WILCO MOLENAAR SAMEN MET ACHT JONGEREN OP WERKVAKANTIE NAAR AFRIKA Göêf wat vrije tijd aan epilepsie (0 KONINGINNEDAG 2003 IN ZEVENHUIZEN KRG SPELERS GEZOCHT VOOR "GEEN MAN OVERBOORD" OPBRENGST COLLECTE HARTSTICHTING PAASZANGDIENST SCHRIJFSTER VROUWEN VAN NU Hart van Holland 16 april 2003 r^NHUIZEN-MOERKAPELLE pagina 15 Noodzakelijk Ervaring Nationaal Epilepsie Fonds Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt Vrijwilligers voor de jaarlijkse nationale collecte (19 tot en met 24 mei) bel: 030 63 440 63, Henny van Mourik Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl tlu"*?11' ^an men een derijenexpositie bezoe Dnor losirip Timmersmans Zevenuizen - Het rijtjeshuis waarin hij woont wordt tijdelijk ver ruild voor een hutje. Zijn onbezorgde leventje zet hij opzij voor een totaal nieuwe, en zoals hij zelf verwacht 'indrukwekkende er varing'. Wilco Molenaar is twintig jaar en gaat, samen met acht an dere jongeren, in augustus voor drie weken naar Namibië in Afri ka om te werken. Zij gaan daar, onder begeleiding van de Christelijke organisatie Youth for Christ, een weeshuis bouwen voor kinderen die door het daar veel voorkomende Aidsvirus hun ouders verloren. De jongeren grijpen iedere mogelijkheid aan om zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen. Onder meer tijdens Ko ninginnedag. Ze vragen financiële ondersteu ning bij familieleden, kennis sen en kerkgemeenschappen. Ook gaat de groep bedrijven langs om te vragen hen te sponsoren. Het bedrag dat zij nodig hebben is niet mis. De jongeren moeten zo'n 13.000 euro bij elkaar zien te schar relen. Een verkoop houden tijdens Koninginnedag lijkt hen een goed plan. Ze hebben dan ook een stand gehuurd en proberen deze dag een diversiteit aan planten en bloemen aan de man te brengen. Omdat Wilco zelf bij een boomkwekerij werkt, kan hij eenvoudig aan plan ten komen. "Bloemen komen weer van een kennis." In Moerkapelle proberen zij op een andere manier aan geld te komen. Daar kan het publiek tegen vergoeding een ritje maken op een paard. Deze week gaan zij ook met stroopwafels en krakelingen langs de deuren. Stil zitten is er voor de jongeren even niet bij. "We doen echt ons uiterste best om zoveel mogelijk geld in te zamelen", zegt Wilco gemotiveerd. Wilco wilde altijd al een keer naar Afrika. Toch zegt hij dat het ook een beetje door zijn vriendin Arin- da Verweij (18) komt, dat hij zich daadwerkelijk is gaan inzetten voor dit project. Arinda: "Aan deze werkvakantie deelnemen is voor mij heel belangrijk. Ik ben zelf al een keer naar Roemenië geweest om een school op te knappen. Je ziet dan met eigen ogen hoe nood zakelijk het is." Dat het project geen overbodige luxe is, blijkt uit het feit dat er nu al honderden kin deren op de wachtlijst staan voor een plek in het weeshuis. Dat ter wijl er nog aan de bouw moet wor den begonnen. "En wat mij nog extra aanspreekt, is dat alles in samenwerking wordt gedaan met de lokale bevolking", aldus de 17- jarige Rozemarijn Bos, die ook tot de groep behoort. Om goed voorbereid op reis te gaan, volgen de jongeren een aan tal trainingsavonden. Eén daarvan hebben ze er al op zitten. Daarin kregen zij informatie over de cul tuur en het land. Zelf zien zij het helemaal zitten. De reacties die zij van vrienden en familieleden krij gen, is heel verschillend. Van 'zou je dat wel doen' tot 'wat een uitda ging'. Of Wilco vantevoren toe stemming heeft gevraagd aan zijn ouders? Niet bepaald. Wat zijn moeder ervan vindt, is dan ook wel duidelijk als zij direct inspringt bij deze vraag: "Oorlog en ellende, dat zoek je toch niet op." Toch be kijken de deelnemers het van een hele andere kant. Zij zien het als een rijke ervaring. Rozemarijn: "Ik denk dat het je kijk op de wereld zal veranderen'." Lezers die deze reis willen steu nen kunnen een gift overmaken op gironummer 44.47 t.n.v. Li vingstone in Amersfoort o.v.v. 'groep Moerkapelle nr 03072 Met deze Afrikaanse Bongo proeven deze drie deelnemers alvast de sfeer van hun Afrikaanse avontuur. De Macht van het Kleine VOOR GOEDE DOELEN man o grote >rH" rs pROTH lezet door een ama teurgezelschap. In de musical wordt het verhaal verteld van een reis om de aardbol door kapitein Gorissen uit Zevenhuizen die in 1785 vanaf de Rotte met een uit Zevenhuizen en Moerkapelle geronselde be manning vertrok. Onderweg liggen de gevaren op de loer, Net-tunis komt aan boord, een scheepsjongen blijkt een meisje te zijn, een verloren gewaande zoon wordt terug ge vonden in Amerika, drank en (slechte) vrouwen, humor, tra giek, en romantien, het gebeurt allemaal met de bemanning aan boord van de "Hertog van Saksen Weimar". Het script is voor de 'Zevenhui- zense versie' bewerkt door Hans Sytsema en de liedjes zijn van de hand van Willem van Oostrom. De regie is in handen van Anne Sytsema. Voorstellingen staan gepland voor 6, 7, 8, 13, 14 en 15 novem ber. De repetitie worden gehou den in dorpshuis Swanal, iedere woensdagavond. Voor deze musical zoekt de Stich ting Polderromance nog een aan tal mannelijke en vrouwelijke spelers. Voor meer informatie en aanmelding: Marjan Pacuk, tele foon 0180-638372 of e-mail: mpa- cuk@hotmail.com. Zevenhuizen - De collecte,van de Nederlandse Hartstichting heeft 3372,55 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Nesselande - In de Brede School in Neselande (vlakbij het Shellstation) wordt op zondag eerste Paasdag (20 april) een Paaszangdienst ge houden. Aanvang van de dienst is 19.00 uur. In deze dienst gaat evan gelist de heer G. van den Bos voor. Medewerking wordt verleend door het kinderkoor "Levi" uit Zevenhui zen. Er is oppas aanwezig voor de kinderen. Aansluitend is er gele genheid om iets te drinken en el kaar te ontmoeten, ledereen is welkom.Voor meer in formatie: mevrouw N. Roozenbeek, telefoon 010-4205390. Zevenhuizen - Er is weer veel te doen tijdens Koninginnedag in Zevenhuizen. Het Oranjecomité ls al bijna een jaar in de weer om een aantrekkerlijk Programma samen te stellen. Deze week vertelt het comité h'er alvast iets over. volgende week wordt het program ma gepubliceerd in i et Hart van Hol- land en ontvan- gen de inwoners van Zevenhui zen het Oran jeboekje. Wie boekje n'et heeft ont vangen, kan een exem- P'aar halen bij "Reisburo de Zwaluw". In de voormalige Wei- koop (tegenover bakker ken waar een veertiental mensen hun werk laat zien. Er zal ook werk te koop zijn. Deze expositie is te bezoeken vanaf zaterdag 26 april. Op het dorpsplein vinden demon straties Street- dance plaats. Street- dance is een enorm populaire dansvorm die momenteel alle mu ziekclips ondersteunt. Het is hele maal van deze tijd en nog lekker sportief ook. De stichting Veteraan autobussen is aanwezig met een tweetal bussen. Te zien is de "Beer", een bus van de Geldersche Tramwegen uit 1936 en een gele postbus uit 1950 uit Zwit serland. Naast deze oude autobus sen kan men ook genieten van een aantal Amerikaanse auto's en low- riders. Er zijn onder andere een Chevrolet, Oldsmobile, Cadilac en Ford aanwezig. Een low-rider is een lage auto die allerlei kunstjes kan doen, bijvoorbeeld bewegen voor of achter omhoog en links en rechts omhoog en omlaag. De gewone Amerikaanse auto's geven een "Burnout show". Ze starten de auto's en gaan met pie pende banden op de plaats, zodat de rook er vanaf komt: zeer specta culair. De heer Makumba zal samen met zeven andere percussionisten een swingend en uniek optreden ver zorgen op de Djembé (Afrikaanse trommel). Na dit optreden kan men deelnemen aan een workshop. Dit jaar is het weer mogelijk een helikopterrondvlucht boven Zeven huizen en omgeving te maken. Op geven kan vanaf heden bij "Reisbu ro de Zwaluw" in Zevenhuizen. Omdat voor het thema 'vervoer' is gekozen zijn er diverse activiteiten die daarop betrekking hebben bij voorbeeld de etalagewedstrijd. De vereniging 3VO is aanwezig, zodat een ieder zijn/haar verkeers- kennis kan testen. Er kan een space-flight worden gemaakt en er kan 7 meter over de kop worden gefietst. De kinderen kunnen met een ouderwetse bokkenwagen meerijden of meedoen met een mammoetskelterrace (opgeven bij Bike Totaal Boode). Ook het Truck- trekken zal dit jaar weer plaats vin den. Het team moet bestaan uit vijf mensen en men kan zich opgeven bij kantoor Veerman: 0180-631866. Er is 100 euro te winnen. Tenslotte is een aantal leden van scouting St. Victor uit Waddinxveen aanwezig met allerlei activiteiten en kan er als klap op de vuurpijl tot 12 meter hoog kratten gestapeld worden. Uiteraard is het ook weer mogelijk voor kinderen een gratis kraam te bestellen. Dit kan bij Lies Voskuilen tussen 18.00 - 20.00 uur, telefoon: 0180-633081. Moerkapelle - Tjdens de slotavond van de Vrouwen van Nu, afdeling Moerkapelle, op dinsdag 22 april, houdt schrijfster Marjan van den Berg een lezing. Deze lezing zal onder meer gaan over haar eerste boek: "Zij is de vioolmuziek Hierin neemt de schrijfster afscheid van haar moeder die leed aan de ziekte van Alzheimer. Geen vrolijk onderwerp, maar toch met een glimlach geschreven. Marjan van den Berg schrijft ruim acht jaar columns in het weekblad Margriet en in hetzelfde blad ver schijnt wekelijks een aflevering van het feuilleton "Sanne". Op deze slotavond wordt een bloe metje verloot, waarvan de op brengst wordt geschonken aan de Stichting Alzheimer. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur; zaal open 19.30 uur. Introducées zijn welkom tegen betaling van 3,40.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 15