OP HET GEMEENTEHUIS NATIONALE SCOUTINGDAG OP DE PASSAGE SPONSORLOOP VOOR ETHIOPIE MOERKAPELSE B- EN C-JUNI0REN SERIEUZE KAMPIOENSKANDIDATEN VEEL WINST VOOR WSE JEUGDTEAMS T00STURNSTERS NAAR HALVE FINALE STERK OPTREDEN SLAPPENDEL OP INSCHRIJVING SPORTWEEKVOETBAL NATIONAAL MIDGETG0LFT0ERN00I JEUGDDIENST ROMMELMARKT SUCCESVOL KOFFIEOCHTEND KOPPEL- KLAVERJASSEN FINALE KEWEK BIJ ARN0LDUS VAN OS LEDENVERGADERING HISTORISCHE KRING BENTHUIZEN Hart van Holland 26 maart 2003 REGIO Onwerkbare situatie Externe adviseurs Voetbal Voetbal Midgetgolf Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Er is anderhalve week geleden commotie ontstaan op het gemeentehuis. Althans, zo lijkt het voor de buitenwereld. Het is echter aannemelijker dat er al langer problemen waren. Die pro blemen lijken samen te hangen met Ingrid Wijers, de nieuwe ge meentesecretaris die met ingang van 1 oktober 2002 in dienst trad. Op 14 maart bood zij plotseling haar ontslag aan bij het college van burgemeester en wethouders. In haar brief vroeg zij het college haar opzegtermijn te bekorten. Als reden voor haar vertrek gaf Wijers de onwerkbare situatie op, die in haar ogen binnen het college bestond. Volgens de gemeentese cretaris heerste er een negatieve sfeer binnen het college en was er sprake van een onfatsoenlijke en intimiderende bejegening. Ondui delijk is of deze bejegening de ge meentesecretaris zelf betrof of an deren. Verder maakt Wijers in haar brief gewag van een gebrek aan respect en zijn eventuele proble men volgens haar absoluut niet be spreekbaar. Wijers eindigt haar brief met het statement dat zij haar werk op deze manier niet kan én wil doen. Serieuze beschuldigin gen dus aan het adres van het col lege, waarvan voorlopig burge meester Jonkman de dupe lijkt te ^ijn geworden. Met ingang van de zelfde datum als waarop de ge meentesecretaris haar ontslag aan bood, ging de burgemeester namelijk met ziekteverlof. Dat het hier niet gaat om een griepje blijkt onder meer uit de directe komst van de commissaris van de Konin gin, de heer J. Franssen. Commissaris Franssen sprak al op 18 maart - binnen enkele dagen na het ziekteverlof van Jonkman - met de fractievoorzitters van de politie ke partijen in Waddinxveen. Vol gens insiders zijn deze gesprekken constructief verlopen. In een goede sfeer werden zienswijzen gedeeld en is de ontstane situatie doorge sproken. Besloten is om een onaf hankelijke externe adviseur aan te trekken, die zal gaan onderzoeken hoe de situatie momenteel is en welke mogelijkheden er zijn om de problemen op te lossen. Ook zal bekeken worden onder welke voorwaarden dit dan dient te ge beuren. Naast de externe adviseur zal er ook een externe media-advi seur ingeschakeld worden. Volgens de gemeentevoorlichter heerst er in het gemeentehuis ondanks de omstandigheden een goede sfeer. De gemeenteambtenaren zijn ge woon aan het werk, evenals het college. We houden u op de hoog te van verdere ontwikkelingen. Waddinxveen - De Nationale Scou- tingdag is dit jaar op zaterdag 29 maart. Een dag waarop alle scou tinggroepen hun deuren openen voor niet-scouts. De scouting Klimopgroep is deze dag te vinden op de Passage van 10.00 tot 17.00 uur. Er zullen een aantal spellen te doen zijn, er kun nen pannenkoeken gegeten wor den, je kan foto's bekijken en de Klimopgroep leren kennen. De Klimopgroep is een watergroep voor jong en oud. De activiteiten zijn gevarieerd en afhankelijk van de leeftijd. De kabouters en welpen (van 7 tot en met 11 jaarspelen op het land en gaan circa twee keer per jaar het water op. De zeever kenners (11 tot en met 15 jaar), de wilde vaart (15 tot en met 18 jaar) en de loodsen (18 tot en met 23 jaar) zijn 's zomers te vinden op de Reeuwijkse Plassen. Voor meer informatie: 0182-610091 of www.klimopgroep.nl.. Moerkapelle - Met 13 punten uit de in totaal 7 gespeelde wedstrij den was het zaterdag jongstleden voorde Moerkapelsejeugdafdeling bepaald geen slechte dag. B1 moest op bezoek bij koploper Gouda en zag vooraf erg tegen dat duel op, thuis was er immers van verloren. In de eerste helft was het een hele leuke wedstrijd met twee gelijkwaardige ploegen. De rust leek met 1-1 in te gaan, maar vlak voor rust bracht Niels de Zwart Moerkapelle op een 1-2 voor sprong. Direct na rust werd het binnen enkele minuten 1-4, waarna het Goudse verzet helemaal was gebroken. Er werd daarna uitge lopen naar een 1-9 winst. Daniel van den Hoven en Niels de Zwart scoorden beiden vier keer. Met twee punten minder dan Gouda maar ook twee wedstrijden tegoed heeft B1 nu alles in eigen hand. C1 bouwde de voorsprong op SPV zelfs uit tot vier punten door een voudig met 0-4 bij Rijnstreek te winnen. D2 klom op naar de middenmoot door met 7-0 van NSV '46 D2 te winnen, maar liefst vijf verschillende spelers hadden een aandeel in die score. E1 en Esto E2 waren in Bodegraven gelijkwaardig aan elkaar, hetgeen eveneens in de 1-1 eindstand tot uitdrukking kwam. E2 was thuis niet opgewas sen tegen Floreant E5, in de eerste helft ging het redelijk gelijk op, maar daarna liep Floreant uit naar 0-3. Najaarskampioen F1 werd twee klassen hoger ingedeeld en heeft het daarin toch wel moeilijk. Tegen WSE F1 werd best hard gewerkt, maar een 2-8 nederlaag was onont koombaar. F2 daarentegen leverde knap werk door in een spannend duel Be Fair F5 nipt te verslaan met 1-2. Davey Jager en Jeffrey van Hoven waren de schutters. Waddinxveen - De Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinx veen houdt woensdag 16 april op nieuw een sponsorloop voor alle kinderen van de Waddinxveense basisscholen. Voor het eerst zijn ook brugklassers van het Coen- ecoopcollege uitgenodigd om mee te doen. De loop vindt plaats op het gezellige parcours rondom de vijver aan de Beatrixlaan. De op brengst is - net als vorig jaar - be stemd voor de verbetering van de levensomstandigheden van de be woners van sloppenwijken in Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië. Vorig jaar liepen maar liefst 265 kinderen hun rondjes. Dit leidde tot een opbrengst van iets meer dan 7.500,-. Omdat de Kerngroep de sponsorloop bij "De Wilde Gan zen" had aangemeld voor de actie "Jeugd voor Jeugd" werd de totaa lopbrengst inclusief de premie van "De Wilde Ganzen" 11.011,38. Dit bedrag is overgemaakt aan IHA- UDP, de organisatie van de be geesterde sister Jember Teferra, die er hard aan werkt om de levensom standigheden van de bewoners in wijk nr.8 van district 32 in Addis Abeba te verbeteren. Met het geld konden 8 nieuwe huisjes worden gebouwd. Dit zijn huisjes van zo'n 20 vierkante meter die bestaan uit niet meer dan een kamer. Toch is dit al een hele grote verbetering in vergelijking met de krotten waarin de mensen daarvoor moesten wonen. Behalve de huisjes, zijn van het be drag ook 3 keukens en een toilet gebouwtje bekostigd. De keukens met een oppervlakte van 8 vierkan te meter, zijn bedoeld voor geza menlijk gebruik. Het toiletgebouw tje, met 4 hokjes, is vanzelfsprekend van groot belang om de gezondheidssituatie te ver beteren. De meeste mensen in wijk nr. 8 zijn zeer arm, hebben hele maal geen werk of verhuren zich als dagarbeider. Ze woonden voor heen in hokken van enkele vierkan te meters met lekkende daken en muren van plastic en karton. Omdat ze zo arm zijn kunnen ze geen geld lenen en zijn dus afhan kelijk van hulp om hun ellendige omstandigheden te verbeteren. Het verbeteren van de huisvesting is maar een van de onderdelen van het project dat IHA-UDP in de wijk uitvoert. In nauwe samenwerking met de bewoners wordt ook ge werkt aan de verbetering van de gezondheidszorg en aan gemeen schapsopbouw. Uiteindelijk gaat erom dat de mensen hun waardig heid en zelfrespect terug krijgen en weer geloog hebben in de toe komst. Waddinxveen - Drie turnsters van de Waddinxveense jazzdans-en turnvereniging TOOS hebben zich 16 maart in Hoofddorp weten te plaatsen voor de halve finale van het Nederlands kampioenschap. Desiree den Ouden, Carmen Vene- ma en Ingeborg Droge komen uit in de categorie Pupil 1 NWS en wisten zich prima te handhaven in het sterke deelnemersveld. 105.500 punten. Waddinxveen - In de wedstrijd tegen Olympia F10 wist WSE F3 met 3-2 te winnen. F1 ging op bezoek bij Moerkapelle F1. Zij speelden daar een hele goede wedstrijd: 2-8. E3 zette eveneens een mooie uit slag op het scorebord; 1-7 tegen Rohda. E2 versloeg Jodan Boys: 6-3. D3 en BSC '68 D3 waren aan elkaar gewaagd. In een spannend duel trokken de mannen van Theo Droogh aan het langste eind: 2-1. C1 overklaste DWO C2: 7-1. B1 speelde een matige eerste helft tegen SVS B1 en stond veel buiten spel. Twee goals van Arnold Schou ten zorgden voor een 2-1 ruststand. De tweede hejft was het eenrich tingsverkeer voor WSE: 5-1 winst. B2 won met 2-4 van, Docos. A1 speelde een sprankelende eerste helft (3-1) tegen Nieuwerkerk A2. Het vervolg in de tweede helft was niet best. Toch eindigde de wed strijd met 3-2 winst. Slechts drie jeugdteams verloren hun wedstrijd. F2 speelde goed tegen UNIO, maar kon dit niet omzetten in doelpun ten: 2-4. D2 kon de draai niet vin den tegen Nieuwerkerk. Zij verlo ren met 2-6. D1 verloor van Alkmania met 2-5. Waddinxveen - De inschrijving voor het sportweekvoetbal, het zgn '7 tegen 7-toernooi' is geopend. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van de voetbalvereni ging WSE. De deelname staat open voor spelers van 16 jaar en ouder, Het inschrijfgeld is 25 euro. De speeldagen zijn vrijdagavond 4 april, 11 april, 18 april, 2 mei, 9 mei, 23 mei en 30 mei. De aanvang is om 19.00 uur. Er wordt gespeeld met 6 spelers en een keeper. De wedstrij den duren 2 x 20 minuten zonder rust. De tijdwaarneming wordt cen traal vanaf de kant geregeld. Er wordt zonder scheidsrechter in het veld gespeeld. Er wordt op een half veld met kleine doelen gespeeld. Er mogen twee wisselspelers continu gewisseld worden. Na een doel punt wordt er in het midden op nieuw afgetrapt. Het team dat als eerste in het pro gramma staat vermeld, verdedigt in de eerste helft het doel aan de zijde van het pad en de ander trapt af. In de tweede helft is dit anders om. Bij een overtreding volgt een vrije trap voor de tegenstander op de plaats van de overtreding. Een gewonnen wedstrijd levert drié punten op en een gelijkspel een punt. Bij gelijke eindstand in de poule is het onderling resultaat be slissend. Is dit ook gelijk dan is het doelsaldo beslissend en is dat ook gelijk dan is het team met de meeste doelpunten winnaar. Is dit dan ook nog gelijk dan worden er strafschoppen genomen. Eerst om en om drie strafschoppen en is er dan nog geen beslissing gevallen dan wordt er telkens door elk team om en om een strafschop genomen tot er een beslissing is gevallen. De uitslag moet door elke teamlei der doorgegeven worden aan de toernooileiding. Na elke avond worden er uitslagen en standen- lijsten opgemaakt en uitgedeeld. Opgave voor dit toernooi kan ge schieden door het inleveren van het inschrijfformulier met 25 euro bij de toernooileiding, te weten: André Disseldorp, St. Victorplein 26, telefoon 61 95 39 of Joop van der Lans, Ch. de Bourbonstraat, telefoon 61 66 73 of in de commis siekamer van de v.v. WSE, alwaar de formulieren verkrijgbaar zijn. De uiterste inleveringsdatum is zondag 30 maart 2003. Boskoop - Tijdens het jaarlijks na tionaal toernooi van de midget- golfdub De Trekvogels zijn onder zomers aandoende temperaturen goede uitslagen neergezet. Het was voor veel spelers een vernieuw de kennismaking met stick en bal len na een winterpauze. Onbetwist kampioen werd Ruud Slappendel. Deze oud-plaatsge noot en oud-lid van De Trekvogels wist voor de vijfde keer het toer nooi bij de heren op zijn naam te zetten met een score van 87 slagen over 4 ronden. Nu spelend voor Nederlands Kampioen Geldrop neemt hij daarmee het record over van de huidige voorzitter van de club, Ruud de Frankrijker, die het toernooi vier keer achtereen op zijn naam wist te zetten.Bij de dames werd Wendy van Luypen uit Aalsmeer toernooiwinnares met 98 slagen. Bij de teams was er geen ereplaats voor De Trekvogels. Vier leden van De Trekvogels wisten eremetaal in de wacht te slepen. Arie Blanken sr deed dit bij de Heren senior A met een 3e plaats met 97 slagen. Bij de Heren senior B moest er een barrage aan te pas komen om de winnaar voor de derde plaats aan te wijzen. Op baan 3, de piramides, versloeg de 80-jarige Koos Vermeulen zijn bijna 30 jaar jongere tegenstander Leo van der Bas met 4-3. Bij de Dames senior A was er een tweede plaats voor Els van der Stroom met 106 slagen. Het verschil met Elly Mulder uit Voorthuizen was slechts 3 sla gen (103). Riek van Doorn werd derde met 110 slagen bij de Dames senior B. Bij de jongens junioren was het een spannende strijd in de barrage om de eerste plaats. Danny van Luypen uit Oirschot en Mariusz Csiezielski uit Zoetermeer hadden beiden 92 gespeeld en de barrage werd door Danny met 2-1 op baan 2, het ven ster, gewonnen. De Trekvogels kan terugzien op een zeer geslaagd weekend. Komend weekend begint de com petitie. De Trekvogels doet mee met drie teams. De Trekvogels 1 speelt zondag in de 1e klasse West thuis tegen Bilthoven 2, en De Trek vogels 2 en 3 hebben een onderling duel in de 2e klasse West. Boskoop - De jeugd van de Evan gelische Gemeente Parousia houdt zondag 30 maart een dienst, speciaal voor jongeren. Als gastspreker is uitgenodigd Wim Grandia, bekend van de Evangeli sche Omroep. Gospelkoor DeeVee begeleidt de dienst. De dienst be gint om 10:00 uur in de aula van het Wellantcollege, Zijde 105. Voor meer informatie: 0182- 619929. Waddinxveen - De rommelmarkt van muziekvereniging Concordia, gehouden op zaterdag 22 maart in clubgebouw De Hoge Noot, is zeer goed verlopen. De opbrengst bedraagt 1.350,-. Tussen 8.00 en 14.00 uur was er voldoende be langstelling voor de diverse arti kelen die opgesteld stonden in de lokalen van het clubgebouw, zoals elektrische apparaten, huis houdelijke artikelen, boeken en speelgoed. Deze actie, waarvan de opbrengst bestemd is voor de realisering van de nieuwbouwplannen van een nieuw repetitielokaal c.q. clubge bouw zal, vanwege bovenge noemde plannen, in het najaar niet gehouden worden. Dit bete kent dat er in het huidige clubge bouw vanaf heden geen rommel marktspullen meer afgegeven kunnen worden. Waddinxveen - In de Hoeksteen wordt woensdag 2 april van 9.30 tot 11.30 uur een koffieochtend gehouden.Jeannet van Duuren srpeekt over het onderwerp 'Hoe gaat God om met Israël'. Er is ook 'open huis van Israelproducten' van 9.00 tot 17.30 uur. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Voor meer informatie: 0182-618855 of 0182-611371. Waddinxveen - Op de eerste kop- pelklaverjasmiddag van koppel- klaverjasciub Waddinxveen Kaart waren 62 klaverjassers aanwezig, bij de tweede 54 en op zaterdag middag 22 maart kwamen 84 en thousiaste klaverjassers naar de Boog. De uitslag: 1. Leen Hoger- brugge en Gerda Heeren met 9838 punten' 2/ Teun v.d. Berg en Harry Brinkhorst met 9418 pun ten' 31 Fred Jansen en Aad Eikel hof met 9341 punten. De volgen de koppelklaverjasmiddag vindt plaats op zaterdag 26 april. Voor meer informatie en aanmelding: 06-13626885, 06-51863495 of 0182-617891. Benthuizen - De jaarlijkse finale van de Kewik (=Kijk Eens Wat Ik Kan)-show werd vrijdag 14 maart gehouden. Na de voorrondes waren er 13 finalisten overgeble ven. De finale was wederom een enorm succes, zeker omdat iedere finalist ontzettend zijn best ge daan heeft om een goede perfor mance te geven. De uiteindelijke winnaars in de categorie playback waren Joyce en Kristien met Spin- nekop van Kinderen voor Kinde ren. In de categorie live won Joyce met het nummer Kletsmajoor. Benthuizen - De jaarlijkse leden vergadering van de Historische Kring Benthuizen wordt vrijdag 28 maart gehouden in de Bron aan de Dorpsstraat. De vergade ring begint om 20.00 uur. Na de vergadering is er een lezing over het ontstaan van de Reeuwijkse plassen als gevolg van turfwin- ning. ledereen is welkom.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 20