Epilepsie: LI0NS-IENTE-C0NCERT GROOT SUCCES HENK DE LATER ONDERSCHEIDEN TIJDENS CONCERT VERANTWOORD SPELEN BIJ HET HOBBELPAARD LOGEERKOFFERTJES TE LEEN BIJ BIBLIOTHEEK COMPUTERCURSUS SEN VOOR OUDEREN JEUGDDIENST SYMBOLIEK EN ACHTERGRONDEN MATTHEUS PASSION OPBRENGST COLLEC TE REUMAFONDS VISWIJVENKOOR S00TJEVISCH r?nrTNHUIZEN-MO£RKAPELLE Nederlands Hervormde kerk prachtig verlicht nnnr Karin Heereri Zevenhuizen - Tijdens het concert van "De Kleine Trompetter" van vrijdag 21 maart kreeg de heer Henk de Later uit handen van een provinciale vertegenwoordiger van de Koninklijke Nederlandse Federa tie van Muziekverenigingen (KNFM) een speld voor 65 jaar lid maatschap van een muziekvereni ging en een bijbehorend certifi caat. De heer De Later kreeg zijn onderscheiding tijdens de eerste avond van het concert van de Klei ne Trompetter in de theaterzaal van dorpshuis Swanla. De bijna 72-jarige Henk de Later kijkt terug op een leven vol mu ziek. Trompet, klarinet, trombone en daarna volgt een lange lijst met instrumenten die de heer De Later heeft leren bespelen. De piano, alt sax en fagot. In de 65 jaar dat hij lid is van een muziekvereniging heeft hij leiding gegeven aan het majo rettekorps en gespeeld in een big band. Door verschillende verhuizin gen heeft Henk de Later zijn mu ziek gespeeld bij verschillende ver enigingen over het hele land en inmiddels al weer lange tijd bij de Kleine Trompetter. De Kleine Trompetter bracht tij dens twee concertavonden prach tige muziek ten gehore tot groot enthousiasme van het publiek. De Harmonie, het Leerlingenorkest en de Slagwerkgroep gaven een in drukwekkende presentatie van hun kunnen. De nummers waren geko zen rondom het thema 'voorjaar'. Zevenhuizen - In de bibliotheek wordt vrijdag 29 maart in samen werking met de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle gestart met computercursussen voor ouderen. De cursus, gegeven door docenten van Centa Computeropleidingen, bestaat uit acht lessen van ander half uur en start respectievelijk om 10.45 of om 13.30 uur. Voor de cursus Word en Windows zijn nog een beperkt aantal plaatsen be schikbaar. Voormeer informatie en inschrij ving: mevrouw J.Groenveld 0180- 637709. Zevenhuizen - In de Hervormde kerk wordt op 6 april een jeugd dienst gehouden met ais thema „Wat kan jij doen?". Dit thema zal worden uitgewerkt door Ds. Van der Giessen, muzikale medewer king wordt verleend door het jeugddienstcombo. De dienst be gint om 19.00 uur. soms ben je er even niet bij Nationaal Epilepsie Fonds D* Macht vin het K>«4nt Word donateur giro 222111 1 op de 150 mensen heeft epilepsie, liét Nationaal Moerkapelle - Bij Peuterspeelzaal Het Hobbelpaard leert de peuter in de leeftijd van 2-4 jaar op een ver antwoorde manier spelenderwijs ontdekken en leren. Onder deskun dige begeleiding en met uiteenlo pende materialen, die optimaal zijn afgestemd op de peuterleeftijd, kan er door kinderen worden ge speeld. De peuterspeelzaal wordt geleid door 5 gediplomeerde leid sters die de peuters voorbereiden op hun komst naar de basisschool. Veel speelgoed wordt thematisch aangeboden in onder andere een bouwhoek, een poppenhoek en een puzzelhoek. Maar ook kunnen de peuters zich uitleven met water en zand, klei, lijm en verf. Natuur lijk wordt er ook buiten gespeeld; op het eigen speelterrein kan wor den geklommen, geklauterd en ge gleden, gefietst en gestept. Tevens is er veel aandacht voor zingen, muziek maken en voorlezen. Er is nog plaats op de peuterspeel zaal voor na de zomervakantie van 2003. Bij PSZ Het Hobbelpaard heeft men drie groepen, de maan dagochtend-woensdagochtend, dinsdagochtend-donderdagmiddag en de dinsdagmiddag-donderdag- ochtendcombinatie. Bij het invullen van het inschrijfformulier kan een voorkeur worden opgegeven. Met ingang van dit jaar kunnen ook en kele peuters vanaf 2 jaar per groep worden geplaatst. Voor meer informatie: Danielle Tromp, tel. 079-593 2020. Er kan op afspraak een kijkje worden geno men op PSZ Het Hobbelpaard. Regio - In de peutermaand starten de bibliotheken in regio met het uitlenen van logeerkoffers met een speciale inhoud. Voor opa's en oma's die hun kleinkinderen van 3- 6 jaar te logeren krijgen heeft de bibliotheek namelijk een nieuwe service: een logeerkoffertje met in houd, vol verrassingen. Omdat de collectie van de bibliotheek tegen woordig veel keuze biedt, wordt het moeilijker om uit het aanbod de beste boeken en andere materi alen te kiezen. Voor grootouders en hun kleinkinderen heeft de bi bliotheek dat met zorg en aan dacht gedaan. Vanaf april, met grote en kleine lo geerpartijen, zijn Jip Janneke lo- geerkoffertjes voor 5,- te leen bij de bibliotheek. Met prachtige prentenboeken, leuke luister-cd's, korte voorleesverhaaltjes, een grappige video en versjes. Een voorbeeld, uit het prachtige boek: 'Jij bent de liefste van Hans en Monique Hagen: 'Ik zoek een woord, een heel nieuw woord; een woord dat niemand kent; ik zoek een woord dat zeg gen wil; dat jij de liefste bent' De logeerkoffertjes zijn het hele jaar door steeds voor drie weken voor 5,- te leen in bibliotheken van Boskoop, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen. In de bibliotheek van Zevenhuizen wordt de start van de peutermaand gevierd met de presentatie van de logeerkoffers. Op feestelijke wijze wordt de eerste koffer uitgeleend op woensdag 2 april aom 15.00 uur, Opa's en oma's en hun kleinkinde ren zijn hierbij van harte welkom. Door Karin Heeren Zevenhuizen - De Lions Club Zevenhuizen heeft op vrijdag 21 maart, in samenwerking met het Grootkoor Rotterdam, de Lions-Lente-concerten georga niseerd in de Nederlands her vormde Kerk aan de Dorps straat. Het Grootkoor Rotterdam bestaat uit meer dan 150 leden waarvan een aantal deelnemers uit Zeven huizen. De Lions Club Zevenhui zen organiseert dit jaar voor het eerst een concert in Zeven huizen en probeert daarmee haar activiteiten voor het goede doel uit te breiden. e Hervormde kerk beschikt volgens de directie Groot- koorprojecten over een uitstekende akoestiek en ambi ance om de concer ten op een perfecte manier tot hun recht te laten komen. De artistieke leiding van de Grootkoor-pro jecten is in handen van twee bekendhe den uit de Neder landse muziekwe reld, te weten Etty van der Mei en Nan van Groeningen. De pianobegeleiding was vrijdag in han den van een bekend heid: pianist Rob van Dijk. In heel Neder land zullen er zo'n 12 identieke voor jaarsconcerten gege ven worden, waar van er dus één in Zevenhuizen plaats vond. De opbrengst, van het Lions-Lentecon- cert is bestemd voor de herinrichting van de poliklinieken langs de Surinameri- vier. In het afge lopen jaar konden met de op brengsten van de Lions Club een aantal microscopen ter beschikking worden gesteld voor bloedonder zoek, en dit jaar is gekozen voor een aantal medicijnkoelkasten op gas. De opbrengst van het concert zal, evenals vorig jaar, verdubbeld worden door Stichting Cordaid, en wel met name door het Bilance Service Fonds. Het geheel is daar om een coproductie van Lionsclub Zevenhuizen, Grootkoor Rotter dam, en het Bilance Service Fonds. Tijdens het Lions-Lente-concert is er naast pianist Rob van Dijk, acte de présence gegeven door het Perlina ensemble dat in de Oekraïne grote bekendheid geniet, en dat de afge lopen vier jaar diverse buitenlandse Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900 - 821 2411 («0. ié pn minuut) Postbus 270 - 3990 68 Houten www.epilepsie.nl tournees door heel Europa heeft gemaakt. Het ensemble bestaat uit tien musici die fantastische zeer af wisselende muziek ten gehore brengen, variërend van Russische romances tot klassieke maar ook populaire muziek. Het ensemble staat onder leiding van Vasil Viznyuk. Onder de bezoekers van het con cert van afgelopen vrijdag was ook burgemeester Westendorp. Hij kreeg twee CD's aangeboden met muziek van het Grootkoor Rotter dam en van het Perlina ensemble. De burgemeester bedankte de mu zikanten voor een prachtige muzi kale avond. Zevenhuizen - Voor velen is het bijwonen van een uitvoering van Bach's Mattheus Passion een jaar lijks terugkerende belevenis in de weken voor Pasen. Daarom orga niseert De Zeven Muzen in samen werking met de werkgroep Samen Leren van de Gereformeer de Kerk een informatieve avond over de Mattheus Passion op woensdag 2 april. Men maakt op deze avond kennis met de kenmerkende aspecten van de Mattheus Passion, zoals de bijzondere samenhang tussen tekst en muziek, de theologie, de symboliek en dramatiek van het werk. De presentatie wordt ver zorgd door drs. Arie Eikelboom, docent aan de Hogeschool voor de Kunsten te Utrecht en cantor organist van de Maranathakerk in Den Haag. ledereen is van harte welkom op woensdag 2 april om 20.00 uur in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106. De toegang is vrij. Zevenhuizen - De landelijke inza melingsactie van het Reumafonds, die in de week van 9 tot en met 15 maart is gehouden, heeft in Zevenhuizen €1417,28 opge bracht. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage. Wie de collecte ge mist heeft, kan een bijdrage stor ten op giro 324 of banknummer 35.76.74.812 ten name van het Reumafonds te Amsterdam. Zevenhuizen - Het viswijvenkoor Sootjevisch hield zondag 16 maart familiedag. De dag was bedoeld om de eigen familie, vrienden en donateurs van het koor kennis te laten nemen van het (nieuwe) re pertoire. In een in 18e-eeuwse stijl aangekleed dorpshuis Swanla werden de genodigden ontvan gen. In de theaterzaal kon men genieten van verschillende acts, alles door de eigen leden van Sootjevisch. De dag werd afgeslo ten met een maaltijd-in-stijl: boe renkool met worst en allerhande grootmoeders-puddinkjes. Bij alle koorleden was er na afloop de voldoening en triomf van een zeer geslaagde viswijven-familiedag, getuige de enthousiaste reacties van de aanwezigen.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 17