P m COMPUTER CLUB ALPHEN BIEDT EN VRAAGT OM STEUN EN GEZELLIGHEID VERENIGINGSCOMPETITIE WINNEND AFGESLOTEN LEZING DOOR ERIC BRUIJN VOORJAARSUITVOERING KREA MUSICA SJOELEN HARDNEKKIG GEZANG IN HET KREATER VOORJAARSCON CERT CONCORDIA JENNER HENGEL- KAMPI0EN HSW KIAVERJASAVOND WSE DE GOUWESTEM IN GENT KLAVERJASSEN BIJ CAFE SPORT Hart van Holland 26 maart 2003 wadpinxveen/boskoop Jeu de Boules pagina 21 nnnr Frits Bromberg Alphen a/d Rijn - De 'Multi Computer Club Alphen' voert de term 'multi' volkomen te recht. Veelzijdig in het aantal leden en het soort leden. Jong, oud, man/vrouw, steun vragend en steun biedend, voor begin nende beginners en voor de deskundige die het leuk vindt kennis uit te dragen of om sleu telend aan technische zaken een steentje bij te dragen. Zelfs aan slechthorenden is gedacht. Sinds kort beschikt het clublo kaal in gebouw Nabij aan het Lauraplein over een ringleiding die met name tijdens cursussen zijn diensten bewijst. De cur susleider spreekt per micro foon, die het geluid doorstuurt naar de ringleiding en die geeft het signaal door aan gehoorap paraten. Voorzitter Evert van Fulpen: "Zo kunnen we ook slechtho renden van dienst zijn, die nu de cursussen op elke plek van ons lokaal kunnen volgen. En waarom zou een slechthorende opeens geen belangstelling voor compu ters mogen hebben?" Evenveel als ieder ander, al veran deren de tijden. Van Fulpen: "Rond de oprichting van de club, op 27 fe bruari 1996, hadden veel gebrui kers van computers last van storin gen. De computer bleef hangen, iets werkte opeens niet en meer van dat soort vervelende dingen. Sindsdien is de computer, de PC, betrouwbaarder geworden. Maar de meeste gebruikers weten niet half, hoeveel méér ze uit dat appa raat kunnen halen." Secretaris mevrouw C.J. Simmelink: "Er zijn ook mensen die al jaren met de computer werken en van mening zijn, dat ze hun werk goed doen en geen hulp nodig hebben. Misschien. Tot ze hier komen neu zen en opmerken: "O. Had ik dat maar eerder geweten. Of: Nee, ik slechthorenden. Geen probleem Evert van Fulpen legt uit, aan twee wist niet dat dit of dat sneller en beter kon. De techniek gaat zo snel en iemand die aan een bepaalde werkwijze gewend is, denkt dat het zo goed is, hoewel het anders en mogelijk veel beter kan. Dan worden ingebouwde hulpmiddelen gewoon niet gebruikt." De club telt 140 leden, waarvan de oudste even actief is als oud: 84. Ze komen op elke tweede woensdag en elke vierde zaterdag van de maand onder meer uit Aiphen, Bos koop, Waddinxveen en Hazerswou- de-Dorp om uiteenlopende rede nen. Van Fulpen: "Sommigen komen voor de cursussen, met op 26 april demonstratie video en op 24 mei demonstratie foto. Anderen voor de gezelligheid en om techni sche probleempjes door te nemen, weer anderen hebben er schik in om beginners op weg te helpen. En er zijn leden die met een tweede harddisk nog in de doos langsko men, waarna een ander het ding er even inbouwt." De club beschikt over 12 eigen computers, met de gemeenschap pelijke overeenkomst, dat niet één apparaat over een CD-brander bë- schikt. Van Fulpen: "Hier wordt niks gekopieerd. Maar wanneer leden onderling iets met elkaar be disselen, dan gaan wij daar natuur lijk niet tegen in. Alleen: niet op de club." De club heeft ruimte voor nieuwe leden, beginners en deskundigen. Van Fulpen: "Sterker nog: zelfs wanneer iemand nog maar van plan is een nieuwe computer te kopen, dan doet hij of zij er goed aan lid te worden. Foldertjes en aanbiedingen te over. Maar wat is per persoon verschillend de beste keus? We kunnen een nieuw lid een lijstje meegeven met de techni sche gegevens waaraan de aan schaf minimaal moet voldoen. En installeren? Dat doen we hier. Op die manier hebben de leden de contributie van 18 euro per jaar, of 25 per gezin, er in een ommezien uit. Nog los van de gezelligheid." Voor meer informatie: mevrouw C.J. Simmelink: 0172-416595. Waddinxveen - In de Verenigings competitie 6 tegen 6 heeft Wad dinxveen 1 ook de laatste wedstrijd winnend afgesloten. Het team van Wout Versluis, Elly Nieuwland, Leen Roos, Fred, Rob en Ron van Dijken heeft daarmee alle wedstrij den in hun afdeling gewonnen. Ook Waddinxveen 2, bestaande uit Barend en Corrie Monster, Herman Verwaal, Harm Maille, Toon van der Velden en Henry van Wagenin- gen wonnen hun laatste wedstrijd. Zijn wonnen 4 van de 7 wedstrijden en eindigden daarmee op de vijfde plaats. Zij kenden een slechte start, maar kwamen tijdens de competi tie goed terug. De stand in het clubkampioenschap 4 tegen 4 is gewijzigd omdat op de eerste speeldag, ondanks aanma ningen van de wedstrijdleiding en aandringen van de tegenstander, een team weigerde te spelen wegens de in hun ogen ongunstige weersomstandigheden. Het team Jan Kooistra/Hans Cammeraat/Roy Hulskamp/Leen Roos is hiervoor uit de competitie genomen en voor verdere deelname uitgesloten. Aan de competitie nemen nu 6 in plaats van 7 teams deel. Dit heeft tot ge volg dat de winstpartij van het team Wout Versluis/Elly Nieuw- land/Stephan Tabben/Toos Wubben als niet gespeeld wordt beschouwd en er daardoor een nieuwe stand is ontstaan. I.lmca Matla/Arnold en Marco Janssen/Harm Maille 1-1-7+; 2.Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas/Rob en Fred van Dijken 1-1- 3+. De resterende teams blijven op nul winstpartijen staan. Waddinxveen - In de bibliotheek Waddinxveen vond donderdag avond in het kader van de Boeken week een lezing plaats door Eric Bruijn over Leven en Dood in de let teren. Naar aanleiding van het Ti betaanse Dodenboek ging Eric Bruijn op dit onderwerp in. Hier staat centraal, dat het leven niet ophoudt na de dood. In het leven is het van groot belang dat alles "zijn plaats krijgt". "Je kunt niet ontko men aan dingen die niet verwerkt zijn. Geef alle aspecten in het leven de aandacht die ze nodig hebben." Vanuit zijn achtergrond als Tibet- kenner en psychodynamisch thera peut ging hij zeer geanimeerd in op alle zaken die hiermee samen hangen. Ook stervenbegeleiding en euthanasie kwamen aan de orde. Na de pauze kwam een levendig gesprek op gang waar iedereen heel betrokken aan deel nam. Circa 30 belangstellenden bezochten de lezing. Het was een geslaagde avond, die naar mening van de aanwezigen voor herhaling vatbaar Waddinxveen - Het voorjaarscon cert van Muziek Vereniging Concor dia zal vrijdag 4 april in het teken staan van het thema "Naturally Concordia". Medewerking hieraan wordt verleend door het harmonie orkest, C- akkoord (het opleidings orkest van Excelsior Boskoop en Concordia Waddinxveen) en Jazz- dans- en turnvereniging TOOS uit Waddinxveen. Tevens zullen er naast muziek en dans ook filmbeel den getoond worden. De muziek van deze avond staat in het teken van de natuur. Daarnaast wil Con cordia ook laten zien wie zij zelf zijn. Er zal dan ook een thematafel ingericht worden over de historie van Concordia. Het concert wordt gegeven in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde 3. De zaal is open om 19.30 uur en het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €6,-. Kaarten zijn te ver krijgen aan de zaal of telefonisch te bestellen: 0182-616297. Waddinxveen - Bij de Hengelsport vereniging Waddinxveen (HSW) is Rob Jenner kampioen geworden van de wintercompetitie. Drie mooie overwinningen, in een zeer slecht winterseizoen wat de vang sten betreft, legden de basis voor de eindoverwinning. De 14e en laatste wedstrijd werd gevist in de Oude Rijn nabij Bodegraven. Veer tien deelnemers vingen in totaal 20 kilo witvis, qua vangst de beste wedstrijd van deze competitie. De uitslag was als volgt: 1. Frans van Steenderen 3.110 gr, 2. Martin van Leeuwen 2.740 gr, 3. Rinus Reichard 2.150 gr, 4. Wim Houtman 2.090 gr, 5. Jan Verhoef 1.800 gr. De hoogst vijf in het eindklassement zijn: 1. Rob Jenner 18.420 gr, 2. Wim Hout man 14.820 gr, 3. Herman Kraan 10.990 gr, 4. Frans van Steenderen 10.520 gr, 5. Henk Romeijn 10.240 gr. Enkele HSW'ers deden mee aan de 4-daagse van John Kooij Hengel sport, een nationale hengelcompe- titie over vier zondagen in maart, gevist in de Oude Rijn tussen Al phen en Nieuwerbrug. Van de 240 deelnemers, waaronder vele vader landse topvissers, eindigde Rinus Reichard op een 13e plaats. De afsluitende wedstrijd van het winterseizoen wordt zaterdag ge houden. Er wordt gevist in de Am- stel. Vertrek vanaf het station NS om 6.00 uur. Waddinxveen - Biljartvereniging Sportvrienden houdt maandag 31 maart de zevende in een reeks van 9 klaverjasavonden van het seizoen 2002/2003. Een ieder is welkom vanaf 20.00 uur welkom op het adres Kerkstraat 11. Aan het einde van de avond vindt er een verloting plaats. Waddinxveen - De uitslag van de sjoelclub is als volgt: Klasse A: I.Kees Kuipers, 136.356 punten; 2. Andre van Gemeren, 135.983 punten; 3. Wim Slingerland jr, 135.613 punten; 4. Jan Kersber gen, 135.522 punten; 5. Tine Lut- gendorff, 133.750 punten. Klasse B: 1. Teus Visser, 129.414 punten; 2. T. van Leeuwen, 127.444 punten; 3. Fred van Renesse, 126.800 punten. Klasse C: 1. Bas Koppenaal, 119.700 punten; 2. Mien van Renesse, 118.857 punten; 3. Cees Slinger land, 118.856 punten. Klasse D: 1. Marius Kersbergen, 109.050 punten; 2. Sjaan Faay, 108.938 punten; 3. Gert Kersber gen, 108.520 punten. Klasse E: 1. Peter Botger, 99.744 punten; 2. R. van Wijk, 99.400 pun ten; 3. Corrie Treffers, 98.300 pun ten. Waddinxveen - Het Algemeen Ge mengd Koor Krea Musica onder lei ding van dirigente Anneke Huitink verzorgt zaterdag 12 april een korte voorjaarsuitvoering in de Ontmoetingskerk. Op deze avond, voorafgaand aan Palmpasen, is ge kozen voor een aantal thema's uit de musical Jesus Christ Superstar. Samen met enkele solisten en met muzikale begeleiding van het Rot terdamse combo Vlietstra zal het koor een optreden verzorgen van ruim een uur. Het aanvangstijdstip 19.30 uur en de toegangsprijs be draagt 4,50. Krea Musica is opgericht in 1991 en heeft momenteel ruim zestig leden. Het koor heeft als doel po pulaire, prettig in het gehoor lig gende muziek te zingen uit een breed repertoire. Momenteel wordt er intensief gerepeteerd voor het Najaarsconcert dat in het teken staat van populaire muziek uit de jaren 70. Voor een nog betere koorbalans heeft het koor dringend behoefte aan bassen en tenoren. Geïnteres seerden worden van harte uitgeno digd om op de wekelijkse repeti- tie(maandag)avond in het gebouw van Kreater aan de Kerkstraat te Waddinxveen. (aanvang 20.00 uur). Waddinxveen - In Kreater werd af gelopen zaterdag werk van één van Nederlands bekendste nog levende componisten ten gehore gebracht: Canto Ostinato (letterlijk vertaald: hardnekkig gezang) van Simeon ten Holt. Hoewel het stuk in oor sprong is geschreven voor drie pia no's en één orgel is het na bewer king geschikt gemaakt voor vier piano's. Zoals op de foto te zien heeft dit de spelers nogal wat plak- en knipwerk opgeleverd. De uitvoering van Canto Ostinato, voorzover bij Kreater bekend de eerste in Waddinxveen, werd ver- zorgd door een aantal leerlingen van pianolerares Kitty Knijff. Tij dens het "Open Huis" op zaterdag 14 juni zal Canto Ostinato nog maals uitgevoerd worden. Met enige regelmaat worden door muziekleerlingen van Kreater uit voeringen verzorgd; hierbij word de verworven kennis ten toon ge spreid. Naast de pianogroep traden zaterdag ondermeer nog een fluit-, saxofoon- en vioolorkest op en daarnaast een groep muzikanten met uiteenlopende instrumenten. De concerten zijn vrij toegankelijk en worden warm aanbevolen. De volgende uitvoering is op 14 juni tijdens het "open huis" van Krea ter. ledereen is welkom; de toe gang is ook dan gratis. Waddinxveen - Bij W.S.E. aan de W. de Rijkelaan is op vrijdag 29 maart een klaverjasavond. Het inschrijf geld is €1,50 en de aanvang is 20.00 uur. Ook niet leden zijn van harte welkom. Gent/Waddinxveen - De reis van het christelijk Waddinxveens Mannen koor "De Gouwestem" op vrijdag 21 maart naar de Belgische stad Gent is in alle opzichten zeer ge slaagd geweest. Met 6 zeer grote luxe touringcars vertrokken de meeste leden van het mannenkoor met hun ongeveer 200 introducee's al vroeg om op uitnodiging van EO- televisie mee te werken aan een op name in de monumentale St. Baafs- kathedraal, die voor de televisie-opname omgebouwd was tot een kolossale TV-studio. Voor de meewerkende koren "Praise Him" o.l.v. Martin Zonnenberg, "Young Voices" o.l.v. Wiecher Manderma- ker en "De Gouwestem" o.l.v. Mar tin Mans was het een enorme bele venis om in zo'n imposante kathedraal te mogen zingen. Een keur aan solisten zorgde voor de vocale en instrumentale omlijsting. Maria Kemler, sopraan, Marjolein de Wit, dwarsfluit, Diana Abspoel, hobo, Antoine Jansen, fagot en de trompettisten Simon Wieringa en Auke van de Merk. De Gentse TV- opnamen worden door de EO uit gezonden op zaterdagavond 12 april van 19.00 tot 19.25 uur Ned. 1 en op zondagmorgen 13 april van 10.00 tot 10.45 uur Ned. 2.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 21