toch bijna nog langszij. Twee keer was keeper Haan kansloos. Eén keer redde de paal en de tweede keer floot de scheidsrechter voor buitenspel na een schitterend ingekopte bal door de aanvoerder. Groeneweg kwam goed weg maar had in de laatste minuten ook nog de winst kunnen pakken omdat Swift Boys wel heel erg de nadruk legde op het aanval len. Jarno van Dorp en Rick van Yperen stelden bijna nog de, overi gens niet verdiende, overwinning veilig. Resumerend heeft Groene weg op basis van een enorme inzet een punt gepakt in de strijd tegen degradatie, die de eerstvolgende twee weken een vervolg krijgt want dan moeten er zes punten ge pakt worden in de thuiswedstrijden tegen medeconcurrenten SMV/Hil- legersberg en Lekkerkerk. Het tweede elftal is steviger in de middenmoot beland. Na weer een overwinning, MSV 2 moest er dit maal aan geloven, doet men plot seling volop mee in de strijd om de periodetitel. Na een 1-0 achter stand wisten Michael van Yperen (onderschepping terugspeelbal) en Ed Boudewijn, uit een strafschop en uit een vrije trap, deze achter stand om te buigen in een 3-1 voor sprong. In het laatste half uur laat Groeneweg, met name Menno van Dam, nog kansen op een grotere overwinning liggen. Moerkapelle - Door de uiterst lasti ge uitwedstrijd bij Linschoten za terdag met een 2-4 winst af te slui ten, doen de Blauw-Witten na een sterke serie wedstrijden sinds de winterstop toch mee om de prijzen. Werd bij het ingaan van die winter stop met 14 uit 11 een bescheiden positie ingenomen, met eveneens 14 punten uit 7 wedstrijden gaat het nu stukken beter. Kamerik en Alphia zijn met 33 punten de geza- melijke koplopers, gevolgd door Kagia en Hazerwoudse Boys met 32 en 30 punten. De formatie van trai ner André Ramsteyn komt echter wekelijks een stapje dichterbij en heeft na afgelopen zaterdag 28 punten. In de eerste helft zag het er zater dag tegen Linschoten niet naar uit dat de volle buit mee naar Moerka pelle zou gaan. Het eerste deel kenmerkt zich namelijk door rom melig voetbal. Beide ploegen dwongen nauwelijks kansen af. Voor de bezoekers miste Rob van Leeuwen een goede mogelijkheid en éénmaal voorkwam Matthew Dubbis door goed uitlopen erger. Vlak voor rust legde Linschoten één van de zeldzame mooie combina ties op de mat, die de inleiding was tot de 1-0 ruststand. Na rust kwam er echter een herboren Moerkapel le uit de startblokken. Opeens lie pen de combinaties wel goed en met goed verzorgd spel werd druk gezet op de Linschoter goal. Binnen tien minuten leidde dat of fensief tot twee goals en dus een 1- 2 voorsprong. Eerst kopte Lennaert Visser na een strakke voorzet van Danny Pols de gelijkmaker binnen en kort daarna volgde de 1-2. Mar tin Lekkerkerk bediende Rob van Leeuwen op maat, die vervolgens de 1-2 binnengleed. Daarna werd het spel toch weer rommelig en kreeg ook Linschoten weer moge lijkheden. In de 70e minuut viel de gelijkmakende 2-2, toen na een goede aanval de spits ongehinderd icon koppen. Het laatste deel ging Moerkapelle duidelijk weer voor de winst, waarbij Rob van Leeuwen zijn faam als topscorer waarmaak te. Eerst bracht hij na een goede as- sist van Martin Lekkerkerk de stand op 2-3 en direct daarna rondde hij een voorzet van Lennaert Visser fraai koppend af. Dit bracht zijn to taal score dit seizoen op 19 treffers. In de tweede helft maakten de A- junioren Jurn Hoogma en Menno Verschoor ook nog hun opwach ting door Michiel Bos en Jeroen Hertog te vervangen. Zaterdag volgt opnieuw een uit wedstrijd, namelijk bij de studen ten van het Leidse LSW. Moerka pelle 2 veroverd opnieuw een punt, bij Zwammerdam werd het een 1-1 remise met een goal van Edwin Regters, degradatie ontlopen zal echter een moeilijke zaak worden. Rotterdam - De spelers van Nesse- lande hebben zaterdag 22 maart de halve finale van de play off bereikt door een 3-1 overwinning op Land stede. In deze wedstrijd speelde Nesselande als herboren en won de wedstrijd met 19-25, 16-25, 25-18 en 24-26. Door deze winst staat Nesselande in de halve finale en nemen zij het op tegen Omniwortd uit Almere. De eerste wedstrijd is in Almere op donderdag 28 maart om 20.00 uur. De tweede wedstrijd staat in Rotterdam gepland op zon dag 30 maart om 19.00 uur. Moerkapelle - Het eerste team van tafeltennisvereniging TZM heeft de uitwedstrijd tegen Kwiek 6 uit Waddinxveen met 6-4 gewonnen. Kwiek speelde met z'n tweeen, waardoor er al direct een voorsprong was van 3-0. Dico Bac, Patrick van der Meer en Sebastiaan van Ommeren won nen allen van dezelfde tegenstan der. Sebastiaan verloor nipt met 15- 13 in de vijfde game. Het tweede team speelde een thuiswedstrijd tegen TTVN 6 uit Nieuwkoop. Er werd met 7-3 verlo ren. Simon Wondergem en Kees de Wilde wisten beiden een wedstijd te winnen en waren samen goed voor de dubbel. Anne Duursma wist helaas geen partij te winnen. Het derde team speelde uit tegen OTTV 4. De eindstand werd 3-7. Adrie Bout wist een wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Harm Ro denboog was goed op dreef en wist twee punten binnen te halen. Walter Micke kwam niet tot winst. Waddinxveen - Heren 1 van zwem en poloclub Van Uden-De Gouwe is er niet in geslaagd afgelopen za terdag punten te vergaren in de competitie. Hierdoor wordt het langzamerhand een ondoenlijke zaak om handhaving te bewerk stelligen. Heren 1 verloor in Nijver- dal met 9-6 van Lumio het Ravijn. Heren 1 De heren mochten afgelopen za terdag aantreden tegen Lumio het Ravijn in Nijverdal. De ploeg van trainer/coach Anton Heiden heeft het moeilijk. Ze staan stevig in de gradatiezone, maar weten de afge lopen weken wel te imponeren en geven weinig cadeaus weg. Ook Het Ravijn kreeg de overwinning niet cadeau. In de eerste periode was het Sjoerd Verwey die met een prachtige goal zijn ploeg op 3-1 bracht in deze periode. In de twee de periode was het Peter Bergen- henegouwen die met twee fraaie goals zijn ploeg in de wedstrijd hield. Met een 4-3 achterstand gin gen de heren van Z&PC Van Uden- De Gouwe de derde periode in. In de derde periode was het alleen Wouter Steller die tot scoren kon komen en was het Lumio het Ravijn dat kon uitlopen naar een 7-4 voor sprong. Het zeer jonge team van Z&PC Van Uden-De Gouwe speelde zeker niet slecht, maar kwam ge woonweg tekort om in de laatste periode nog echt voor gevaar te kunnen zorgen. In de laatste perio de bepaalde Peter Bergenhene- gouwen met twee goals de eind stand op 9-6. Zaterdag 29 maart spelen de bond- steams van de Gouwe thuiswed strijden. Heren 1 ontvangt one 17.30 uur VZC Veenendaal 1 uit Veenendaal. Hierna speelt dames 2 om 18.30 uur tegen Brandenburg 2 uit Bilthoven. Tenslotte speelt heren 2 om 19.15 uur tegen UZSC 3 uit Utrecht.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 16