ACTIE W8=7! (WACHT ES EVEN!) succesvol WEEKEND REISCHEQUE VOOR DE HEER VERBOOM GYMNASTIEKVERENIGING O.S.S. EN DE OUDHEIDSKAMER RICHARD NOBEL TERUG IN DE RACE REUMA EN OSTEOPOROSE M0ERKAPELLE VERLIEST NOG UIT TE SPELEN WEDSTRIJD L0TGEN0TENBIJEENK0MST STICHTING PIJN/HOOP R0WAH JEUGDAFDELING W MOERKAPELLE PAKT UIT pagina 18 Hart van Holland 16 april 2003 REGIO Turnen ik heb je nodig Handbal Wacht es even! Zevenhuizen - Tijdens "Kom in de Kas op zaterdag 5 april kon in de kas bij de firma Meewisse.bij de stand van Veerman, betrokken adviseurs, een quiz worden gedaan. De vragen in de quiz hadden betrekking op de diverse disciplines die Veerman in huis heeft. De heer W. Verboom van het Hazeveld 24 uit Zevenhuizen heeft de prijs, een reischeque ter waarde van 100 euro gewonnen. (Foto: Veerman) Zevenhuizen - Sinds enige tijd is het bestuur van O.S.S. bezig met het verzamelen van 'spullen' uit het verleden van de gymvereni ging. Hiermee bedoelt O.S.S. dan oude gymkleding, zoals de groene sweaters en dergelijke, emblemen, diploma's, medailles, clubbladen (wie ze allemaal heeft: we willen ze graag hebben!), oude jaarstukken etcetera. De spullen die tot op heden zijn ingezameld, zijn onder gebracht in de oudheidskamer aan de Tweemanspolder. Momenteel is daar een tentoonstelling over de verenigingen in Zevenhuizen. De bedoeling is dat O.S.S. alle "antie ke" spullen bij de oudheidskamer onder gaat brengen, zodat alles voor de toekomst bewaard blijft. O.S.S. hoopt de verzameling uit te breiden, maar heeft daarbij uw hulp nodig. Mocht u, uw ome Ger- rit of tante Mientje of wie dan ook Koudekerke/Waddinxveen - In Koudekerke werd afgelopen za terdag de tweede plaatsing wedstrijd voor het Nederlands turnkampioenschap georgani seerd. Na een wat teleurstellen de eerste wedstrijd revancheer de TOOS-turner Richard Nobel zich goed met een twaalfde plaats. Richard Nobel komt uit in de NWS (Nationale Wedstrijdsport) in ni veau Junior-2C. De zeventienjarige turner is het oudste lid van de TOOS herenkeurploeg. Ondanks dat door de jaren heen zijn leef tijdsgenootjes één voor één af haakten, bleef hij zin en motivatie houden in de turnsport, die hij ove rigens al jaren succesvol combin eert met een actieve voetbalcarriè re. In het wedstrijdsysteem waarin Ri chard turnt, is het eindtotaal van drie plaatsingswedstrijden bepa lend voor de doorstroming naar de landelijke finale. Een startbewijs ligt klaar voor de beste twaalf tur ners. De eerste wedstrijd, een week Regio - De Reumapatiëntenvereniging Gouda e.o. houdt donderdag 17 april een informatieavond over osteoporose (botontkaiking) bij reuma. Mevrouw J.M. de longe-Bok, reu matoloog, verzorgt de lezing. De avond begint om 19.30 uur met koffie en wordt gehouden in Verpleeghuis Bloemendaal, Livingstoneiaan 54 te Gouda. Ook belangstellende niet-leden zijn van harte welkom, er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie: 0172-210484. World Vision Eigenlijk weet je wel hoe mijn leven eruit ziet. Als je 80 cent per dag kunt missen, kun je mijn leven veranderen. 8 giro VI world vision, amenfooct bel 0900 0255 (10 ctpm) of surf naar wnvw.worldvision.nl Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle kwam zater dag jongstleden slechts een half uur in actie. In Leiden werd name lijk het twee weken eerder ge staakte duel (beenbreuk keeper Matthew Dubbis) tegen de studen ten van LSW '70 uitgespeeld. Met een 1-1 als beginstand maakten de beide teams het resterende half uur vol. Net als een week eerder in het duel tegen TAW zaten de'Blauw-Witten' nu totaal niet in de wedstrijd. Passes kwamen niet aan, verdedigend en op het middenveld klopte het ook niet, maar vooral overtuiging en echte wilskracht ontbraken. Al snel kwam dan ook de 2-1 op het scorebord, na zwak verdedigen liet ook kee per Huisman de toch wel houdbare bal glippen. Moerkapelle stelde hier weinig tegenover, de 3-1 in de slotfase was dan, ook slechts nog voor de statistiek. Hierdoor gleed Moerkapelle naar een toch wel te leurstellende zevende plaats op de ranglijst, de twee nog te spelen duels zijn niet meer van echt be lang. Zaterdag aanstaande wordt kampi oenskandidaat Kagia in Lisserbroek bezocht, de week daarna wordt de competitie tegen het al gedegra deerde WSB uit Noordwijkerhout afgesloten. nog oud materiaal kunnen vinden op zolder, dan willen wij dit heel graag aan de verzameling toevoe gen. Ook is de vereniging op zoek naar de O.S.S.-prijzenkast die ooit in Hotel Vos heeft gehangen. Op een gegeven ogenblik is deze ver dwenen en spoorloos. Wie weet waar de prijzenkast is gebleven? Voor meer informatie: Angeli'que de Boer, 0180-632580 na 18.00 uur of Marleen Boeve, 0180-631649. geleden in Den Burg op Texel, was enigszins tegengevallen met een 17e plaats. Richard revancheerde zich uitstekend dit weekend en kwam na een goede wedstrijd uit op een 12e plaats. Met deze presta tie is hij in de tussenstand na twee wedstrijden opgeklommen naar een veertiende plek. Met de derde wedstrijd over twee weken in Zwijndrecht voor de boeg, staat de deur richting finale zeker nog open. Moerkapelle - Het was zaterdag voor de Moerkapelse junioren en pupillen een prima dag, uit de acht gespeelde wedstrijden werden maar liefst 18 punten behaald. B1 zag haar wedstrijd op het laat ste moment niet door gaan, tegen stander BVCB liet weten niet te zul len komen. Desondanks bleef B1 een fiere koploper, het kampioen schap behalen lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd. Datzelfde geldt voor C1. In de eer ste helft tegen CVC Reeuwijk ging het wat moeizaam, maar in de tweede helft kwam men op toeren en werd er makkelijk naar een 4-0 zege uitgelopen. Kemal Boutas- gound (2x), Stefan Salleveld en Wouter van der Bas waren de schutters. A1 heeft een mindere periode defi nitief van zich afgeschud, dit keer werd een regelmatige 5-1 winst op Capelle A2 geboekt. D1 en D2 wonnen eveneens en klommen daardoor naar de boven ste helft van hun poule. D1 won Regio - De Stichting Pijn/Hoop, de patiëntenorganisatie voor mensen met chronische pijn in de regio Gouda, organiseert op woensdag 14 mei een lotgenotenbijeenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden in zaaltje de Punt (onderdeel van Zorgcentrum Goverwelle) aan het Middenmolenplein 266 te Gouda, van 13.30 tot 15.30 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met chronische pijn, die meer willen in het leven dan alleen maar pijn hebben. Eventuele part ners zijn ook van harte welkom. Voor meer informatie en/of telefo nische opgave voor deelname: Hans Bandell, 0182-375619. Regio - In de regio Midden-Hol land startte 14 april de actie W8=7! (Wacht es even!). Deze actie richt zich op de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen met de boodschap om maximaal 7 keer per dag te eten of te drinken. De voorlich- tingsboodschap is zowel ge richt op het stimuleren van ge zond eet- en drinkgedrag alsook op het behoud van een gezond gebit. De actie is ont wikkeld door hetNederlands Instituut voor Gezondheidsbev ordering en Ziektepreventie (NIGZ) en wordt in deze regio uitgevoerd door de GGD Midden-Holland. Over het algemeen kan ge steld worden dat het met de mondgezondheid van kinde ren redelijk goed gaat. Toch loopt bij kinderen de gezondheid van het gebit gevaar door verkeerde eetge woonten. De uit de Verenigde Sta ten overgewaaide cultuur van snac- ken en 'grazen' leidt ertoe dat kinderen te vaak kleine tussen doortjes nemen, die steeds zuu- raanvallen op het gebit veroorza ken. Zuren zijn schadelijk voor het gebit en kunnen onder andere gaatjes veroorzaken. Het vaak eten en drinken van zoete en/of vette tussendoortjes heeft ook een nega tief effect op het lichaamsgewicht van kinderen. Met name het afge lopen jaar is gebleken dat een groeiend aantal kinderen te zwaar is door een gebrek aan beweging en slechte eetgewoonten. Het NIGZ heeft de Wereld Gezond heidsdag 2003 op 7 april (een initi atief van de World Health Organi sation), aangegrepen om aandacht te vragen voor dit onderwerp. Daartoe is deze actie opgestart, ge richt op basisschoolleerlingen van de groepen 7 en 8, de groepen die goed in staat zijn een dergelijke voorlichtingsboodschap te begrij pen. t Deze week zullen de materialen die bij de actie horen, door de GGD Midden-Holland naar de scholen worden verspreid. Voor alle leerlin gen van de groepen 7 en 8 is er een kleurrijke kaart die in de klas wordt gepresenteerd als een 'Lachwacht', een kaart om je gezonde lach mee te bewaken. Leerlingen kunnen met die kaart gedurende één dag al hun eet- en drinkmomenten bij houden door het afscheuren van maximaal 7 geperforeerde strips. Elke strip staat voor één eet- en/of drinkmoment. De bedoeling van de Lachwacht is ook om de leerlingen te laten zien, hoe snel je al zeven eet- en/of drinkmomenten hebt. Immers, naast de drie gangbare hoofdmaaltijden (ontbijt, lunch, avondeten), zijn er maar vier mo menten over waarop je dan zou kunnen eten/drinken. Hierbij zijn twee uitzonderingen: water en thee zonder suiker tellen niet mee als drinkmoment. Om kinderen te helpen zich te beperken tot 7 eet- en/of drinkmomenten, staat achterop de Lachwacht een aantal praktische en gezonde eet- en drinktips. Leerkrachten, leerlingen en ouders ontvangen in het kader van de actie een begeleidende brief, die uitleg geeft over het waarom van de actie en achtergronden geeft bij het advies. De actie wordt tevens ondersteund door een website, www.W8is7.nl, waarop alle materi alen en documenten van de actie zijn te vinden. Waddinxveen - Het A-juniorenteam van handbalvereniging Rowah, dat enkele weken geleden in de beker wedstrijden haar eerste punten van dit seizoen haalde, zit duidelijk in de lift. Afgelopen weekend ston den zij tegenover Roda uit Rotter dam. Het werd een spannende wedstrijd waarin de meiden .werk ten voor elk punt. Roda stond tot aan de rust steeds met twee doel punten voor maar na de onderbre king kwam Rowah sterk terug. Bij de stand van 5-5 en vlak voor tijd kreeg Rowah een strafworp tegen. Keepster Joel- le Hoogendijk, die al enkele straf- worpen had weten te keren, kon dat in de slotfase niet. Toen ook de laatste aanval van Roda werd om gezet in een doelpunt kwam de eindstand op 5-7. Het gemengde C- team en de heren-B kregen ook beiden Roda uit Rotterdam op be zoek. Het C-team wist haar wed strijd te winnen met 10-5 en de heren B liepen met vlagen over de tegenstander heen en sloten de wedstrijd af met een 21-13 einduit slag. De jongste leden van Rowah, die in het buitenseizoen nog geen pun ten hadden gehaald deden het za terdag voortreffelijk. Dit zeer jonge team moest haar partij spe len tegen Vires et Celeritas ujt Gouda, een echte streekderby, die door Rowah met de duidelijke cij fers van 6-0 werd gewonnen. Het D1-team kwam tegen Helius uit Hellevoetsluis, mede door het veel vuldig (terecht) afkeuren.van doel punten door de scheidsrechter niet verder dan een 4-4 eindstand. Beide dames-seniorenteams ont vingen de Meeuwen uit Rotterdam. Het tweede seniorenteam won mede door het stoppen van enkele strafworpen deze soms grimmige wedstrijd met 9-$. Het eerste dames-seniorenteam speelde een goede wedstrijd. Dit team dat ai vele jaren samen speelt wist elkaa' soms blindelings te vinden, wat re sulteerde in mooi opgezette aan vallen. Vooral in het begin van Os wedstrijd pakte Rowah haar voor sprong en gaven die niet meer ui handen. Eindstand 13-8. knap met 2-3 bij DWO D3, terwijl D2 thuis tegenstander Gouda D3 met 3-0 geen enkele kans liet. Bij beide teams kwamen de goals van maar liefst drie verschillende spe lers. E1 heeft het na de winterstop moeilijk en verloor met 0-2 van Moordrecht E2. E2 daarentegen nam wel de volle buit mee naar huis, de 0-5 winst bij Soccer Boys kreeg vooral in de tweede helft ge stalte. Wessel Freeke scoorde drie maal, Thijs van Nieuwkoop en Bart van Beuzekom maakten het vijftal vol. F1 komt in het laatste deel van de competitie eveneens op stoom, na een moeizaam begin betekende de 1-2 bij Groeneweg F2 alweer de derde zege op rij, waardoor op nieuw op de ranglijst werd geste gen. F2 leek tegen Floreant voor een stunt te zorgen, gezien de 1-1 ruststand. In de tweede helft zette Floreant een tandje bij en werd het toch nog een ruime 1-6 nederlaag.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 18