BRS HELPT TECHNISCHE SCHOOL IN AFRIKA WOONWAGENS WEG VAN BOUTENSTRAAT LOTERIJ V.V. GR0ENEWEG DONATEURSAVOND OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Oö! ;m. Zevenhuizen-Moerkapeffe Gem. Zevenhuizen-Moerkap pagina 19 Door Karin Heeren Woord en Daad Max snoept wat besjes van een giftige plant in de tuin! Gelukkfg wist zijn vader wat hij moest Een Eerste Hulp cursus komt altijd van pas... bel 070-3383232 Zevenhuizen - Met de vrijwillige verhuizing van de woonwagens van de familie Van Eunen is er een einde gekomen aan maandenlang getouwtrek tus sen gemeente en bewoners. Hoewel het nog niet he lemaal het einde lijkt te zijn, want een van de vak ken zal enigszins verplaatst worden zodat er een betere scheiding tussen de beide families ontstaat. Dit zal op korte termijn gerealiseerd worden. Namens de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle rea geert gemeentesecretaris I. Mes opgelucht met de uiteindelijke afloop van de kwestie. Met gedwongen verhuizing en alle kosten die daarmee gemoeid zijn schiet niemand iets op en de familie Van Eunen al helemaal niet. Dit is voor iedereen het beste. En met het iets verplaatsen van het andere vak is de privacy van beide families beter gewaarborgd zodat zij gezamenlijk van het kamp gebruik kunnen maken. Er is echter gesuggereerd dat er een extra vak zou komen en dat deze voor de familie Van Eunen zal zijn. Dit is echter niet zo, een van de vakken wordt ver plaatst, het blijven drie woonwagenvakken." De heer Van Eunen heeft naar zijn gevoel op actieve wijze getracht mee te denken en oplossingen gezocht voor het probleem van zijn huisvesting en dat van zijn familie. Nadat bekend werd dat hij toch zou vertrekken naar de lo catie aan de Zuidplasweg heeft de andere familie getracht dit te verhinderen met het opwerpen van een blokkade en nu is het opeens wel mogelijk dat er geschoven wordt op het terrein. Eerder was dit een voorstel van Van Eunen en was het een niet bespreekbare optie. De heer Van Eunen vindt dit onbegrijpelijk en betreurt de gang van zaken dan ook. Het gevoel dat hij niet gehoord werd wordt voor hem hiermee bevestigd. De heer Van Eunen: "Als er eerder se rieus geluisterd was dan waren de kosten voor tweemaal een kort geding bespaard gebleven en bovendien had dit veel emotionele confrontaties gescheeld en heel wat min der slapeloze nachten." Met de verhuizing van de familie Van Eunen is een einde gekomen aan een lange periode gesteggel waarbij de emoties meer dan eens hoog opliepen. Het is daarbij meer malen voorgekomen dat Van Eunen zijn emoties niet in de hand kon houden en dat is hem komen te staan op een dagvaarding en een verbod in het gemeentehuis te komen voor het komend half jaar. Het terrein aan de Boutens- straat is nu leeg en kan in zijn totaliteit bouwrijp gemaakt worden, waarna er een aanvang genomen kan worden met de nieuwbouw van Swanla-Catsburg. Moerkapelle-Burkina Faso - De eerste bewijzen van een succes volle hulpactie van BRS voor Afrika kwam donderdag 10 april binnen. Een kanariegele zeecontainer, tot de nok toe ge vuld met gereedschappen, praktijk-leermiddelen, en hulp goederen. Na een reis van ruim 2 maan den over zee en 1200 km door de rimboe kwam de con tainer aan in het plaatsje Léo. De mensen gingen meteen aan de slag om de container van de vrachtwa gen af te krijgen. Eerst werd hij leeggehaald, en daarna werd de achterzijde met kettingen aan een boom vastgemaakt. Toen de vrachtwagen vooruit wegreed, be landde de container definitief op Afrikaanse bodem. Vorige week kwamen foto's hiervan binnen bij BRS in Moerkapelle. Voor alle medewerkers waren deze foto's het definitieve bewijs dat een bij zonder project met succes was af gerond. De BRS-groep in Moerkapelle heeft vanaf oktober 2002 gewerkt aan wat intern 'De Container' werd ge noemd. Doel van het project: een pas opgerichte technische school met circa 130 leerlingen, in Burkina Faso zo veel mogelijk te helpen aan Inventaris en leermiddelen. Met hulp van medewerkers en leveran ciers werd overal vandaan inventa ris voor de school, zoals machines en gereedschappen, afgeleverd aan de Industriestraat in Moerka pelle. Een zeecontainer werd opge knapt en geschikt gemaakt voor het vervoer van machines ten be hoeve van een metaalwerkplaats, een lokaal voor elektrotechniek en ®en natuurkunde/scheikunde lo kaal. Bij BRS kijkt men nu met veel ge noegen terug op dit project. Toch is het spannend geweest. De reis van de container, die door de instabiele situatie in Ivoorkust een omweg moest maken door Togo, was een onzekere factor. Een groot deel van de reis moest via de weg worden afgelegd, omdat Burkina Faso geen haven heeft. Tijdens de laatste maanden van 2002 werd de contai ner beetje bij beetje gevuld. Voor een deel konden machines uit de eigen werkplaats, die overtollig waren geraakt, worden meegege ven. Door leveranciers erbij te be trekken kwam het benodigde restant van het materiaal binnen. Op het laatste moment kwam het verzoek om dekens mee te zenden vanwege de bijzonder koude nach ten, zodat een en ader opgevuld werd met 150 dekens. Het begon allemaal dankzij een hulpvraag die via de stichting Woord en Daad bij BRS terecht kwam. Bij deze stichting is een groep ondernemingen aangeslo ten, waaronder BRS. Het doel van dit 'ondernemersplatform' is be drijvigheid te stimuleren in ontwik kelingslanden. Het opzetten van bedrijven, met een kennisover dracht vanuit 'het westen' kan een zekere mate van stabiele economie op gang brengen. Het is daarom nodig dat er voldoende vakmensen zijn, en scholing is dan noodzake lijk. Dit sluit goed aan bij Woord en Daad, een stichting die vooral be kend staat om haar programma waarmee jonge kinderen financieel worden geadopteerd door mensen in Nederland. Om deze kinderen ook na de basisschool verder te hel pen, zijn vakscholen nodig. Een daarvan'is de vorig jaar opgerichte school in Burkina Faso. De directie van BRS benadrukt dat dit project laat zien dat op het ge bied van hulpverlening veel moge lijk is. Dit hoeft niet alleen te wor den 'uitbesteed' aan stichtingen door geld over te maken. "We kun nen zelf iets voor deze mensen be tekenen. Juist ook omdat in bedrij ven kennis aanwezig is om te kunnen meedenken met de men sen daar. Op die manier raken be drijven en medewerkers enthousi ast en vooral ook betrokken, en profiteren ontwikkelingslanden van de vakkennis hier. Dankzij de huidige moderne communicatie middelen kun je goed op de hoog te blijven van de situatie en kan overleg gemakkelijk en steeds snel ler plaatsvinden." Overigens heeft BRS dankbaar ge bruik gemaakt van de bij Woord en Daad aanwezige kennis. Ook is via contacten veel materiaal meege stuurd dat scholen en particulieren hebben geschonken. Het is belang rijk de juiste adressen te vinden, zodat je zelf vooral doet waar je goed in bent. Om die reden werd voor het transport gebruik ge maakt van een gespecialiseerd be drijf in Nieuwerkerk aan den IJssel, dat het transport en de douane formaliteiten heeft verzorgd. Bij BRS hebben ze het als bijzonder er varen dat de container helemaal compleet werd afgeleverd. De ma chines en gereedschappen waren allemaal nog aanwezig, en zelfs het glaswerk voor het scheikunde lokaal was ongebroken! De contai ner wordt nu gebruikt als opslag plaats naast de school. Bij BRS zullen ze de komende jaren met veel interesse blijven volgen hoe het verder gaat. (foto's BRS). Zevenhuizen - De trekkingslijst van de loterij van de jeugdafdeling v.v. Groeneweg van 5 april jongstleden is als volgt: Ie prijs: Fiets, lotnummer 2947; 2e prijs: Reischeque, lotnummer 4629; 3e prijs: DVD-speler, lotnummer 5335; 4e prijs: Eén jaar bloemen, lotnummer 5768; 5e prijs: Levens- middelenmand, lotnummer 0687; 6e prijs: Fruitmand, lotnummer 2872; 7e prijs: Staatslot, lotnummer 1679; 8e prijs: Hondje, lotnummer 5284; 9e prijs: Opblaasbaar dart- kleefspel, lotnummer 2332; 10e prijs: Godzilla pop, lotnummer 4425; 11e prijs: Dartbord, lotnum mer 2052; 12e prijs: Mini kegelspel, lotnummer 2897; 13e prijs: Bal, lot nummer 2132; 14e prijs: Speelgoed- Zevenhuizen - De stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle houdt woensdag 23 april een donateurs avond in de recreatiezaal van zorg centrum De Zevenster aan de Lelie straat. Aanvang 20.00 uur; de zaal is om 19.30 uur open. De toegang is vrij. Naast de behandeling van de jaar stukken en medelingen van het stichtingsbestuur wordt een op video gezette film uit de jaren '50 vertoond, waartoe destijds op dracht is gegeven door muziekver eniging De Kleine Trompetter en die in 1990 is ingesproken door de inmiddels overleden Jan de Ruiter. De film handelt over het dorpsle ven in Zevenhuizen en Oud-Verlaat met hun diverse verenigingen, in stellengen, bedrijven en dergleijke. Te zien is onder andere een oefe ning van de vrijwillige brandweer en de Koninginnedagparade. Ook wordt een 8-mm film over het dorpsleven in de jaren '60 in Zeven huizen en Oud-Verlaat vertoond. Deze wordt vertoond door Johan de Ruiter (zoon van Jan de Ruiter), die niet alleen iets zal vertellen over de inhoud van de film maar ook over de totstandkoming ervan. autoset, lotnummer 4156; 15e prijs: Vingervoetbalset, lotnummer 5768; 16e prijs: Sfeerlichtjesset, lotnum mer 2714; 17e prijs: Marjolein Bastin onderzetters, lotnummer 3902; 18e prijs: Hondje, lotnummer 0539; 19e prijs: Foto-album, lot nummer 1890; 20e prijs: Aardewerk vuurpot, lotnummer 2560; 21e prijs: Dartbord, lotnummer 1585; 22e prijs: Mini kegelspel, lotnum mer 4945; 23e prijs: Bal, lotnummer 2552; 24e prijs: Speelgoedautoset, lotnummer 5291; 25e prijs: Vinger voetbalset, lotnummer 4496. De prijzen kunnen op zaterdag op gehaald worden bij voetbalvereni ging Groeneweg op de Knibbel- weg. Neem hiervoor contact op met Rik Berends, 0180-633617.

Hart van Holland | 2003 | | pagina 19