nieuws ID Karin Koster: Een aanwinst voor de regio! Focus terug op economie Prijsuitreiking Kleurplatenwedstrijd Het is tijd voor: De bank waar je lid van wordt pagina 2 Hart van Holland 16 april 2003 ™or u' van en door uw bank lSj Zelfstandig ondernemers Bezoekadressen: 16 april: 16 juni: Openingstijden: Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: I Rabofoon: Rabo orderiiin: Service centrum verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren: Helpdesk Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website m mm Rabobank 'l Op 11 april jl. opende Brasserie 't Graanhuys zijn deuren om vanaf dat moment elke dag van 11.00 uur tot 23.00 uur open te zijn. Een uniek restaurant voor de lunch, een kop koffie of een heerlijk diner. Uiteraard wilde onze verslaggever daar meer van weten en hij was een van de gelukkigen die op de eerste avond een tafeltje kon bemachtigen. Het was druk, op enig moment kon er zelfs niemand meer bij. Dat moet toch fantastisch voelen, wanneer je met een volle zaak mag beginnen, 't Graanhuys heeft op een fantastische wijze de sfeer van de omgeving naar binnen weten te halen. Met een molenstomp, een sfeervolle bar en ruim opgezette tafeltjes is er een geweldige basis neergezet. Uitbater Dennis Steke lenburg geeft aan dat er nog allerlei decoratiemateriaal, verlichting en meubelstukken komen om de sfeer verder af te maken. Ook het terras krijgt nog een warme uitstraling met schermen en parasols. De menukrant ziet er goed verzorgd uit en geeft tevens veel informatie over de omge ving en het recreatiepark 'De Koorn- molen'. Onze verslaggever en zijn gezelschap waren zéér onder indruk van de gerechten die zij geserveerd kregen. De bediening vormt een hecht team van jeugdige en frisse mensen. Natuurlijk waren er op de eerste avond nog wat kleine aanloop probleempjes, maar de meeste daar van waren al de volgende avond opgelost, 't Graanhuys is een aanwinst voor De Koornmolen maar vooral ook voor de regio. Wij als Rabobank zijn trots op zo'n ondernemer en klant. Wij wensen de brigade van Brasserie 't Graanhuys heel veel succes en een fantastische toekomst. Rob Beentjes,Jan Hordijk en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs De val van het regime van Saddam Hoessein zorgde voor opluchting op de aandelenmarkten. Opvallend was dat de Europese beurzen fraaie win sten lieten optekenen, terwijl hun Amerikaanse tegenhangers licht inleverden. Beleggers kunnen zich nu weer richten op de dagelijkse eco nomische realiteit. De AEX-index sloot op een stand van 276 punten. De val van Saddam Hoessein bereikte een symbolisch hoogtepunt toen Amerikaanse mariniers en Irakese bur gers voor het oog van de wereld een metershoog standbeeld van de dicta tor van zijn sokkel trokken. De vooraf gehoopte snelle val van het regime lijkt hierdoor uit te komen. In aanloop naar die val konden de aandelenbeur- zen al omhoog. Grootste stijgers hier bij waren de financiële waarden. Van der Moolen was in de AEX de grootste stijger met een winst van 15.7%. De beurshandelaar maakte beter dan ver wachte voorlopige cijfers over het eer ste kwartaal bekend. ING en Aegon konden respectievelijk 11% en 7.8% omhoog, ondanks dat voor beiden de kredietwaardigheid werd verlaagd. Een sector die er minder goed vanaf kwam, was de chipsector. Diverse bedrijven kwamen met een winst waarschuwing. STMicro-electronics maakte voorlopige kwartaalcijfers bekend die onder de eigen prognose lagen. Ook verwacht Europa's grootste chipproducent margedruk als gevolg van een lagere omzet, prijsdruk en de sterke euro. Ook in de softwaresector zit het nog niet goed. Nadat eerder al Oracle met tegenvallende cijfers en verwachtingen kwam, waarschuwden nu Peoplesoft en Siebel voor een lage re omzet en winst over het eerste kwartaal. Computerproducent Dell en fabrikant van dataopslagapparatuur EMC handhaafden hun prognoses. Vooruitblik Deze week barst het eerstekwartaal- cijferseizoen los, met vooral veel cijfers uit de technologiesector. Op 15 april komen de giganten Microsoft en Intel met kwartaalcijfers. Op dezelfde dag presenteert Philips de eerstekwartaal- cijfers.Topman Kleisterlee liet zich half maart al negatief uit over het eerste kwartaal en kondigde tevens een reorganisatie aan bij de halfgeleider divisie. Wij rekenen op een verlies per aandeel van EUR 0.07 (EUR -0.01 in het eerste kwartaal 2002). Op 16 april pre senteert chipmachinefabrikant ASML de eerstekwartaalresultaten (ver wachte WPA EUR -0.23, vorig jaar EUR - 0.44) en een dag later is het de beurt aan mobieltjesmaker Nokia (verwach ting WPA EUR 0.16). Afgelopen woensdag 9 april was het dan zover. De prijsuitreiking voor de kleurplatenwedstrijd, die gehouden is in het kader van Kom in de Kas op 5 april jongstleden, vond plaats in onze Rabobank. Bijna 200 kinderen hadden die dag hun mooi gekleurde kleurplaat inge leverd om een prijs in de wacht te sle pen. Uiteindelijk is er 1 winnares uit de bus gekomen, namelijk Esther Marck uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Esther, namens de Rabobank, van harte gefeliciteerd met je prijs!!!!!!!!! Hieronder volgt een opsomming van alle andere prijswinnaars: Sara Hoekstra, Annelij van Vliet, liona Oudshoorn, Dick Schipper, Peter van der Spek, Eline van der Starre, Nathalie Koot, Roxanne de Jong, Pieter Vis, Menno Marck, Martine Reijm, Marion Hoek, Jorinde Blom, Marjolein v.d. Hoeven, Anja van Reeuwijk, Marlies Keuzekamp, Sharon v.d. Bulk, Eileen de Groot en Anja Roskam. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de gezamenlijke Rabobanken Zeven h u izen-Moerka pel Ie, N ieu wer- kerk-Moordrecht en Gouwezoom. AF ZindUufsv Meldpunt onveilige omstan digheden pinpas in gebruik Consumenten kunnen vanaf nu ook zelf een bijdrage leveren aan de veiligheid bij het gebruik van de pinpas. Voor het melden van onveilige betaalsituaties is een landelijk meldpunt ge opend. Het is een extra maatre gel van de banken. Die maakt het voor gebruikers van een pas mogelijk via het meldpunt mel ding te maken van omstandig heden die naar hun zeggen het gebruik van de pinpas onveilig maken. Per melding beziet het meldpunt welke maatregelen kunnen worden getroffen. De meldingen worden anoniem en strikt vertrouwelijk behandeld. Het meldpunt dat Interpay namens de Nederlandse ban ken heeft ingericht, is van maandag tot en met zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur en op zondag vanaf 11.00 uur bereik baar via telefoonnummer (030) j 283 6555. (Deel 3) De afgelopen weken heb ik u - in mijn functie van pensioenspecialist van Rabobank Zevenhuizen-Moer- kapelle - een aantal artikelen voor geschoteld waarin ik ben ingegaan op het onderwerp pensioen. Deze week presenteer ik u het derde en laatste deel. Voor vragen kunt u mij bereiken op telefoonnummer (0180) 63 73 22. Wat regelt u via uw bedrijf? Zoals al gezegd hangt de vraag hoe u kunt reserveren voor uw pensioen sterk af van de vraag of u zelfstandig ondernemer bent of dat u DGA in een BV bent. In het eerste geval kunt u gebruik maken van de mogelijkheden van de Fiscale OudedagsReserve (FOR) en de stakingslijfrente. De DGA behandelde ik vorige week. Fiscale Oudedagsreserve Met de FOR stelt de overheid «u als ondernemer in staat uw oudedags voorziening op te bouwen. Onder bepaalde voorwaarden wordt over een deel van de winst belastingbeta ling uitgesteld naar de toekomst. Als u stopt met de onderneming dient u over het 'gespaarde' bedrag alsnog belasting te betalen als u dit bedrag niet omzet in een lijfrente. Toevoeging FOR U voert de FOR op als een reserve op de fiscale ondernemingsbalans. De toevoegingen aan de FOR komen rechtstreeks ten laste van de winst. De toevoeging aan de FOR bedraagt 12% van de winst uit onderneming die u heeft genoten als ondernemer. De toevoeging is gemaximeerd tot 10.178 én het verschil tussen het ondernemingsvermogen per einde kalenderjaar en de FOR-stand per 1 januari van dat jaar. Afname FOR De FOR neemt verplicht af als u in het kalenderjaar staakt of als u de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt. Het bedrag van de afnemingen wordt aan de winst toegevoegd en daarmee belast. Omzetting FOR in lijfrente U mag de FOR omzetten in een of meer gefaciliteerde lijfrenten. Deze omzetting mag jaarlijks plaatsvinden en u bent vrij te bepalen hoe hoog de omzetting is. In dat geval wordt de FOR met het om te zetten bedrag afgebouwd en moet dat bedrag aan de winst worden toegevoegd.Tegeno- ver de stijging van de winst staat ver volgens een even hoge aftrekbare premie of koopsom voor een gefacili teerde lijfrente. Op deze wijze kunt u nu al (een deel van uw oudedags voorziening bij een verzekeringsmaat schappij veilig stellen. Stakingswinst ais oudedagsvoor ziening Stakingswinst is de winst die u maakt bij de verkoop van uw bedrijf. Over deze stakingswinst moet u inkom stenbelasting betalen op het moment dat u stopt met de zaak. U mag onder voorwaarden een bepaald bedrag van deze stakingswinst onbelast omzet ten in een lijfrente. U hoeft dan pas af te rekenen op het moment dat deze lijfrente gaat uitkeren. Rabobank verwacht geen instorting huizenmarkt In tegenstelling tot de ING Groep en De Nederlandsche Bank verwacht de Rabobank geen opzienbarende terugval in de Nederlandse woningmarkt. Paul van de Ven, hoofd staf-j groep economisch onderzoek van de Rabobank, houdt zelfs rekening met een lichte stijging van de prijzen in de komende maanden. Hij spreekt deze ver- wachting uit in reactie op de meest recente cijfers van make laarsvereniging NVM. Die maak-j te een prijsdaling voor koopwo- ningen van 0,5% in het eerste kwartaal bekend. Van de Ver, schat dat de prijzen in het top segment van de woningmarkt wel onder druk blijven staan, omdat de prijzen in het duurde re segment de afgelopen jaren j te sterk zijn gestegen. Seminar Estate Planning i.s.m. Alfa Accountants Algemene Ledenvergadering W |i Rabobank

Hart van Holland | 2003 | | pagina 2