Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 16 april 2003 VERGOEDING VERVOERSKOSTEN WVG GAAT PER 1 JULI WIJZIGEN WOONWAGENBEWONERS BOUTENSSTRAAT NAAR DE ZUIDPLASWEG WELSTANDCOMMISSIE VERGADERINGEN AANMELDING KRANSLEGGING NATIONALE HERDENKING GEMEENTEHUIS GESLOTEN VERGADERSCHEMA BOUWZAKEN WET MILIEUBEHEER Postbus 30, 2760 AA Zeyenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE.Nl WEEK 16 Per 1 juli 2003 gaat het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer rijden onder de naam de Groene Hart Hopper. Daarnaast zal de vervoerskostenvergoeding Wet Voorzieningen Gehandicapten (Wvg) gaan wijzigen. Wvg-gerechtigden met een vervoersvoorziening zijn onlangs door de gemeente per brief en nieuwsbrief over de wijzigingen geïnformeerd. Het gaat dus om Wvg-gerechtigden die een (rolstoel)taxivergoeding of een vergoeding voor vervoer per eigen auto ontvangen. Daarvoor in de plaats komt de CW-pas. Met deze pas kan men tegen een laag tarief met de Groene Hart Hopper reizen. Daarnaast ontvangt men een ver- voersbijdrage van €340,34 per jaar voor ritten die niet met de Groene Hart Hopper worden gemaakt. Bij voorbeeld voor het incidenteel huren van een auto of voor een gewone taxirit. Wvg-gerechtigden die nu een vergoeding voor vervoer per eigen auto ontvangen, hebben de keuze om de autokostenvergoeding te blij ven behouden of een CW-pas aan te vragen. Wel of geen CW-pas Het Collectief Vraagafhankelijk Ver voer (lees Groene Hart Hopperjis vrij wel voor iedereen geschikt. Toch zijn er enkele uitzonderingen waardoor iemand geen gebruik kan maken van het CW. Denkt u hierbij aan medi sche omstandigheden. Via een ant woordformulier dienen de aange schreven WVG-gerechtigden met een vervoersvoorziening aan te geven of zij al dan niet in aanmerking komen voor het nieuwe CW. Dat kan tot uiterlijk 22 april aanstaande Bel voor vragen de helpdesk Wvg-gerechtigden met een vervoers voorziening die nog vragen hebben over de wijzigingen kunnen contact opnemen met de telefonisch help desk van maandag 14 april tot en met donderdag 17 april a.s van 10.30- 11.30 uur via tel. 0180-637761. Informatiebijeenkomst Binnenkort organiseert de gemeente in samenwerking met de regionale projectgroep een informatiebijeen komst voor de belanghebbenden. Via een brief en op deze gemeentepa gina zullen zij worden uitgenodigd. De woonwagenbewoners van de tijdelijke woonwagenlocatie aan de Boutensstraat te Zevenhuizen zijn onlangs ver huisd naar de tijdelijke locatie aan de Zuidplasweg te Zevenhuizen. De gemeente kan nu voortvarend van start gaan met het nieuwbouwplan Catsburg. Hiermee is een einde gekomen aan een periode waar een constructieve oplossing niet al te gemakkelijk voor het grijpen lag. Op verzoek van de gemeente Waddinxveen inzake een openbare ordeprobleem stemde in 2001 de gemeente in met het tijdelijk toelaten van woonwagenbewoners uit Waddinxveen en bood daarmee de buurgemeente en de bewoners de helpende hand. De locatie aan de Boutensstraat was per direct, maar wel tijdelijk beschikbaar. Per 1 juli 2002 zou de grond ten behoeve van het nieuwbouwplan Catsburg bouwrijp moeten worden gemaakt. De gemeente sloot met de bewoners een tijdelijke gebruiksovereenkomst voor de periode van 11 oktober 2001 tot 30 juni 2002. De bewoners zijn met toestemming van de gemeente tot 1 september 2002 aldaar blijven staan. Rechter Voor de bewoners werd in verband met de tijdelijkheid van de locatie aan de Boutensstraat een -andere en wederom tijdelijke locatie aan de Zuidplasweg ingericht. Deze locatie kwam in oktober 2002 gereed. Gelijk tijdig verliet een gezin de locatie aan de Boutensstraat en verhuisde naar de tijdelijke plaats op de Zuidplasweg. De overige bewoners verhuisden echter niet naar de locatie aan de Zuidplas weg. Het aanbod van een huurwoning als alternatief sloegen de bewoners af. Aan verzoeken en sommaties van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle om de locatie aan de Boutensstraat te verlaten en te ontruimen werd door de bewoners niet voldaan. Inschakelen van de rechter was helaas noodzake lijk om ontruiming wettelijk op te leg gen. Per 1 april jongstleden dienden de bewoners de locatie te veriaten en zelf te ontruimen. De gemeente was na deze datum gemachtigd zelf tot ontruiming over te gaan en alle kos ten voor de ontruiming op de bewo ners te verhalen. Zover heeft het niet hoeven komen nu er overeenstemming is bereikt over de inrichting van de tijdelijke woonwa genlocatie aan de Zuidplasweg, die in totaal drie standplaatsen mogelijk maakt. Na het vonnis van de rechter op 26 maart jongstleden heeft de gemeente met de bewoners afspraken gemaakt over de verplaatsing. In samenwerking met de politie, een intermediair en de bewoners van de Zuidplasweg is de verplaatsing volgens de gemaakte afspraken goed verlopen. Toekomst Naar verwachting keren de bewoners terug naar de gemeente Waddinx veen, waar een nieuwe woonwagen locatie in de nieuw te bouwen wijk Triangel zal worden opgeleverd. Tot die tijd is de locatie aan de Zuidplas weg een tijdelijke overbrugging. Woonwagenwet/Woningwet De gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle heeft nadat de Woonwagenwet in 2001) is opgeheven geen verplich ting meer om in het bestemmingplan woonwagenstandplaatsen op te nemen. Dat is vanaf 2001 bij Woning wet geregeld. Iedere woonwagenbe woner kan net als iedere andere woningzoeker via het reguliere aan bodmodel reageren op vrijkomende woningen of standplaatsen. Welstandsvergadering Op maandag 5 mei om 13.15 uur ver gadert de welstandscommissie in het gemeentehuis. In deze openbare ver gadering worden bouwaanvragen in de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle behandeld. Het gemandateerde lid van de welstandscommissie beoor deelt de bouwaanvragen. De agenda ligt bij de sectie VROM ter inzage. Regionale welstandscommissie Op donderdag 24 april van 15.00- 17.00 uur vergadert de regionale wel standscommissie Delft-, Schieiand en Gouwestreek in het gemeentehuis. In de regionale welstandscommissie worden bouwaanvragen uit de regio behandeld en beoordeeld. Het betreft o.a. bouwaanvragen die strijdig zijn met de redelijke eisen van welstand en grote beeldbepalende panden. De agenda ligt bij de sectie VROM ter inzage. Op 4 mei aanstaande vindt bij het herdenkingsmonument aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen de Nationale Herdenking plaats. Orga nisaties, verenigingen, instellingen en inwoners worden in de gelegen heid gesteld om bij het monument aan de kranslegging deel te nemen. Aanmelding voor de kranslegging kan tot en met 1 mei plaatsvinden bij mevrouw J.Groenveld van de sec tie Welzijn, tel. 0180-637709. tn verband met Goede Vrijdag en Tweede Paasdag is op vrijdag 18 april en maandag 21 april aan- staande het gemeentehuis en de gemeentelijke buitendienst aan de Zuidplasweg gesloten. Tevens is de GGD Midden-Holland en de Milieudienst Midden-Holland op deze dagen gesloten. Commissie II 22 april 2003 De agendapunten zijn: •Ontwerpprogramma's Programma begroting 2004 •Voorbereiding begroting 2004 De openbare vergadering vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvang is 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka- pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap"te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stuk ken raadplegen via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-moerkapelle. nl Ingekomen aanvragen bouwvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning hebben ontvangen: aanvraagdatum: 08 april 2003, BL/2003/0021: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle voor het veranderen van de gevel op het perceel Dorpsstraat 190 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 11 april 2003,BL/2003/0022: AH Stilting voor het vergroten van twee dakkapellen op het perceel Kratonlaan 96 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum: 09 april 2003, B1/2003/0003: L.J. Krijgs man voor het bouwen van een tuinbouwloods op het perceel Rottekade 18'te Zevenhuizen; aanvraagdatum: 10 april 2003, BR/2003/0025: H. Bakke ren Zn voor het plaatsen van een WKK huisje op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 5 te Zevenhuizen; aanvraagdatum'. 11 apri!2003, BR/2003/0026: S. den Hartog voor het geheel vernieuwen van een: garage/berging op het perceel Bredeweg 148 te Zeven-; huizen. Verleende bouwvergunningen/vrijstelfingen/beschikkin- gen melding bouwplan Woonpartners Midden-Holland te Waddinxveen, bouw vergunning voor de bouw van een appartementencom plex van 48 woningen met onderbouwde parkeergarage en vrijstelling van de voorschriften van het bestemmings plan "Swanla, fase Catsburg", plaatselijk bekend Tirion- straat en Stampioenstraat te Zevenhuizen (verzonden 9 april 2003); J. Kooij te Woerden, bouwvergunning voor de bouw van twee woningen, plaatselijk bekend Bredeweg 4 te Zevenhuizen, (verzonden 10 april 2003). Bezwaar verleende (sioop)veraunninaen U kunt bij het college van burgemeester en wethouders j bezwaar aantekenen. De bezwaartermijn bedraagt 6 weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Indien u direct belang heeft bi; j de gevolgen van de verleende vergunning/beschikking, I kunt u bij de president van de rechtbank Den Haag vra gen om een voorlopige voorziening (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode dat het bezwaarschrift nog in behandeling is). Het adres van de rechtbank is: Postbus 20302, 2500 EA Den Haag. Tervisielegging bouwplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka pelle maken bekend, dat vanaf 17 april 2003 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de volgende bouwplan nen ter inzage ligt van: A. Clazing voor het vernieuwen van de woning met garage op het perceel Bierhoogtweg 13 te Zevenhui zen; G. Clazing voor het vergroten van het bedrijfspand op het perceel Bierhoogtweg 13 te Zevenhuizen. De bouwplannen liggen in het bestemmingsplan "Lan delijk Gebied 1990" en zijn in strijd met de bepalingen van het geldende bestemmingsplan. Wij zijn voorne-. mens medewerking te verlenen aan dit bouwplan via een binnenplanse vrijstellingsprocedure. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de ter- j mijn van de tervisielegging. i.e. van 17 april 2003 tot en met 14 mei 2003 tegen het verlenen van de vrijstelling zienswijzen bij ons in te dienen. Besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle hebben de volgende vergunning verleend: Julianastraat 24 (Moerkapelle), Bouwcarrousel bv inzake het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van de opslag, reiniging en herstelwerk zaamheden van tweedehands bouwproducten. Tegen het besluit kan tot en met vrijdag 30 mei 2003 beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Het besluit is ten opzichte van het ontwerpbesluit onge wijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: degenen, die eerder bedenkingen hebben ingebracc tegen het ontwerpbesluit; belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in stad waren bedenkingen in te brengen tegen het ontwerp besluit. Het besluit ligt vanaf donderdag 17 april tot en m woensdag 28 mei 2003, elke werkdag van 08.30 uur 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van q Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraa. te Zevenhuizen. p Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637731. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 overige informatie

Hart van Holland | 2003 | | pagina 4