SUPERWEEKEND BIJ FLYERS V00R FEYENOORDKEEPER EDWIN ZOETEBIER BIJ FLOREANT WSE F1 WINT MET DUBBELE CIJFERS VERRASSENDE UITSLAGEN GR0TE clubs op JEU DE BOULESVERENIGING NESSELANDE VROEGTIJDIG OP VAKANTIE EEN BIJNA ZOMERSE ZATERDAG BIJ GROENEWEG C-T0ERN00I WSE Hart van Holland 16 april 2003 SPORT Basketbal Volleybal Voetbal Volleybal Voetbal Voetbal Waddinxveen - Alom tevreden ge zichten bij Flyers. Dames 1 wint van Jumpers. Heren 1 blijft niet achter door in Leerdam te winnen. Dames 3 behaalt kampioenschap. Dames 1 had de beste wedstrijd be waard tot de laatste van het sei zoen. Jumpers kon alleen in de eer ste periode het niveau van de Waddinxveense dames beantwoor den en deze periode was dan ook erg spannend. Flyers wist hierin een kleine voorsprong te nemen, 15-13. In de tweede periode deed de thuisploeg er nog een schepje boven op en binnen een paar mi nuten was er een voorsprong van een tiental punten. In deze fase van de strijd zag je weer het spel van de thuisploeg, zoals je dat graag ziet. Fel verdedigen en beke ken rustig opgebouwde aanvallen, waarbij steeds de vrije speelster werd gevonden. Via 21-11 werd met een gerust hart de pauze inge gaan. De derde periode ging gelijk op, doordat Jumpers zich nog niet gewonnen gaf, maar de gastvrou wen bleven bij de les. (16-15). In de vierde periode bleef Flyers door gaan en bouwde de voorsprong, via 14-9 nog verder uit. Uitslag 66- 48. Topscoorder: Anita van Unen met 26 punten. Heren 1 ging met gemengde ge voelens naar Leerdam. De opdracht was duidelijk, er moest gewonnen worden, ondanks de wetenschap dat Leerdam op eigen bodem nog niet verloren had. In de eerste peri ode was er geen verschil tussen beide ploegen, de thuisploeg had licht voordeel (26-24). Maar zoals de laatste wedstrijden gebruikelijk is, Flyers heeft één periode nodig om warm te lopen en dat onder vond ook Leerdam in de tweede. Flyers was heer en meester en met 12-25 kreeg men een geruststel lende voorsprong. Dacht men, maar Leerdam kwam als herboren terug uit de kleedkamer en begon aan een inhaalrace die aardig ging lukken, want via 21-14 kwamen de Leerdammers zelfs terug tot vier punten. In de vierde periode was de spanning te snijden. Beide teams trokken alles op basketbal- gebied uit de kast, maar Flyers, onder aanvoering van de man-off- the-match Al Diouf, hield stand en via 16-16 kwam de einduitslag 75- 79 tot stand. Topscoorder: Walter Padding met 24 punten. Dames 3 bekroonde een goed sei zoen met het kampioenschap. Tegen de nummer 2 Woody Blues moest gewonnen worden om dit te behalen. De eerste periode begon aan Flyers kant zenuwachtig, maar door deze periode met 9-8 af te sluiten kwam er meer rust in het spel. Dit kwam in de tweede perio de dan ook qua scoren uit. Via 11- 6 kwam er al meer zicht op de over winning. Maar in de derde periode kwam Woody Blues sterk terug en de Waddinxveense dames moesten alle zeilen bijzetten om niet kopje onder te gaan. Via 8-9 konden de gasten nog hopen. De vierde perio de was nog geen drie minuten oud, of Flyers had deze hoop de bodem ingeslagen. Via de slimme Adrien- ne Zevenhuizen-Raaphorst (zeven punten op rij) kwam Flyers op een tiental punten voorsprong en toen gooiden de gasten de handdoek in de ring. Uitslag 44-25 en een ver diend kampioenschap met maar één nederlaag. Beker en bloemen waren de beloning. Topscoorder: Astrid Groen-Frikken met 15 pun ten. Jongens Junioren 1 maakte het zichzelf moeilijk tegen Shooters, de nummer 2 van de competitie. De eerste periode ging gelijk op, maar Shooters scoorde makkelijker. Via een eindsprintje werd de schade voor Flyers beperkt tot 19-20. De tweede en derde periode waren duidelijk voor de thuisploeg en via 19-11 en 20-18 was er eigenlijk geen vuiltje aan de lucht, maar in de vierde periode ging het steeds stroever. De gasten roken hun kans en kropen langzaam maar zeker dichterbij. Gelukkig voor de gastheren duurt een periode tien minuten en toen deze voorbij waren stond er toch een verdiende en mooie overwinning van 71-68 op het scorebord. Topscoorder: Niels Scheps met 23 punten. Jongens Benjamins 1 deed het meer dan goed tegen de kampioen MSV, maar een overwinning zet er niet in. Uitslag 23-36. Topscoorder: Dio Nimako Sarkodie met 8 pun ten. De eerstvolgende thuiswedstrijden zijn op vrijdag 25 april in de Duike laar met om 21.00 uur Jongens Ju nioren 1 tegen Binnenland, dat bij winst het kampioenschap kan binnenhalen. Waddinxveen - In een wisselvallige wedstrijd stelde het eerste da mesteam van Keukencentrum Be Fair op tijd orde op zaken door thuis met 3-2 te winnen van het be zoekende Skania, een aantal plaat sen boven de gastvrouwen op de ranglijst. Be Fair speelt de laatste weken zeer sterk, had de beschik king over het gehele team (met uit zondering van de zwangere Ma rion van Wilgen) en was in de eerste set superieur met 25-15. Wellicht overmoedig begonnen de dames aan de tweede set. Slordig spel resulteerde in setverlies en in de derde set werd er met name slecht gecommuniceerd. Wissels brachten ook geen rust en aan het einde van de derde set werden de speelsters door coach Michael van Maaren naar de kant gehaald voor een donderspeech. Voor de derde set kwam deze te laat, maar in de vierde set herstelde Keukencen trum Be Fair zich. Spelverdeelster Yvonne van Erk zorgde voor een 7- 0 voorsprong door haar gerichte serves en zo had het team genoeg lucht om in haar spel te kunnen komen. Goede passes, gerichte aanvallen, Slim spel, veel enthousi asme en wissels op het juiste mo ment brachten de overwinning met 25-23 en de gewenste vijfde set voor de thuisploeg. In de vijfde set was het vertrouwen volledig terug in het team eh ze gaven de winst niet meer uit handen. Met" 15-11 was de overwinning een feit en met in het achterhoofd het feit dat de meeste teams hun laatste wed strijd hadden gespeeld en Be Fair nog twee thuiswedstrijden voor de boeg heeft de komende week (donderdag en zaterdag), kan het seizoen alleen maar hoger op de ranglijst beëindigd worden. Waddinxveen - Bij de laatste dag van het clubkampioenschap triplet- te deden zich geen verrassende uit slagen meer voor en kwam er geen verandering in het klassement. Na elf wedstrijden is de eindstand: I.Hans Cammeraat/Roy Hulskamp /Stefan Tabben 11 -9-62+; 2.Norbert Schifferling/Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas 11-9-35+; 3.Elly Nieuwland/Andries Roos/Wout Ver sluis 11 -8-54-+; Peter Rubeling/Ton en Jopy Hulskamp 11-6-15+; 5.Marco en Arnold Jansen/Hans van Woudenberg 11 -6-5+-; 6.Herman Verwaal/Henry van Wageningen /Harm Maillé 11 -6-8-; 7.Ben Sas/Ed- ward Springer/Toon van de Velde 11-6-3-; 8.Anneke en Bert Groot- jen/Wim Hendriks 11-5-1+; 9.Leen Roos/Jan Konings/Toos Wubben 11- 4-15-; 10.Cees Voskuilen/Piet Fia- nen/Jan Lapaer 11-3-54-; 11.Ron, Ron en Fred van Dijken 11 -3-24-; 12.lmca Matla/Corrie Monster/ Hanna de Wilde 11-1 -68-. Nationale Competitie triplette: Een evenement dat over drie dagen wordt verspeeld en waar elke wed strijd jeu de bouler naar uitkijkt. Per dag worden 5 partijen ge speeld. Waddinxveen wordt met di verse teams vertegenwoordigd tot en met de één na hoogste afdeling in Nederland, de hoofdklasse. In de hoogste klasse, de ereklasse, spelen wel een paar Waddinxveners, maar zij komen niet uit voor de vereni ging. De eerste dag is met wisse lend succes afgesloten. Hoofdklasse A: Marco van Wageningen/Francis- ca Laning/Fred van der Reijken 5 uit 5; 1e Klasse: Rob, Ron en Fred van Dijken 0 uit 5; 2e Klasse A: Wout Verluis/Elly Nieuwland/Andries Roos 2 uit 5; Wim van Bockom Maas/Nel Oudijk/Norbert Schiffer- ling 5 uit 5; 2e Klasse B: Peter Ru beling/Ton en Jopy Hulskamp 1 uit 5; 3e Klasse A: Imca Matla/Corrie Monster/Hanna de Wilde 1 uit 5; Ben Sas/Toon van de Velde/Edward Springer 1 uit 5; 3e Klasse B: Her man Verwaal/Willem Jacobs/Henry van Wageningen 3 uit 5; Arnold en Marco Janssen/Hans van Wouden berg 4 uit 5. De eerstvolgende wed strijddag is 27 april. De 1e en 2e klasse spelen in Leidschendam en de 3e klasse thuis in Waddinxveen. Waddinxveen - Nadat op 4 januari het zaaltoernooi van de C-junioren in de Dreef een groot succes was door een sterk deelnemersveld, zal er dit jaar op zaterdag 24 mei ook een thuistoernooi voor de C-junio- ren plaatsvinden onder het motto 'tijd voor kwaliteit'. Hierbij is we derom een groot aantal Betaald Voetbal Organisaties (BVO's) aan wezig. Er wordt gespeeld in twee poules van 4 teams met kruisfina les. De volgende clubs zijn al zeker van deelname: Sportclub Feyen- oord, FC Den Bosch, Ado Den Haag, Telstar/ Stormvogels, W Eindhoven en WSE. De laatste twee BVO's zijn volgende week pas bekend. Het be looft een mooie voetbaldag te wor den voor zowel de spelers als het publiek. Het toernooi begint om 10.00 uur en de entree is vrij. Waddinxveen - Een superwedstrijd zette WSE F1 op de mat tegen Soc cer Boys F2. Leuk aanvallend voet bal, veel doelpunten, sterk verdedi gend werk en keeper Stefan Klink die de 0 hield voor WSE. De jarige Yusuf scoorde vijfmaal. De eind stand: 10-0! Ook WSE F2-spelers vierden feest. Zij behaalden de eer ste overwinning van deze competi tie, met 0-1 werd Sportlust F6 ver slagen. WSE F3 gaf de punten mee aan Soccer Boys F8. Het werd 0-2. WSE E1 speelde de beste wedstrijd van dit seizoen tegen Floreant E2. In een spannend duel werd het 1-2 voor de mannen van WSE. WSE E2 wist net geen punt te pakken bij koploper DSO E11. Uitslag 3-2. WSE E3 speelde 4-4 gelijk tegen Soccer Boys E9. WSE D1 pakte een puntje weg bij ARC D3 door een treffer van Marciano van Es. Eindstand 1-1. WSE D2 liet de punten bij Soccer Boys D2 (6-0) terwijl WSE D3 met 9- 2 ten onder ging bij Zoetermeer D11Bij WSE C1 was het een genot om te kijken. Goed voetbal leverde een 3-0 overwinning op tegen Oli- veo C1. Ook A1 en B1 kwamen met drie punten thuis. De meisjes-junioren van WSE en de meisjes van Gouderak hielden het op 0-0. Rotterdam - Door de spelers van Nesselande werd op 8 april de cru ciale zesde wedstrijd in de halve fi nale play off gespeeld. De Rotter dammers konden alleen bij winst de vakantie uitstellen. In de best of seven serie stonden zij met 3-2 ach ter op vc Omniworld. In een aan trekkelijk duel wist Omniworld uit eindelijk via de setstanden 18-25, 25-27 en 22-25 met 3-0 de winst te pakken en zich zo als eerste voor de finale te plaatsen De tegenstander daarin is nog onbekend, in de ze vende en beslissende wedstrijd spe len Piet Zoomers/D en Alcom/Capel- le tegen elkaar. De spelers van ORTEC.Nesselande kunnen vroegtijdig op vakantie en zich gaan voorbereiden op het be- achvolleybal-seizoen. Na afloop van de wedstrijd werd Eric Gras nog even in het zonnetje gezet door zijn teamgenoten. Eric Gras zet een punt achter zijn actie ve volleybalcarriere als speler. Zevenhuizen - De velden bij voet balvereniging Groeneweg lagen er zatermorgen vroeg nog een beetje wit bij, maar om 10.00 uur kon het terras gebouwd worden, klaar voor een zonnige voetbaldag. B1 speelde uit bij Stolwijk B1 en nam door 1-2 winst 3 punten mee terug naar Zevenhuizen. B2 speelde uit tegen Bergambacht, tegen hun B2 wist Groeneweg niet verder te komen dan 1-1. C1 verloor met 4-3 van Gouda C1. C2 speelde thuis tegen Waddinxveen en door een ingeschoten penalty van Wijnand beleefde de C2 de eerste overwin ning van het seizoen:1-0. D1 speelde thuis tegen Jodan Boys D2 en verloor met 2-1. D2 speelde ook thuis en verloor met 7-2 van koploper Floreant D2. D3 speelde hun laatste competitiewedstrijd uit bij Alexandria'66 D5 en verloor met 3-2. De voetballers van D4 hielden thuis goed stand tegen Noorder kwartier; waar de vorige keer met grote cijfers werd verloren, speel den ze nu met 2-2 gelijk. E1 verloor thuis met 4-0 van Ommoord E2. E2 verloor uit bij RKDEO E3 met 4-0. E3 speelde uit bij DSO E3 met 1-1 ge lijk, waardoor DSO het kampioen schap kon vieren. Groenweg E3 gaat nu voor de tweede plaats in de poule. E4 speelde uit bij Nieuw- erkerk E9 en verloor met 9-2. E5 pakte 3 de punten door in een zin derende wedstrijd met 4-3 van de koploper te winnen. F1 speelde in een zandbak bij Zoetermeer F3 en namen een punt mee naar huis: 0- 0. F2 speelde thuis tegen Moerka- pelle F1 en verloor met 1-2. F3 speelde uit bij CVC Reeuwijk en zagen een 0-2 voorsprong omgezet worden in 6-2 verlies. F4 won met 6-0 van DSVP F6. F5 speelde tegen Gouda F4 en verloor met 1-2. F6 verloor met 3-2 van Gouda F3 on danks de vele kansen die men niet benutte. De mini's speelden thuis en verloren maar net in een doel puntrijke wedstrijd. Het werd 8-7 voor de Alphense mini's. Boskoop - De jeugdcommissie van voetbalvereniging Floreant zal ook in 2003 de Voetbalpromotiedagen houden en wel in de mei-vakantie, op maandag 28, dinsdag 29 april en donderdag 1 mei. De jeugdcommissie is er in ge slaagd keeper Edwin Zoetebier van Feyenoord te strikken om op don derdag 1 mei bij de finales van de penaltybokaal het doel te verdedi gen. Edwin Zoetebier heeft al ver scheidene kéren de Boskoopse vel den bezocht, toen nog als keeper van FC Volendam. Als rasechte Vol- endammer is Edwin begonnen bij FC Volendam, na een uitstapje naar het Engelse Sunderland kwam hij in 1998 als reservekeeper bij Feyen oord. Toen keeper Dudek naar Li verpool vertrok kwam Zoetebier als keeper van Feyenoord in beeld als vaste keus voor het eerste elftal. Dit seizoen heeft hij wegens een langdurige blessure weinig bij de hoofdmacht van Feyenoord onder de lat gestaan. Tijdens de voorronde van het pin- gelschieten op maandag en dins dag zullen vermoedelijk twee jeugdkeepers van Floreant onder de lat staan om de eerste schifting tussen de schutters te maken. De fi nale om de penaltybokaal staat voor dinsdagmiddag 29 april vanaf circa 14.30 uur op het programma. De bedoeling van Floreant is om tij dens de Voetbalpromotiedagen de Boskoopse jongens en meisjes beter bekend te maken met voet bal en voetbaltraining. Er zijn ech ter ook andere dingen te beleven tijdens deze voetbaldagen zoals een voetbalcircuit en andere voet balspelletjes. Voetballen staat cen traal en daarom is voetbaltraining de basis van het programma. Flore ant is dan ook druk bezig om hier voor voldoende gekwalificeerde jeugdtrainers bij elkaar te krijgen. De jeugdtraining zal zoveel moge lijk "voetbaleigen" elementen be vatten en de andere spelonderde- len zijn ook zoveel mogelijk afgestemd op echte voetbalwed strijden. Er zal dus ook een echt voetbaltoernooi worden gehou den. Het 4 tegen 4 voetbal is eveneens een belangrijk onderdeel omdat het de voetballers en niet te verge ten de voetbalsters de mogelijk heid geeft zoveel mogelijk aan de bal te komen terwijl de essentie van het voetballen in deze kleinste spelvorm geen geweld wordt aan gedaan. Verder zal naast het scala aan activiteiten ook een competitie met shoot outs worden afgewerkt. Hierbij probeert de voetballer de keeper uit te spelen en te scoren, maar mag de bal daarbij alleen naar voren spelen. Op alle drie de sportdagen start het programma om 10.00 uur, terwijl 5 middags om 16.00 uur een einde komt aan het voetbalspektakel. Om toch zoveel mogelijk te bena drukken dat voetbal een teamsport is, eten de teams tussen de middag in groepsverband. Floreant zal zor gen dat vele hongerige ma9^ weer goed kunnen worden gevuld voordat het middagprogramma van start gaat. De jeugdtrainers zullen na van de voetbaltrainingen b^t "Voetbaltalent 2003" verkiezen. En na afloop van de Voetbalpromo tiedagen ontvangen de deelnemer het Floreant Sportcertificaat, waar op de behaalde resultaten worde vermeld. Er is een prijs voor de win naars van het voetbaltoernooi e de circuitwinnaars ontvangen ee aandenken.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 12