Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 26 maart 2003 www.zevenhuizen-moerkapelle.nl I NIEUW ROUWCENTRUM VOOR PUBLIEK OPEN WETHOUDER VAN DER STEE REIKT GLASSERVIES UIT NIEUWE OPMAAK GEMEENTEPAGINA VERGADERSCHEMA INFORMATIENUMMER OORLOG IN IRAK NIEUWE FREQUENTIE VOOR RAMPZENDER: 89.3 RADIO WEST ONDERHOUD GEMEENTEBOMEN BOUWZAKEN OPENBARE BEKENDMAKING Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 13 Op zaterdagmiddag 5 april 2003 kunnen belangstellenden tussen 15.00 en 18.00 uur het nieuwe rouwcentrum op de Algemene Begraafplaats aan de Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen bezichtigen en kennismaken met de facetten van uit vaartverzorging. De huurder van deze nieuwe uitvaarifaciliteit, Uitvaartverzorging R. in 't Veld, zal het publiek rond leiden en informeren over tal van zaken rond overlijden. Precies een jaar geleden (14 maart 2002) sloeg burgemeester J.D. Wes tendorp de eerste paal voor het nieuwe rouwcentrum annex aula. Het rouwcentrum is in de plaats gekomen van de nabijgelegen aula bij Zorgcen trum De Zevenster. Deze aula was te klein, minder goed bereikbaar en vol deed niet meer aan de eisen van deze tijd. De bouw van de nieuwe aula is gefinancierd door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De inrichting van het rouwcentrum is geheel naar het idee van Uitvaart verzorging R. in 't Veld. Het rouw centrum bestaat uit een aantal ruim ten. Zo is er een aparte ruimte voor de laatste verzorging en gekoelde bewaring van de overledene. De (familie)rouwkamer is desgewenst 24 uur per dag voor bezoek van de nabestaanden aan hun dierbare beschikbaar. Daarnaast biedt het rouwcentrum gelegenheid voor het houden van condoleances en plech tigheden, waarbij het nuttigen van een kopje koffie of broodmaaltijd na de begrafenis tot de mogelijkheden behoort. In de aula heeft bevindt zich een Johannes Monark orgel, geleverd door Stolk Orgels uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Op korte termijn is het mogelijk om asbestemmingen van crematies in de directe omgeving te laten plaatsvin den. Naast voldoende parkeergelegen heid is het nieuwe rouwcentrum goed bereikbaar en rolstoelvriendelijk. Op 20 maart 2003 is door wethouder Van der Stee een achttiendelig glasservies van Royal Leerdam uitgereikt aan de heer C. van der Wilt Het servies werd ter beschikking gesteld door de Stichting Kringloop Glas in het kader van de actie Glas voor Glas. Deze stichting is de brancheorganisatie van instanties en ondernemingen die zich bezighouden met de inzameling, overslag, recycling en productie van verpakkingsglas. Zij maken hiermee een gebaar van dank richting alle trouwe Glasbakgebruikers in Nederland. De actie heeft het karakter van een loterij: een notaris heeft in een wille keurige volgorde gemeenten geloot, waar wekelijks het servies gaat 'val len'. In de betreffende gemeente is de eerste glasbakgebruiker die na een tevoren afgesproken tijdstip zijn glas in de bak gooit de gelukkige. Nederland is de bakermat van de inzameling van eenmalig verpak kingsglas, dat wil zeggen alle ver pakkingsglas waar geen statiegeld op zit. Van oudsher was Nederland dan ook koploper waar het ging om inzamelpercentage. De afgelopen jaren echter wordt ons land in kwan titeit en kwaliteit voorbijgestreefd door de omringende landen. Ingezameld glas In 2001 werd in Nederland desalniet temin 78% van al het gebruikte een malig verpakkingsglas hergebruikt. In onze gemeente werd over dat zelfde jaar 186 ton glas ingezameld en in 2002 maar liefst 197 ton De inzet van gebruikt glas scheelt grondstoffen en levert een aanzien lijke energiebesparing op. Recycling van glas tot glas is ook voor het milieu de beste keuze; door het glas in de glasbak te gooien voorkomen wij dat er jaarlijks miljoenen kilo's glas op vuilstortplaatsen belanden en dat er grondstoffen aan het milieu worden onttrokken. Kleurscheiding Voor het jaar 2005 streven Neder landse gemeenten en de Stichting Kringloop Glas naar een herverbruik van 90%. Een groot deel daarvan moet op kleur gescheiden worden ingezameld. In Nederland staan ongeveer 25.000 glasbakken. Daar van is iets meer dan de helft geschikt voor kleurscheiding. Inzameling op kleur is noodzakelijk voor de recy cling. Van bonte scherven (alle kleu ren door elkaar) kan namelijk geen wit glas worden gemaakt en daar is juist zo veel vraag naar. De Stichting Kringloop Glas zal de kleurscheiding dan ook verder op gaan voeren. Vanaf heden heeft de gemeentepa gina een ander jasje! Wij hopen dat de vormgeving en indeling van het gemeentenieuws het voor u als lezer makkelijker maakt. U vindt alle open bare bekendmakingen, zoals bouwza ken, milieubeheer, vergunningen en dergelijke in het grijze gedeelte. Al het overige nieuws leest u in het witte gedeelte.Voor overige gemeente infor matie verwijzen wij u naar de nieuwe gemeentegids die in april bij u wordt thuis bezorgd. Raadpleeg ook eens www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Voor vragen over deze pagina bel naar telefoon 0180-637747. Commissie I Commissie II 7 april 2003 8 april 2003 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De aanvang is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies 1 en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhui zen, "De Vierkap"te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zeven huizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Voor algemene vragen over de uitgebroken oorlog in Irak is het telefoon nummer 0800-9192 opengesteld. Radio West verhuist met ingang van 31 maart naar de nieuwe frequentie 89.3 FM. Verhuis mee met Radio West en stem af op 89.3 FM. Alleen bij radio's die Radio West via de ether ontvangen dient men de voorkeuze toets opnieuw in te stellen. 89.3 Radio West blijft uiteraard uw rampenzender dus naar een andere FM frequentie ver huizen. Dat is dus 89.3 FM. Een nieuwe frequentie, een nieuw geluid Vanaf maandag 31 maart gaat 89.3 Radio West iets unieks doen in Nederland. Tussen 06.00 uur 's och tends en 19.00 uur 's avonds zal de zender Talk Radio uitzenden. Een eigen nieuwsbulletin, reportages en studiogesprekken wisselen elkaar af. Veel aandacht voor actualiteiten uit binnen - en buitenland. Afgewisseld met actuele verkeersinformatie en het meest recente weerbericht ALS DE SIRENE GAAT, SLUIT RAMEN EN DEUREN EN LUISTER NAAR 89.3 RADIO WEST Let op: de kabelfrequentie blijft gelijk, dus voor toestellen die Radio West via de kabel ontvangen, veran dert er niets Waarom gaat Radio West naar 89.3 FM? De overheid wil een efficiëntere indeling van de ether waardoor ruimte ontstaat voor meer zenders, de zogenaamde Zero Base Regeling. Daarom moet Radio West in de ether Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemachtigd door bur gemeester en wethouders, geeft kennis van het voornemen om de hierna genoemde bomen in de kern Zevenhuizen terug te snoeien ofte rooien. •Op de hoek van de Opril en de Swanlaweg (N219) staan wilgen, deze worden gesnoeid; •Aan de Wielewaal achter huisnum mer 8 staat een iep, deze boom zal gerooid worden omdat deze gevoelig is voor de lepziekte. Komende winter zal hier een ver vangende boom geplant worden. •Aan de Wielewaal en het Hazeveld staan dennenbomen in plantenbak ken, deze zullen worden gerooid. Eventuele bedenkingen kunnen bin nen twee weken na datum van dit bericht bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Inlichtingen: Sectie CCTR, dhr. H. Stegeman, tel. 0180-637782. Ingekomen aanvragen bouwvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning hebben ontvangen: aanvraagdatum: 18 maart 2003, BL/2003/0014: W. van Vliet voor het vergroten van de woning op het perceel Oogst- pad 13 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 19 maart 2003, BL72003/0015: N.C. Sonne- veld voor het plaatsen van een dakkapel op de voor en achtergevel van de woning op het perceel Herenweg 7 te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 19 maart 2003, BI72003/0016: J. Klijnsmit voor het plaatsen van een erker aan de voorzijde van de woning op het perceel Akkerweg 79 te Moerkapelle; •aanvraagdatum: 20 maart 2003, BL/2003/0017: A. IJzerman voor het vernieuwen van een schuur op het perceel Lange Zijde 26 te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 20 maart 2003, BR/2003/0020: Fa.A.W.Tas voor het plaatsen van een torensilo op het perceel Knib- belweg 62 te Zevenhuizen. Verleende bouwvergunningen/vrijstellingen/beschikkingen melding bouwplan Rooker-Plant te Moerkapelle, bouwvergunning voor de bouw van een warmteopslagtank en expansievat, plaatse lijk bekend Bredeweg 57 te Moerkapelle (verzonden 24 maart 2003); C. van der Lee te Moerkapelle, bouwvergunning voor het plaatsen van een dakkapel op de achterzijde van de woning, plaatselijk bekend Klaproosstraat 24 te Moerka pelle (verzonden 24 maart 2003); Mevrouw Van Wensem en de heer dos Santos Gomez te Deventer, bouwvergunning voor de nieuwbouw van een woning, plaatselijk bekend Knibbelweg 21 te Zevenhuizen (verzonden 24 maart 2003); D. Rutteman te Rotterdam, bouwvergunning voor het oprichten van een zwembad en terrassen, plaatselijk bekend Rottekade 22 te Zevenhuizen (verzonden 24 maart 2003); P.S.A. te Zevenhuizen, bouwvergunning voor de uitbrei ding van de kassen, plaatselijk bekend Zaaipad 4 te Zeven huizen (verzonden 24 maart 2003); N.P. v.d. Berg te Moerkapelle, bouwvergunning voor het vernieuwen van de tuinbouwkas, plaatselijk bekend Bre deweg 32b te Moerkapelle (verzonden 24 maart 2003). De vergunningen liggen ter inzage in het gemeentehuis, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 69 te Zevenhuizen Bezwaar verleende (slooolveraunninoen U kunt bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen. De bezwaartermijn bedraagt 6 weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/beschikking, kunt u bij de pre sident van de rechtbank Den Haag vragen om een voorlo pige voorziening (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode dat het bezwaarschrift nog in behandeling is). Het adres van de rechtbank is: Postbus 20302, 2500 EA Den Haag. Inspraak vrijstetlingsverzoek Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend dat het volgende bouwplan ter inzage ligt: De heer G.G.M. van Oosterhout voor de uitbreiding van de woning op het perceel aan de Kievit 2 te te Moerkapelle. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van de bouwvoornemens vrijstel ling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle". Het verzoek ligt voor een ieder van 27 maart 2003 tot en met 23 april 2003 bij de sectie VROM ter inzage van 08.30 uur tot 12.00 uur (inzage buiten deze termijn is mogelijk na afspraak). U kunt gedurende deze termijn bij het college van burgemeester en wethouders schriftelijk uw inspraakre actie indienen tegen de voorgenomen vrijstellingsverlening. Tervisielegging bouwplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend, dat van 27 maart 2003 tot en met 23 april 2003 het volgende bouwplan ter inzage ligt van: A. van Wijk voor de bouw van een bedrijfswoning op het perceel Knibbelweg 24 te Zevenhuizen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van de bouwvoornemens vrijstel ling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990". Gedurende de inzage termijn is het mogelijk tegen het ver lenen van de vrijstelling zienswijzen bij het college van bur gemeester en wethouders in te dienen. Op 18-3-2003 heeft de burgemeester mandaat verleend aan de hoofdcommissaris van politie, ten aanzien van de bevoegdheid tot het aanstellen van verkeersregelaars. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, binnen zes weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan de hoofdcom missaris een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de Burgemeester, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 Alarm Alarm 1 1 2 Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4